Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aniah

BETA HCG - TEST PROSZĘ PORADDZCIE!!!!

Polecane posty

Madzia27100 przykładaj lodem po ściągnięciu a ściągany pokarm zamrażaj na gorsze czasy... - może być do pól roku zamrożone (ja też tak miałam w szpitalu ale nie mogłam mrozić :( i podobno jeszcze roztłuczone, schłodzone liście kapusty pomagają według położnych gratuluję jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskaweczka83
Madzia i groszek gorące gratulacje kochane również życzę wam zdrówka i maluszkom:) ucałujcie swoje pociechy od nas ciotek internetowych:) Mycha to praktycznie już pewne że to ciąża :) To kochana trzymam kciuki za to aby wszystko było w porządku i jeszcze raz gratuluję:) Przełamałaś kochana złą passę mam nadzieję że na dobre:) U mnie kochane 29dc @ brak mnóstwo białego śluzu i cycki bolą. We wtorek teściora robię niech się dzieje wola nieba. Trzymajcie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula_pn
TARACZKI 1) agulek79............26.........11.11...........31...... .....śląskie 2) truskaweczka83.....11.......05.03..........27...........wiel kopolskie 3) Mila1801 .......... 22........11.03...........26...........mazowieckie 4) paula_pn...........23........30.03...........26...........wi elkopolskie CIĘŻARÓWECZKI Login.......tydzień ciąży.....termin porodu....płeć......województwo 1) Kituś.............35tc......05.2011...chłopiec.....podkarp acki e 2) agata@............. 24tc.........7.06.2011......?????......pomorskie 3) kreska100...........21tc..........14.06.2011......?????....m ałopolskie 4) Dzastina222..... 29tc...16.06.2011.....chłopiec..... dolnyśląsk 5) nika76......25tc....05.07.2011....????....śląskie 6) Magda 130405......23tc..19.07.2011....chłopiec.......śląskie 7) Kladia...............17 tc.....20.09.2011.....?????????.....podkarpackie ROZPAKOWANE; 1) idi1313.....07.10.2010...córcia Lenka...3100-51cm..po 30 cyklach. 2) tolanka ....25.10.2010.....syn....Szymon....3700 - 59cm 3) ewa0505...14.12.2010...syn...Wojtuś...3900-58cm 4) gosiaczek90...08.02.2011...córka...Aleksandra...4250-57cm 5)Madzia27100...30.03.2011...córka...Nikola..3000-53cm 6) groszek1976 ...01.04.2011...synek Franio .. 3820g .....56 cm wklejam jeszcze raz bo została wklejona mało aktualna tabelka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Groszak, dołączam się do gratulacji, wszystkiego dobrego!!!! Mycha, mówiłam że z testami najlepiej poczekać chociaż do dnia spodziewanej@. Ja też myślę że Ci się udało. Te poprzednie testy były po prostu za wcześnie zrobione i dlatego wyszły w cały świat. Mnie też w 28 dc ta druga kreska wyszła słabsza, ale była. Możesz zrobić sobie betę dziś mnie wyszła już ponad 200, tylko idź do jakiegoś porządnego laboratorium gdzie wynik będziesz miała najpóźniej na drugi dzień, bo po co tyle dni nerwów. Trzymam kciuki!!!! Dziewczyny jakie dobre wiadomości na wiosnę, może u truskaweczki też fasolka się udała. Biały śluz to bardzo dobry znak, ja też taki miałam, przed @ którego w końcu nie dostałam. Daj znać jak już coś zatestujesz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TARACZKI 1) agulek79............26.........11.11...........31...... .....śląskie 2) truskaweczka83.....11.......05.03..........27...........wiel kopolskie 3) Mila1801 .......... 