Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Gość asiak33
Hej dziewczyny! Jak tam dzieciaczki? Mam nadzieje że wszystkie zdrowe i wesołe. Moja Maja skacze, biega, tańczy i coraz więcej gada, tylko z nocnikiem nam jeszcze nie do końca wychodzi. Olenika wiem co to znaczy być na clo. Ja męczyłam się 9 miesięcy. Clo całkiem wyżarło mi endometrium i mimo końskiej dawki estrofemu ledwo miałam 11 mm. W ciąże zaszłam dzięki ifv ale wtedy jeszcze była rządowa refundacja. Tak jak pisze Myszka musisz zrobić wszystkie badania. Powodzenia i trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
Asiak, nie przejmuj sie, Paulinka tez za nocnikiem nie przepada. pierwsze próby robiłam gdy siadałą samodzielnie ok.9,5miesiąca i 3 razy zrobiła siku. Potem jakos jej nie sadzałam bo ciągle coś,ciągle gdzieś w pośpiechu i ww efekcie teraz jak ją posadze to jest ryk. Muszę obejść troche sklepów i popatrzec na typy nocników,bo ona jest drobinka i może po prostu na tym co mam po Emilce jest jej niewygodnie bo sie zapada za mocno do środka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Hej dziewczyny. Asiak pewnie przeoczyłaś moje pytanie odnośnie wagi siostrzenicy w 9-10 miesiącu i badań gastrologa. Bardzo proszę zapytaj siostrę o to Bardzo mi zależy. Mój synek złapał wirus od taty i teraz mam dwóch chorych mężczyzn w domu. Nie wiem, który bardziej marudny. Pozatym walka o każdą zjedzoną łyżeczkę. Waga tragiczna, zębów brak. Dziąsła opuchnięte na górze. Na dole białe kreski w miejscu jedynek. Będziemy dalej diagnozować. Szkoda, że nie ma nic na apetyt dla takiego malucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natala może byc tak,że to wina zębów, moja przez miesiąc wypięła sie na mm i piła tylko raz w nocy 180ml i do tego moje zupy też były "fe",żeby było śmieszniej ząb wyszedł po tygodniu a kolejne 3tyg.dalej apetytu nie było. Teraz apetyt na mleko wrócił choc i tak mało pije bo 2-3razy (w tym 1nocne) po 180ml i 1xdziennie kaszka ze 120ml może,ale zupy nawet te co my jemy odrzuca,za to mięso i ryby wcina aż sie uszy trzęsą,makaron,kaszki i ziemniaki :) Jak ją pare dni temu ważyłam to było 9kg ale jak odejme ciuchy i pieluche to pewnie 8,5kg ledwo będzie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkinga
Witajcie.mialam dzis badanie hsg w Rzeszowie,w szpitalu na ul.Rycerskiej.Badanie trwa bardzo krotko.Zakładanie tzw.prowadnicy do szyjki mnir nie bolalo zbyt bardzo. Czulam rozpieranie.Dostalam wczesniej zastrzyk z ketonalu w tylek.Potem zjazd na rtg.okropnie się krepowalam.nie prsykeyli mnie niczym.lezalam na stole z rozlozonymi nogami.okropne.Ale majgorszy byl kontrast.bol byl dosc duży. Podobno mialam jak8s zrost i dlatego mnie zabolalo.przezylam.ale jest to naprawdę jefno z bardziej nieprzyjemnych badan.lekatze dosc mili.szczegolnie dr.Madej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megxg
Ja mam hsg w czwartek 4 maja w Matce Polce w Łodzi. Bardzo się boje... mam endometriozę 3 stopnia. Czy ktoś na jakieś doświadczenia związane z tym szpitalem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulinnna_mmm
Czy w Warszawie można zrobić badanie sono HSG na NFZ i ewentualnie ile się czeka?? Trzeba mieć skierowanie od lekarza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja krwawie po hsg juz 8 dzien:( czy jest ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
A w którym dniu cyklu było robione badanie? moze to przyspieszona miesiączka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margoc
Witam miałam ostatnio badanie tzw sono hsg z użyciem soli fizjologicznej i USG. Badanie nie było takie złe może dlatego że jajowody drożne. Po samym badaniu dobre samopoczucie, tylko czułam się trochę zmęczona. Jeśli chodzi o plamienie to ani trochę . Dopiero to badanie ujawniło małego polipa czego normalnie na USG wcześniej nie było widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olaaala
cześć dziewczyny wracam do tematu chociaż cisza na forum :) mam pytanie które zapewne pojawiło się kilka razy ale wątek jest mega długi :) miałam właśnie zabieg HSG 8 listopada. Niestety lekarz nie powiedział czy już w tym cyklu można się starać ? Jedynie że obydwa drożne wszystko ok. A wy jakie macie informację można czy nie? bo jeszcze może by nam się udało ;-) w tym cyklu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja

