Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Biedronka to moze zrób sobie badanie progesteronu. Bedziesz wiedziała czy była owulacja. I przyda Ci się to na wizycie u gina w przyszłym miesiącu. Ale ten Twój cykl wygląda bardzo obiecująco. Teraz to zero kawy, zero gorących kąpiel, zero alkoholu, papierosów i leków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to skoro w piatek mialam te babelki przy lewym jajniku, od soboty mam bol piersi i przytulanki byly w sobte i niedziele to moga byc z tego dzieci? :P co do badania progesteronu, moglabym je zrobic dopiero w srode, czy to nie bedzie za pozno? Boze dziewczyny jestem w szoku jaka wy wiedze posiadacie, ja nie mam nawet 1/4 z tego, ale sie ucze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy ktoras z was ma dzisiaj 16 dc? Lubie miec kogos z kim moge testowac a i szczescie przynosze, w tamtym cyklu testowalam ze sloncem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich bardzo serdecznie. Mam pytanie czy któraś z was miała robione hsg w łodzi? ja właśnie chcę zrobić to badanie i szukam podpowiedzi w której klinice najlepiej, z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Dziewczynki ja się w Wami żegnam na tydzień. Ale będę za Was mocno trzymać kciuki :-) Wy też trzymajcie żeby u mnie coś urosło (oby tylko nie torbiel) :-) Może zmiana klimatu dobrze na nas wpłynie. Trzymajcie się :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIśka30
Justynka, owocnego wypoczywania!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka miłego i owocnego wypoczynku :) Ja byłam w laboratorium dowiedziec się o cenę badań które dostałam do zrobienia i tak na raz zapłace 240 zł. Normalnie szok. Zdziwłam sie jakie badania trzeba teraz obowiązkowo zrobić. Oprócz podstawowej morfologi, moczu, VDRL i glukozy dochodzi HPV(żółtaczka typu C) toxoplazmoza, różyczka i HiV. U nas jeszcze dochodzi odczyn Coombsa bo mamy konflikt. Ja mam Bminus a mąż 0 dodatni. No nic... taka cena za leczenie prywatne.. Ale nie żałuję. Jedno dobre że w ciąży ma się luteine ze zniżką i płacę 3 zł za opakowanie bo przedtem płaciłam około 27 zł za opakowanie. A na miesiąc potrzebuje 4. A najgorsze że teraz po tej wojnie z receptami lekarz może jednorazowo wypisać receptę na 3 opakowania leku refundowanego. I obliczyłam że zabraknie mi tabletek trzy dni przed wizytą. Nie moge leku odstawic bo jest zagrożenie poronieniem. Więc specjalnietrzeba bedzie pojechać po receptę. Jest też opcja że może mi też lekarz rodzinny wystawić receptę, ale nie wiem czy faktycznie tak jest. Polska służba zdrowia jest chora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slonce lekarz rodzinny moze Ci wystawic recepte. Twoj ginekolog powinien policzyc, na ile starczy Ci lekow i moze Ci wystawic druga recepta z pozniejsza data, zeby wykupic jak sie skoncza tabletki ;) A te badania to zalezy od lekarza ;) Moj nawet toxo mi sam nie zlecil, tylko jak sie spytalam czy mam robic... HIV tez nie robilam, podobnie jak zoltaczki i rozyczki. Kiedy idziesz na te badania? Wez ze soba meza bo roznie to bywa po kluciu w ciazy. Mi jest zawsze slabo przez jakis czas i chyba bym nie wrocila sama do domu :P Justynka udanego wypoczynku :) Ja jutro ide na badanie obciazenia glukoza! Ble :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slonce lekarz rodzinny moze ci przepisac luteine, ale tylko jak masz zaswiadczenie od ginekologa, ze taki lek przyjmujesz. Wiem, bo nie tak dawno sama bylam u rodzinnego po luteine, bo mi zabraklo pare tabletek a do gon juz bym sie nie dostala i nie bylo nawet szans, zeby mi przepisal jak nie mam zaswiadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zalezy tez jaki jest lekarz. U nas jest taki, co da recepte, skierowanie albo nawet zwolnienie bez zadnego gadania... Niby fajnie, bo zawsze dostaniesz to czego chcesz, ale z drugiej strony niezbyt potrafi sam od siebie pomoc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
Amefa moja siostra jak miała badanie obciążenia glukozą to wkropiła sobie nieco soku z cytryny do tej mikstury co podają, podobno troche latwiej było to przełknąć. Biedronka ja dopiero jestem w 9dc, musze sie w końcu zaopatrzyć w te testy owu-zobaczymy czy moje odczucia lub ich brak potwierdzą testy, idąc za przykładem Słońca wszelkie zapasy podpasek z domu wyrzuciłam:) poza tym wmawiam sobie, że dałam matce naturze ostatnią szanse i ma sie wziąć do roboty, nawet patronke mojego imienia zaczęłam opierniczać ze niech sie w końcu wykaże że nade mną czuwa, taki mały szantaż świętych tez sie podobno czasem sprawdza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
