Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ginek

Ginekolog służy radą

Polecane posty

Gość lolly
Witam! Jak możliwe jest zajście w ciąże w 6 dniu cyklu przy regularnych miesiączkach (28-30 dni), kiedy nie doszło do wytrysku, nawet sie na niego nie zapowiadało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już nie wiem co robić
Witam! Mam 18 lat i ponad tydzień temu zaczęłam brać 1 tabletki antykoncepcyjne (Harmonet- 1 tabletkę wzięłam w 4 dniu cyklu - moja lekarka powiedziała, że tym sposobem będzie mniej skutków ubocznych).. od wczoraj mam krwawienie, nie jest ono aż tak obfite jak przy okresie, ale nie jest to też zwykle plamienie.. dodatkowo dziś odczuwam silny ból - jak podczas okresu(maam bardzo bolesne okresy na co tabletki m.in. miały mi pomóc).. nie wiem czy kupować następne opakowania i dopiero po 3 coś zdecydować- czy to się unormuje.. bo nie chciałabym teraz przez pół miesiąca cierpieć z bólu.. tym bardziej, że za tydzień mam maturę, do cholery :P.. bardzo proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już nie wiem co robić
Witam! Mam 18 lat i ponad tydzień temu zaczęłam brać 1 tabletki antykoncepcyjne (Harmonet- 1 tabletkę wzięłam w 4 dniu cyklu - moja lekarka powiedziała, że tym sposobem będzie mniej skutków ubocznych).. od wczoraj mam krwawienie, nie jest ono aż tak obfite jak przy okresie, ale nie jest to też zwykle plamienie.. dodatkowo dziś odczuwam silny ból - jak podczas okresu(maam bardzo bolesne okresy na co tabletki m.in. miały mi pomóc).. nie wiem czy kupować następne opakowania i dopiero po 3 coś zdecydować- czy to się unormuje.. bo nie chciałabym teraz przez pół miesiąca cierpieć z bólu.. tym bardziej, że za tydzień mam maturę, do cholery :P.. bardzo proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka232
Jakie jest prawdopodobienstwo.... Kochalam sie ze swoim partnerem od pierwszego dnia okresu... bylam bardzo zaskoczona ze podczas stosunku nie bylo ani troche krwi... dopiero po kiedy chodzilam do toalety... miesiaczka zaczele sie o 2 dni przed terminem... i trwala stosunkowo krotko... Zaczela sie 31.03 czyli w czwartek... krwawilam mocniej przez dwa dni... a w niedziele byla juz naprawde skapa.... Mimo to my sie kochalismy bez zabezpieczenia i oczywiscie do konca az do wtorku wlacznie... gdzie juz nie bylo okresu... Chciałabym wiedziec jakie jest prawdopodobienstwo w takim wypadku zajscia w ciaze... tym bardziej ze ostatnie dwie miesiaczki mialam nie regularne... jedna byla z opoznieniem 6 dniowym a druga jak wspomnialam o 2 dni za wczesnie... gdzie zawsze moim cyklem bylo 28 dni... Od 2-3 czuje kucie takie jak podczas jajeczkowania.... Chciałabym tez wiedziec kiedy najlepiej w takim wypadku zrobic test ile dni powinnam odczekac... Dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarpetka*
Witam Ja też skromnie poproszę o radę :) Mam 32 lata i jestem załamana , od kilku lat mam na twarzy tekie wstrętne brązowe plamy .Dodam ,że nie łykam tabletek anty od 8 lat i nie opalam sie na solarium. Dermatolog poleciła mi kremy wybielające -ostatni Mela-D, na kremy wydałam majątek lecz bez rezultatu . Powiedz mi gdzie mam się udać z tymi plamami , może jakieś badania porobić , podpowiedz mi coś bo kompletnie nie wiem od czego zacząć ?? bardzo dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusia
hej ja juz po raz drugi! czy to moze byc grzybica? mam od jakiegod czasu uplawy jakkby serowate a ostatnio przez pare dni swedziala mnie pochwa! ale trwalo to pare dni i samo przeszlo! czy to moze miec jakies konsekwencje? poza tym bralam prezz pewin czas antybiotyki DuomoX i biore tabletki microgynon czy antybiotyki te mogly oslabic dzialanie antykoncepcyjnych tabletek? moj ginekolog powiedzial ze te antybiotyki akurat nie ale ja nie jestem do konca przekonana! jesli tak to przez ile dni musialabym uzywac dodatkowych srodkow antykonc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusia
hej ja juz po raz drugi! czy to moze byc grzybica? mam od jakiegod czasu uplawy jakkby serowate a ostatnio przez pare dni swedziala mnie pochwa! ale trwalo to pare dni i samo przeszlo! czy to moze miec jakies konsekwencje? poza tym bralam prezz pewin czas antybiotyki DuomoX i biore tabletki microgynon czy antybiotyki te mogly oslabic dzialanie antykoncepcyjnych tabletek? moj ginekolog powiedzial ze te antybiotyki akurat nie ale ja nie jestem do konca przekonana! jesli tak to przez ile dni musialabym uzywac dodatkowych srodkow antykonc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bursztynka
Jak dlugo trwa krwawienie po postinorze? i czy jest to miesiaczka? Czy lekarz przepisujac mi moje pierwsze tabletki anty - Harmonet, powinein koniecznie mnei zbadac? bo nie zrobil i nie zlecil mi zadnych badan tylko kazal zaczac brac od pierwszego dnia cyklu i przyjsc jak sie bedzie konczyc opakowanie. Czy moze powinnam pojsc przed zaczeciem przyjmowania tych tabletek do innego gina? Tylko ze te juz kupilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margo37 Nie polecam kalendarzyka jako metody antykoncepcyjnej. Jeżeli chcesz polegać na metodach naturalnych, to w połączeniu z obserwacją śluzu i z wykresami temperatury. Sam kalendarzyk jest zawodny, cykl zawsze może się przesunąć. Proszę zaopatrzyć się w zestaw witamin dla kobiet, to pozwoli uniknąć anemii. Proszę poszukać takich z magnezem. Nie znam Twojego lekarza i nie jestem w stanie stwierdzić czemu chce Ci na siłę przepisać tabletki. W Pani wieku mammografia powinna być wykonana. Nic Pani przez to nie stracia, a w razie złego wyniku podejmie szybkie leczenie. masełko Jeżeli była już Pani w ciąży, to nic nie jest przesądzone. Jeżeli obserwuje Pani u siebie owulację, to należy starać się o dziecko bez \"grzebania sobie w brzuszku\" . Natomiast jeśli będą jakieś kłopoty, to udrożnienie jajników może pomóc. prosie Jeżeli Twój ginekolog powiedział, że to wuna hormonów to tak jest. Pewnie zbadał Cię wcześniej dokładnie. W takim wypadku nażely jego opinię uznać jako dobrą. Co do plamienia, to czasem u kobiet występuje coś takiego przed miesiączką. Najla Ja niestety nic nie powiem, bo nie mam jak Pani zbadać przez internet :) Agnieszka Z. Proszę stosować dalej pigułki w celu leczenia. Jest to też środek antykoncepcyjny na którym można polegać. Z tymi miesiączkami to musi Pani przedstawić sprawę lekarzowi, który zna już Pani organizm. Nie napisała Pani o jak dużą wadę wzroku chodzi. berebetka Nie chcę polecać ani reklamować, ale chociażby ten z bobaskiem na okładce ( jest on bardzo popularny na tym forum- niespotkałam się jeszcze z przypadkiem żeby się pomylił) . Proszę zrobić najpierw test ciążowy, a potem myśleć o witaminkach. W aptece wskażą Pani odpowiednie. Matrix :) Może zapłodnić jeśli ma czym :) W 8-9 miesiącu ciąże można rozpoznać chociażby po porodzie :) lolly Teoretycznie można, ale w praktyce niewielkie jest prawdopodobieństwo. juz nie wiem co robic Plamienie może się pojawić w trakcie przyjmowania pigułek. Jeżeli nie minie, to należy poprosić lekarza o zmianę. Agnieszka232 Współżycie w czasie okresu może skrócić menstruację. Test proszę przeprowadzić w dniu spodziewanej miesiączki, jeśli nie wystąpi. skarpetka Z tymi plamami to raczej nie do mnie :) Polecam innego dermatoloda. Ewentualnie farmaceutkę z apteki, ponieważ czasem potrafią lepiej doradzić. olusia Antybiotyk nie powinien kolidować a pigułkami. A czy na wargach sromowych widać jakieś zmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margo37 Nie polecam kalendarzyka jako metody antykoncepcyjnej. Jeżeli chcesz polegać