Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ginek

Ginekolog służy radą

Polecane posty

Bardzo lubie wasze forum i może na coś Wam się przydam. W sprawach domniemanych poczęć proszę o dokładne informacje (długość cyklu, datę ostatniej menstruacji, dzień feralnego stosunku, zabezpieczenie jakie zostało użyte), w innych sprawach proszę o w miarę dokładnie opisanie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alutka 77
z pochwy leci mi taki brązowo różowawy śluz i dziwnie pachnie - co to moze być??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MajaMaja
Witam Serdecznie! Przechodzilam wlasnie zapalenie pecherza moczowego leczone najpierw cipronexem 500 mg, a nastepnie zinattem. Chcialam zapytac o to, czy powinnam udac sie do ginekologa na wymaz, czy tam nie ma bakterii (nie odczuwam dyskomfortu), czy na to zapalenie mogly miec wplyw tabletki Diane 35 ( zapalenie mialam po poltora tygodnia od rozpoczecia stosowania pigulek)-niestety pani gin, zapisala mi je na oko, bez badan, i jeszcze jedno pytanie prosba, prosze o podanie mozliwie najwiecej informacji odnosnie profilaktyki przy wspolzyciu, profilaktyki zapobiegania zapaleniu pecherza moczowego. Czy moze miec na zakazenie wplyw menstruacja?? Przepraszam za taki natlok pytan i bardzo serdecznie prosze o odpowiedz, bede bardzo wdzieczna;) Maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabletki
ile trzeba miec minimum lat zeby ginekolog mogl przepisac tabletki antykoncepcyjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabletki
ile trzeba miec minimum lat zeby ginekolog mogl przepisac tabletki antykoncepcyjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Alutka 77 Za mało informacji, może to być śluż który wydobywa się przed miesiączką, może to być grzybica....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Alutka 77 Za mało informacji, może to być śluż który wydobywa się przed miesiączką, może to być grzybica....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MajaMaja
Przepraszam napisalam nieprecyzyjnie. Chodzilo mi o pobranie wymazu z pochwy czy jest konieczny do sprawdzenia, bo co do moczu mialam normalnie robiony posiew i zaniedlugo znow kontrolny. Dziekuje jeszcze raz Maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alutka77
to napewno nie śluz przed miesiączką bo juz jestem po. 6 tyg temu wymrażałam nadżerkę. Odstawiłam tabletki anty a teraz 2 tygodnie temu zaczęłam je brać na nowo. Wczoraj współzyłam i strasznie mnie szczypało wejście do pochwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do MajaMaja Oczywiście polecam wizytę u ginekologa. Moim zdaniem konieczne jest upewnienie się, że już wszystko jest dobrze. Powinna Pani to zrobić dla własnego spokoju. Co do profilaktyki- oczywiście współżycie w czasie okresu sprzyja zakażeniom. Podczas wizyty u ginekologa proszę o konsultację w tej sprawie, ponieważ ja tak na forum niewiele mogę pomóc. W razie jakiś wątpliwości, proszę jeszcze pytać. do Tabletki Zależy od lekarza, niektórzy przepisują od 18 lat, a niektórzy od 15. Musi Pani próbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do MajaMaja Oczywiście polecam wizytę u ginekologa. Moim zdaniem konieczne jest upewnienie się, że już wszystko jest dobrze. Powinna Pani to zrobić dla własnego spokoju. Co do profilaktyki- oczywiście współżycie w czasie okresu sprzyja zakażeniom. Podczas wizyty u ginekologa proszę o konsultację w tej sprawie, ponieważ ja tak na forum niewiele mogę pomóc. W razie jakiś wątpliwości, proszę jeszcze pytać. do Tabletki Zależy od lekarza, niektórzy przepisują od 18 lat, a niektórzy od 15. Musi Pani próbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iva23
