Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jatoja

CC na życzenie

Polecane posty

Jak to teraz wygląda? Czy któraś miała? Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poszukaj
był tu juz taki watek, tylko dziewczyny nie chca o tym mówić.... CC kosztuje ok 1500-3000 na życzenie oczywiście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agatkaee
co to jest CC???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość japuszko
Cesarskie Cięcie Miałam i nie żałuję ani trochę. Poród świadomy jak to się ładnie teraz określa - to tylko ból, ból i jeszcze raz ból. Aż się tę świadomość traci. Polecam - tylko to wydatek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeśli nie mam szczepienia przeciw żółtaczce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to poprostu
wyrazasz zgode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Końcówka połogu
Nie wyobrażam sobie cierpienia po cesarce - ja miałam dość mając małe nacięcie po porodzie naturalnym - myślała że się wykończę tak mnie te szwy ciągnęły. Uch jaki to musi być ból jak masz brzuch rozwalony. A poród wcale nie boli - wystarczy ZZO. Byłam w szoku że taka jest różnica po tym znieczuleniu. Polecam. W Białymstoku CC kosztuje 1400 zł - zupełnie legalnie w prywatnej klinice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM JA MIAŁAM CC, CO PRAWDA NIE DOKOŃCA NA ZYCZENIE, LAE MIAŁAM SWOJEGO LEKARZA I WIEDZIAŁ, ZE W RAZIE CZEGO NIE CZEKAMY ZA DŁUGO I TNIEMY. MUSZE POWIEDZIEĆ ,ZE CZUŁAM SIE LEPIEJ \"MAJĄC ROZWALONY BRZUCH\" NIŻ DZIEWCZYNY PO NACIECIU. JA TYLKO POLEWAŁAM KILKA RAZY DZIENNIE RANE WODĄ UTLENIONĄ, MIAŁAM ROZPUSZCZALNE SZWY I CHODZIŁAM, DUŻO CHODZIŁAM (TO POMAGA - NAJGORZEJ JEST WSTAĆ I SIE WYPROSTOWAĆ, ALE TYLKO PRZEZ 2 DNI), MOGŁAM NORMALNIE SIADAĆ, CZEGO PO NACIECIU NIE DA SIE ZROBIĆ, AHA DODAM ZE NIE BRAŁAM ZADNYCH LEKÓW PRZECIWBÓLOWYCH, NIE POTRZEBOWAŁAM ICH, POPROSTU ZAJMOWAŁAM SIE SAMA DZIECKIEM I NIE MIAŁAM CZASU MYŚLLEĆ O BÓLU. PRZY DRUGIM PORODZIE BEDE CHCIAŁA OD RAZU MIEĆ CC, A PORÓD BEZ ZZO, NA ZWYKŁYCH PRZECIWBÓLOWYCH ZASTRZYKACH (TYCH STANDARTOWYCH) BOLI, DOPUKI NIEDOSTAŁAM ZZO NIE WIEDZIAŁAM CO SIE DZIEJE, TE SRODKI NIE BASRDZO POMAGAŁY, TYLKO MNIE OGLUPIAŁY (WYMIOTOWAŁAM I TRACIŁAM SWIADOMOŚĆ), LEKARZ NIE MÓGŁ MNIE NAWET ZBADAĆ, GDY TYLKO PRZYJECHAŁ ANESTEZJOLOG (UMÓWIONY NA TEL), WSZYSTKO POSZŁO SZYBKO I BEZBÓLOWO. JEŻELI MOŻESZ WYBIERZ CC, JAK MASZ JAKIEŚ PYTANIA, CHĘTNIE ODPOWIEM POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem po dwoch cesarkach, jedna gorsza od drugiej - ulozenie dzieci nie pozwolilo na normalne porody - i musze powiedziec ze, wspolczuje kobietom ktore, swiadomie decyduja sie na cesarke mysla ze w ten sposob pozbeda sie bolu a to bzdura ! Bol pojawia sie od razu po ustapieniu znieczulenia i trwa tak przez okres 2 tygodni a nawet dluzej - tak jak bol pooperacyjny, przez pierwszy tydzien chodzilam zgieta jak scyzoryk bo szwy na brzuchu nie pozwalaly na normalna pozycje i rozciagniecie miesni, przy najmniejszym wysilku zwiazanym z napieciem miesni brzucha- kichniecie, smiech, kaszel a nawet wyproznianie - od razu ryczalam z bolu jak male dziecko, do tego wszystkiego przy porodach konczacych sie cesarka kobieta ma problemy z karmieniem piersia- mleko pojawia sie nie tak jak przy porodzie naturalnym prawie automatycznie a trzeba \"zmuszac\" piersi do jego produkcji przystawiajac do nich dziecko i trenujac \"na sucho\", u mnie mleko pojawilo sie w piatej dobie ( pierwszy porod ) i w 3 ( drugi juz wiedzialam o co chodzi ), moj biust wygladal tak jak by go poszarpal doberman - brodawki to byly wielkie krwawiace rany ! To nie wszystko, bardzo bolenie w obu przypadkach odczuwalam skorcze macicy. A po drugim porodzie stala mi sie rzecz okropna - szyjka macicy zamknela sie calkowicie w 7 dobie i wstrzymalo to wydzielanie poplogu co grozilo infekcja wewnetrzna, musieli mi to wszystko prawie na sile otwierac wziernikiem i czyscic tak jak przy skrobance....wylam !!! Po za tymi rewelacjami polog przebiegal u mnie raczej typowo, zmiany nastrojow, bol, zmeczenie i takie tam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja też miałam cesarkę
i uważam, że jest to super rozwiązanie:-) Tym bardziej, że doszłam daleko za połowę porodu naturalnego (miałam 7 cm rozwarcia, gdy trafiłam na stół) - więc wiem, jaki to ból. A po cc - wstałam 12 godzin po operacji, w 3 dobie wyszłam do domu, a następnego dnia już prowadziłam samochód:-) Ja jestem wielką zwolenniczką cesarek, następne dziecko też tak urodzę, z tym, że już nie będę się nawet siliła na próbę porodu naturalnego, oj nie! Aha - blizna po cc jest w zasadzie niewidoczna, moja to blada kreseczka, długości około 6cm, tuż nad spojeniem łonowym, ukryta we włoskach:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaks
Wszystkim kobietom odradzam CC. Nawet niewiecie jak się cierpi po operacji. Jęczałam całą noc, dostałam końską dawkę środków przeciwbólowych. Nawet kichnąć nie umiałam a po powrocie do domu, przez dłuższy czas nie umiałam nawet podnieść się z łóżka. Jestem drugi raz w ciąży i chciała bym urodzić naturalnie. Oczywiście jeżeli będę mogła, nie zrobię nic przeciwko mi i dzidziusiowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninka81
A ja urodziłam naturalnie i miałam cięte krocze, ale cały poród wspominam jak najwspanialsze przezycie w życiu. Bo czekałam na istotke, która kochałam juz wtedy całym serduszkiem. Bóle porodowe bolały ale bez przesady, miałam zwykłe znieczulenie, działo się to 7 lat temu, wcale nie krzyczałam i nie wiłam się z bólu, krocze goiło się pięknie i szybko, siedziałam już normalnie i chodziłam w 10 h po porodzie, coprawda pielęgniarki krzyczały, ze mam leżeć, ale ja nie wyobrażałam sobie, ze miałabym się sama nie załatwić. Nic nie jest regułom, ja byłam bardzo zadowolona z porodu i naprawde błyskawicznie doszłam do siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×