Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mia28

Rodzimy pod koniec 2005 roku

Polecane posty

sorki Zielna, po kolri czytam, ale nie od końca także może nie najświeższa tabeleczka NICK------------IMIĘ--------DATA UR-----WAGA----WZROST-----OSTATNIA WAGA (wiek w mies) gosiaczek26--Wiktoria---26.07.05 Hana---------Oliwia--------27.10.05 Dorota28----Bartuś-------30.10.05-------3530g-----57cm-----88009,5m) Anka33 ------Zosia --------31.10.05-------2970g-----51cm ----7400(7,5m) Mia26---------Mateusz-----01.11.05 Aga*-----------Pawełek-----03.11.05------3600g-----55cm-----9600 (6m) Zielna----------Ala-----------09.11.05------3130g-----54cm-----8000 (11m) Soul78---------Ala-----------10.11.05-------3250------55cm------ok.10,5 (9m) Soul78---------Maja--------10.11.05-------3230------54cm------ok.10,5 kg (9m) Kasia12-------Hania---------11.11.05------3500------52cm----- 10100 (9m) flooo-----------Maja----------18.11.05 ------3480------58cm------8350(10,5) amelkaem-----Pawełek------23.11.05------3320------54cm------7400 (6m) Dunia77 ------Hania ---------28.11.05------3060------49cm------9520(10) Milusia26 -----Olek ----------29.11.05-------4050------58 cm.....11 kg (9) mafda--------Filipek---------30.11.05-------3420------56cm-----10 kg(9m)(80cm) Tlurpa ---------Benjamin-----01.12.05------3100------50cm-----9690 (9m) Asiulek27------Martyna -----05.12.05------3050-------51---ok 8 kg ( 8 m-cy) Oliwka77------Kubuś---------07.12.05------3900g-----52cm-----10300 (8,5) Niki79---------Nela----------11.12.05-------3650g------53cm----7400 (6m) Emcia83------Gabrysia-----15.12.05-------3460g------57cm----7450(67cm tu Kasia-------Bartuś--------07.01.06------4120G------57cm----10300g 75cm (9m-cy) Boo 13--------Karolinka------27.01.06------2720g------52cm-----5880 (4m) olala----------Magda----------21.02.06-------3160g------54cm----7950 (6,5m) Elff------------Dominik--------8.05.06--------3000g------52cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczeta:):):) po rybce mala nie miala zadnego uczulenia! dalam jej pieczonego dorsza, jadla az jej sie uszy trzesly:D wychodza jej gorne dwojki - niedlugo bedzie 8 zebow. Od dwoch dni sama chodzi:) robi kilkanascie krokow i bec na pupe. pozdrawiamy🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwko dziekuje za zyczenia i gratuluje ząbka nam chyba wychodzi juz 6 tzn górna jedynka. Emi nie przepraszaj dziekuje bardzo że jestescie ze mna dla mnie to bardzo dzuo mam z kim pogadac naprawde tak napisałam bo wiem że i tak ja musze to przejsc sama choc z tego co widze mój mąz chyba bardziej przezywa niz ja Zielna - zdrówka dla Gosiaczka 🌻 kasiu witaj zdrówka dla bartusia Kasiu tak jak pisalam wyzej ale jakos dajemy rade ja wieczorami albo prasuje albo siedze w necie wiec czas leci chyba najgorsze beda swieta ale mam nadzieje ze tez jakos zleca Dunia jak pisalam w mailu zdjecia sa super przesłalam tez dla Was porcje moich. NICK------------IMIĘ--------DATA UR-----WAGA----WZROST-----OSTATNIA WAGA (wiek w mies) gosiaczek26--Wiktoria---26.07.05 Hana---------Oliwia--------27.10.05 Dorota28----Bartuś-------30.10.05-------3530g-----57cm-----88009,5m) Anka33 ------Zosia --------31.10.05-------2970g-----51cm ----7400(7,5m) Mia26---------Mateusz-----01.11.05 