22........11.03...........26...........mazowieckie 4) paula_pn...........23........30.03...........26...........wi elkopolskie CIĘŻARÓWECZKI Login.......tydzień ciąży.....termin porodu....płeć......województwo 1) Kituś.............35tc......05.2011...chłopiec.....podkarp acki e 2) agata@............. 24tc.........7.06.2011......?????......pomorskie 3) kreska100...........21tc..........14.06.2011......?????....m ałopolskie 4) Dzastina222..... 29tc...16.06.2011.....chłopiec..... dolnyśląsk 5) nika76......25tc....05.07.2011....????....śląskie 6) Magda 130405......24tc..19.07.2011....chłopiec.......śląskie 7) Kladia...............17 tc.....20.09.2011.....?????????.....podkarpackie ROZPAKOWANE; 1) idi1313.....07.10.2010...córcia Lenka...3100-51cm..po 30 cyklach. 2) tolanka ....25.10.2010.....syn....Szymon....3700 - 59cm 3) ewa0505...14.12.2010...syn...Wojtuś...3900-58cm 4) gosiaczek90...08.02.2011...córka...Aleksandra...4250-57cm 5)Madzia27100...30.03.2011...córka...Nikola..3000-53cm 6) groszek1976 ...01.04.2011...synek Franio .. 3820g .....56 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzastina222
Dziewczyny bardzo was proszę... aktualizujcie ostatnie tabelki...żeby nie było później niedomówień... STARACZKI 1) agulek79............26.........11.11...........31...... .....śląskie 2) truskaweczka83.....11.......05.03..........27...........wiel kopolskie 3) Mila1801 .......... 22........11.03...........26...........mazowieckie 4) paula_pn...........23........30.03...........26...........wi elkopolskie CIĘŻARÓWECZKI Login.......tydzień ciąży.....termin porodu....płeć......województwo 1) Kituś.............35tc......05.2011...chłopiec.....podkarp acki e 2) agata@............. 35tc.........7.06.2011......?????......pomorskie 3) kreska100...........31tc..........14.06.2011......?????....m ałopolskie 4) Dzastina222..... 30tc...16.06.2011.....chłopiec..... dolnyśląsk 5) nika76......25tc....05.07.2011....????....śląskie 6) Magda 130405......24tc..19.07.2011....chłopiec.......śląskie 7) Kladia...............17 tc.....20.09.2011.....?????????.....podkarpackie ROZPAKOWANE; 1) idi1313.....07.10.2010...córcia Lenka...3100-51cm..po 30 cyklach. 2) tolanka ....25.10.2010.....syn....Szymon....3700 - 59cm 3) ewa0505...14.12.2010...syn...Wojtuś...3900-58c 4) gosiaczek90...08.02.2011...córka...Aleksandra...4250-57cm 5) madzia27100 ...30.03.2011..córka.. Nikola......3000-53cm 6)Groszek1976....1.04.2011....synek.. Franio....3820-56cm Wszystkim wam serdecznie gratuluję wspaniałych chwil i zdrowych dzieciaczków... oby tak dalej:) Kituś teraz czas na ciebie:) Mysia... kciuki dalej zaciskam:) ale jak bladzioch jest to znaczy że fasolka też:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia przed karmieniem rób ciepły okład na pierśi np.z pieluszki i potrzymaj parę minut a po karmieniu kapustę.Też tak miałam jak się tyśka urodziła zamiast pierśi to 2 kartony mleka. życzę wam wszystkim powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was Kobietki ;-) Na samym początku Madziu i Groszek wielkie gratulacje :-) Mycha cieszę się bardzo:-) Dziewczynki ja Was cały czas czytam,ale nie zawsze mam o czym pisać, bo ja ani staraczka ani ciężaróweczka... u mnie... no cóż..bez zmian... u lekarza jeszcze nie byłam( wiem ,że już dawno powinnam iść) ...ale najpierw byłam w rozjazdach a potem jak już wróciłam, to mojego lekarza nie było jakiś czas, a jak już wrócił to ja już kasy nie miałam, a jeszcze jakby tego było mało to oboje jesteśmy bez pracy, tzn mój M jutro idzie pierwszy dzień ,ale chyba będę musiała wykombinować jakąś kasę i iść do lekarza, bo też chcę wiedzieć na czym stoję. A teraz przynajmniej słonko coraz więcej świeci, to dni już są bardziej pozytywne :-) Całuję Was mocno i pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zagubiona_ja