co do recept to jak kończa mi sie leki to pisze do mojej gin sms-a i odbieram za pare dni recepte z rejestracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amefa moj tez przed ta reforma lekow wypisywal wszystko bez gadania a teraz jak bylam to mi powiedzial, ze by mu leb razem z jajami za to wyrwali :) takze nie jest jakis tam zlosliwy. No ale moze w przypadku ciezarnych jest jakas inna procedura :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka ja zapasow podpasek nie wyrzucilam, ale postanowilam nie uzupelniac, zostaly mi moze z 2 sztuki to jak sie natura nie spisze to trzeba bedzie leciec do sklepu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gin mówił że jak pójde do rodzinnego z kartą ciąży to nie powinien robić problemów z wypisaniem recepty, bo tam jest napisane jakie leki biore. Amefa też rozmawiałam z ginem o tym żeby mi wypisał jedną receptę na wyrost to mi odpowiedział że sa bardzo poważne konsekwencje takiego czegoś włącznie z więzieniem i woli nie ryzykować. W sumie to go rozumiem. Ludzie są różni. Niech mu się trafi jakaś niezadowolona pacjentka i się może pożegnać z karierą lekarza.. Nie takie rzeczy ludzie robią. Pójde w nwjbliższych dniach do rodzinnego i sie poorientuje co i jak. W razie jakbym nic nie załatwiła to mam jeeszcze koleżanke aptekarke ;) która może mi wyda paczuszkę luteiny "na kreskę" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia mnie nadal boli jajnik a raczej podbrzusze, ale amefka pisala ze tak moze byc. tez zauwazylam u mnie brak sluzu, byl tylko taki poczatkujacy dni plodne a teraz nic, mozo to od clo albo estrofemu bo dalej biore. asia a czy Tobie gin kazal brac duphaston? jest tak to od kiedy i do kiedy masz brac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psioszka a Ty sie umówiłaś do endokrynologa? Pisałaś niedawno o tym TSH i mi się przypomniało że mój obecny gin kazał mi się skonsultować z endokrynologiem jak usłyszał że podczas dojrzewania miałam tzw wole młodzieńcze. Zrobiłam TSH które wyszło w normie i pojechałam do endo. Ten mi zrobił usg tarczycy i wyszło że jest ok. Zabrałam do niego wszystkie wyniki hormonów, jak zabaczył wynik DHEA to kazał zrobić usg nadnerczy. No.. Także kobitko dla własnej spokojności zrób sobie TSH i idź do endokrynologa niech ci zrobi usg tarczycy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slonce jest jeszcze cos takiego jak recepta farmaceutyczna. Farmaceuta moze sprzedac Ci lek, ktory zazywasz. Nie pamietam dokladnie na jakiej zasadzie, ale kolezanka aptekarka pewnie pomoze Ci w tej sprawie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Dziewczyny dziękuję za życzenia. Niestety humor nam się zepsuł przed wyjazdem... M odebrał wyniki nasienia. Po dwóch miesiącach brania provironu. androvitu, macy itp liczba plemników w 1 ml spadła z 15 mln do 8 mln. M jest zalamnay, ja go pocieszam ale szczerze mówiąc też już nie widzę nadziei... Ma jeszcze duzo leukocytów co może świadczyć o jakimś zakażeniu. Dziwne że urolog widząc słabe wyniki nie kazła mu zrobić posiewu nasienia. Liczę że może w klinice zlecą takie badanie... Załamka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka szansa jest zawsze! Nie zalamujcie sie! Moze jak ma leukocyty, to ma jakas infekcje? Nam lekarz zlecil przed nastepnym badaniem nasienia, zeby M przyjmowal antybiotyk. Poszukajcie jakiegos androloga. Moze Twoj ginekolog kogos poleci? A poza tabletkami maz dba o siebie? Zdrowa dieta, zero uzywek... I musi uwazac, zeby nie przegrzewac jader, wiec odpada solarium, sauna jacuzzi itp. Moze tez potrzeba mu wiecej relaksu. Czasem moze byc tak, ze wyniki wychodza marne przez stres przed badaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Amefa zero kąpieli, zero alkoholu i papierosów. Teraz 16 czerwca mamy wizytę w klinice niepłodności i tam jest androlog więc liczę na wizytę bo nic innego już nie zostało. Chociaż pisałaś że Twój M miał jeszcze gorsze wyniki i się udało, więc może i nam kiedyś się uda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka moj mial chyba ilosc w ml prawidlowa. Nie pamketam juz dokladnie. Mial kiepska ruchliwosc i budowe. Androlog napewno Wam pomoze ;) Badzcie dobrej mysli! A posiew mozna chyba zrobic bez skierowania nie? Moze przed wizyta w klinice warto byloby zrobic, zeby potem od razu dzialac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Amefa już nie zdążymy, bo wracamy 14 a wizyta 16 czerwca:-) Zmykam się pakować, pa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze raz zycze udanego wypoczynku u siostry :) Moze uda Wam sie nie stresowac przed wizyta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
Justynka udanego wypoczynku, postarajcie sie nie myśleć o tych wynikach. tak jak mówi amefa leukocyty mogą świadczyc o zakażeniu, które niekoniecznie może dawać juz jakieś objawy. warto zrobić posiew ale androlog napewno wam to zleci, może on będzie potrafił bliżej określić przyczyny tak słabych wyników. ale jak juz któras z nas często tu pisała, potrzebny jest tylko jeden a jak pomnozyć 8mln i średnio 5ml nasienia to już masz 40mln żołnierzyków więc nie traćcie wiary:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka udanego wyjazdu, przywieź dla nas i oczywiście siebie dużo ciążowych fluidów:) Słońce, jutro idę zrobić badanie- AMH i przy okazji zrobię sobie TSH.I tak wydam mnóstwo kasy, więc jeden hormon mnie zbawi. Do endo się nie rejestrowałam, bo mamy tą wizytę 28czerwca w klinice ,więc wezmę też ten wynik TSH do nowego lekarza-on jest ginem i andrologiem, więc chyba będzie się na tym znał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magggda
Dziewczyny, progesteron sie bada na czczo? Bo juz nie pamietam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Beti ja mam dzisiaj ponowną wizytę u gina być może, że dostanę dupka lub luteinę. Narazie nic nie biorę. Dzisiaj jak jechałam do pracy też zaczął boleć mnie albo jajnik albo podbrzusze, po prostu czuję coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Dziewczyny co dzisiaj taka cisza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×