Aga*-----------Pawełek-----03.11.05------3600g-----55cm-----9600 (6m) Zielna----------Ala-----------09.11.05------3130g-----54cm-----8000 (11m) Soul78---------Ala-----------10.11.05-------3250------55cm------ok.10,5 (9m) Soul78---------Maja--------10.11.05-------3230------54cm------ok.10,5 kg (9m) Kasia12-------Hania---------11.11.05------3500------52cm----- 10100 (9m) flooo-----------Maja----------18.11.05 ------3480------58cm------8350(10,5) amelkaem-----Pawełek------23.11.05------3320------54cm------7400 (6m) Dunia77 ------Hania ---------28.11.05------3060------49cm------9520(10) Milusia26 -----Olek ----------29.11.05-------4050------58 cm.....11 kg (9) mafda--------Filipek---------30.11.05-------3420------56cm-----10 kg(9m)(80cm) Tlurpa ---------Benjamin-----01.12.05------3100------50cm-----9690 (9m) Asiulek27------Martyna -----05.12.05------3050-------51---ok 9500 ( 11m-cy) Oliwka77------Kubuś---------07.12.05------3900g-----52cm-----10300 (8,5) Niki79---------Nela----------11.12.05-------3650g------53cm----7400 (6m) Emcia83------Gabrysia-----15.12.05-------3460g------57cm----7450(67cm tu Kasia-------Bartuś--------07.01.06------4120G------57cm----10300g 75cm (9m-cy) Boo 13--------Karolinka------27.01.06------2720g------52cm-----5880 (4m) olala----------Magda----------21.02.06-------3160g------54cm----7950 (6,5m) Elff------------Dominik--------8.05.06--------3000g------52cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko na chwilke! Z nowym domem jest pelno roboty. Sasiadka przyszla z ciastem sie przedstawic, jak na amerykanskich fllmach :) a w domu mialam na srodku sterte brudnego prania. Ciekawe co sobie pomyslala ;) Dunia - dzieki za zdjecia. Najbardziej mi sie podoba to jak Hanka siedzi na dyniach. Cudowne!!! A macie w planach przebieranie i chodzenie po domach? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja dziewczyny, ja na dzień dobry wpadłam tylko, bo pracy na dzisiaj sporo, potek sie odezwę bo mały z tatusiem na kontrolę do lekarza jadą wiec ciekawe co pani doktor powie, oby było już lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emi83
Aż miło poczytać:) Duniu dziekuję za zdjecia:) fajnie ze macie takie rzeczy organizowane...a u nas nudy ....Hania się świetnie bawiła w tych dyniach:) Asiu jak by co to pisz ....:)ja nie dostałam zdjęć Martynki.... Tlurpa poprosimy zdjątka nowej chatki:) Floo ja jakoś jeszcze ryb nie daję ale chyba zacznę, może nic jej nie trafi...gratulacje dla Mai i życzymy udanych pieszych wędrówek już na swoich nóżkach:) Zielna bądź twarda i nie oddaj dzici chorobie ... współczuję ja też po raz 3 zaczynam być chora, oby tylko mała znowu nic ode mnie nie złąpała.... czytam książkę każde dziecko może nauczyć sie spać i gdyby nie mój mąż to by sie udało.... MOJA GABI WCZORAJ POWIEDZIAŁA PIERWSZY RAZ MAMA:):) Jaka ja jestem szczęśliwa z tego powodu!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emi83
