Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ga_ma

Cytaty z książek, piosenek, filmów...

Polecane posty

Gość Carmeliana
Ona : "nie jesteś nic wart!" On : "A Ty jesteś moją drugą połówką" "Piekło w istocie nie ma ci nic nowego do zaoferowania - jedynie to, do czego mniej więcej przywykłeś" T.Mann "nie mogę żyć bez ciebie, bo cię kocham" 'psychopata'-G.McKay

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\\\'mieć najważniejszą rzecz na świecie, ale jej nie posiadać\\\' \\\'tym którzy więcej czują i naczej rozumieją i dlatego bardziej cierpią, a których często nazywamy schizofrenikami\\\' prof. dr. Antoni Kępiński \\\'za darmo jest tylko śmierć, a i ona kosztuje życie\\\' Elfriede Jelinek pianistka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owocowystres
Wypowiedział swoją prośbę z taką ostrożnością,jakby spodziewał się z mojej strony gwałtownego wybuchu. -Przed całą operacją...wyjdź za mnie. To jest kawałek tekstu z mojej kochanej książeczki ,,Twilight'' Polecam wszystkim ...Całuski.... :*:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owocowystres
Raindrops, fall from, everywhere I reach out, for you, but your not there So i stood, waiting, in the dark With your picture, in my hands Story of a broken heart Chorus Stay With Me Don't let Me go Cause I Cant Be Without You Just Stay With Me And Hold Me Close Because I've Built My World Around You And I Dont Wanna Know what's it Like Without You So Stay with Me Just Stay With Me Verse 2 I'm trying and hoping, for the day and my touch is enough to take the pain away Cause ive searched for so long the answer is clear I will be hoping we dont let it disappear Chorus Stay With Me Don't let Me go Cause I Cant Be Without You Jsut Stay With Me And Hold Me Close Because I've Built My World Around You And i Dont Wanna Know whats it Like Without You So Stay with Me Just Stay With Me Verse 3 I've searched over and over for many many times For you and I is like those stars that light the sky every night Our picture hangs out of tune remind me of the days You promised me we'd always be and would never go away thats why i need you to stay Chorus Stay With Me Don't let Me go Cause I Cant Be Without You Jsut Stay With Me And Hold Me Close Because I've Built My World Around You And i Dont Wanna Know whats it Like Without You So Stay with Me Just Stay With Me Fades oooo.. oh don't leave so I stay waiting in the dark...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejs kejsh
mimo wielu burz ja, będę obok wciąż.. Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości. piekne oczy, piekne kłamstwo znjadz sobie kogos innego do zabawy, ja nie mam na to miejsca w zyciu kazdy kocha tak jak chce ;) sorry laska ale dzis nie da rady jestem na polu, a tylko dzis mamy kombajn ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*otwórz ramiona i nie przegap mnie, *pustka w sercu i miliny myśli. wszystkie o tobie, *nie zatrzymuj łez, gdy pragną wolności, *I gave you everything and I never asked for more *tylko nasza miłość nie jest na sprzedaż. schowamy ją przed całym światem *I never loved someone the way that I love you

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
* nie ma sensu mieszać łez z piwem * Gdy zakochani całują się po policzkach, to znaczy, że błądzą po omacku, szukając swych ust. Pocałunek tworzy kochanków. emile zola * być może lepiej dla nich, że dotrą do granic i zrozumieją jak ważne jest, aby się odważyć, by rozmawiać z nieznajomymi, by nauczyć się gdzie można spotkać ludzi, aby unikać wracania do domu z zamiarem oglądania telewizji lub czytania książki – jeżeli tak nie zrobią, przestaną dostrzegać jakie życie ma znaczenie, samotność stanie się wadą, a długa droga powrotna do obcowania z innymi ludźmi nie zostanie nigdy odnaleziona Paulo Coelho, Całkowita samotność * Przyjaźń to strach przed samotnością, a miłość to jeszcze większy strach przed osamotnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała księżniczka..
` jesteś odpowiedzialny za to, co oswoiłeś..` właśnie, kurwa. pierdol się ;x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała księżniczka..