Mam kilka pytań. Normalny okres miałam 28 grudnia, po czym kolejny nie pojawił się jak zwykle za miesiąc ale za dwa miesiące. W tym czasie temp. wahała się miedzy 36,7 -37,2. Kolejny okres miałam 1 marca, trochę dziwny bo z jakikiś skrzepami. Po 31 dniach dostałam kolejny okres czyli 1 kwietnia. Zastanawiam się czy mogę być w ciąży pomimu , że od tej przerwy miesięcznej miałam okres dwa razy.Jeśli są jakieś niejasności to postaram się dopisać jakies szczegóły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Iva22 A czy były jakieś sytuacje ryzykowne? Nie robiłaś testu jeszcze? Dla świętego spokoju zrób. Możliwe, że masz jakieś zaburzenia hormonalne, a z tym powinnaś zgłosić się jak najszybciej do lekarza. Jeżeli okresy wystąpiły, to raczej nie jesteś w ciąży. A czy były tak samo obfite? Miałaś przy nich typowe objawy? Jeśli tak, to nie ma powodów do niepokoju, ale wizytę u lekarza polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efra
Proszę o przeczytanie tematu: Zastanawiam się nad trzema rzeczami...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo wazne
nie powiedziałam tego swojej ginekolog bo się wstydziłam-wiem, że to głupie: Brałam tabletki anty około roku wszystko było w porządku. Potem wpadłam w zaklete koło bardzo gwałtownych chudnieć i przybieran na wadze-jak miałam silną wolę to nic nie jadłam i chudłam barzdo duzo i szybko, a po kolejnych 2 tygodnicah rzucałam sie na jedzenie i dziennnie pochłaniałam 4000-5000 kalorii. Spadki i ''wzloty'' na wadze wachały się od 8 do 10 kg miesięcznie. (Na szczęscie juz z tego wychodzę. Zaczęłam plamić. Zmiana tabletek nie pomogła, badania ginekologiczne nic nie wykazały. Czy mozliwe ze rozregulowałam system hormonalny??? Poza tym zawsze chudnięcie kojarzyło mi się z zatrzymaniem miesiączki a nie ''dodatkową"? Dzieki za komentarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alutka77 proszę o pomoc
PISAŁAM WCZEŚNIEJ ALE MNIE NIE ZAUWAZONO :( to napewno nie śluz przed miesiączką bo juz jestem po. 6 tyg temu wymrażałam nadżerkę. Odstawiłam tabletki anty a teraz 2 tygodnie temu zaczęłam je brać na nowo. Wczoraj współzyłam i strasznie mnie szczypało wejście do pochwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Ginka
czy Ty napewno studia skończyłeś czy taki domorosły jesteś ? sądząc po wypowiedziach to drugie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Alutka77 W takim razie podejrzewam tu jakieś zakażenie. Proszę skontaktować się z lekarzem, ponieważ ja musiałabym zbadać aby postawić diagnozę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lelum
Wiem, że bolesność miesiączek to normalka ale od kilku miesięcy ta bolesność w moim przypadku wybiega poza normalność. Raz aż musiałam wzywać pogotowie, bo myślałam, że umieram. To nie był zwykły ból miesiączkowy. Zawsze miałam bolesne miesiączki ale to było coś innego-inny rodzj bólu: nie skurczowy, po którym następuje krwawienie ale coś na kształt kolki, taki skręcający -zauważyłam, że występuje w momencie gdy krew nie wycieka. Robiłam badania gin. w tym usg, hormony: progesteron, estrogen, wszystko ok. Ale sytuacja się powtarza. Kiedyś tego nie było. Lekarz, który przyjechał z pogotowiem, stwierdził, że nie jest to spowodowane układem pokarmowym (np. jelita) ale bolesnością trzonu macicy. Niestety mój ginekolog nic nie znalazł. Zauważyłam też pewną zależność pomiędzy bólem a używaniem tamponów ale nie było to regułą. Dodam, że mam 27 lat i nigdy nie rodziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alutka77
Boże tylko nie zakażenie. Z ostatniego zapalenia zrobiła mi się nadżerka. Ledwo ją wyleczyłam i znowu.... nie - co mam robić?? Mam juz tego wszystkiego dość. Aha mam pytanie gdzie mogę zrobić testy na płodność i ile kosztują??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niepokoje_sie_
