Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ginek

Ginekolog służy radą

Polecane posty

Witam, Mam pytanie. Czy branie tabletek Clastilbegyt i Duphastonu przez półtora roku bez żadnej kontroli lekarza prowadzącego moglo być przyczyną usunięcia macicy z przydatkami? (z powodu bardzo rozległego zaawansowania endometriozy - podobno tak mi mówili po operacji). Dodam że mam 29 lat i starałam się z mężem o dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wystrachana
Przez ponad rok brałam tabletki rigevidon. Potem, po zerwaniu z chłopakiem odstawiłam je na 6 m-cy i dostawałam okres w miarę regularnie, tzn. po 34 - 35 dniach. Po tym czasie (czerwiec/lipiec)wzięłam jedno opakowanie rigevidonu i znów odstawiłam. Dostałam okres normalnie i teraz czekam na kolejny, który się nie pojawia. Między jednym okresem (tym który sie pojawił) a tym który się teraz nie pojawia współżyłam z chłopakiem, ale użyliśmy prezerwatywy. Wszystko bylo w porządku, nie pękła. Czy jest możliwe żebym była w ciąży? Czekam na okres już 13 dzień i nic. Mam podobne objawy jak przed braniem tabletek, tzn. pobolewa mnie podbrzusze, ale zawsze miałam obolałe piersi a teraz nie mam. I tak ostatnio podbrzusze pobolewa mnie coraz rzadziej i wogole czuje się tak jak po okresie. Czy jest prawdopodobne żebym byla w ciąży? Proszę o pomoc, ponieważ nie mam możliwości zakupienia teraz testu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaczek85b
witam,od trzech dni zle sieczuje,min.nudnosci, slabe bole w podbrzuszu,bole glowy,czeste oddawanie moczu,pieczenie podczas stosunku, miesiaczke mialam 13 sierpnia,z narzeczonym kochamy sie bez zabezpieczenia i sa to dni plodne jak i nieplodne,obecnie jestem podczas dni plodnych,w zwiazu z tym mam pytanie czy to moga byc objawy ciazy czy moze wynik owulacji a moze jakies schorzenie? prosze bardzo o odpowiedz,bardz sie niepokoje,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam zażyc pierwszej tabletki z nowego opakowania tzn powinnam wziąść we wtorek o 18 a wziełam w środe po 9 rano wiem ze przez 7 dni trzeba sie dodatkowo zabezpieczac uzywam globulek Patentex czy te globulki są skuteczne i czy mozliwe jest zajscie w ciąże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota17
Mam ogromny problem. Wspolzylam z chlopakiem 12 lipca bez zabezpieczenia, podejrzewam, ze byl to moj okres plodny, poniewaz ostatni okres dostalam ok.28 czerwca, a cykle mialam 30 dniowe, po 5 dniach od wspolzycia pojawilo sie jednorazowe plamienie poranne, brazowawobrunatny sluz - czy to moglo byc krwawienie implementacyjne czy po prostu owulacyjne ? dodam jeszcze, ze bylam dziewica, czy moze miec to z tym jakies powiazanie ? nigdy nie plamilam w srodku cyklu, mam 17 lat. moj chlopak nie mial wytrysku, stosunek zostal dosc szybko przerwany, odbyl sie w wodzie. poszlam na konsultacje do ginekologa i na usg, powiedzial mi ze obraz na usg nie jest jednoznaczny i zalecil branie orgametrilu 3 razy dziennie przez 10 dni. bralam go od 30.07 (bo spoznial mi sie okres), mial ten okres wywolac w trakcie kuracji, ale nie wywolal. skonczylam brac orgametril 8 sierpnia. 10 sierpnia wyjechalam na wakacje(spora zmiana klimatu) . 12 sierpnia- 4 dni po zaprzestaniu kuracji - pojawily sie skurcze miesni gladkich podobne do tych miesiaczkowych i dziwna wydzielina- duze strzepy sluzu dlugosci nawet palca wskazujacego, koloru kawa z mlekiem i czerwone, pozniej pojaiwlo sie krwawienie, ale bylo bardzo slabe i trwalo 6 dni. przy penetracji pochwy wydzielal sie brazowawo-krwisty sluz. czy to mogl byc okres ? dodam, ze bardzo sie stresowalam tym ze zaszlam w niechciana ciaze. czy to mozliwe ze jestem w ciazy ? dodam, ze 1.08 robilam test z krwi betaHCG, wyszedl negatywny, czy po tym czasie mogl byc niepewny ? robilam tez 4 testy z moczu, wszytskie negatywne, ale okresu nie widac...teraz okres powinnam dostac 11 wrzesnia, jest 6, a ja nie mam zadnych objawow napiecia przedmiesiaczkowego. bardzo prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joko23
