Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość vega 07

POWIESC PAULINY SIMONS JEZDZIEC MIEDZIANY KTO CZYTAL?

Polecane posty

Gość kola666
Haj Wam. ja rowniez czytalam powiesc Pauliny Simons "Jezdziec Miedziany" i "Tataine i Aleksandra", sa naprawe swietne. Nieda sie opisac jak fantastyczne, uczuciowe i wciagajace sa to ksiazki. Pozdrawiam. wiem juz Vega jakie to slowo to "ORBELII"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega07
Czesc kola widze ze udalo ci sie znalesc ten topik .A wiec zapraszam na forum pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GOSIOWA
Ja wlasnie wczoraj skonczylam Tatiene i Aleksandra. Wczesniej przeczytałam Jeźdzca, Nie mogę się otrząsnąć i cały czas myślę. Cudowne ksiązki! Czy to prawda, że ma być trzecia część? Już się nie mogę doczekać POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atramentowe serce
Ej, gdzie wszyscy??? Na urlopie????:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiamarun
Książki Jeżdziec.. i Tatiana i Aleksander sa swietne!!! Ja przeczytalam jednym tchem, czy naprawde jest trzecia czesc??? Jesli tak to super bo marze zeby czytac o nich bez przerwy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klasyczna
Dwa dni temu skonczylam czytac Jeźdzca miedzianego, ponieważ czytalam ja bardzo intensywnie i szybko w swoim wolnym czasie, praktycznie poczulam sie Tatiana i Aleksandrem jednoczesnie przezylam ich milosc ale rozstania nie moglam zniesc, nie wiem co wprawilo mnie w taki stan czy jezyk ktorym zostal napisany czy ich historia o ktorych przeciez sie slyszalo nie raz ale najgorsze bylo to ze nie wiedzialm po pierwszej czesci co u nich sie dzieje co z TAtiana? co z aleksandrem? nie wierze wlasnie swoim oczom bo dowiedzialam sie od Was o drugiej czesci. Przez te dwa dni szukalam w innych ksiazkach i w jezdzcu jednoczesnie nowych informacji o nich bezskutecznie. Bardzo sie ciesze ide w takim razie na zakupy do ksiegarni!:) CZytalam wasze rozmowy na tej stronie i powiem Wam ze na kazda z nas czeka Aleksander , tak chcialabym wierzyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega07
Ni bylo mnie dwa tygodnie i sie wystraszylam ze nasz topik zniknol ale jest i ma sie dobrze na domiar tego sa nowe wpisy i nowi milosnicy naszej ksiazki .Piszcie dalej czekam i pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klasyczna
A co macie do powiedzenia odnosnie zachowania Tatiany w Łazariewie gdy pierwszy raz po półrocznej przerwie nieoczekiwanie widzi na drodze Szurę, ktory specjalnie tylko dla Niej przyjechał, a Ona uslyszawszy pytanie ktore padlo z Jego ust o Dasze smiertelnie sie obraza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega07
Wydaje mi sie ze Tatiana byla osoba bardzo ambitna i zbyt bardzo kochala swoja siostre zeby wlasnie zareagowac w ten sbosub . Pozatym miala zbyt male poczucie wlasnej wartasci ,zawsze myslala ze sa ludzie lepsi od niej . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klasyczna
Vega 07 napewno sie z Toba zgadzam, ale wydaje mi sie ze Tania jest bezapelacyjnym winowajca kłotni ktora z tego wynikla, poniewaz jesli tylko dalaby mozliwosc wytlumaczenia sie Szurze albo spytala o to co ja meczy i dreczy dajac mu mozliwosc odpowiedzi nie byloby rowniez w jej glowie mimo rozwianych pozniej juz watpliwosci, tych mysli ktore przy kazdej okazji przypominaly o sobie i psoly miedzy nimi stosunki, to zachowanie bardzo odzwierciedla chyba kobiety, ciekawa jestem jak mezczyzni sobie radza ztakimi rzeczami...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kłapi
Cześć wszystkim a ja mam swojego Aleksandra w realu i co najcudowniejsze jest nim mój mąż .....Artur , pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega 07
Czesc klasyczna .Masz racie ze Tania byla przyczyna wszystkich klotni .Czasami zal mi bylo Aleksandra ze tak z nim postepuje .Ale on mial juz doswiadczenie z kobietami aTania jak sama czesto myslala ze nie wie jak sie zachowac i co powinna zrobic w danej sytuacji .Stad mysle ze jej zachowanie wynikalo z braku doswiadczenia .Ale czyz nie bylo to urocze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega 07
Czesc klapki No to jest nas dwie ja mam tez swojego Aleksandra .Jest rownie uroczy i tajemniczy jak Aleksander z powiesci Zycze wam dziewczyny wlasnego Jezdzica Miedzianego Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yukka
moze wam sprawie przykrosc, ale te ksiazki sa fatalne po prostu! kicz! moze jakbym miala ze 12 lat to bym sie zachwycila! Ten Aleksander pijanica i dziwkarz, potem wielki zolnierz, calosc pogmatwana, zalosna, meczaca, druga czesc tylko przekartkowalam, bo nie moglam tego zmeczyc, ale mimo wszystko bawcie sie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klasyczna
tak bardzo urocza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega 07