Tu Kasiu dobrz że sie odzywasz bo już myślałyśmy że coś się stało... ucałuj malucha współczyjemy choroby ale dobrze że w porę poszłaś do lekarza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez prosze o zdjecia! :) Maja teraz spi, a ja wezme sie za obiad. milego dnia🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emi gratuluje pierwszego słowa :D niesamowite uczucie :D Też się cieszę że szybko zareagowałam, przynajmniej szybko poskutkował antybiotyk ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mala jeszcze chwilke spi a ja zaraz zbieram sie z nia na spacer dostałam dzis dla niej rekawiczki ale jak sie okzało rozmiar 86-116 wiec exstra bedziemy mieli na dobre dwa lata hehe ;) dzis mogłam poprasowac a mała segregowąła mi pranie a bałaganu przy tym :) pozdrawiam zdjęcia powysyłam wieczorkiem papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na chwilkę. Ala śpi, ale nie wiem jak długo. Pewnie zaraz się obudzi. Kobitki, mówię Wam, choroba w domu przy jednym dziecku, to pestka w porównaniu z chorobą przy dwójce. W sobotę odstawiłam Ali antybiotyk, ale zaczęłam leczyć Gosię na zapalenie oskrzeli. No i Ala od soboty zaczęła się znowu rozkręcać z kaszlem. Dzisiejsza nocka najgorsza ze wszystkich w wykonaniu Ali:-( Płacz non stop. Najciekawsze, że zero gorączki. Myślałam, że odeśpi w dzień, a tu jedna krótka drzemka przed południem i teraz padła znowu. Może tym razem na dłużej. O ile Gosia jej nie obudzi:-( Wieczorkiem idę znowu do lekarza. Do tego mnie zaczyna telepać, a w sobotę idę na wesele. Mam nadzieję, że się nie rozłożę. No i tyle u mnie:-( Pozdrawiam ze \"szpitala\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ;) ja dzisiaj ciężki dzionek w pracy miałam, dobrze że to już końcówka i zaraz do domciu :D Zielna podziwiam Cię ile Ty masz sił że przy dwójce dajesz tak radę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zielna____ alez was dopadlo, dziewczyny. Przesylam z Texasu mnostwoooo ciepelka, sloneczka i dobrych mysli ❤️. Kurcujcie sie szybciutko, a z Ala to koniecznie do lekarza. Ja ponoc zawsze oskrzela mialam bez goraczki (wiem z opowiesci mamy,byl taki czas, ze dwa tyg mialam angine, dwa tyg oskrzela, dwa tyg zdrowa i od poczatku). Podziwiam za sile i zycze ich jeszcze wiecej 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie z wieczorka. Zielna - trzymajcie się, choć widze, że dajesz radę. Dunia - Twoje zdjęcia są zawsze super, aż wstyd mi takie \"zwyklasy\" bez tematu i efektów specjalnych wysyłać, gratuluje umiejętności i super modelki. Asiulek - od Ciebie zamiast zdjęć to ja chyba jakiś \"łańcuszek\" dostałam, no mam nadzieję, że to przez pomyłkę ... Sama mam zapalenie krtani i nie mogę gadać, przy tym okropny męczący suchy kaszel, byłam u lekarza, zaleciła mi głównie inhalacje ze słonej wody, eferalgan z codeiną i jakiś lek przeciwalergiczny. Dziewczyny - udało mi się dzisiaj sprzedać na allegro kombinezon wiosenno-jesienny po Zośce ( bardzo korzystnie ) i jestem baaardzo zadowolona. Teraz to mnie tak wciągnęło, że przywiozłam z drugiego domu mojego męża, w którym mamy przechowalnię \"bambetli\" 15-20 par butów sprzed ciąży aktualnie o rozmiar za małych i planuję to też wystawić. Te buty, które już wystawiłam i są w trakcie cieszą sie wielkim zainteresowaniem i mam codziennie maile z pytaniami o dodatkowe zdjęcia i szczegółowe wymiary. Mam nowe zajęcie, a przy tym dochodowe :-))). No i będzie więcej miejsca na nowe rzeczy. Jestem w swoim żywiole. Pozdrowienia dla Całej Reszty, której nie mam głowy wymieniać z osobna