Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Madzikka

Chora PAPUZKA FALISTA

Polecane posty

Gość Madzikka

Mam problem z moja papuzka falista... :( ma ok 10 lat i kolo odbytu ma nieciekawa sina narosl... spi na dole klatki i nie moze latac, ale je i zachowuje sie normalnie... co jej moze byc?moze ktos sie z tym spotkał?? prosze o pomoc... nie wiem czy to ze starosci czy jest poprostu chora i trzeba z nia isc do weterynaza... bo weterynarze nie chca leczyc starych ptaszkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papużka jest już dość stara, chociaż słyszałam, że faliste moga żyć nawet 15 do 20 lat. Dodam, że podobno po ptakach nie widać ,że są bardzo chore a już wtedy bardzo cierpią (poprostu tego nie okazują) więc może lepiej z nia iść do lekarza? A poza tym lekarz jest po to żeby leczyć co to znaczy że nie chcą leczyć starych ptaków (chyba że nie umie!) stare psy czy koty leczą, może po to żeby kasę więcej ciągnąć? idź do weterynarza, może będzie dobrze, może to jakiś brak witamin? pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, to fakt, papużka ma już nienajmlodszy wiek i byle infekcja może doprowadzić do .... :( Przejdź się z nią do lekarza, o ile jeszcze teog nie zrobiłaś, wet powinien dać jej coś na wzmocnienie. To mogą być pierwsze oznaki starości i chorób z njiej wynikających. Faktem jest, że papużka falista moze dożyć kilkunastu lat, ale to jakby powiedzieć, że człowiek może dożyć 100. :( Napisz, czy byłaś z nią u lekarza i co z nią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blądi
KURDE BIERZ PAPULE I MYKAJ DO WETERYNARZA :> SZYBCIUTKO :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blądi
KURDE BIERZ PAPULE I MYKAJ DO WETERYNARZA :> SZYBCIUTKO :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JUTYA
nie wiem czy tu powinnam pisać o moim problemie ale spróbuje... więc... nie wiem co robić... ostatnio zauważyłam że dla jednej z moich papużek falistych wypadają piórka... dużo piórek, moim zdaniem za dużo. Czy moja papuśa jest chora? Czy inna papuga może skubac jej piórka, tylko po co? Proszę o odpowiedz. Z góry dziex :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może mieć za mało witamin, a może ma po prsotu czas pierzenia. Moje się pierzą cały rok właściwie, mimo, że daję im wszystko, co potrzeba. Spróbuj kupić jej witaminki w zoologicznym, (najczęściej są w płynie), a jeśli to zwykłe pierzenie - to powinno przejść. Czy gubi tylko puchowe piórka, czy lotki i sterówki też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JUTYA
To raczej nie może być zwykłe pierzenie. Piórka wypadają chyba z skrzydełek, albo ogona. A witaminy dla papuga ile moga kosztować? Nogdy moje papużki tego nie potrzebowały więc się nieoriętuję. Dzięki za szybką odpowiedz :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć!Ja choduję papugi od 16 lat. Jutya-Przyczyną może być niedobór witamin albo stres,Często samotne papużki wyrywają sobie pióra.Czy Twoja ma towarzysza.Czy często nie ma Cię w domu?.Napisz Madzikka- miałam 2 takie przypadki i oba niestety okazały się nowotworami.Mam wysoko wykwalifikowanego weterynarza,specjalistę od małych zwierzątek i nawet on nie wiedział ,skąd nowotwór-przyczyny mi podał,ale mogą być różne i nie mógł wykluczyć 3 z nich,a ktora była decydująca,nie dało się określić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutya-jeszce jedno-ja swoim papużkom daje witaminy firmy Beaphar-kosztują ok.40 złotych,ale są nawet takie na piórka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JUTYA
Mam dwie papuzki, więc chyba to wystarcza. Mam jeszcze lusterko w sklepie mi powiedziano, że lusterko może w części zastąpić srugą papużke. A w domu bywam często, może nie bawię się z papużkami zbyt dużo, jeszcze troszke się mnie boją, bo mam je od niedawna. A właśnie, co mogę zrobić żeby szybciej oswojić papusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stres może mieć też inne przyczyny.Moja nimfa miała kiedyś coś takiego,że miała samiczkę i jej wyrywała pióra z głowy.Przypuszczaliśmy z lekarzem,że może to być wynik tego,że do tej pory był papug pupilkiem i chciał teraz też być najważniejszy.Chyba tak było,bo kiedy przyzwyczaił się do niej,to przestał tak robić.Lekarz mówił też,że stres może wynikać w ogóle z tego,że papużki nie mają możliwości latać (nie są wypuszczane) albo ustawienie klatki jest złe.Ponieważ problem u moich papug się rozwiązał ,nie rozpatrywaliśmy innych przyczyn.W książce o papugach przeczytałam natomiast,że czasem nigdy nie odkryje się przyczyny wyskubywania sobie piórek,jeśli o wyskubywaniu mówimy A w ogóle zacznij podawać im te witaminy. Ja swoje papużki oswajam w ten sposób,że wypuszczam je po 2-3 dniach pobytu w moim domu i nigdy nie staram się do nich zbliżyć.One same obserwują mnie przez jakiś czas,potem zaczynają \"podchodzić\" coraz bliżej,potem podaję im ostrożnie coś do jedzenia z ręki,a potem już same przyfruwają. Jedna moja papuga-nimfa lubi na przykład tylko mnie,nawet nie mojego męża.A żeby przekonała się do mnie,musiałam znieść dziobanie mnie po uchu przez cały tydzień-brzmi to dziwnie,ale tak było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JUTYA
Stres... hmm... brzmi trochę śmiesznie :) spróbuje częściej wypuszczać je z klatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada 5
mam dwie faliste papuszki, przed dwoma tygodniami byly juz chore i pojechalismy do Weterynarza, dostaly zastrzyki. Po tygodniu pojechalismy na kontrole, ta co byla bardziej chora dostala drugi zastrzyk i Lekarz powiedzal, ze to wystarczy. Dzisiaj patrze sie a tej co byla bardziej chora znowu ucieka glowa na bok, tak samo jak przedtem, jest znowu przeziebiona ?????? ja juz nic nie rozumie, moze mi ktos cos poradzi, moze to jakas inna choroba ????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieeha
Moja papuzka tez jest przeziebiona, ale jej glowa na bok nie ucieka tylko z nosa jej cieknie, bo ma cale piurka mokre kolo glowy. poszlam z nia do lekarza i dal mi antybiotyk i dzialal az do dni kiedy byl czas na odstawienie go i ona znowy chora. oslabiona i dziobek ma zatkany bo ma problem z oddychaniem. moze to glupie ale ja my mamy problem z oddychaniem to inchalacje pomagaja......myslicie ze moze jej tez by pomogly?? juz nie wiem co mam robic a te lekarze to tacy zdzierusy!!! Jesli ktos ma jakis pomysl co moge na wlasna reka zrobic bede bardzo wdzieczna Dzieki!! pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klauduś
Ja mam 2 papużki faliste samice i samca. I mam taki problem ze samica nie moze aż tak wysoko latać . Proszę doradźcie mi co mam robić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×