Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bertta

Prawa ciężarnych a chamstwo ludzi. Polacy gdzie wasza kultura?

Polecane posty

Gość milenka 80
Ja też bedąc na zakupach w Auchan zostałam nie tyle poproszona ale wręcz zaprowadzona w asyście jednej z pań z obsługi do kolejki dla kobiet w ciąży :-) muszę przyznac że było to bardzo miłe, szkoda że w moim mieście tylko w tym sklepie jest taka obsługa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k432f4ewefr4rf
oj kobitki uwazajcie bo się jadem zatrujecie...:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konkordziara
Z mojej strony mogę dodać tylko tyle, że nie ustępuję miejsca kobietom z małymi dziećmi. A wiecie dlaczego? Bo te usadawiają bachora, zamiast same usiąść i tylko stoją przy nim! Jestem młoda więc ustępuję starszym (w autobusie czy poczekalni) ale po to żeby sami usiedli na tym miejscu, a nie wpychali tam dzieciaka, który najczęściej wrzeszczy, że własnych myśli nie słychać. Nie zamierzam narażać się na niewygodę z powodu rozwydrzonych bachorów. PS: Wiem, że matki Polki mnie zjadą ale nie znoszę dzieci i kropka. Uważam, że jak ktoś ma bachora, to niech sam sobie z nim radzi, a nie jeszcze jęczy, że społeczeństwo jest niewrażliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dociera do was czy nie
one własnie ucza swoje dzieci ze starsi maja im ustepowac a potem wielkie halo ze im młodziez nie ustapi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda 6 miesiac
jak narazie mam dobre doswiadczenia, chos zdarzalo sie, ze na moj widok w tramwaju kobieta lat moze 40 dostala sztywnego karku - w strone okna oczywiscie - a siedziala na miejscu dla kobiet ciezarnych. zalosne. ale zarowno w pociagu, gdzie nie bylo juz wolnych miejsc, w kolejkach jak w autobusie trafialam na ludzi uprzejmych, choc w wiekszosci kobiety sa bardziej wrazliwe na potrzeby ciezarnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość x...
Raz bedac w tesco,a jeszcze w ciazy...pokierowalam sie do kasy dla ciazarnych...a tam..???? Tlum ludzi...bynajmniej ani jedna osoba nie byla w ciazy!Sami faceci.... Jak mnie zobaczyli to udawali slepych. Na to dosc glosno (bylam wtedy z mezem) powiedzialam do niego "Popatrz,a podobno mezczyzni nie moga byc w ciazy!!!!" Oczywiscie, kolejka nagle sie przedemna nie rozstapila , jedna osoba wyrazila chec ptrzepuszczenia mnie....PODZIEKOWALAM...No iniestety mysle ze wiekszosc kobiet tak robi,wiec nie ma sie co dziwic ze nikt nas nie zauwaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika 7 mc
Tak, to prawda, że każdy płaci za bilet tyle samo. Ale czy naprawdę "Chciałabyś być na naszym miejscu"? tzn miejsce dla inwalidy i kobiet w ciąży? Nie opowiadajmy bajek o księżniczkach itp, bo w skrajności nie ma co popadać-ani to konstruktywne ani mądre. Skupmy się na sytuacji gdy w tramwaju kto,ś przepycha się i siada na miejscu dla ciężarnej po czym wlepia uparcie wzrok w szybę i widzi kobietę w ciąży. Naprawdę można takie zachowanie usprawiedliwić płatnością cholernego 2,40 za bilet?!?!?!?!?!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciezarne za to zyja swiecie przekonane, ze caly swiat ma im uslugiwac 1] bedac w sklepie przez ponad 20 minut zdejmowalam z wyzszych polek produkty dla takiej mamuski, oczywiscie usmiechnieta, a mamuska zaczela oceniac, ktory szampon lepszy i tak stalam pod regalaem i jej uslugiwalam 2] bylam swiadkiem klotni w autobusie : ciezarnej i mlodej kobiety, przyznaje, ze dziewczyna nie ustapila miejsca, ale natychmiastawa reakcja ciezarnej bylo obrzucenie dziewczyny epitetami- chyba nikt z psaszerow nie stanal po stronie ciezarnej 3] -zawsze ustepuje miejsca w kolejce, tej najzwyklejszej, w uprzywilejowane nawet nie zagladam, - miejsca w autobusie nie ustepuje, bo nigdy nawet nie siadam, zeby nie musiec pozniej skakac, jak wejdzie jakas babcia/ ciezarna/ matka z malym dzieckiem 4] po ujrzeniu widoku karmiacej dziecko pod budka z goframi jedzenie wyrzucilam, a przez reszta dnia juz nic nie zjadlam na brak kultury moze narzkac kazdy, a ciaza z kultury nie zwalnia fakt- obliguje to reszte spoleczenstwa do uszanaowania takiego stanu, zwlaszcza,ze macierzynstwo jest piekne, ale kultura to nie obowiazujacy porzadek prawny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggghhh
Zołza jakich mało! Tak,tak,tak od razu widać że nie masz dzieci.Zdajesz sobie sprawę,że małe dziecko upomina się jedzenia praktycznie non stop,szczególnie te które jest karmione piersią.Nie ma ochoty czekać aż dojdzie się do domu czy do jakiegoś ustronnego miejsca,może kiedyś będziesz miała dziecko i zobaczymy czy będziesz z nim siedziała non stop w domu,bo jeżeli nie to nie ominie cię niestety karmienie na ulicy,co powiem ci dla karmiących matek też nie jest za przyjemne sama to musiałam przeżywać.Dziwi mnie,że tak naturalna rzecz jak karmienie dziecka może kogoś oburzać.Dorosły gdy jest głodny też je na ulicy sama chyba miałaś zamiar to zrobić to czemu oburzyło cię to że dziecko jadło,ty chyba byś dłużej wytrzymała bez jedzenia niż to niewinne bezbronne,głodne małe dziecko.Wstyd mi za takich ludzi jak ty!Ciekawe czy ty tak bardzo apetycznie wyglądasz jedząc na ulicy,może innym też odbierasz apetyt na cały dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mama