na metodach naturalnych, to w połączeniu z obserwacją śluzu i z wykresami temperatury. Sam kalendarzyk jest zawodny, cykl zawsze może się przesunąć. Proszę zaopatrzyć się w zestaw witamin dla kobiet, to pozwoli uniknąć anemii. Proszę poszukać takich z magnezem. Nie znam Twojego lekarza i nie jestem w stanie stwierdzić czemu chce Ci na siłę przepisać tabletki. W Pani wieku mammografia powinna być wykonana. Nic Pani przez to nie stracia, a w razie złego wyniku podejmie szybkie leczenie. masełko Jeżeli była już Pani w ciąży, to nic nie jest przesądzone. Jeżeli obserwuje Pani u siebie owulację, to należy starać się o dziecko bez \"grzebania sobie w brzuszku\" . Natomiast jeśli będą jakieś kłopoty, to udrożnienie jajników może pomóc. prosie Jeżeli Twój ginekolog powiedział, że to wuna hormonów to tak jest. Pewnie zbadał Cię wcześniej dokładnie. W takim wypadku nażely jego opinię uznać jako dobrą. Co do plamienia, to czasem u kobiet występuje coś takiego przed miesiączką. Najla Ja niestety nic nie powiem, bo nie mam jak Pani zbadać przez internet :) Agnieszka Z. Proszę stosować dalej pigułki w celu leczenia. Jest to też środek antykoncepcyjny na którym można polegać. Z tymi miesiączkami to musi Pani przedstawić sprawę lekarzowi, który zna już Pani organizm. Nie napisała Pani o jak dużą wadę wzroku chodzi. berebetka Nie chcę polecać ani reklamować, ale chociażby ten z bobaskiem na okładce ( jest on bardzo popularny na tym forum- niespotkałam się jeszcze z przypadkiem żeby się pomylił) . Proszę zrobić najpierw test ciążowy, a potem myśleć o witaminkach. W aptece wskażą Pani odpowiednie. Matrix :) Może zapłodnić jeśli ma czym :) W 8-9 miesiącu ciąże można rozpoznać chociażby po porodzie :) lolly Teoretycznie można, ale w praktyce niewielkie jest prawdopodobieństwo. juz nie wiem co robic Plamienie może się pojawić w trakcie przyjmowania pigułek. Jeżeli nie minie, to należy poprosić lekarza o zmianę. Agnieszka232 Współżycie w czasie okresu może skrócić menstruację. Test proszę przeprowadzić w dniu spodziewanej miesiączki, jeśli nie wystąpi. skarpetka Z tymi plamami to raczej nie do mnie :) Polecam innego dermatoloda. Ewentualnie farmaceutkę z apteki, ponieważ czasem potrafią lepiej doradzić. olusia Antybiotyk nie powinien kolidować a pigułkami. A czy na wargach sromowych widać jakieś zmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdaulaaa
A co sądzisz o tabletkach anty Jeanine? Słyszałam ze mają końską dawkę hormonów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze, ja w takim razie zamykam ten temat. Chcę tylko powiedzieć, że ja nie stawiam diagnoz, tylko przypuszczam. Chyba w każdej odpowiedzi polecałam udanie się do lekarza na konsultację. Dziękuję Wam bardzo i trzymajcie się cieplutko!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie to nie pomyślałam o tym, że niektóre kobiety mogą moje przypuszczenia brać za diagnozę... Dzięki zielsko, bo jeszcze miałabym kłopoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie to nie pomyślałam o tym, że niektóre kobiety mogą moje przypuszczenia brać za diagnozę... Dzięki zielsko, bo jeszcze miałabym kłopoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna 18
mam 18 lat, hmmm miesiaczkuje od 6, czasem nawet nawet regularnie :) mam chlopaka, jakie srodki antykoncepcyjne (oczywiscie poza prezerwatywa-bo to raczej pownien byc u kazdego nawyk) teoretycznie powinnam brac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piernikowa
Hej Ginek, jesteś jeszcze? ja nie po diagnoze ale po porade.dziś byłam u gin.,stwierdziła grzyba, mam globulki dafnegin 6szt.-mam zuyc do poniedizałku, bo wtedy powinnam dostac miesiaczkę.Ale co zrobić jezeli dostane wczesniej? dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzoo prosze o odpowiedz..