gdyż "spadam" na allegro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc! Zdjecia obiecuje wyslac jak juz troche dom doprowadze do ladu no i aparat znajde. Codziennie staram sie rozpakowac kilka kartonow, ale do tego musze jeszcze posprzatac. Dostalam dzis okres, pierwszy od czasu kiedy zaszlam w ciaze. A myslalam ze moze jeszcze troche poczeka :) Anka - fajnie ze mozesz sprzedawac rozne rzeczy. Ja aktualnie kupuje bo w domu zawsze cos sie przyda. Mam kilka pustych polek i nie ma juz co tam polozyc. Pozdrawiam wszystkich!!! zielna - zycze duzo zdrowia dla dziewczynek!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i dupa. Ala z podejrzeniem zapalenia płuc, na razie lekarka zdefiniowała to jako zapalenie oskrzeli i dała antybiotyk. Mamy przyjść w sobotę skontrolować. Gosia nadal kaszle, a ja mam chyba grypę. Do tego moja mama dzisiaj wyjechała na kilka dni. Dziś mam już trochę lepszy nastrój, ale wczoraj to ryczałam z bezsilności. Dla mnie najlepiej byłoby położyć się do łóżka i wypocić, ale niestety nie mam takiej możliwości. Mąż obiecał szybciej wrócić z pracy, choć nie wiem, co dla niego znaczy szybciej:-( Nie wiem po jaką cholerę zakładał własną firmę. Ma pracowników, a wolnego zrobić sobie nie może. Zdjęć od Was jeszcze nie otworzyłam. Potrzebuję na to czasu, a nawet teraz żeby coś napisać, dałam Ali swój portfel do \"rozbiórki\". Ma zajęcie na chwilę, a ja pognieciony dowód rejestracyjny i zdjęcia dzieci. (kasę wyjęłam, bo bym miała obgryzioną i porwaną). Dobrze, że karty są niegniotliwe:-) Anka, Tobie zdrówka życzę i gratuluję udanej transakcji. Powodzenia w kolejnych. Chyba się Ali znudziło, bo już stoi przy mnie:-( Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :D u nas nocka w miarę ;) tylko raz jakiś dziwny płacz był, pewnie się małemu coś złego śniło ;) Witajcie Duniu, Zielna, Anka33 Duniu dziękuję osobiście za ciepełko z Texasu ;) Aniu współczuje zapalenia krtani, to napewno nic przyjemnego :( życzę szybkiego powrotu do zdrowia 🌻 Tlurpa to długo na okres czekałaś, fajnie było bez co ;) super sprawa normalnie hihihihi Zielna współczuje zapalenia oskrzeli :( kurde co za pogoda że wszyscy padają jak kaczki :( a jaki antybiotyk została??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emi83
Zielna bidulo współczuję Tobie Gosi i Ali.... Anka ty sprzedajesz ja kupuję:) Kasiu zaprzyjaźniłaś sie już z kimś w nowej pracy? Oliwko halo.... Tlurpa ja jak miałam małe ciasne mieszkanie to wiecej żeczy mi sie w nim miejściło niż w tym większym, jak sie przeprowadziliśmy brakowało mi miejsca żeby wszystko pomiejścić ale teraz chyba też zaczne na allegro wystawiać niektóre przedmioty bo nie ma co z tym robić:) Chciałam sie wam pochwalić że wymienili mi żelasko na inne z przeprosinami od samego dyrektora, ale za to łózko będę mieć dopiero za 3 tyg i śpimy na materacu na szczęście materac dali nam rozmiarów łózka i wszyscy sie miejścimy i chyba nawet mogła bym łóżko zamienić na ten materac....Gabi sie lepiej z niego schodzi:) Schudłam 5 kg...normalnmie cód:)nie wiem czy to zasługa areobiku czy cherbatki majerankowej i nie jedzenia kolacji... wczoraj byłam u gościa który nastawił mi kręgosłup i powiedział że muszę ćwiczyć mięśnie bo moje gnatkisą luźne i mogę sobie krzywdę tym zrobić... lecę do Gabika papa chorybzdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emi83
