Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aniah

BETA HCG - TEST PROSZĘ PORADDZCIE!!!!

Polecane posty

biorac pod uwagę czas zagnieżdżania - to wynosi max 12 dni? a od ktorego dnia po zagnieżdzeniu uwalniana jest hcg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorotka uk
dziewczynki czy moglybyscie mi pomoc w interpretacji moich wynikow bo juz nie weim co mam robic zalamana jestem. W kwietniu 2011r. mialam robiona laparoskopie jajnikow bo bylo u mnie stwierdzone PCOS. od tamtej pory nie zaszlam w ciaze, nie weim co jest przyczyna. meza wyniki sa w porzadku. badanie zostalo wykonane w 20 dc. trzon macicy w przodozgieciu i przodopochyleniu o gładkich obrysach i prawidlowej echostrukturze. wymiary trzonu: dl=55mm, szer=64mm gr=44mm. jama macicy szczelinowata. endometrium II fazy cyklu o grubośći 11mm (obie warstwy). jajnik prawy-46x31x32mm i objętosci 24ml, w obrebie jajnika widoczna przestrzen hypoechogeniczna o nieregularnych obrysach o wymiarach 28x18mm i objetosci 4,8ml- niewilka torbiela. jajnik lewy-32x19x19mm i objetosci 6,3ml, drobnopecherzykowy. zatoka douglasa wolna. robione byly badania hormonalne: TSH=0,924 prolaktyna=22,0 FSH=7,95 LH=8,79 estradiol=79,92 progesteron=8,48 testosteron=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati992
Witam. Mam taki problem. Spoznial mi sie okres wiec stwierdzilam, ze pojde zrobic test na krew hcg, wyszedl slabo dodatni, za kilka dni zaczal mnie bolec strasznie brzuch, dostalam @. Jest niby obfita a zarazem dziwna taka brazowata, jak myslicie, czy wystapilo samoistne poronienie, czy to moze byc ciaza? POMOCY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuńka1331
witam mam problem 24 grudnia miałam zrobiony zastrzyk z pregnylu na pęknięcie pęcherzyka @ powinnam dostać 6 stycznia ale niestety nie dostałam więc dziś czyli 15 dni po zastrzyku zrobiłam test i wyszedł negatywny.Ale dlaczego ja nie mam nadal okresu???Czy jak jutro zrobię bete to wynik wyjdzie prawidłowy?????proszę pomóżcie bo ja bardzo chciałabym mieć bejbika!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanie czy 18 dni po stosunku beta mniej niz 2 to pewny wynik negatywny??? dodam ze okresu nie mam od porodu i nie znam teraz swoich cykli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pati992 miałam kiedyś taką samą sytuacje i właśnie poroniłam biologicznie spóźniał mi się ponad tydzien potem dostałam obfity brunatny okres!!! niuńka1331 nie nastawiała bym się na bejbika tym bardziej że test negatywny wydaje mi się że coś ci się w organizmie przez to poprzestawiało i z tond brak okresu ale mogę się mylić umów się najlepiej na wizyte do lekarza. malami30 beta od 5 w górę wskazuje ciążę ale może być tak ze zrobiłaś ją za wcześnie powtórz sobie betkę albo sikacza sobie zrób:-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny mam ogromny problem a widze ze jestescie obeznane w tym temacie.Dzis robilam test beta hcg wynik wyszedl taki 3 438,00 mUI/ml blagam was pomozcie mi to odczytac wizyte u gina mam za 2 tyg a do tego czasu zwariuje ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moyew
5-6tc licząc od ostatniej miesiączki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję:-) beta jak najbardziej odpowiada 5 tygodniowi ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej odebrałam dzisiaj wyniki hcg +b i wyszło mi 25177 czy to oznacza ze jestem w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy wynik pokazuje tygodnie ciazy ale od zaplodnienia czy od ostatniej miesiaczki?juz zglupialam bo slyszalam rozne opinie.jesli do zaplodnienia moglo dojsc u mnie 6 dni temu to czy jest sens juz robic beta?miialam idealnie srodek cyklu i dni plodne a jestem tak niecierpliwa ze chce wiedziec juz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy wynik pokazuje tygodnie ciazy ale od zaplodnienia czy od ostatniej miesiaczki?juz zglupialam bo slyszalam rozne opinie.jesli do zaplodnienia moglo dojsc u mnie 6 dni temu to czy jest sens juz robic beta?miialam idealnie srodek cyklu i dni plodne a jestem tak niecierpliwa ze chce wiedziec juz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moyew