Ja też mam pytanie. Okres spóźnia mi się 12 dni do tej pory miałam regularnie 27-30 dni z pochwy wydziela mi się brudno brązowy śluz i pobolewa mnie podbrzusze nie ciągle ale co jakiś czas.Współżyje bez zabezpieczenia z moim partnerem i zastanawiam się czy to ciąża czy może jakaś infekcja. Dodam że wyjechałam zagranice a dokładnie do Norwegi zmieniłam klimat i otoczenie. Troche zaczynam się stresować mam zacząć prace ale jeśli to ciąża to i tak będę się cieszyć. Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota17
dodam, że dzis zrobilam kolejny test ciazowy - bobo test plytkowy -negatywny ^^ ponoc jest najczulszy, mam nadzieje, bo do tej pory robilam same bobo testy i jednego komforta, ale zrobilam go zbyt wczesnie... czy moge ufac kolejnemu wynikowi bobo testa ? robilam go po poludniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja także mam pytanie: PO CO ZADAJECIE TU PYTANIA SKORO NIKT NA NIE OD DAWNA NIE ODPOWIADA??? Ginek ostatni raz był tu 24.04.2005 r. (Trzy i pół roku temu!!!!) W ostatnim poscie napisal wyraźnie że się wycofuje. Ostatnią osobą która probowała odpowiadać ale została do tego przez forumowiczki skutecznie zniechęcona była moja urocza koleżanka ngLka (też ginekolog-amator :) ) Ostatni raz byla tu w październiku (ponad 10 m-cy temu) Czy nie lepiej zamiast pisać na Berdzyczów poszukać starego topiku na interesujący temat i go podbić lub założyć własny nowy?? Ech.... i zrozum czlowieku kobiety..... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleve7
ja zawsze mialam takie skurcze 1-2dnia okresu, teraz odstawilam tabletki antykoncepcyjne i te skurcze trwaja juz tydzien na dodatek boli mnie podbrzusze,ale gin powiedzial ze to jajeczkowanie sie zaczelo i dlatego boli, ale o skurczach zapomnialam powiedziec bo mnie tak zagadywal ze zapomnialam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doomsday
Mam 22 lata, w maju dostalam pierwsze moje pigulki antykoncepcyjne - Logest. Zaczelam je brac, po czym wyjechalam na wakacje w lipcu i ze nie chcialam dostac okresu nad morzem to sobie go przesunelam i dostalam jak wrocilam. wtedy tez skonczyly mi sie tabletki, ale ze nie mialam juz stalego partnera to nie szlam po nastepne. We wrzesniu zaczelam spoytakc sie z moim owczesnym partnerem, wiec zaczelam tez brac pigulki. Dostalam okres wiec wzielam pierwsza tabletke. Tyle ze okres dostalam tydzien przed wyznaczonym terminem. Po tym jak skonczyl mi sie okres, okazalo sie ze mam krwawienia z drog rodnych. Trwaly juz piaty dzien, nie są obfite, wrecz przeciwnie, są małe, wiec postanowilam pojsc do gina. Pani powiedziala mi ze to normalne ze moge dostac takie krwawienie i nie powinnam sie niczego obawiac, ze moze to byc spowodowane silnym stresem, ale skierowala mnie tez na badanie krwi zeby wykluczyc ciążę... wyniki badan dostane dopiero w poniedzialek... ale caly czas mam mysl ile jeszcze to krwawienie bedzie trwalo... i czy nie jest to ciaża... prosze Was, jesli mialyscie podobnie, to napiszcie mi... ja juz i tak mam za duzo stresow zwiazanych z pracą i moim partnerem, zeby jeszcze ze zdrowiem miec problemy... czekam na Wasze posty... POMÓŻCIE MI, PROSZĘ...!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ia22tk21
Witam!Mam pytanie odnosnie cytologii i efektu leczenia.Zrobilam sobie cytologie gdzie wyszlo,ze mam 3 grupe i stwierdzono,ze mam wirusa HPV.Przepisano mi czopki dopochwowe (byly one robione).Po zakonczeniu kuracji poszlam na badania ale juz do innego lekarza i to prywatnie.Wynik mialam po tygodniu (gdzie w przychodni musialam czekac miesiac) i okazalo sie,ze mam 1 grupe.Wierze bardziej w te drugie badanie wiadomo,ze prywatnie jest inaczej itd Pytanie tylko czy wogole bylam zdrowa.Z tego co wiem to czopki sa na jakies grzyby itp.ale moge sie mylic...Dziekuje za pomoc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odswiezam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga3004
