Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ginek

Ginekolog służy radą

Polecane posty

Gość sylwia25
20:52 Sylwia25 (sylwia42@tlen.pl) sylwia42@tlen.pl witam jeżeli jest taka możliwość to chciałam z niej skorzystać i zapytać odnośnie tego iż spóźniła mi się miesiączka o 8 dni oczywiście zrobiłam sobie test ciążowy bo zwykle mam regularne miesiączki ale wyszedł negatywnie no i wszystko byloby ok ale nie minęły 2 tygodnie i zaobserwowałam taki brązowawy śluz i to mnie zaniepokoiło ale po 3 dniach wróciło wszystko do normy oczywiście umówiłam się na wizyte do lekarza ale to dopiero za kilka dni i cały czas o tym myślę czy może mi pani cos powiedzieć na ten temat czy to coś groźnego? bardzo się martwię a tak na marginesie moja ostatnia wizyta u lekarza była pół roku temu i wzystko było ok czy to grozi niepłodnością? [

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MeLLKa
Hmmm .. od kiedy siegam pamiecia moj okres pojawial sie co 30 dni , jak w zegarku . Jednak w ciagu ostatnich kilku miesiecy wszystko sie rozregulowalo : kilka razy zdarzylo sie tak ze okres wystapil co 20 dni ! Nie wiem czym to jest spowodowane dlatego dopisuje sie do listy oczekujacych na odpowiedz . Czy rozpoczecie wspozycia ma tu jakis znaczenie ? Pragne jeszcze dodac ze od kiedy mam nieregularny okres zaczely sie tez problemy z cera , a takich wczesniej nie mialam .. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Fajnie mam tu z Wami!!!! Na co ja się porwałam??? :) many 17 Poczekaj spokojnie, okres powinien sie pojawic niedlugo. Masz jeszcze jakieś objawy? Ból w piersiach? Nie jestem jasnowidzem, więc nie zgadne reszty :) Natalala Możesz spokojnie następną przyjąć jutro o 22. Takie zmiany nie wpłyną negatywnie. W pierwszym miesiącu proszę o dodatkowe zabezpieczanie się! zegarynka82 Zapobiegawczo to nie ma co stosować. Wybierz się do innego lekarza. Ja nic nie poradzę przez internet. prosie To plamienie oznacza, że trzeba skonsultować się z lekarzem. pomóżcie Pigułki pomogą wyregulować Ci okres, ale decyzja należy do Ciebie. Wskazane byłyby badania hormonów. Lilianaa Skoro tak powiedział Twój lekarz. O zmaine pigułek poproś swojego lekarza, ja nie jestem w stanie Ci ich dobrać nie zbadawszy Cię wcześniej. bardzo prosze o jakies info 1. Wszystko zależy od organizmu. Musisz sprawdzić jak on wygląda u Ciebie. Zazwyczaj w czasie dni płodnych występuje uczucie większej wilgotności. 2. Nie. Statystycznie 28 kobiet na 100 zachodzi w ciążę w dniu płodnym przy całym wytrysku w głąb pochwy. 3. Nie spotkałam się z taką sytuacją. Niestety prawdopodobieństwo istnieje. Ale po odstawieniu tabletek kobieta ma przez kilka miesięcy problemy z zajściem w ciążę. Ile czasu je brałaś?? agrafka24 Może nie jesteś dostatecznie pobudzana przez partnera? Obawiasz się ciąży? Nie jestem seksuologiem, ale to pewnie jest powód- obawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Fajnie mam tu z Wami!!!! Na co ja się porwałam??? :) many 17 Poczekaj spokojnie, okres powinien sie pojawic niedlugo. Masz jeszcze jakieś objawy? Ból w piersiach? Nie jestem jasnowidzem, więc nie zgadne reszty :) Natalala Możesz spokojnie następną przyjąć jutro o 22. Takie zmiany nie wpłyną negatywnie. W pierwszym miesiącu proszę o dodatkowe zabezpieczanie się! zegarynka82 Zapobiegawczo to nie ma co stosować. Wybierz się do innego lekarza. Ja nic nie poradzę przez internet. prosie To plamienie oznacza, że trzeba skonsultować się z lekarzem. pomóżcie Pigułki pomogą wyregulować Ci okres, ale decyzja należy do Ciebie. Wskazane byłyby badania hormonów. Lilianaa Skoro tak powiedział Twój lekarz. O zmaine pigułek poproś swojego lekarza, ja nie jestem w stanie Ci ich dobrać nie zbadawszy Cię wcześniej. bardzo prosze o jakies info 1. Wszystko zależy od organizmu. Musisz sprawdzić jak on wygląda u Ciebie. Zazwyczaj w czasie dni płodnych występuje uczucie większej wilgotności. 2. Nie. Statystycznie 28 kobiet na 100 zachodzi w ciążę w dniu płodnym przy całym wytrysku w głąb pochwy. 3. Nie spotkałam się z taką sytuacją. Niestety prawdopodobieństwo istnieje. Ale po odstawieniu tabletek kobieta ma przez kilka miesięcy problemy z zajściem w ciążę. Ile czasu je brałaś?? agrafka24 Może nie jesteś dostatecznie pobudzana przez partnera? Obawiasz się ciąży? Nie jestem seksuologiem, ale to pewnie jest powód- obawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość many 17