Dziwne, myślałam, że Cię dobrze znam, myliłam się kolejny raz. Jestem jak anioł, który z nieba spadł, to cała ja. Dziwne, myślałam, że Ty, to cały mój świat, myliłam się kolejny raz. Odszedłeś jak anioł, który skrzydła mi skradł. Cisza, już o nas nie śpiewa wiatr, moja podróż znowu trwa. Nie chcę wiedzieć jak beze mnie tam mija Ci czas. Kiedyś obiecałeś, że wrócisz tu, lecz nie czekam na Ciebie już. Zamknęłam nasz wielki dom na klucz, teraz mieszka w nim chłód. Nie mów nic, przecież już wszystko wiem. Nie mów nic, niech to wreszcie skończy się. Nie tłumacz mi i nie obiecuj, że wrócisz jeszcze kiedyś do mnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buziaka
"w tobie niczego dla mnie nie było"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wytwór twojej wyobraźni.
Nocny pociąg. Wszystkie słowa teraz i już nigdy potem. Po kolei wypadają tajemnice jeszcze raz. Rozpędzony pusty pokój zawieszony w środku nocy. Tyle słów splątanych w nić. Podróż w czasie. Ty i ja. *** Znam odpowiedzi na pytania, których nie chciałam zadać.. Co za okropny dzień. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mano
"Rozpoznać szczęście, które ma się u stóp; mieć determinację i odwagę, by się po nie schylić, wziąć je w ramiona... i zatrzymać. To mądrość serca. Bez mądrości serca pozostaje tylko logika, czyli bardzo niewiele...."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mQ.
pocieraj i ssij moje serce - zasypia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wytwór twojej wyobraźni.
Czasami lepiej jest spać w cieniu ogrodów dzikich traw, we śnie budować nowy świat, czasami lepiej spać.. Niech Ci się przyśnią dzikie drzewa, Niech Ci się przyśni kwiatów rój, Niech Ci się przyśni leśny skrzat, Niech Ci się przyśnię ja - tylko zaśnij. Czasami lepiej jest spać w cieniu ogrodów dzikich traw, we śnie budować nowy świat, czasami lepiej spać.. Niech Ci się przyśni złote niebo, Niech Ci się przyśni pereł sznur, Niech Ci się przyśni wielki ptak, Niech Ci się przyśnię ja - tylko zaśnij. Czasami lepiej jest spać w cieniu ogrodów dzikich traw, we śnie budować nowy świat, czasami lepiej spać.. Niech Ci się przyśni szklane słońce, Niech Ci się przyśni wyspa róż, Niech Ci się przyśni cały świat, Niech Ci się przyśnię ja - tylko zaśnij. z dedykacją dla Ciebie, abyś nigdy więcej nie był nękany sennymi koszmarami, o których tak wiele mi opowiadałeś.. :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fruszka
"No więc ona mówiła, że wyszła tego dnia z bukietem żółtych kwiatów właśnie po to, bym ją wreszcie odnalazł, i gdyby tak sie nie stało, strułaby się, bo jej życie było pozbawione sensu." "Kocur i teraz się wtrącił: - Za to ja wyglądam jak najprawdziwsza halucynacja. Proszę zwrócić uwagę na mój profil w świetle księżyca. - Wlazł w słup księżycowego światła i chciał coś jeszcze dodać, ale poproszono go, żeby się zamknął, więc odparł: - Dobrze, dobrze, mogę milczeć! Będe milczącą halucynacją. - I zamilkł." Michaił Bułhakow "Mistrz i Małgorzata" "Chce się żyć i ja żyję, choćby i wbrew logice. Niech nawet nie wierzę w porządek rzeczy, ale drogie mi są świeże liście, rozwijające się wiosną, drogi mi błękit nieba, drogi mi człowiek, nieraz taki, że nie wiesz właściwe, za co go kochasz, drogi ten i ów czyn człowieczy, w który dawno już może przestałeś wierzyć, a jednak przez dawną pamięć czcisz do serdecznie." Fiodor Dostojewski "Bracia Karamazow"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość unhappiness
Żal za miłością to wciąż miłość...a jeżeli nie ma już miłości,nie ma i żalu za miłością. -Antoine de Saint-Exupery Prawdziwe pocieszenie jest wtedy, gdy ktoś daje ci do zrozumienia: możesz być taki, jaki jesteś. Phil Bosmans Czasem pakujemy stare rzeczy i chowamy je na strychu, nigdy nie zamierzając ich wyjmować, ale nie potrafimy się ich pozbyć. Pewnie tak samo jak marzeń... Harlan Coben Biblia nakazuje nam kochać zarówno naszych bliźnich jak i naszych wrogów. Prawdopodobnie dlatego, ponieważ z reguły są to ci sami ludzie. Gilbert Keith Chesterton Miłość zaczyna się rozwijać dopiero wówczas, gdy kochamy tych, którzy nie mogą się nam na nic przydać. Erich Fromm Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy Adam Mickiewicz There's always reasons to make mistkes. Because than u do new mistakes next time. So they're beautiful mistakes. Ville Valo Znosiłem jak anioł cierpliwie Ból wszelki, o ile był... cudzy. A teraz ogromnie się dziwię, Że mogą mój znosić tak drudzy Lucjan Rydel Naród wspaniały, tylko ludzie k*rwy xD Piłsudski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wytwór twojej wyobraźni.