Gonadotropina kosmówkowa w surowicy - Total 36004,50 mlU/ml poniżej 2,0 wynik ujemny 5-50 mIU/ml 1 tydzień ciąży 50-500 mIU/ml 1-2 tydzień ciąży 100-5000mIU/ml 2-3 tydzień ciąży 500-10 000mIU/ml 3-4 tydzień ciąży 1 000-50 000mIU/ml 4-5 tydzień ciąży 10 000-100 000 mIU/ml 5-6 tydzień ciąży 15 000 -200 000mIU/ml 6-8 tydzień ciąży 10 000-100 000mIU/ml 2-3 miesiąc ciąży Który tydz.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzastina222
Zagubiona ja... Po pierwsze gratuluje.. Po drugię chyba 5 tydzień... A ile już ci się @ spóźnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kituś
Groszek SERDECZNE GRATULACJE!!!! wielki buziak w małe czółko Twojego synusia od "cioci" No to już teraz moja kolej :( :):) ale mam stracha :) Ściskam Was wszystkie mocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zagubiona_ja
W styczniu nie dostałam okresu, tylko na początku lutego - bardzo skąpy, za parę dni plamienie większe, nie miesiączkę. Cały czas, od tego momentu, z przerwami, mam silne bóle podbrzusza. W marcu nie miałam okresu, do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zagubiona ja moim zdaniem powinnaś iść jak najszybciej do gina... to trochę niepokojące, te bóle podbrzusza... nie rób nic na własną rękę - typu testy domowe, bo to już za długo trwa. Daj znać po wizycie czy wszystko dobrze u Ciebie. u u mnie kochane .... @ dziś przyszła rano fatalnie się czuje, od wczoraj wieczora mnie mdliło i całą noc wymiotowałam... a rano @ eh, więc raczej nic z tego nie będzie... jest tak jak mówiła gin, że z zarodkiem jest coś nie tak i pewnie się złuszczy... czyli poronienie biochemiczne :(:( eh, cały beczę :(:( zrobiłam wczoraj HCG - dziś miały być wyniki, ale nawet po nie nie pójdę... może za kilka dni.... moje maleństwo eh.... *4tc..... a miałam taką nadzieję, że będzie wszystko dobrze.... tak bardzo tego pragnęłam :( powiem Wam szczerze, że boję się próbować...a jak znów coś będzie nie tak w tym cyklu... o ile w ogóle wystąpi owólka . nie wiem co mam robić.... mąż pociesz, że tak się zdarza nawet bardzo często, tylko większość kobiet nawet nie wie, że było w ciąży....ale ja byłam... i o tym wiem, to najbardziej boli :(:( a jak to moja wina, jak to ze mną jest cos nie tak.... ale z drugiej strony tłumaczę sobie, że to był pierwszy miesiąc starań... może uda się w kwietniu.... STARACZKI 1) agulek79............26.........11.11...........31...... .....śląskie 2) truskaweczka83.....11.......05.03..........27...........wiel kopolskie 3) Mila1801 .......... 22........11.03...........26...........mazowieckie 4) paula_pn...........23........30.03...........26...........wi elkopolskie 5) mycha ...............2 ..........05.04.........25.........łódzkie CIĘŻARÓWECZKI Login.......tydzień ciąży.....termin porodu....płeć......województwo 1) Kituś.............35tc......05.2011...chłopiec.....podkarp acki e 2) agata@............. 