Mam pytanie... czy przy chorobie: epilepsja działają tabletki yasminelle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania33m
Chcialabym zapytac pania doktor o rade.Jakies 5-6tygodni temu mialam wypalana nadzerke.podobno wszystko goilo sie swietnie.Dzis uprawialam sex i niestety zaczelam plamic.Czy to normalne????Czy musze jeszcze zaczekac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagna
nie wiem czy to forum nadal funkcjonuje ale chcialabym sie zapytc co moze byc przyczyną spóżniającego się o 9 dni okresu jeśli jescze nie współżyłam i dotąd miałam regularny cykl z ewentualnymi 2-4 dniowymi odskokami od normalnego , dodam ze ostanio(w tym tyg) jest mi troche słabo i niedobrze i co jakiś czas delikatnie pobolewa mnie to z jednej to drugiej stron podbrzusza, innnych objawow nie mam , a mam 21 lat , dziekuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaxs
od jakiegos czasu wydziel mi sie z sutków cos białego jak nacisne co to jest czy musze isc do lekarza >??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam taki problem, mianowicie jestem w pierwszym miesiącu brania tabletek antykoncepcyjnych Cilest, mam 19 lat i chciałabym rozpocząć wspołczycie w rocznice mojego zwiazku. chodzi o to ze rocznica wypada w trakcie 7-dniowej przerwy (5 dnia tej przerwy). oczywiscie bedziemy stosowac rowniez prezerwatywe ale chcialabym sie czuc bezpieczna, dlatego chcialabym sie dobiedziec czy po wzieciu 1szego opakowania w trakcie 7dniowej przerwy jestem zabezpieczona? :) prosze o szybka odpowiedz i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynaka
Witam. Jestem bardzo zmartwiona. Mam 17 lat i okres miewam co dwa miesiące. Co mam robić? Co jest tego przyczyną? Bardzo mnie to martwi. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała.niedowiarka
witam. mam problem. jakieś 2 i 5 tyg chłopak włożył mi penisa na chwile do pochwy na niecała minute i za chwile miał wytrysk i mogę przez to być w ciąży.? ostatni okres dostałam 30 kwietnia a skończył mi się 7 maja. cykl miesiączkowy mam nie regularny co 30 26 a ostatnio 3 miesiące miałam 27 dni . a do tej pory nie dostałam jeszcze miesiączki. bardzo się martwię, bo nie jestem gotowa na dziecko . nie teraz za szybko. proszę o jak najszybszą odpowiedz. bardzo ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała.niedowiarka
witam. mam problem. jakieś 2 i 5 tyg chłopak włożył mi penisa na chwile do pochwy na niecała minute i za chwile miał wytrysk i mogę przez to być w ciąży.? ostatni okres dostałam 30 kwietnia a skończył mi się 7 maja. cykl miesiączkowy mam nie regularny co 30 26 a ostatnio 3 miesiące miałam 27 dni . a do tej pory nie dostałam jeszcze miesiączki. bardzo się martwię, bo nie jestem gotowa na dziecko . nie teraz za szybko. proszę o jak najszybszą odpowiedz. bardzo ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała.niedowiarka
witam. mam problem. jakieś 2 i 5 tyg chłopak włożył mi penisa na chwile do pochwy na niecała minute i za chwile miał wytrysk i mogę przez to być w ciąży.? ostatni okres dostałam 30 kwietnia a skończył mi się 7 maja. cykl miesiączkowy mam nie regularny co 30 26 a ostatnio 3 miesiące miałam 27 dni . a do tej pory nie dostałam jeszcze miesiączki. bardzo się martwię, bo nie jestem gotowa na dziecko . nie teraz za szybko. proszę o jak najszybszą odpowiedz. bardzo ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała.niedowiarka
witam. mam problem. jakieś 2 i 5 tyg chłopak włożył mi penisa na chwile do pochwy na niecała minute i za chwile miał wytrysk i mogę przez to być w ciąży.? ostatni okres dostałam 30 kwietnia a skończył mi się 7 maja. cykl miesiączkowy mam nie regularny co 30 26 a ostatnio 3 miesiące miałam 27 dni . a do tej pory nie dostałam jeszcze miesiączki. bardzo się martwię, bo nie jestem gotowa na dziecko . nie teraz za szybko. proszę o jak najszybszą odpowiedz. bardzo ważne ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laura18