`Tylko dlaczego tak mnie od razu przekreśla, dlaczego, nie znając mnie, wyrokuje, kim jestem ? A jednak boli to, co powiedziała. Myślę o tym bez przerwy, choć między nami nic nie było. Kilka spacerów, kilka moich rojeń ? Czyli nic. ` ` A czemu nie do dzisiaj ? Co masz zrobić jutro, zrób dziś, a co pojutrze, dziś wieczorem. ` ` Odkąd cię poznałam, noszę w kieszeni szminkę. ` ` Szkoda twoich łez, dziewczyno. ` ` Twoje oczy, dwie filiżanki czarnej, gorącej wschodniej kawy. W ich aromacie błąkają się moje wargi. ` ` Wstałem i nie wiem, co mógłbym zrobić. Chyba tylko herbatę. ` ` Miłość boli, Im więcej miłości, tym bardziej. Niekoniecznie odwrotnie. ` ` Szłem łąką wiater wiał sraki ptakały ona mnie odepchła poszłem do domu trzasłem drzwiami pierdłem rzygłem i wyszłem bo chamstwa nie zniesę. ` ` Krytyk X napisał, że nie potrafię pisać wierszy. Ja to pierdolę, on też nie potrafi. `

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Obróciła na niego wzrok z nieoczekiwanym uśmiechem na pełnych ustach. - Kiedyś wybrałam się nawet do Piekła - wyjaśniła. - Jak zdołałaś wrócić? Przyglądała mu się długo i uważnie. - Wrócić? Wrócić? Ja tu zostałam... \" \'W jej oczach można widzieć tylko wschód słońca\'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o milosci
kocha sie nie za cos, ale pomimo czegos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o milosci
Odejdź gdy już będziesz miał mnie dość. Ze mną, trudno żyć problemów sto... Niespokojną ziemię pod stopami ciągle mam. Przy mnie zawsze będziesz sam. Możesz, krzyczeć na mnie ile chcesz Pokaż jak szybko w żyłach płynie krew Będę się uśmiechać, bo w środku jesteś taki sam Za mocno kochasz tak jak ja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buziaka
o miłości .. - skąd ostatni wiersz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cardia
Miłością jest przemierzanie pokoju w nocy, aby kołysanką i ciepłymi słowami utulić Ciebie płaczącą wtedy, kiedy całe moje ja pragnie odpocząć (M. Stroud) Nie powiem nic, schowamy się, sami niczego od was nie chcemy, siebie mamy (...) Będziemy cicho i nas nie usłyszą - ludzie dla których nie ważna jest miłość. Nic nie powiemy, dla siebie idealni, nasze niebo znajdziemy. Nie rezygnuj z czegoś, co wymaga czasu... Czas zawsze mija...!!! "Nie szukaj szczęścia w gwiazdach cudzego nieba, kiedy własne wisi Ci nad głową..." ~Nie ma kobiet niezrozumiałych, są tylko mężczyźni niedomyślni...~ "Jeśli nie wsiądziesz do tego samolotu, będziesz żałować, może nie dziś, może nie jutro, ale wkrótce i do końca życia..." (Rick Blaine, "Casablanca") Optymiści nie dopuszczają do siebie czarnych myśli. Oni je kolorują, czym? Mają takie optymistyczne kredki: humor, uśmiech. Pokutą staje się niekiedy konieczność dalszego grzeszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unhappiness
