Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aniah

BETA HCG - TEST PROSZĘ PORADDZCIE!!!!

Polecane posty

Do mnkjksksks - co to znaczy, że badanie z krwi "tego nie potwierdziło"? Wyszło Ci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do mnkjksksks - 5 tygodni "po zapłodnieniu" to jest tydzień po stosunku (przypuszczalnie), czyli 3 tygodnie po poprzedniej miesiączce, czyli powinnaś być w 8 tygodniu ciąży a wg mojej rozpiski z laboratorium Twoja BHCG powinna wynosić ponad 20.000!!! A lekarz moze zobaczyć na monitorze ciążę od 1.000 - nawet przy gorszym sprzęcie, więc chyba jakieś bajki opowiadasz? Albo 5 tydzień po zapłodnieniu pomylił ci się z 5 dniem? Poprawcie mnie dziewczynki, jeśli się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cherry_lady89
Dziewczyny!! Dziś byłam na USG (beta nadal mała 1204 tak jak wspominałam wcześniej), lekarz stwierdził że widać pęcherzyk ciążowy jest nie duży ale jest niestety stwierdził że narazie nic w nim nie widzi tak jakby był pusty ale nie wiadomo co się wydarzy.... Czy któraś z was miała taką sytuację i jak sie potoczyła? Będę wdzięczna za odpowiedzi, Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez na poczatku mialam sam pecherzyk i czekalam 2 tygodnie az bedzie widac zarodek no a teraz to juz czekam na porod z tego pecherzyka :) musisz byc dobrej mysli, dobre nastawienie to podstawa pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ro to
Cherry a powtarzałaś jeszcze tą betę czy masz na myśli ten sam wynik co ostatnio podawałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anne Boleyn
Witam Czy może znacie się na interpretacji wyników badania BTHCG??? Staramy się o dziecko. Dopiero zaczęliśmy te starania od listopada. Ostatni okres miałam 8.11. Po okresie kochaliśmy się 2 razy 17 i 20 listopada. Okres mi się spóźnia, od czasu gdy powinnam dostać okres (tj. 5.12.) odczuwam ból w dole brzucha, tak jak podczas okresu, bolą mnie piersi, mam biały gęsty śluz. 7.12 zrobiłam test ciążowy, wyszedł pozytywnie. Ale ta druga kreseczka była bardzo słabo widoczna. Wczoraj zrobiłam badanie BTHCG. Wynik wyszedł 635. Wg moich obliczeń powinnam być w 5 tc od ostatniego okresu. A pani z badania BTHCG powiedziała mnie, że to wczesniejszy tydzień niż 4-5. Jest to więc możliwe, żeby w 2-3 tc poziom hcg wynosił 635????? A może ja się pomyliłam w obliczeniach? Wszystkie daty się zgadzają... :/ Proszę o odpowiedź! PS. Badanie BTHCG określa ciążę od pierwszego dnia ostatniego okresu czy od zapłodnienia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ro to
wg norm: 4 tydzień ciąży: 9,5-750 5 tydzień ciąży: 217-7138 6 tydzień ciąży: 158-31 795 czyli 4-6tc od OM. Przy beta hcg ważniejszy jest przyrost w ciągu 48godz. Wiek ciązy określa usg a nie beta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anne Boleyn
Czyli rozumiem, że to badanie potwierdziło, że jestem w ciąży? (poziom hcg 635)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swertolop
no ro, ma rację, to na pewno ciąża, a masz tą kartę przed sobą, tam powinien być zakres referencyjny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swertolop
możesz powtórzyć b hcg jutro...albo USG juz za tydzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anne Boleyn
niestety nie mam tych wyników przed sobą. jutro po nie jadę. dziś w drodze wyjątku pielęgniarka podała mi wynik przez telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swertolop
to spokojnie, na moje oko jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swertolop
Gratuluje, że tak szybko wam poszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anne Boleyn
nie będę dziękować, żeby nie zapeszyć. mam nadzieję, że wszystko w porządku, bo trochę się denerwuję, że coś może jednak być nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swertolop
poza tym laboratoria mają różne zakresy...no niestety musisz trochę poczekać, już tak z tym jest. już jesteś umówiona na USG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anne Boleyn
jeszcze nie jestem umówiona na usg. Chcę pójść do konkretnej pani ginekolog, ale do niej są dłuższe terminy dopiero na styczeń. w piątek będą rejestrować do niej na styczeń to się zarejestruję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anne Boleyn
swertolop jutro jak będę miała przed sobą wynik dam Ci znać jak dokładnie wyszedł ten wynik ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swertolop
ok :)...moim zdaniem to łady wynik, jak na 5 tc, no a trochę o b hcg wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ro to
zrób jutro beta hcg jeszcze raz będzie akurat 48godz od pierwszego badania. Będzie widać czy dobrze przyrasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anne Boleyn
nierozumiem tylko dlaczego jesli zapytalam pielęgniarki, że to 4-5 tc powiedziala, że nie, że wcześniejszy...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anne Boleyn
a za to badanie sie płaci jesli kieruje na nie ginekolog, czy wtedy jest za darmo? bo teraz sama chcialam zrobic to badanie i zaplacilam za nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ro to
nfz nie refunduje tego badania z tego co wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swertolop
nie wiem jak na NFZ, ja nie płaciłam, ale robiłam w prywatnej przychodni gdzie mam pakiet z pracy. nie może być niżej niż 4 5 tc, bo jakby tak było, to testy powinny wychodzić zaraz po zapłodnieniu :D...u mnie zakres referencyjny też pokazuje, że u ciebie to 4 6 tc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anne Boleyn
i czy na to badanie trzeba byc na czczo? wczoraj jak robilam badanie bylam na czczo bo robilam tez morfologie krwi i przy okazji zrobilam bhcg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swertolop
nie trzeba być naczczo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anne Boleyn
a powiedzcie jeszcze prosze, od wczoraj caly czas trzyma mnie kolka z lewej strony pod zebrami. czy to normalne w ciazy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cherry_lady89
Bety jeszcze nie powtarzałam od ostatniego razu myślę że powtórzę ją w przyszłym tygodniu przed ponownym usg... wiem że dobre nastawienie to podstawa mimo to jednak sie trochę denerwuję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anne Boleyn
swertolop mam już te wyniki: zakres referencyjny: beta- HCG poza okresem ciąży: 0-2,7 W okresie ciąży: ciąża 1,3-2 tydzień: 16-156 c. 2-3 t.: 101-4870 c. 3-4 t.: 1110- 31500 c. 4-5 t.: 2560-82300 c. 5-6 t.: 23100-151000 c.6-7 t.: 27300-233000 ... więc wg ich skali jest to dopiero 2-3 tydzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ro to
no i jasne jest. 2-3 tydzień ciąży ale liczone od zapłodnienia czyli plus 2tyg. a wynik będzie taki jak dla norm od okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×