moja sytuacja jest nastepujaca: mam 28 lat 12 miesiecy temu urodzilam dziecko(cc) karemie caly czas karmie piersia (dosyc intensywnie) nadal nie miesiaczkuje czy to normalne? 11 tyg temu mialam sytuacje w ktorej moglo dojsc do zaplodnienia wykonalam kilka testow ciazowych z roznych firm wyniki negatywne (ostatni dzis rano) 2 tyg temu bylam u lekarza powiedzialam mu o tej sytuacji i jeszcze przed badaniem powiedzial ze jak testy wychodza nagatywne to wyklucza ciaze(testy apteczne czy wiezyc im?) po badaniu powiedziel ze wszystko jest w normie ALE TRZEBA ZNALESC PRZYCZYNE NIEPOJAWIAJACEGO SIE OKRESU kilka lat temu mialam zaburzenia hormonalne i kilkakrotnie przekroczony poziom prolaktyny gilekolog twierdzi ze moglo to powrocic ostatnio zauwazylam ze cierpna mi rece i nogi (moze to jest skutek odchudzania juz sama niewiem) a co pani o tym wszystkim mysli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bursztynka
Ginek nei zmaykaj watku! poza tym nie odpisales mi jeszcze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginek. Nie przejmuj sie zielskiem. Jest nareszcie jakas kompetnetna osoba a innym to przeszkadza. A z tym wyrostkiem to bez przesady. Moja kumpela miala zapalenie wyrostka i jakos miala 40 stopni goraczki i mdlala.A w ogole to jak mnie cos boli to ide do lekarza. Co to ma byc, ze ludzie nie ida do lekarza tylko na forum sie pytaja. A w ogole to co ktos chce od Ginka. Przeciez pisze, ze trzeba isc do lekarza.Wiec nie rozumiem o po co te pretensje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dori 30
Bardzo prosze o odpowiedż : kiedy najwcześniej można wykonać test ciążowy i jaki test z dostępnych na rynku jest najlepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIULKA
Ponawiam swój problem i bardzo proszę o odpowiedz.Po tabletkach antykoncepcyjnych ( brałam kilka rodzajów) mam bardzo obniżone libido, czy są jakieś które nie powodują takich skutków. Chciałam zaznaczyć że mam 35 lat i bez pigułek jest wszystko ok., ale mam też 3 dzieci i muszę się jakoś zabezpieczać. Z góry dziękuję .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liberte
jesli mozna rownierz chciałabym zadac pytanie, pisalam o tym na forum ale nikt mi nie odpowiedział, moze pani cos powie :-) byłam dzis u lekarza i przypisał mi mycosyst. Wszystko było by ok gdybym nie wyczytała w ulotce : UWAZA sie ze PRAWDOPODOBNIE srodek nie ma wpływu na działanie tabletek anty..." no kurcze nie wiem jak inne dziewczyny ale mnie ta adnotacja wcale nie przekonuje...CZy nalezy sie dodatkowo zabezpieczac biorac ten lek a jesli tak to przez jaki czas? z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIULKA
Dopiero teraz przeczytałam to co napisało Zielsko, i tylko jemu nie pasują porady Ginka ale wiele dziewczyn i kobiet chetnie przeczyta to co ma do powiedzenia na dany temat ktoś kto się na tym zna . myślę że nie warto przejmować się jedną negatywną wypowiedzią , my dalej czekamy na porady Ginka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawa21