Moja wieża z kart zburzona...A gdy już umrę odbuduj ją dla mojej duszy... tak zaczyna się to, co nie wiem, bo jak mogę wiedzieć... Reveal My Fate Just Cut These Strings That Hold Me Safe If I could pretend that I am asleep when my tears start to fall... ...U were from a perfect world, a world that threw me away!... Hate today, no love for tomorrow!... how many times must it be said-there was no plan... it had to happen... tysiące lat cywilizacji nie zdołały powstrzymać ludzkiej łzy... Jest taka miłość, która nie umiera, choć zakochani od siebie odejdą jest ważne zdać sobie sprawę że miłość by była prawdziwa musi boleć Droga prawdziwej miłości nigdy nie jest gładka Czasami ceni się kogoś za bardzo, aby można go było pokochać... Ci, których kochamy, nie umierają. Bo miłość to nieśmiertelność Cudze błędy mamy przed oczyma, własne za plecami Być człowiekiem - to właśnie być odpowiedzialnym To, co mam,to serce, które jeszcze na wszystko stać... Pozbawienie kogoś marzeń może się okazać największą zbrodnią... "-Dlaczego pan krzyczy?-Bo chce żeby świat był lepszy" "Powiedz mi, jaka jest Twoja miłośc, a powiem Ci, kim jesteś."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amarths
Długie, ale a to jakie piękne... W pewnym szpitalu, w pewnym pokoju leżało 2 pacjentów. Jeden miał łóżko koło okna i był w miarę zdrowy mógł siadać i wyglądać przez nie, drugi nie miał takiego szczęścia. Jego łóżko stało po drugiej stronie sali i był sparaliżowany. Okno najprawdopodobniej wychodziło na park, była tam fontanna, pod koronami drzew spacerowali zakochani a na horyzoncie zaczynało się miasto. Pacjent siedzący przy oknie zawsze opisywał co się działo temu drugiemu. Jak pięknie dziewczęta wyglądały w letnich sukienkach, jak dzieci karmiły kaczki i łabędzie. Jak jakieś dziecko wpadło do stawu. Pacjent zawsze sobie to wyobrażał tak, jakby to widział. Przeżywał to wszystko co pisał jego przyjaciel. Jego marzeniem było chociaż raz spojrzeć przez to okno i zobaczyć co on opisywał. Pewnej nocy, przebudziwszy się pacjent widział jak jego kolega z pod okna dusi się kaszle i nie może nacisnąć guzika wzywającego pielęgniarkę. Ale on nie wezwał pielęgniarki tylko patrzył jak jego przyjaciel się dusi, umiera. Następnego zabrano jego ciało. Pacjent od razu poprosił o przeniesienie go na łóżko pod oknem. Spełniono jego prośbę. Szczęśliwy człowiek wsparł się na łokciach z bólu zaciskając zęby, spojrzał przez okno. Za oknem była ściana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amarths
"Dwa podróżujące anioły zatrzymały się na noc w domu bogatej rodziny. Rodzina była niegrzeczna i odmówiła aniołom nocowania w pokoju dla gości, który znajdował się w ich rezydencji. W zamian za to anioły dostały miejsce w małej, zimnej piwnicy. Po przygotowaniu sobie miejsca do spania na twardej podłodze, starszy anioł zobaczył dziurę w ścianie i naprawił ją. Kiedy młodszy anioł zapytał dlaczego to zrobił, starszy odpowiedział: "Rzeczy nie zawsze są takie na jakie wyglądają." Następnej nocy anioły przybyły do biednego, ale bardzo gościnnego domu farmera i jego żony, by tam odpocząć. Po tym jak farmer podzielił się, resztą jedzenia jaką miał, pozwolił spać aniołom w ich własnym łóżku, gdzie mogły sobie odpocząć. Kiedy następnego dnia wstało słońce, anioły znalazły farmera i jego żonę zapłakanych. Ich jedyna krowa, której mleko było ich jedynym dochodem, leżała martwa na polu. Młodszy anioł, był w szoku i zapytał starszego anioła: "Jak mogłeś do tego dopuścić?". "Pierwsza rodzina miała wszystko i pomogłeś im" - oskarżył. "Druga rodzina miała niewiele i dzieliła się tym co miała, a ty pozwoliłeś, żeby ich jedyna krowa zdechła". "Rzeczy nie zawsze są takie na jakie wyglądają" - odpowiedział starszy anioł. "Kiedy spędziliśmy noc w piwnicy tej rezydencji, zauważyłem że w