Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość vega 07

POWIESC PAULINY SIMONS JEZDZIEC MIEDZIANY KTO CZYTAL?

Polecane posty

Gość wczoraj odebralam
na poczcie ksiązki :) na razie przeczytałam ledwie 100 stron ale intryguje mnie jedna rzecz: czemu w mordę na okładkach obu książek widnieje ta ładna czarnulka? :D wolałabym tam główną bohaterkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robertina
Chętnie bym z Wami pogadała na kafeterii ale ja piszę z pracy w dzień. A o 22.00 to nie za bardzo mam dostęp do komputera. Szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega07
Zaczelam ponownie czytac Jezdzca .Ja chyba zupelnie zwariowalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega07
Do kantele . Realia w ktorych przyszlo zyc bohaterom tej ksiazki sa niezwykle .Wojna i cale zlo II wojny swiatowej sa opisywane bardzo dosadnie . I jak trafnie napisalas w oparach wodki i metalnosci rosian wyrosla wielka milosc i namietnosc dwojga ludzi ktorzy byli calkowicie pochlonieci przez system w ktorym sie znalezli .Doslownie ; wrecz fizycznie moglam odczuc wlasnie te opary wodki te ulice uslane trupami to zimno i smierc na ulicach Leningradu .Moze ta historia Tani i Aleksandra nie jest prawdziwa ale w Lenigradzie wlasnie tak bylo . Wlasnie dlatego jestem wdzieczna Paulinie Simos ze potrafila polaczyc ogromna milosc i ogromna rospacz wylana wraz ze lzami przez mieszkancow Leningradu w te mrozne dni i noce kiedy nie bylo juz nawet nadzieji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czesc dziewczyny
wlasnie jestem w trakacie czytania Jeźdźca :) jeśli podoba wam się ta książka to serdecznie polecam wam trylogię: "Pozwólcie nam krzyczeć", " Przerwa na życie", " Wizyta" Stanisławy Fleszerowej-Muskat. Nie będziecie zawiedzione, serio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega07
Czesc dziewczyny co u was nowego . Bo ja mam znow zajete cale dni .Dzieci poszly do szkoly na i sie zaczelo siedzenie z nimi nad zadaniem .Za chwile wychodze do pracy ale najpierw chcialam wam zyczyc nilego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja czytam wlasnie
druga czesc - "Tatiana i.." i stwierdzam ,że jest jeszcze ciekawsza. W pierwsze dominował wątek romansowy. A tu jak na razie i młodość Aleksandra, i NKWD, i Nowy Jork.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega07
Mi sie tez podobala druga czesc Bo byla pisana z perspektywy Aleksandra .Wiecej bylo w drugiej czesci mysli i targajacych nim uczuc .Ale nigdy nie zapomne Jezdzca to dla mnie jest numer 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega07
Czesc dziewczyny co u was sie dzieje ? co nowego ? Ciekawa jestem czy sa nowe osoby ktore czytaja jezdzca Pozdrawiam i czekam na wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LIDZBARK
Również jestem pod dużym wrażeniem obu tych książek,są tak realistycznie napisane że postanowiłam odwiedzi st.Petersburg i przejśc cała trasę ,która codzień pokonywali podczas Blokady Leningradzkie od koszar do domu Tani. Najpiekniejsz jest ponoc pomnik Jeżdzca Miedzianego juz serce mi sakacze z radości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega 07
Zobaczyc Peterzburg to jest cos .Ja tez o tym marze ale teraz to nie mozliwe.Ale kiedys to napewno tam pojade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaczytana
Przeczytałam Jeźdzca miedzianego a potem Tatianę i Aleksandra, a teraz skończyłam kolejną powieść Pauliny Simons Tully i po raz kolejny jestem pod wrażeniem. Gorąco polecam tą ostatnią. Przede mną lektura kolejnych powieści tej świetnej autorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega07
Zaczytana mam do ciebie prozbe gdybys mogla strescic mi powiesc Tuli slyszalam o niej wiem ze jest swietna .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega07
Czy naprawde nie ma nikogo kto chce pogadac o ksiazkach Pauliny Sinonas ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NataszaPiter
Witam! Jestem z Petersburgu (były Leningrad) i twierdze ze opisane w ksiazce straszne rzeczy naprawde mialy miejsca a nawet jeszcze bardziej okrutne (np matki jedzące wlasne dzieci) Co do postaci Tatjany to po przeczytaniu obu ksiazek wydaje mi sie osoba z chorą obsesija na punkcie męza, gotowej poświęcic wlasnego syna oraz iść po trupach w jego imię. Nie chcialabym miec z taką osobą do czynienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DODA714
Poszukuje''Miedzianego Jezdzca'' Jeśli ktoś chce sprzedac lub wie gdzie mogę go znalezc nich sie odezwie.Doda714@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwiko
DZiewczęta nie wiecie gdzie można kupić "Jeźdźca Miedzianego" i "Tatianę i Aleksandra " .Szukałam chyba wszędzie .Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a kiedy ma byc ta 3 część? wie juz ktos cos? jaki ma miec tytuł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jest tyle innych
lepszych książek do czytania, a wy wałkujecie jedną w kółko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzecia część nosi nazwe \"Summer garden\" i ma sie podobno ukazać u nas w lutym 2007 roku. Szkoda, że tak późno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisia.p
Błagam! powiedzcie mi tylko czy "Tatiana i Aleksander" skończy się dobrze! jestem właśnie po przeczytaniu "Jeźdźca miedzianego" i nie moge się otrząsnąć! mysle ze przezywam to jak wszyscy ale nie chce zagladac do drugiej czesci bo boje sie rozczarowania i jezeli sie dobrze nie skonczy to chyba umre razem z Tatiana! no moze pzesadzam ale bardzo prosze tylko o odpowiedz czy dobrze czy zle! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liduś
czytałam wszystkie książki simons są super.warto poczytać polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poganka
Czytałam obie części dwa razy i nie mogę o niej zapomnieć...nie wiem , co ta powieść w sobie ma ale mnie zaczarowała..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poganka
Jeszcze jedno..jak byłam w trakcie czytania , nie było mnie dla świata. To był jakiś dziwny stan , za którym tęsknię..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega07
Witajcie milosicy Jezdzca Miedzianego .Dzis dostalam fajnego maila na ten temat i wracam na forum by wskrzesic te ksoazke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madlene87
Witam. Książkę JEZDZIEC MIEDZIANY czytałam jakiś czas temu i od tego czasu jest to moja ulubiona powieść. Bardzo chciałabym ją kupić tylko jak na razie nigdzie jej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vale
ja czytałam obydwie książki jakieś półtora roku temu i byłam pod wielkim wrażeniem, na szczęście miałam wtedy wakacje i mogłam czytać bez przerwy Strasznie chciałabym kupić obydwie te książki ale przeszukałam internet i nigdzie nie mogę ich znaleźć Wtedy pożyczyłam od znajomej Ale chciałabym mieć swoje egzemplarze i przeczytać je jeszcze raz Może ktoś wie gdzie można je kupić???? Fajnie byłoby mieć takiego Aleksandra :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igares
Właśnie skończyłam czytać "Miedzianego Jeżdźca" Czytam tu wszystkich i zastanawiam sie czy to tylko książka dla żeńskiej strony świata..(panowie się raczej nie wypoewiadali). Ale macie racje...KSIĄŻKA OCZAROWUJE i wnosi nas w świat naszych marzeń- że taka miłośc jest mozliwa. Pocieszyłam sie tym, że istnieje II i III cz. Boże tylko gdzie ja to znajdę...widzę, że jestem jakby po czasie ukazania sie na rynku tej książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×