35tc.........7.06.2011......?????......pomorskie 3) kreska100...........31tc..........14.06.2011......?????....m ałopolskie 4) Dzastina222..... 30tc...16.06.2011.....chłopiec..... dolnyśląsk 5) nika76......25tc....05.07.2011....????....śląskie 6) Magda 130405......24tc..19.07.2011....chłopiec.......śląskie 7) Kladia...............17 tc.....20.09.2011.....?????????.....podkarpackie ROZPAKOWANE; 1) idi1313.....07.10.2010...córcia Lenka...3100-51cm..po 30 cyklach. 2) tolanka ....25.10.2010.....syn....Szymon....3700 - 59cm 3) ewa0505...14.12.2010...syn...Wojtuś...3900-58c 4) gosiaczek90...08.02.2011...córka...Aleksandra...4250-57cm 5) madzia27100 ...30.03.2011..córka.. Nikola......3000-53cm 6)Groszek1976....1.04.2011....synek.. Franio....3820-56cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mila1801
Witam Was dziewczynki:) Mycha spokojnie. Wiem , ze jest Ci przykro, ale nie nakrecaj sie dodatkowo myslami typu: czy może coś jest ze mna nie tak, czy to przypadkiem nie jest moja wina? To CI w niczym nie pomoże, a wrecz pogorszy sytuację. Takie sytuacje dzieja sie bardzo czesto, tylko własnie kobiety o tym nie wiedzą. A to, że dostałas okres może świadczyc o tym, że zarodek był źle wykształcony i byłyby komplikacje. Tak juz jest, że natura bardzo czesto samoistnie prowadzi do takich sytuacji. Wiem, że to może brutalnie zabrzmi, ale pracuje w szpitaku, wiec wiem, ze jest vos takiego jak naturalna selekcja - natura sama pozbywa się słabszych, nie majacych szans na przetrwanie. To przykre, ale nie mamy na to najmniejszego wpywu... Bardzo szybko zrobiłas test i dlatego miałas tego świadomość. Kobietom zazwyczaj radzi się robic testy w pierwszych dniach spoźniajacego sie okresu własnie dlatego,aby nie było potem rozczarowac i bólu, gdy zarodek samoistnie zostanie usuniety wraz z okresem. Poza tym MOja Droga z własnego doświadczenia wiem, że gdy robiłam test w dniu spodziewanego okresu to tez widziałam druga słabo różową kreskę. Może to byż oznaka ciazy, jak było to w przypadku niektórych tu dziewczyn, a także zachwiane gospodarki na kilka chwil przed pojawiajacym sie okresem, lub nawet zwyczajne urojenie. jak patrzysz w te testy to gdy sie dobrze przypatrzec mozna zobaczyć tam drugą kreskę w momencie gdy test został naruszony próbka moczu.... Nie martw się Mycha, bo nie masz wpływu na bieg niekórych sytuacji i zdarzeń. A takie myslenie może pogorszyć sytuacje, gdyż zablokuje sie psychika...im bardziej sie czegoś pragnie, tym bardziej psychika i orgaznim sfiskuje. Znam to z własnej autopsji,a jestem juz chyba weteranką w starankach. I doszukiwanie sie przyczyn w niepowodzeniach ma sens dopiero wówczas, gdy od ponad roku przy regularnym staraniu sie nie udaje...Ja wiem np., ze u mnie przyczyna tkwi u MOjego M. w słabym nasieniu, ale na razie cały czas wierze, ze uda Nam sie naturalnie...wszytsko w odpowiednim czasie... Zaczynasz dopiero drugi cykl staranek wiec głowa do góry. gdy sie uspokoisz, wyluzujesz, zrelaksujesz zobaczysz,ze zanim sie obejrzysz,a będziesz mamusią:) Trzymam mocno kciuki za Ciebie:) I spokojnie, tylko spokojnie...:) Truskaweczka83 a co tam u Ciebie? Z tego co sie zorientowałam w temacie to chyba miałaś dziś testować? I jak? Zdaj relacje jak tam wynik testu, bo mocno trzymam kciuki za Ciebie:) Z całego serduszka gratuluje wszystkim mamusiom:) Oby maleństwa się dobrze i zdrowo chowały:) Ściskam Was mocno:) Ojjj,ale sie zmniejsza ta tabelka cieżaróweczek, a powieksza szczęsliwych mamusiek:) Oby tak dalej...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane powiedzcie mi bo tak się zastanawiam, czy po @ iśc do gina na badanie, czy starać się normalnie o maleństwo?? jak sądzicie? skoro dostałam @ to raczej wszystko sie oczyściło samo i nie będzie potrzebny zabieg??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kladia