nie piersi mnie nie bolą... mówisz że się pojawi??? obyś miała rację ;) a jak nie bolały mnie piersi to coś zmienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamelcia
mam takie pytanko a wiec nie dawno przydazyla mi sie taka sytuacja ze musiałam wziąc postinor, po 5 dniach od wziecia postinoru wystapila miesiaczka wiec postanowiłam ze od wystapienia tego pierwszego dnia miesiaczki zaczne brac Diane35...zauwazyłam ze piersi mi sie powiekszyły sa po bokach jakies zgrubienia i widoczne zyły na piersiach... po skonczonej misiaczce az do nastepnej zamiast wydzieliny miałam jakąs brązową wydzieline...czym to moze byc spowodowane te zyly na piersiach, moze to byc mozliwe od tego, iz poprostu mam burze hormonalna w organizmie? dodam ze w ciazy nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tussia
Witam, Czy pigułki antykoncepcyjne mogą powodować niemal wszystkie objawy takie jak w ciąży? Od bóli podbrzusza (macicy) przypominającego ból miesiączkowy, poprzez kłucie jajników, skurcze macicy, wzdęcia, mdłości, zaparcia, skurcze jelit, aż po swędzenie skóry brzucha? Aż tyle skutków może wystąpić jednocześnie??? I czy jest to oznaka, że mój organizm zdecydowanie nie toleruje tabletek (zmiana na inne nie pomogła jak na razie) i powinnam je kategorycznie odstawić??? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi-mi
czy w pierwszych dniach po zaplodnieniu można juz odczuwac dolegliwości- odbijanie, mdlości, bole brzucha czy jest to raczej sugestia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iva23
Dziękuję, że jest ktoś taki jak Ty na tym forum :-) Jakieś 10 dni przed okresem miałam powiększone nabrzmiałe piersi, trochę bolące ale bolały mnie również sutki (podobno to jeden z objawów ciąży). Kochałam się z chłopakiem w płodne dni, używaliśmy prezerwatywy, no ale skoro dostałam okres to w ciąży raczej nie powinnam być. Nie robiłam testu, ale podobno w ciąży też można mieć okres. Jak odróżnić okres normalny od takiego w ciąży i jak często zdarza się, że kobieta pomimo iż miesiączkuje jest w ciąży ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo prosze o jakies info
Tabletki bralam niezbyt dlugo, kilka misiecy, ok. pol roku. Wydawało mi sie, ze po ich odstawieniu moze czesciej wystepowac owulacja, zaczynaja znow pracowac jajniki i wieksze jest prawdopodobienstwa zajscia w ciążę, a nie odwrotnie. Chce sie jeszcze upewnic, ze to dobrze, ze znow nie lykalam postinoru. Boje sie, ze moglam sobie wszystko calikem rozregulowac taka dawka hormonow. Czy jestem w ciazy czy tez nie na pewno dowiem sie za kilka tygodni, na razie staram sie o tym nie myslec i nie panikowac za wczasu. W kazdym bądź razie - dziekuje za odp. i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To już moje ostatnie odpowiedzi na dziś. Zapraszam jutro ok. 21. sylwia25 Niepłodnością nie grozi. Pewnie ten śluz to był skąpy okres. Lekarz zleci dodatkowe badania, prosze tylko wszystko mu dokładnie opowiedzieć. Proszę się nie martwić, napewno to nic poważnego! mellka Ach te hormony.... :) Ciekawe ile masz lat? Jeśli koło 17 to są to zaburzenia hormonalne, które każda z nas przechodziła. Wspólżycie może czasem opóźnić lub przyspieszyć okres. many 17 O te piersi pytałam, bo chciałam mieć potwierdzenie zbliżającego