Minęło już parę lat od Twojego badania, ale może innym dziewczynom się przyda. Ja przed badaniem przewertowałam cały internet 😉
Badanie wykonane miałam w szpitalu wojewódzkim. Nie ma co ukrywać bardzo bolało, ale każdej powiedziałabym, ze ma iść i robić. Całość trwała może 5 minut. Było kilka momentów, w których poczułam mega ból, ale trwał kilka, kilkanaście sekund i mijał. Po badaniu brzuch mnie boli do teraz, czyli już 10 godzin, ale jest to ból znośny, jak przy okresie. Dziewczyny, nie bójcie się, naprawdę da się przeżyć 🙂 głowa do góry!!! Powodzenia !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja

Minęło już parę lat od Twojego badania, ale może innym dziewczynom się przyda. Ja przed badaniem przewertowałam cały internet 😉
Badanie wykonane miałam w szpitalu wojewódzkim. Nie ma co ukrywać bardzo bolało, ale każdej powiedziałabym, ze ma iść i robić. Całość trwała może 5 minut. Było kilka momentów, w których poczułam mega ból, ale trwał kilka, kilkanaście sekund i mijał. Po badaniu brzuch mnie boli do teraz, czyli już 10 godzin, ale jest to ból znośny, jak przy okresie. Dziewczyny, nie bójcie się, naprawdę da się przeżyć 🙂 głowa do góry!!! Powodzenia !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny. Jestem po hsg  rok temu zdiagnozowane niedrożne oba jajowody. 2dni temu poddałam się laparoskopii z chromotubacja potwierdziło się że są liczne zrosty😞mąż zdrów jak ryba,  pomóżcie czy jest szansa na ciążę czy pozostaje tylko in vitro. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kochane, zdiagnozowano u mnie niedrożność. Czy z tego da się jakoś wyleczyć, czy pozostaje mi już tylko in vitro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, olgaklobczyk napisał:

Kochane, zdiagnozowano u mnie niedrożność. Czy z tego da się jakoś wyleczyć, czy pozostaje mi już tylko in vitro?

 

Z niedrożnością jest ciężki temat. Czasami udaje się ją pokonać przy badaniu HSG, jednak trzeba być wtedy naprawdę szczęściarą. Kontrast podawany przy badaniu czasem ma możliwość udrożnić jajowód i przywrócić płodność u kobiety, to się czasem zdarza, chociaż bardzo rzadko. Zazwyczaj pary, gdzie kobieta ma zdiagnozowaną niepłodność z niedrożnością jajowodów decydują się na in vitro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie zdarzył się taki cud :) Miałam robione HSG w klinice Invicta i dzięki badaniu z kontrastem okazało się, że chwilę później byłam już w ciąży :) Kontrast nie jest metodą leczenia tylko badaniem do ustalenia drożności, jednak u mnie zadziałał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2021 o 11:53, olakkosss napisał:

U mnie zdarzył się taki cud :) Miałam robione HSG w klinice Invicta i dzięki badaniu z kontrastem okazało się, że chwilę później byłam już w ciąży :) Kontrast nie jest metodą leczenia tylko badaniem do ustalenia drożności, jednak u mnie zadziałał :)

Strasznie Ci zazdroszczę! Sama jestem przed in vitro. Miałam robionę HSG, u mnie niestety okazało się, że oba jajowody nie są drożne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2021 o 11:53, olakkosss napisał:

U mnie zdarzył się taki cud 🙂 Miałam robione HSG w klinice Invicta i dzięki badaniu z kontrastem okazało się, że chwilę później byłam już w ciąży 🙂 Kontrast nie jest metodą leczenia tylko badaniem do ustalenia drożności, jednak u mnie zadziałał 🙂

Kochana, napisz mi roszę czy to boli... Bardzo się boję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Aviatorka napisał:

Kochana, napisz mi roszę czy to boli... Bardzo się boję

Mało komfortowe uczucie ale bólem bym tego nie nazwała. Spokojnie bardziej uczucie zimna i "rozpierania" da się wytrzymać w szczytnym celu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×