groszek GRATULUJE!!!!\ mycha przykro mi, że tak wyszło. Na pocieszenie powiem Ci, że ja mam za sobą dwa poronienie oba w 6 tygodniu i u mnie od poczatku był podejrzanie mały pęcherzyk beż widocznego zarodka i ja sobie mówie, że pewnie miałam puste jajo....był sam pecherzyk bez zarodka i bardzo mozliwe że u Ciebie tez tak było!!!uwazam że jest to pocieszające, bo to tak jakby wcale nie stracic dziecka:) a poza tym mów sobie to co ja, że lepiej żeby organizm sam pozbyl się uszkodzonego pecherzyka niż się miało urodzic chore dziecko....poza tym moja mama mnie tez pocieszała, że jeszcze pare lat temu to bys nawet nie wiedziała ze bylas w ciąży i ewentualnie bys pomyslala ze przesunal ci sie okres..... wiem ze łatwo mówić, ale własnie z tego powodu lepiej czekac spokojnie na okres niz robic wczesniej testy i sobie wkrecac ze sie poroniło... teraz sie boisz, ze znowu sie nie uda, ale to minie!! dasz rade!!!! a zreszta tak jak juz ktos napisal to mogle byc zwykle zawirowania hormonalne, a nie faktyczna ciąża! kochana i nie musisz iść do lekarza, wszystko sie samo oczyszci!!!:) przytulam kochana i głowa do góry...coś czuje, że juz niedługo będziesz cieszyc upragniona zdrowa ciążą!::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mycha nie martw się na pewno niedługo się uda!!! Wiem doskonale co czujesz...staranka za pierwszym razem się powiodły...tylko,że ja fasolkę straciłam w 3 miesiącu... Trzymam mocne kciukaski za wszystkie staraczki ;-) Wielkie buziole ;-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mila1801
Truskaweczka83 hallo, daj jakis znak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beta hcg
Witam wszystkich Jestem 23dni po poronieniu i łyżeczkowaniu. Wczoraj zrobiłam test beta hcg i wyszło 17,50mU/ml - obok w wartościach podane 3 tydzień: 6-71, 4 tydzień 9-750. jak myslicie czy dobrze beta spadła i za ile dni powinnam zrobić kolejny test aby sprawdzić czy spadło ponizej 5mU/ml. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betka z tego co wiem po łyżeczkowaniu rożnie spada u rożnych kobiet, czasem wystarczy 7- 14 dni, a czasem nawet 3 miesiące, dlatego lekarze zalecają, że po zabiegu należy odczekać ok 2-3 miesięcy, aby organizm wrócił do kondycji. Daj sobie z miesiąc czasu odpoczynku (może nawet 2 cykle) i wtedy zrób sobie hcg i jak wszystko będzie ok, a wierzę, że będzie - to do dzieła :D ja się jakoś kobietki pozbierałam :) nowy miesiąc nowe nadzieje :) dziękuje Wam wszystkim za wsparcie i otuchę :) bardzo dużo to dla mnie znaczy. aaa.. i powiedziałam sobie zero testowania do terminu @ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ane-marie