a właśnie co sie dzieje z Dorotą i Haną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kochane!!! Akurat dzisiaj odważyłam się zajrzeć na stronę kafeterii i szybciutko przelecieć okiem co u was i widze, zi Emi mnie wzywa)) Wszytsko przez to, że w urzędzie dostęp do netu mam strasznie okrojony i jeszcze pewnie monitorowany. Czekam na jakąś fajną promocje w tepsie, żeby się podłączyć do netu w domu. U mnie wszytsko nowe – pierwszy tydzień był koszmarny, codziennie po pracy wyłam w domu, ale powoli się przestawiam i przyzwyczajam. Urząd rządzi się swoimi prawami i minie sporo czasu zanim się je przyswoję i przede wszystkim się przyzwyczaję(((Na razie żałuje zmiany pracy ale cóż, pierwsze śliwki –robaczywki jak mówią Bartek zdrowy ja już też Nie chodzi jeszcze, ale bardzo szbko się przemieszcza na czworakach i na stojąc się przesuwa trzymając się kanapy lub mebli. Oczywiście guzy i obicia są na porządku dziennym 30 październka kończy roczek i musze mu zorganizować jakąś imprezke, a całkowicie nie mam do tego głowy. Aniu, Haniu dzięki za fotki –są prześliczne. !!!!! Pozdrawiam was serdecznie, postaram się częściej zaglądać, buziaki dla dzieciaczków dla Was!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie🖐️ szkoda ze nie dostaje juz od Was zdjec:( od soboty nie bede miala dostepu do netu przez dluuugi czas, odezwe sie jak tylko bede mogla. Bylam dzis z mala na spacerze bez wozka, dreptala trzymana za raczke:) cudowne uczucie... pozdrawiam wszystkie Mamy i dzieciaczki🌻 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emi83
witam flooo mam nadzieję że szybko do nas wrócisz ja zdjęć nie wysyłam bo nie mam żadnych aktualnych może jutro napstrykamy trochę fotek i wam wyślę napewno nasze skrzynki zapełnią sie jak maluchy będą mieć roczek:) a to już całkiem nie długo... Dorotko trzymaj sie mocno i nie daj tym urzędasom napewno jest ci ciężko ale dasz radę z biegiem czasu zaprzyjaźnisz sie i będzie coraz lrzej trzymamy z Gabrysią kciuki:) ja właśnie po areobiku, jestem tak naładowana energią że posprzątałam już łazienkę...:) a tu taka cisza i spokuj pewnie jak zwykle zaglądacie i nic nie piszecie....nie ładnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bylam dzis na zabawach i mieli takie fajne zabawki ze Benjamin nie chcial oddac, a potem przyraczkowal do jakiejs dziewczynki, mlodszej troche i zaczal ja bic. Myslalam ze jej mama mnie wzrokiem zabije :) wogole Benjamin ma pelno energi i czesto mnie wali po pysku. Tak dla zabawy. wiem ze juz rozumie slowo nie ale wtedy on jeszcze bardziej i sie do tego smieje, maly rozrabiaka. floo - ja jeszcze do nikogo nie wysylalam zdjec. nadrobie w wolnej chwili :) Anka - ja dostalam zdjecie ale nie moglam go otworzyc nie wiem czemu. pozdrawiam wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moja Ala tylko poklepuje mnie po ramieniu.:-) A najfajniej pocieszała wczoraj Gosię, gdy ta się przewróciła i uderzyła się w głowę. Gosia strasznie płakała, a Ala z bardzo zatroskaną buzią robiła jej po głowie aja, aja. Na co Gosia przez łzy wołała, że to nic nie pomaga. Tak poza tym Ala przeżyła wczoraj pierwszy