czy mozliwe jest przesuniecie godziny brania pigulek? Chodzi mi o to, ze przyjmuje pigulki od pol roku i postanowilam je brac o 21.00. teraz jednak wolalabym rano - tak okolo 8.00 albo 9.00. czy mozliwe jest takie przesuniecie? czy ktoras z was tak zrobila? czy moge np. brac pigulke codziennie o godzine wczesniej, bez obnizenia jej skutecznosci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niepokoje_sie_
Tylko zamieszania narobiłam moim pytaniem, przepraszam :( Bylam wczoraj u lekarza rodzinnego, lekarz stwierdził, ze to ból miedzy wyrostkiem a jajnikiem...wiec nie wiadomo... ale chyba juz dzis mi przeszlo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka232
To znaczy ze nie moge go zrobic wczesniej (test...pn. jutro), winik nie bedzie wiarygodny?? Przecież nie moge czekac az 2-3 tygodnie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iva23
Ginek proszę wróć na forum, bo kogoś takiego jak Ty wszyscy tu potrzebujemy. Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale takimi nie ma się co przejmować. Twoje porady są dobre i takich oczekujemy więcej. Pozdrawiam cieplutko wszystkie dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka232
Aha i jeszcze pytanie odnoście skrócenia czasu menstruacji... czy jest mozliwe, ze caly cykl sie przyspieszy łącznie z jajeczkowaniem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zielsko niestety ma rację. Ja niepotrafię podać właściwej diagnozy przez internet. Dobrze, że mnie ktoś uświadomił. Życzę Wam wszystkim powodzenia, może ktoś odważny przejmie ten temat. Ewentualnie zostają Wam wasi lekarze. Ja wiem, że czasem problem chce się rozwiązać natychmiast, ale ja nic na to nie poradzę. Podam Wam mojego maila. Gdyby były pilne pytania, lub po prostu potrzeba wygadania się, to zapraszam. Tylko nie obiecuje szybkiej odpowiedzi. Buziaki dziewczyny! ginek@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość . . .
a ja jesli mozna uważam ze popełniasz blad, gwarantuje ci ze zadna dziewczyna tutaj nie jest na tyle "pusta" aby brac twoje rady za diagnoze lekarska. Wydaje mi sie ze w ten sposob pomagasz ludziom i sobie. Ty cwiczysz sie w zawodzie i nie odpowiadasz na to o czym nie wiesz, a radzenie w tym karju nie jest zakazane ani sciagane przez prawo. sama zreszta zaznaczalas ze to tylko porady, po nad to, domniemywaniem :-) czy ktos jest w ciazy czy nie, uspokajaniem albo rada zrobienia testu nikomu nie robisz krzywdy, czy cos doradzisz czy nie, to i tak sie stało, wiec jesli mozesz pomoc ukoic czyjes nerwy, a wiesz z medycznego punktu widzenia ze do zapłodnienia NIE Mogło dojsc to niby czemu tego komus nie powiedziec...nie rozumiem, powiem ci ze ja radze sie czesto 2 ginekologow przez net, na poczatku nie mialam wiary zabardzo ale po kilkunastu pytaniach na ktore odpowiadali niemal identycznie nie mam watpliwosci ze cos w ich radach musi byc :-) aczkolwiek to tylko PORADY nie diagnoza, jesli mozesz i chcesz pomagaj, rob to zgodnie ze swoim sumieniem i mow tylko o tym czego jestes pewna, a gdyby ktos zabronił tym moim 2 znajomym doradztwa przez internet to juz pare razy umarłabym ze strachu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×