Czesc dziewczyny! Czesto odwiedzam Wasze forum ale teraz pierwszy raz pisze. Wlasnie odebralam bete i wynik< 01. Staramy sie z mezem od 2 lat. Czy mimi takiego wyniku jest prawdopodobienstwo ciazy? @ spoznia mi sie ju 5 dni a nigdy tak nie mialam, mam okropne bole podbrzysza i temperature 37,4.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ane-marie pytanie w którym dniu robiłaś betę?? jeżeli w dniu spodziewanej @, to raczej szanse są bardzo małe na ciąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ane-marie
6 dni po terminie spodziewanej@ :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ane-marie, na pewno nie jesteś w ciązy. No chyba, że miałaś dopiero kilka dni temu owulację. Kiedys okres tez mi sie spozniał i mniej wiecej po tyg spozniania się zrobiłam test. Wynik miałam taki jak Ty. W ciązy nie byłam. W tym cyklu udało mi się zajść i dodatnia beta była już na kilka dni przed terminem @.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ane-marie
szkoda:( ale Tobie bardzo gratuluje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskaweczka83
Witam Was kochane przepraszam was że tak długo nie pisałam ale mój M podgląda forum a nie chciałam żeby dowiedział się z netu tylko ode mnie dzisiaj mu powiem. Ale do rzeczy, nie myślałam że kiedykolwiek nadejdzie ten dzień ale zrobiłam dwa testy i oba z drugą kreseczką ten pierwszy o czułości 25 uml miał słabą drugą kreseczkę ale ten o 10 miał śliczną wyraźną linie :):):):):):):) Jestem mega szczęsliwa tzn to chyba do mnie nie dotarło pewnie dotrze jak pójdę do lekarza i ten powie że wszystko jest w porządku. Rany boskie jakie to są emocje radość i niedowierzanie że ta druga kreska się w końcu pojawiła. W przyszłym tygodniu śmigam do lekarza, mogę iść jutro ale boję się że nic nie zobaczy więc pójdę w następny czwartek jak myślicie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskaweczka83
Mycha tak mi przykro że fasolek się nie utrzymał ale rzeczywiście lepiej aby go nie było wcale aniżeli miałoby ci się urodzić chory dzidziuś. Z tego wszystkiego zapomniałam wam kochane podziękować za kciukasy i proszę o więcej bo teraz tym bardziej się przydadzą. Buźka kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Truskaweczka - ja jestem w 5 tc (od ostatniej miesiączki). Wczoraj byłam u lekarza. W 5 tc można zobaczyć tylko pęcherzyk. Takie badanie daje informację o tym czy ciąża jest dobrze umiejscowiona. Zarodek i akcję serca sprawdzić najlepiej w 8 tc. Jesli możesz poczekać - to poczekaj. Chyba, że podobnie jak mnie, coś Cię martwi. Ja chciałam pogadac o bólach brzucha z lekarzem i o tym,, czy wolno mi utrzymywac aktywnośc ruchową, wiec zdecydowałam się pojsc, mimo że wiedziałam, ze zobaczę co najwyżej czarna kropeczkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskaweczka83
olcik777 wiesz az tak dlugo czekac nie bede bo zwariuje takze w przyszlym tygodniu tez 5 tc od ostatniej @ smigam tym bardziej ze boli mnie troche brzuch wiec chce sie upewnic ze jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzastina222
O kurczaczek!!! Bociany przyleciały... kurde ale się cieszę!!! Dziewczyny z całego serca wam gratuluję 2 upragnionych kreseczek:) Wiem jakie to wpaniałe uczucie.. pamiętam jak mi się ręcę trzęsły jak zobaczyłam 2 krechę!!! Odnośnie bólu podbrzusza to nie macie się co martwić... mnie bolał do 12 tygodnia i to momenatami tak mocno jakbym miała już dostać @. W takiej chwili mozecie sobie łyknąć nospe i do łóżka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×