Mam pytanie, a mianowicie jak odróżnić zapalenie jajników od zapalenia wyrostka robaczkowego?? Jestem w 20 dniu cyklu - (liczac łacznie z krwawieniem z odstawienia po pigułkach) z powodu zmiany w piersi musiałam je odstawic. Przez pierwszy tydzien po tym 'krwawieniu' bolały mnie jajniki, jakies 3 dni temu przestały, ale zaczeły bolec piersi, do tego doszedł strasznie ból w prawej czesci brzucha...Sa to okolice jajników/ wyrostka nie potrafie konkretnie podac miejsca... Wczoraj wystapiła u mnie wysoka goraczka 38.6 *C Dzis zbijam ją apapem - 37.7 oprócz gorączki straszny ból brzucha głównie podczas zmiany pozycji siedzenia, - " - lezenia, wstawania z łóżka, wczoraj podczas chodzenia. Jak odróżnić zapalenie wyrostka robaczkowego, od zapalenia jajnika? Z góry dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do bardzo ważne Oczywiście, że rozregulowałaś system hormonalny. Jeżeli komuś przeszkadza, może nie zadawać pytań. Ja też nie mam obowiązku na nie odpowiadać, robię to z dobrej woli. Jestem świeżo po studiach, odbywam właśnie praktyke. Radzę tylko tam, gdzie potrafię. Jeżeli nie macie do mnie zaufania, to nie pytajcie. Myślałam, że mogę Wam jakoś pomóc. A właśnie, jestem kobietą... :) Do lelum Jeżeli ginekolog który Cię badał nic nie stwierdził, to w jaki sposób mgę zrobić to ja? I to jeszcze przez internet? Do Alutka77 Jeżeli podejrzea Pani u siebie bezpłodność to proszę udać się do szpitala ginekologicznego. Jeżeli będzie Pani miała skierowanie, to kosztów nie będzie wcale, lub będą one minimalne. Jeżeli stara się Pani o dziecko, to proponuję kupić testy owulacyjne na początek. Pomagają one wielu parom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do bardzo ważne Oczywiście, że rozregulowałaś system hormonalny. Jeżeli komuś przeszkadza, może nie zadawać pytań. Ja też nie mam obowiązku na nie odpowiadać, robię to z dobrej woli. Jestem świeżo po studiach, odbywam właśnie praktyke. Radzę tylko tam, gdzie potrafię. Jeżeli nie macie do mnie zaufania, to nie pytajcie. Myślałam, że mogę Wam jakoś pomóc. A właśnie, jestem kobietą... :) Do lelum Jeżeli ginekolog który Cię badał nic nie stwierdził, to w jaki sposób mgę zrobić to ja? I to jeszcze przez internet? Do Alutka77 Jeżeli podejrzea Pani u siebie bezpłodność to proszę udać się do szpitala ginekologicznego. Jeżeli będzie Pani miała skierowanie, to kosztów nie będzie wcale, lub będą one minimalne. Jeżeli stara się Pani o dziecko, to proponuję kupić testy owulacyjne na początek. Pomagają one wielu parom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosie
A w jakim wieku najlepiej urodzic pierwsze dziecko? Chodzi mi oczywiscie o gorna granice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alutka77
Nie podejrzewam bezpłodności ale chciałabym to poprostu zbadać - czy moge to uczynic u ginekologa (prywatnie) Co mogę poradzic na to zakażenie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do niepokoje_sie Zapalenie wyrostka robaczkowego objawia się bólem nie do wytrzymania. Konieczna jest szybka pomoc lekarska. Przy wyrostku temperatura wzrasta nawet do 40 stopni, człowiek traci przytomność. Myślę, że to raczej jajniki. Jeżeli ból nie ustąpi, to proszę wezwać pogotowie, gdyż ja nie mogę udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhmmmmmmmmmmmm
Mariusz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhmmmmmmmmmmmm
Mariusz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niepokoje_sie_
Ginek - dziekuje za odpowiedz. Wlasnie boje sie, bo jesli to wyrostek to u lekarza pewnie powinnambyla zjawic sie wczoraj,ale caly dzien przelezałam w łóżku......Był to dosc mocny ból, ale nie trwajacy cały czas, tylko pojawiajacy sie co jakis czas i jak juz pisalam wczesniej przy wykonywaniu ruchów.Jutro z rana planuje isc do lekarza rodzinnego - miejmy nadzieje, ze bedzie potrafił postawic własciwa diagnoze. dziekuje i Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×