się okresu. A bolą Cię przed okresem? No nic, czekaj spokojnie. Dobranoc dziewczyny!!! Trzymajcie się cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To już moje ostatnie odpowiedzi na dziś. Zapraszam jutro ok. 21. sylwia25 Niepłodnością nie grozi. Pewnie ten śluz to był skąpy okres. Lekarz zleci dodatkowe badania, prosze tylko wszystko mu dokładnie opowiedzieć. Proszę się nie martwić, napewno to nic poważnego! mellka Ach te hormony.... :) Ciekawe ile masz lat? Jeśli koło 17 to są to zaburzenia hormonalne, które każda z nas przechodziła. Wspólżycie może czasem opóźnić lub przyspieszyć okres. many 17 O te piersi pytałam, bo chciałam mieć potwierdzenie zbliżającego się okresu. A bolą Cię przed okresem? No nic, czekaj spokojnie. Dobranoc dziewczyny!!! Trzymajcie się cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia2626
Zawsze podczas jajeczkowania mialam bardzo gesty sluz... a ostatnio jest jakis dziwny... wodnisty... jak plyn.... czego to moze byc objawem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STUDENTKA BIBLIOTEKOZNAWSTWA
Matrix. Ośmieszasz się tym pytaniem. To pewnie Ty jesteś Natalia Zrospaczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berebetka
Ginek a jelsi to nie ciąża to co innego?, mialam leczona nadzerke , miala byc wyleczona, czy moga to byc objawy czegos innego, nie ciązy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, proszę o podawanie dokładnych informacji! I ile macie lat, bo to czasem ma znaczenie. Kamelcia To co wystąpiło u Ciebie po 5 dniach od zażycia Postinoru, było plamieniem wywołanym przez ten lek. Wydzielina która się u Ciebie pojawiła jest naturalna przy pierwszych miesiącach z tabletkami. tussia Tak! Pigułki stwarzają w organiźmie \" sztuczną ciążę\" . Po pewnym czasie objawy te ustępują. Proponuje zmieniać tabletki aż do momentu znalezienia optymalnych. mi-mi Jest to sugestia. Pierwszym objawem jest brak miesiączki. Ale to też nie zawsze. Takim pewnikiem jest dopiero widok bijącego serduszka na monitorze. To tylko sugestia. Iva23 Każda kobieta jest w stanie odróżnić okres od krwawienia spowodowanego zagnieżdżaniem się zarodka w ściance macicy. Przy krwawieniu w czasie ciąży nie występują zazwyczaj bóle, jest on krótki (ok. 2 dni) i przypomina bardziej plamienie. Krwawienie w czasie ciąży zdarza się bardzo żadko, no chyba że się czyta Wasze forum. Tutaj wszystkie kobiety o ciąży dowiadują się na porodówce. :) bardzo prosze o jakies info Po długim zażywaniu tabletek kobieta potrzebuje nawet 6 miesięcy aby powrócić do pełnej płodności. Postinor bardzo żle wpływa na organizm kobiety, dlatego polecam go łykać tylko kiedy poczęcie wydaje się nieuniknione np. kiedy wytrysk nastąpi do pochwy w dniu najbardziej płodnym. Kasia 2626 Śluz nie zawsze wygląda tak samo. W czasie jednej owulacji jest gęsty, w czasie innej wodnisty. Nie widzę tu powodów do niepokoju. Martix Dziękuje za pytanie. Rozumiem, że moja obecność na tym forum Ci przeszkadza? Jeśli tak, to powiedz. berebetka Oczywiście że może to być objaw czego innego. Musisz wybrać się do lekarza, bo bez badania nic więcej nie mogę powiedzieć. A robiłaś test ciążowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o2
Miesiaczkuje od 7 lat.Mam nieregularne okresy ,czasem nawet skape i co dwa tygodnie,czasem normalne ale i tak nieregularne ,czym to moze byc spowodowane i jak temu zaradzi ginekolog??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o2 Nie napisałaś ile masz lat. Ginekolog zrobi Ci zestaw badań i prawdopodobnie przepisze leki na uregulowanie okresu. Jeżeli współżyjesz, będą to pigułki antykoncepcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megi20