brawo zojka!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piękna pończoszniczka
ciąża to nie choroba, a ciężarna to nie chora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggghhh
Popieram!Brawo Zojka!!!Jeżeli chodzi o to kopnięcie to zachowania dzieci są nieraz nieprzewidywalne i każda mama o tym wie.Staramy się wychowywać nasze dzieci jak najlepiej a i tak często nas zaskakują i nie można od razu naskakiwać na" mama_mama_mama",że źle wychowuje swoje dzieci,bo dzieci to też ludzie i czasami rządzą się swoimi prawami i zachowują się niekoniecznie tak jak mama by tego chciała i jak je wychowała. Wrócę, jeszcze do "***+++***" "toż one wszystkie na L4"-takie podśmiewanie się chyba nie na miejscu.Niektóre ciąże są naprawde bardzo zagrożone i taka ciężarna nie dość ,że często fizycznie to i psychicznie bardzo źle się czuje i często traci swoje maleństwo,więc takie żarty to chyba nie na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggghhh
Do odwrotna analogia! No masz rację to może lepiej zagłodzić dziecko,albo nie pokazywać się z nim wogóle na ulicy,zamurować się w domu do czasu aż dziecko nie będzie tak często domagać się piersi,której w trakcie karmienia prawie nie widac. PARANOJA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie rozumiem skąd tyle opini, że jak ciężarna to od razu na L4? obecnie jestem w ciąży, pracuję, robię studia podyplomowe i mimo, że nie znoszę ciązy zbyt dobrze doczołguję się jakoś do pracy i na zajęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka 111
Nie przypominam sobie żeby w czasie ciąży ktokolwiek chocby raz ustąpił mi miejsca w autobusie > kiedy było jakies miejsce wolne siadałam , kiedy nie stałam . Mam prosić pozbawionych kultury osob żeby łaskawie ustąpili mi miejsca ? Nigdy w zyciu . A co dla mnie oburzające poł autobusu zajęte przez dzieci i młodzież i nikt nie mysli żeby ustapić miejsca nawet osobie starszej , ktora z ledwościa trzyma się na nogach . No coz to poprostu kwestia wychowania . Ja ustepowałam miejsca nawet będąc w ciąży . jeżeli chodzi o kolejki w sklepie zdarzyło mi sie raz , jak byłam w ósmym misiącu , że zostałam przepuszczona . Przede mna był młody chłopak i starsze małżeństwo , I jak myslicie kto mi ustapił miejsca ? Oczywiscie , że starsze małżeństwo . Sama jestem osoba młodą , jednak jak widzę te wszystkie sytuacje ręcę mi opadają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latarynka...
kasienko zamiast narzekac i biadolic na polskie spoleczenstwo od malego wpajaj swojemu dziecku zasady kultury i prospolecznego zachowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te wszytskie
nieciężarne jak juz sobie zajdą w ciąze to przypomna sobie swoje własne bzdury , ktore tu wypisują.I mam taka cicha nadzieje,ze dostana to co teraz zycza każdej cięzarnej kobiecie. Bardzo dziwne jestescie panie, tak jakbyscie urodziły sie z probówek a wasze mamusie patrzyły tylko jak sobie rosniecie z boku. Bo wasze mamy przeciez biegały sprintem 9 miesiecy, wy od razu miałyscie po 10 lat:-D pozdrawiam!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te wszytskie
zołza!!!!zycze ci przede wszystkim zdrowej ciązy, reszta sama sie znajdzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasieńka lew20
jak byłam kanarem a było to całkiem niedawno to jak widziałam stojaca ciezarna albo kobiete z dzieckiem na reku to zatrzymywałam autobus dopoki nie znalazł sie ktos kto ustapił miejsca to był dobry sposob na gowniarzy i zarobienie pieniedzy:) chociaz sama ma 20lat hehe jesli kontroler nie pozwolił ruszyc kierowca musiał stac a jesli jakis gowniarz zaczoł sie awanturowac a autobus stał dłuzej niz 5 minut dostawał mandat w wysokosci 300 zl za zatrzymanie aytobusu hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaden obowiazek
wampirzyca222 na mózg ci padło???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasieńka lew20
to nie był brak szacunku tylko moj obowiazek w moim miescie tak wlasnie jest (niestety nie podam nazwy miasta) ze wzgledu na moj rodzaj pracy bo znow dostane wpie....lal jesli cos by sie stało w takiej kobiecie w trakcie np. ostrego hamowania to wine ponosi kierowca a oni byli moimi znajomymi sa nadal zreszta:) wiec po czesci odwalałam kawał roboty za nich. Zreszta po to sa znaczone miejsca dla takich kobiet aby one mogły w trakcie jazdy siedzic pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w jakim celu
W takim razie na chuj się pytam robicie sobie te bachory i na chuj wciągacie w swój kaprys całe społeczeństwo? Chcecie mieć bachora - siedzieć w domu i czekać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasieńka lew20
ooo widze ale ktos madry jest o cholera słuchaj cwaniaku co po niekture jezdza do pracy, na zakupy czy chociazby do lekarza nikt im nie zabroni wychodzic z domu wrecz przeciwnie kazdy lekarz zaleci wychodzenie widac ze inteligecja nie grzeszysz ty powyzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×