upadek ze schodów. Jak usłyszałam łomot i dobiegłam, Ala zatrzymała się w połowie górnego biegu schodów. Nawet mocno nie płakała. Nad nią stała Gosia i jak się okazało, " asekurowała" Alę. I tłumaczyła, że Ala spadła dopiero, jak schodziła na dół.:-) To znaczy, że Gosia całkiem skutecznie " asekurowała" Alę przy wchodzeniu na górę, ale nie poradziła sobie przy schodzeniu na dół. Szczególnie, że Ala jak dotąd nigdy nie schodziła sama. Ale jak widać, próbowała:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Emi ;) tak zaprzyjaźniłam sie, z koleżanką z sekretariatu, przynajmniej jedna dobra dusza ;) Witaj Dorotko kochana :D widzę że jedziemy na tym samym wózku, nowa praca, nowe twarze, nowe zasady ;) ja też żałuje że tu pracuje ale to pewnie takie początki są zawsze ;) flooo ja też nowych fotek nie dostaje, a sama tez nic nie wysyłam bo nie mam zbytnio kiedy ;) takzę nie przejmuj się ;) gratuluje soacerku bez woza ;) Tlurpa moj też łapkami macha ale ja mu po twarzy nie pzowalam, a on myśli że to zabawa ia to kurna boli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Floo_____ fajnie ze malutka juz za raczke na spacerek :-p U nas pewnie jeszcze troche, bo Hania nawet trzymana za raczki nie ma ochoty chodzic, z miejsca siada. Powoli, powoli zaczyna niezdarnie maszerowac wzdluz lawy. A co do fotek, to sprawdzilam i faktycznie nie wyslalam do ciebie ostatnich. Ale juz sie poprawilam, wiec jesli zdazysz jeszcze odebrac - to zapraszam :-) Dorotka, tu Kasia____ mam nadzieje ze w tych nowych pracach tylko te przyslowiowe poczatki okaza sie trudne i nieco pod gorke. Trzymam kciuki za szybkie \"oswojenie wroga\" :-p Hania tez probuje zabawy z bicie, w szczypanie. Ale zawsze jest kategoryczne nie, tym bardziej, ze po oczkach widac, ze zaczyna to robic z rozmyslem. Macie racje, dla nich zabawa jest obserwowanie \"akcja i rekacja\" - ja tu mame uszczypne, ona robis smieszna mine (haha :-)) i mowi \"aul\". Sprobuje raz jeszcze, czy bedzie tak samo... Boli tak samo, ale nie pozwalamy jej na takie testowanie, odwracamy uwage, staramy sie zajac lapki i glowke czyms innym. A i tak mam pietra co bedzie jak odkryje, ze moze gryzc!!! Przez przypadek udziabala mnie ktoregos dnia w kciuka (nie trafila w winogrona) i az mi skore przeciela. Ostre ma te zabki, a szykuje sie cos jeszcze, bo znowu slini sie na potege, dzisala robia sie opuchniete. Zaklepalam malej sale na impreze urodzinowa. Tlurpa, ty bedziesz wiedziala o co chodzi, to bedzie w Gymboree. No owszem, bedzie pare dzieciakow prawie na granicy wieku (bo sala zabaw zasadniczo do lat 4), ale to w koncu ma byc frajda dla Hani glownie. Impreze bedzie 2.12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emi83
no tak znowu zaczyna się weekend i znowu będzie cisza... Kasiu, Doroto trzymajcie sie ciepłodacie radę macie takie wsparcie że aż miło wracać do domu:) Duniu ja też już myślę o imprezie urodzinowej dla małej trochę dzieciaków trzeba zaprosić na szczęście mam trochę koleżanek w wieku małej... kupiłam sobie brodacid bo mam dwie małe kokosianki ale na opakowaniu jest napisane ze nie mogą stosować kobiety karmiące no i nie wiem.... lecę do małego pioruna Asiu ,Aniu co z wami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×