Okres spoznia mi sie 15dni(zawsze byl regularny co 26 dni)jest chyba prawdopodobienstwo zajscia w ciaze(stosunek przerywany w dni płodne).Bylam u lekarza i przepisal mi luteine(bralam przez 5 dni po 2)na wywolanie okresu.I kazal czekac.od jakiegos czasu zauwazylam ze czesto (czesciej niz przedtem)oddaje mocz;i jem duze ilosci slodyczy, mam podwyzszona temperature ciala,bola mnie piersi(moze to nerwy??)I jeszcze takie dziwne przeczucie ze jednak chyba to ciaża. Robilam test 4 dni temu i wyszedl negatywnie(jesli nie ciąza to co to może byc??)tym sie martwie najbardziej--ze moge byc na cos chora.Lekarz kazal mi sie zglosic po uplynieciu 10 dni od ostatniej tabletki(czyli za tydzien) czy moge isc wczesniej zeby sie dowiedziec czy tyle mam czekac.prosze o rade.(mam 20 lat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aminka
Proszę o możliwie jak najwięcej informacji na temat przypadłości zwanej kłykcinami kończystymi.Jaka przyczyna, objawy, sposoby leczenia, itp. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megi20 Powtórz test ciążowy używając zestawu innej firmy. Jeśli wynik się powtorzy, a okres się nie pojawi lekarz zrobi Ci dokładne badania. Ewentualnie przepisze Ci zastrzyki. Prawdopodobiństwo ciąży istnieje, ale jeśli test jej nie wykrył, to ciąż nie ma. Wbrew opinii testy wskazują wiarygodne wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o2
Mam 20 lat.Dziekuje za odpowiedz,milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megi20
Bardzo dziekuje za odpowiedz.Czy moge isc szybciej do lekarza, czy jednak musze czekac jeszcze ten tydzien.(czy ten czas moze cos zmienic?) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam 38 lat i prowadzę spis wszystkich menstruacji od 20 lat, w/g nich moje cykle wahają się w skali roku 23-28. Czy powyższe dane mogę uznać ze 100% gwarancją i wyliczyć dni płodne? Chodzi mi o to, czy istnieje ryzyko skrócenia cyklu? W końcu 20 lat obserwacji powinien dać wiarygodne wyliczenia ale mimo to do końca nie jestem pewna. Druga sprawa obfite miesiączki, niekiedy skrzepy dość pokaźnych wymiarów martwię się by nie wpaść w anemię, czy zażywać witaminę K albo inną, która wyrówna te straty krwi? Lekarz przy każdym badaniu kontrolnym wręcz na siłę chce mi wepchnąć tabletki antykoncepcyjne i nie wiem dlaczego bo w ogóle go o to nie proszę. Jestem bardzo wrażliwa na wszelkie syntetyki, metale nieszlachetne, antybiotyki pochodne penicyliny i wszystie nienaturalne wspomagacze nawet panadol daje o sobie znać na drugi dzień w formie wyprysków. Znam swój organizm i wiem, że odrzuci owe tabletki ale nie daje mi spokoju dlaczego ginekolog tak usilnie zapisuje mi je kiedy moje cykle są regularne. I ostatnie pytanie: czy USG piersi jest wystarczające czy powinnam dodatkowo robić mammografię? Dziękuję i pozdrawiam Małgorzata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masełko
Pytanko: przy zespole policystycznych jajników i jednej poronionej ciąży, jakie mam szanse na ciążę po zabiegu laparoskopii??? Byłam już w ciąży (chociaż mój gin nie dawał mi raczej szans) czyli prawdopodobnie wszystko jest drożne. Czy warto dać "grzebać" sobie w brzuszku? Chodzi głównie o ponacinanie jajników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosie
dziekuje serdecznie mam 30 lat i bylam z tym plamieniem u lekarza cytologia II ale za mna sie wlecze stan zapalny pochwy e coli, ktorego zwalczyc nie moge. autoszczepionka troche pomogla, a cala "przygoda " z coli trwa juz prawie 2 lata. jesli chodzi o plamienie to gin powiedziala ze organizm juz nie taki mlody i to hormony. czy miala racje? czy to plamienie, wystepujaca wylacznie prze miesiaczka, jest jakos zwiazane z tym zakazeniem? Serdecznie dziekuje za wszelkie informacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 ginekolog mówi, że mam słonnośc do nadżerki,żeby z tym nic nie robic, 2 ginekolog, że mam małą nadżerkę i zaleca pędzelkowanie.Co poleci 3, czy Ty/Pan ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka Z.