.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laura18
Długość mojego cylku trwa okolo 29 dni lub 30 -nie mam zbyt regularnej miesiączki. Ostatnio z moim chlopakiem mielismy beznadziejną sytuację. To bylo 19 lipca kochalismy sie i tuz przed wyryskiem jak zawsze moj chlopak wyjał członka ale stalo sie tak ze prezerwatywa została w srodku a troszke zwisało z pochwy doszedl po chwili na zewnatrz i spostrzegl sie ze nie ma prezerwatywy wytrysł na kanape.. chyba tez na mnie ale tego nie wiem no i ja spanikowalam i od razu poszlam sie myc . Stalo sie to tak nerwowo ze nie wiem jak to robilam . boje sie ze byly tam jakies plemniki i ze sama je sobie wprowadziałam. Okres mialam dostac w srode lub czwartek dzis jest paitek i dalej go nie ma.Rano od dwoch dni budze sie z bolem brzucha jak podczas okresu. Boplą mnie jajniki. Nie mam zadnych innych objawow. Rwa mnie nogi jak zawsze na okres. Boje sie ze cos sie stalo wlasnie po tej sytuacji spoznia mis ie okres .wczesniej bywało ze najwyzej jeden dzień. Co do śluzu to nie mam poczucia mokrości najpierw bylo totalnie sucho jednak od wczoraj mam taki prezroczysty wodnisty śluz czekam na odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laura18
Ostatni okres miałam z 10 na 11 lipca bo dostałam go po połnocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes0955
witam mam takie pytanie wiele rszy bylam u gin i stwierdzili ze mam podwojna macice okres mam regularnie ale miedzy jednym a drugim cyklem wystepuja plamienia niewiem co to moze byc. staramy sie z mezem o dziecko ale nic nie wychodzi. trzy lata temu poronilam wiec moge zajsc ale niewiem czemu teraz nie moge. ostatnia miesiaczke skonczyla mi sie we wtorek i trwala tydzien wyliczylam ze w sobote bede miala dni plodne ale nie wiem czy dobrze. czy moglby Pan cos napisac o moim przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubek1989
witam mam 23 lata i okres spoznia mi sie miesiac. zdaza mi sie to juz od 4 miesiecy ze cykle trwaja 60 dni. od 2 tygodni bola mnie piersi sex uprawiam z prezerwatywa byl on w dni cyklu 11,12,18,25,26,33,46, 47,dlaczego tak sie dzieje ze nie mam okresu. zawsze moj cykl trwal 36 dni. czekam na odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juleczka145
W miarę możliwości, poproszę również o odpowiedź i na moje pytanie. Po dłuższej przerwie nieuprawiania seksu, dopada mnie jakaś infekcja i najczęściej jest to grzybica, ale ostatnio był to gronkowiec. Lekarz zażartował sobie , że nie możemy sobie robić w takim razie przerw we współżyciu i na to własnie wychodzi. Moje pytanie brzmi : co może być nie tak? Czy trzeba może leczyć też partnera? Dlaczego infekcja pojawia się po przerwie w uprawianiu seksu? Dwóch ginekologów zbagatelizowało ten problem i nic nie mówią o leczeniu partnera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny poradzcie bo stres zaczyna juz robic swoje.. Biore tebletki anty od ponad 2 lat mycrogynon21 w piatek wzielam ostatnia tabletke i zaczeły sie dziwne własnie schizy bóle brzucha czesto sikam i własnie takie dziwne bekanie.. ktore jest dosyc czeste we wtorek mam dostac okres myslicie ze to sa typowe jakies bjawy ciazy czy tez objawy spowodowane ze okres sie pojawi i jest 7 dniowa przerwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawa2=2
Witam.Na początku roku lekarz pobrał materiał z szyjki macicy do badania hist.i wypalił nadżerke.Wszystko fajnie się zagoiło,Za pół roku do kontroli.W wyniku napisane było że miałam nadżerke,torbiele nabotha i widooczne cechy infekcji HPV.W piątek byłam na kontroli i okazało się że znowu mam torbiel na szyjce dość głęboko taką 8mm.Lekarz powiedział że bedziemy ją obserwować.Jakby urosła to ją usunie.I tu moje pytanie:co to za torbiel?Moja szyjka nie ma teraz żadnej nadżerki,stanu zapalnego itd,jest czyściutka.Tylko jest ta torbiel,a jest bo lekarz zrobił zdjęcie na usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×