yukka Skoro tylko przekartkowajas te ksiezke to skad wiesz ze to kicz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jukka
pierwsza czesc przeczytalam dokladnie, a druga mnie zmeczyla i pod koniec juz karkowalam, tzn patrzylam co jest na danej stronie, nie chce Wam sprawiac przykrosci, ale naprawde zachwycacie sie Aleksandrem? jakos nic w nim nie widze, hulaka! i nagle sie ustatkowal? i to ich picie wodki! i kochal Tatiane a sypial z Dasza? jakies to wszystko dziwne. Poza tym opis glodujacego Leningradu mna wstrzasnal, nie chcialabym czytac tego drugi raz!!! A druga czesc - ten etap, jak Tatiana jest w Stanach, strasznie sie to ciagnie, spotkanie Aleksandra z Pasza - tez meczace. Zakonczenie mi sie nie podobalo, caly czas jakis niepokoj...No dobra, nie lubie az tak przejmowac sie losami ksiazkowych bohaterow, mecze sie razem z nimi, rozumiecie o co mi chodzi? za bardzo sie angazuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj zamówiłam i jedną i drugą. zanim dojdą skończę akurat czytać \"Królową Południa\" . mam nadzieję, że się nie zawiodę i \"jeździec\" będzie ciekawy :D a czytał ktoś może \"Muzykę plaży\" Conroya?? Chętnie odkupiłabym jej wydanie sprzed paru lat - w twardej oprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega07
jukka Krytyka jest tu jaknajbardziej dobrze widziana Ja to rozumie ze nie kazdemu musi sie podobac jezdziec . Ale niezgadzam sie z tobom ze to kicz .Wiele czytam i twierdze ze ta ksiazka jest swietnie napisana .Ale szanuje twoja opinnie choc sie z nia nie zgadzam .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jukka
Vega, po prostu momentami ta ksiazka jest mocno przeslodzona a momentami zbyt brutalna , poza tym stwierdzenie padajace z ust Paszy " pieprzona Polska". no coz..... bez komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robertina
Skończyłam dwa dni temu i znalazłam dziś Wasz topik. dziewczyny mnie ta książka porwała, nie mogłam jeść, spać, pracowac nic, po prostu nic.Dobrze, że mam wyrozumiałego męża. bo inaczej...Dla mnie to najpiekniejsza ksiązka jaka w zyciu czytałam więc chetnie dołączę do Vegi i Serca. A jak myślę o miłości Tati i Aleksnadra to czyję jak mi ściska gardło a łzy napływaja do oczu. Chyba za bardzo się zaangażowałam, na pewno kiedyś wrócę do obydwu części ale nie teraz bo boli mnie serce. Buziaki dziewczynki może byśmy pogadały b. prywatnie (to do Vegi i Serca)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atramentowe serce
Cześć dziwczyny!!!Przepraszam że trochę zaniedbałam topik ale mam dużo pracy. Bardzo mnie cieszy że jest coraz więcej opinii. Nawet te negatywne dużo dają i rozwijają dyskusję a to dobrze. Oby tylko tak dalej bo ta książka napewno zasługuje na to żeby o niej mówić i żeby informacja o niej dotarła do jak największej liczby osób i nieważne czy będą nią zachwyceni czy też nie liczy się to że ją przeczytają. Robertina nie wiem jak Vega ale ja bardzo chętnie będę z Tobą korespondowała. Na wcześniejszych str.jest mój meil a więc pisz śmiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega07
Czesc dziewczyny Wiecie co powinmismy dostac po tysiac dolcow od Pauliny Simas za reklame jezdzca .A tak powaznie to bardzo sie ciesze ze ta ksiazka ma coraz wieksza popularnosc .Piszcie dalej o waszych wrazeniach .Do robertiny ja tak jak atrametowe serce chetnie pogadam moj e-mail tez znajdziesz na tym topiku a swoja droga to niezle cie wzielo .Do jukka Ja mysle ze zycie jest zbyt ciezkie i nalezy sie nam troche relaksu a jezdziec wlasnie nim jest .Czasami trzeba sie zapomniec chocby na chwile Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robertina
Vega może jestem ślepa ale twojego adresu na topiku nie znalzałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega07
Czesc robertina Bardzo cie przepraszam bylam przekonana ze podawalam go atrametowemu sercu juz ci go podaje irena07@arcor.de

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega07
Piszcie dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klasyczna
bardzo chetnie, tylko podajcie jakis temat bo zachwyty i negacje tych ksiazzek juz chyba wszystkie osoby napisaly, moze jakis konkretny rozdzial, temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega07
Czesc dziewczyny Mam pomysl .Moze spotkamy sie wszystkie na kafeteri .O Okreslonej godzinie i dniu . Poplotkujemy ile wlezie .Co wy na to ? Postarajmy sie o termin .Ja proponuje w czwartek o 22 .00 Jak wam nie pasuje podajcie nowy termin .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cantele
Jeździec Miedziany, pomijając główny watek perypetii bohaterów, czy zwróciłyście uwage na tło społeczne, ten fatalizm i nostalgia w oparach wódki, ale tak tam było i jest. Nie znam drugiej części powieści, wynika z tego, że Aleksander nie zginął w łapach KGB, to jak na stosunki radzieckie wiecej niż cud....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×