Mam na imie Agnieszka i mam 19 lat, i chcialabym sie poradzic. Od 13 roku zycia miesiaczkuje, i miesiaczki od zawsze byly bardzo obfite, i dlugie. Jak mialam 14 lat bralam przez rok Cyclonamine, i miesiaczka skrocila sie z 10 dni do 7 (i tak jest do dzisiaj, trwa 7 dni). Nadal jednak jest bardzo obfita. Gdy mialam 14 lat ginekolog powiedzial mi, ze jestem za mloda na lezcenie tego hormonalnie, i zalecil branie Rutinoscorbinu 3 razy dziennie po 2 tabletki, ale to pomoglo tylko za pierwszym razem, potem juz nie. Rok temu znow poszlam z tym problemem do ginekologa, tym razem lekarz przepisal mi tabletki hormonalne Diane 35 (zauwazyl tez hirsutyzm ). Biore je juz rok, i jesli chodzi o hirsutyzm, to efekty sa minimalne, a miesiaczka nie zmienila sie w ogole, wciaz jest baaardzo obfita, co po prostu czasem utrudnia mi zycie, tampon przecieka mi po godzinie, i od razu przecieka podpaska. Za kazdym razem jak usiade i jak wstane to po prostu czuje jak sie ze mnie leje ta krew, w nocy nie moge nawet obrocic sie na drugi bok, spie kilk agodzin na jednym boku,i 2,3 razy biegam do toalety i zmieniam podpaske, bo czuje ze przecieka (nawet jak sie nie ruszam). Zawsze sporo chudne po okresie, raz nawet schudlam 5 kg (nie mialam nigdy nadwagi). Prosze po prostu o opinie, bo nie wiem czy cos mi jeszcze pomoze, czy cos sie da z tym zrobic, teraz jestem za granica, za dwa miesiace przyjade do Polski po kolejna recepte na Diane 35. Oczywiscie powiem o tym lekarzowi, ze jkesli chodzi o okres to nic sie nie zmienia, ale boje sie, ze przepisze mi inne tabletki, i leczenie hirsutyzmu zacznie sie od poczatku. A z tego jak najszybciej chcialabym sie wyleczyc, nawet gdybym juz zawsze miala miec taki okres. Podobno leczenie trwa hirsutyzmu trwa 3 lata, czy potem juz nigdy nie bede musiala brac tabletek hormonalnych? Czy juz przez cale zycie bede musiala brac tabletki? Nie bardzo jestem tez pewna, czy Diane ma skutecznosc antykoncepcyjna taka jak inne tabletki, bo na ulotce pisalo, ze to jest tylko dodatkowy skutek, i ze Diane stosuje sie na cere i hirsutyzm. I jeszcze jedno pytanie, na troszke inny temat. Czy to prawda, ze majac duza wade wzroku, nie mozna rodzic dziecka naturalnie, tylko przez cesarskie ciecie? Aha, chcialam jeszcze dodac, ze mialam robione badanie na krzepliwosc krwi INR i wyszlo w normie. bardzo prosze o odpowiedz, to dla mnie bardzo wazne i z gory dziekuje. Agnieszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berebetka
mam 22 lata testu nie rozbilam. ciązy nie wykluczam, do lekarza ide w przyszlym tygodniu, niepokoje sie bo nie wiem co sie dzieje, jak dotad nie mialam wiekszych problemów z okresem, nawet o nadzrece dowiedzialm sie od ginekologa, tlyko w trakcie leczenia pojaiwly mi sie 2 razy plamienia, a tak to nigdy wczesniej, leczenie zakonczylam w grudniu zeszlego roku, jaaki tes powinanm zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berebetka
hmm..chcialam wiedziec co moge spodziewac sie uslyszec u ginekologa zanim sie tam znajde, czy to cos powaznego...jesli jetsem w ciazy to jaki zestaw witamin powinanm zazywac juz teraz, do wizyty jeszce tydzien, tutaj reklama chyba zakazana jest, no ale jelsi mozna jakies wskazówki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×