tej dziurze w ścianie było schowane złoto. Od czasu kiedy właściciel się dorobił i stał się takim chciwcem niechętnym do tego by dzielić się swoją fortuną, w związku z czym zakleiłem tą dziurę w ścianie, by nie mógł znaleźć złota znajdującego się tam." "W noc, która spędziliśmy w domu biednego farmera, Anioł Śmierci przyszedł po jego żonę. W zamian za nią dałem mu ich krowę. Rzeczy nie zawsze są takie na jakie wyglądają." Mam nadzieję, że tego jeszcze nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amarths
"Być-czymś-więcej znaczy najpierw więcej wiedzieć." P.Teilhard de Chardin "Zdradzić sie przed ludźmi oznacza głupotę. Zdradzić się przed samym sobą-słabość i niedostateczną dyscyplinę. Trzeba samemu być w pancerzu, żeby innych w pancerz zakuć. Pewne myśli, uczucia i odruchy trzeba w sobie bezwzględnie i bezlitośnie zabijać. Trzeba być pewnym siebie jak precyzyjnego instrumentu." "Popiół i diament" Andrzejewskiego. "W nieprzewidzianym jedynie nadzieja, ale mówią mi, że głupotą jest wmawiać to sobie." E. Montale "Mówią, że miłość umiera między dwojgiem ludzi. To nieprawda. Nie umiera. Opuszcza tylko człowieka, odchodzi, jeżeli nie jest jej godzien. Miłość nie umiera, tylko ludzie umierają." "Dzikie palmy" Faulknera "Rozum służy nam wyłącznie do tego, by brać pod lupę rzeczywistość w chwilach spokoju i analizować przyszłe burze, ale nigdy do rozwiązywania aktualnych kryzysów." "Gra w klasy" "Miłość jest kombinacją podziwu, szacunku i namiętności. Jeżeli żywe jest choć jedno z tych uczuć, to nie ma o co robić szumu. Jeżeli dwa, to może nie jest to mistrzostwo świata, ale blisko. A jeżeli wszystkie trzy, to śmierć jest już nie potrzebna:Trafiłeś do nieba." "To, ze niektórzy z nas potrafią czytać i pisać, i liznęli trochę matematyki, nie oznacza jeszcze, że zasługujemy na to, by podbić Wszechświat." K. Vonnegut Jr. "Skazą ludzkiego charakteru jest to, że wszyscy chcą budować, lecz nikt nie chcą się zajmować konserwacją i obsługą. A największą skazą ludzkiego charakteru jest to, że jesteśmy najzwyczajniej w świecie głupi. Przyznajcie to. Czy sądzicie, ze Auschwitz był dowodem inteligencji?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o milosci
Ania Dąbrowska - Turu Tu Tu "...odejdź, gdy już będziesz miał mnie dość ze mną trudno żyć, problemów sto niespokojną ziemię pod stopami ciągle mam przy mnie zawsze będziesz sam możesz krzyczeć na mnie ile chcesz pokaż, jak szybko w żyłach płynie krew będę się uśmiechać, bo w środku jesteś taki sam za mocno kochasz - tak, jak ja..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwiśka
Tak często Cię widzę, Choć tak rzadko spotykam, Smaku Twego nie znam, Choć tak często Cię mam na końcu języka... Jeśli u mnie zasypiasz, To tylko w kącie mojej głowy, Jeśli ubrana, To tylko do połowy. A kiedy już Cię prawie znam, łapię Cię za rękę, by imię Twoje zgadnąć, Potykam się na sznurowadle. Bo Ty tak pięknie pachniesz, Kiedy przechodzisz pod oknem, Śmiejesz się w głos - Nie obchodzi Cię to, Czy ustoję czy upadnę. Ogłupienie totalne! Niewiasty nosisz imię. Ile Cię trzeba dotknąć razy żeby się człowiek poparzył? Ale tak żeby już więcej ani razu, Żeby już więcej za nic, Żeby już więcej nie miał odwagi... No ile razy?! Happysad "Długa droga w dół" - piękne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×