pisałam do Sisi, co do Poli to zbyt wcześnie -hcg wydzielany jest po zagnieżdżeniu a do tego mogło jeszcze nie dojśc. Czekaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale po 7 dniach juz chyba moge bo tak znalazlam w necie gdzie odpowiadal lekarz.czyli to sie liczy od dnia zaplodnienia wynik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskaweczka83
sis gratuluję to na 100 % ciąża:) pola34 nie rób jeszcze bety bo wynik może być mało wiarygodny. Jajeczko potrzebuje trochę czasu do zagnieżdżenia. Dlatego bete najlepiej zrobić tak 10-14 dni po możliwym zapłodnieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskaweczka83
sis gratuluję to na 100 % ciąża:) pola34 nie rób jeszcze bety bo wynik może być mało wiarygodny. Jajeczko potrzebuje trochę czasu do zagnieżdżenia. Dlatego bete najlepiej zrobić tak 10-14 dni po możliwym zapłodnieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki:) nie wiem jak wytrzymam ale nie mam wyjścia:) to moja druga ciąża i jak pamietam wtedy(8 lat temu) robiłam napewno przed oczekiwana miesiaczka i juz wyszło ale dokładnie ile dni po stosunku to juz nie pamietam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z beta warto zaczekać, mi po 10 wcale nie wyszła, dopiero po około 15 dniach wyszła. Test płytkowy robiony w dzień spodziewanej miesiączki też nie wyszedł mimo że to była ciąża. Cierpliwości cierpliwości. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! Jestem tu pierwszy raz. Pomóżcie dziewczyny!!! Ostatnią miesiączke miałam 15 grudnia przy czym moje cykle wahają się miedzy 35 a 45 dni. 19 stycznia wynik testu aptecznego pozytywny ( druga kreska słaba ale widoczna) 20 stycznia na usg gin nic nie widział, dostałam duphaston, acard z racji tego ze 6 miesięcy temu poroniłam. Również 20 stycznia zrobiłam test betahcg, który wyszedł 0,1. Czy któraś z was słyszała o takim przypadku i czy możliwe że jednak jestem w ciąży. Dodam jeszcze że moje piersi są powiększone jak nigdy z widocznymi niebieskimi naczynkami i sutki są większe z brązową otoczką wyczytałam że to charakterystyczne piersi przy ciąży. PROSZĘ POMÓŻCIE!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mouy
taka beta wyklucza ciążę. we wczesnej ciązy mogłaby być beta ok 5 ale 0,1 to moim zdaniem nie jest ciąża nawet wczesna. Powiększone piersi to ja miałam ale w bardzo zaawansowanej ciązy a nie na samym początku. Wysokość hcg u ciebie jest wręcz na granicy błędu więc nie ma podstaw do stwierdzenia że te zmiany mają podstawe ciążową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje Tobie bardzo za odpowiedź. A jak myślisz co z testem, który wyszedł pozytywnie? Może wadliwy czy takie rzeczy sie zdarzją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mouy
testy mają o wiele mniejszą czułość niż beta hcg z krwi. więc jeśli wynik byłby wiarygodny (czułość testów to ok 25ml) to i beta hcg wykazałaby podwyższony poziom hcg. W takiej sytuacji to opcje są dwie: 1. wadliwy test, 2. pomyłka w laboratorium. Moim zdaniem powinnaś powtórzyć test z moczu i jeśli znów będzie pozytyw to zrobić betę jeszcze raz. Choć na chwilę obecną wychodzi na to że ciąży jednak nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje Tobie bardzo za odpowiedź. A jak myślisz co z testem, który wyszedł pozytywnie? Może wadliwy czy takie rzeczy sie zdarzją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny dzis zrobiłam ponownie test beta hcg pierwszy wynik robiony 18.01 był 3 438,00 dziś 7 107,00 czy to prawidłowo wzrasta??Bo przeczytałam gdzieś że co 48 h powinno sie podwajać POMÓŻCIE PROSZĘ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blmaa
w bardziej zaawansowanej ciąży przyrost nie jest tak szybki jak wcześniej. idź na usg teraz ono lepiej okresli wiek ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koleżanka z forum podpowiedziała mi że wynik z 18 odpowiada 5-6 tc a ten dzisiejszy?? bo już sie zaczynam gubić wizyte mam a 2 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×