Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agais

czy drugi porod zawsze jest latwiejszy?

Polecane posty

nie mowiac o jakichs wyjatkowych komplikacjach,ktore moga sie pojawic przy dziesiatym nawet porodzie a przy pierwszym nie.chodzi mi o to,czy jesli wszystko idzie normalnie to kolejny porod jest zawsze latwiejszy od pierwszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie ma reguly
czy to pierwszy, czy drugi czy tez trzeci kazdy jest inny. Moja kolezanka pierwsze dziecko rodzila 2 godziny, a drugie 12 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boli...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko natura
Jednak aby wszystko było dobrze, wszystko musi sie toczyć tak jak natura nas stworzyła, naturalny poród i karmienie piersią Poród jest momentem przełomowym dla każdej kobiety. W czasie porodu ściany i mięśnie pochwy są bardzo rozciągane. Dynamiczny rozwój anestezjologii w ubiegłym wieku przyczynił się do wprowadzenia narkozy i znieczuleń w czasie porodu. Nie jest to niestety zgodne z naturą, że kobieta spędza najważniejsze dla siebie chwile w narkozie, albo w znieczuleniu. Nie jest też naturalne karmienie dziecka mlekiem krowim, czy innymi odżywkami. Nie jest to dobre zarówno dla dziecka, jak i dla matki. Istnieje fizjologiczne powiązanie piersi i mięśni okołopochwowych. Podczas każdego karmienia piersią mięśnie pochwy kurczą się, powracając do stanu sprzed porodu. Ta kurczliwość mięśni vaginy powoduje także ułatwienie w przeżywaniu orgazmu na podobnej zasadzie, jak ćwiczenie mięśnia Kegla. Tymczasem kobiety, które rodziły w znieczuleniu mają zbyt wiotkie mięśnie okołopochwowe, aby odczuwać przyjemność w czasie stosunku seksualnego. O tym, jak ważne są piersi w stymulowaniu reakcji seksualnych kobiety świadczą też wyniki badań naukowych oraz doświadczenia kliniczne seksuologów i ginekologów. Po pierwsze, część kobiet przeżywa orgazm podczas karmienia dziecka piersią. Jest to naturalna reakcja fizjologiczna, która ma poprawić więź emocjonalną między matką a dzieckiem. Po drugie, kilka procent kobiet przeżywa tak zwany orgazm sutkowy podczas kontaktu seksualnego ze swoim partnerem. Dochodzi do tego podczas stymulacji oralnej, rzadziej manualnej, sutków, otoczek piersiowych i całych piersi kobiety. W celu poprawienia reaktywności seksualnej kobiety po porodzie, stosuje się szereg prostych ćwiczeń fizycznych, które poprawiają kurczliwość mięśni pochwy i przywracają zdolności orgastyczne kobiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pierwszego synka rodziłam niecałe 4 godziny, a drugiego 6 godzin. Dla mnie ten drugi poród był bardziej bolesny od pierwszego. Dodam jeszcze że pierwszy synek ważył po porodzie 3600 a drugi 3500. Więc wg mnie nie sprawdza się teza, iż drugi poród krótszy i lżejszy od pierwszego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×