Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Toja 123

ŚLUB CYWILNY- TYLKO...

Polecane posty

Gość Toja 123

Witam, W grudniu zamierzamy się pobrać. Ael ze względu an pzreszlosć narzeczonego, będzie to tylko ślub cywilny. Jednakże, chcialabym, żeby tez był wyjątkowy, uroczysty...Czy ktoś ma pomysł, lub doświadczenie, jak zorganizować taki slub? nie chodzi owesele, bo to, niczym się nie różni, ale jak mozna "ubrać" oprawę zawarcia ślubu w USC, żeby też było wzroszająco, sympatycznie, uroczyście... Czekam na opienie doświadczonych pań i panów oraz tch, którzy mają niezle pomysły!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toja 123
...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu wszyscy są porządni
i biorą tylko ślub kościelny:) Poszukaj sobie w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaach
mnie również to interesuje, zwłaszcza, że ostatni ślub jaki widziałam w USC był... hmm... mało uroczysty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toja 123
hhmmmm.."tu wszyscy sa porządni.." Skoro w taki sposób deklasujesz innych, to przede wszystkim, ty nie jesteś porządna... A topik dotyczy oprawy, a nie opinii moralnej... Życze ci wszystkiego dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toja ------> zadzwoń do USC i zapytaj czy u was jest możliwość udzielenia ślubu w innym miejscu niż sam Urząd. W Bydgoszczy tak można. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami (nie wiem jakimi), ale wiem, że tak można. Wtedy znajdźcie jakieś fajne miejsce, np. dworek, pałacyk albo plener (niestety to będzie uzależnione od pogody) i zapytajcie urzędnika czy w takim miejscu udzieli wam ślubu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toja 123
Sero jest taka mozliwosć, że urzędnik dojedzie gdzies dalej? :-) ale byłoby suuuuper! Poza tym, czy można wząć slub ewentulanie w innym USC, a nie w mieście, gdzie się mieszka? Bo u mnie akurat w zabrzu USC jest ponury, paskudny jak nie wiem co. A już gdzies dalej sa lepsze takie instytucje... Dzi ekuję z góry za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciocia dobra rada
bierz za telefon i dzwoń. skad my mamy wiedziec??? Przeciez w kazdym urzedzie moze być inaczej!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można brać ślub w innym USC ale nie wiem dokładnie jak to się odbywa. Musisz zadzwonić do wybranego USC i zapytać jak to się odbywa, jakie dokumenty musicie donieść, i takie tam. Powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciocia dobra rada
bierz za telefon i dzwoń. skad my mamy wiedziec??? Przeciez w kazdym urzedzie moze być inaczej!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można brać ślub w innym USC ale nie wiem dokładnie jak to się odbywa. Musisz zadzwonić do wybranego USC i zapytać jak to się odbywa, jakie dokumenty musicie donieść, i takie tam. Powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapytaj Iwosie
ona wie wszystko najlepiej :-D . Jej nr GG : 3232456

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toja 123
no to juz jakis pomysł...A wypada, żeby na ślubie cywilnym ktoś zagrał jakaś melodię np. na skrzypcach? Chyba to nie tylko zarezerwowane na kościoł, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wypada wypada
nawet chyba bardziej niz w kosciele.W USC tez jest uroczyscie , marsz Mendelsona itd.Najlepiej idz sobie tam i wypytaj o wszysyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kret
Nalezy napisac podanie do kierownika USC o wydelegowanie pracownika do podpisania aktu malżenstwa poza USC, trzeba podac motyw tej decyzji - ale wystarczy napisac ze np miejsce w ktorym chcecie wziac slub jest dla was wazne, wiaze sie z wasza przeszlosci - czy cos podobnego. Wazne aby w tym miejscu znalazlao sie miejsce do powieszenia godla panstwowego. Za "wynajecie" urzednika nie placi sie dodatkowo - trzeba jednak zapewnic urzendikowi transport z i do urzedu. To tyle chyba... Wcale nei jest to skomplikowane i uzyskanie zgody teznie jest trudne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Promyczek195
Oczywiście, ze ślub cywilny może być uroczysty i niezapomniany. My braliśmy taki ślub. Jeśli chcesz szczegółow np. na co zwrócić uwagę, to podaję mój adres: ew237@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z nieba mi spadacie z tym topikiem :-) Ja będę brala tylko cywilny. Tylko mam duży problem... Troszkę naiwny ;-) No bo do kościelnego wiadomo-biała suknia... A jakie ciuszki na cywilny???? Kostiumik-to takie mało romantyczne :-) Jakaś sukienka koktailowa... hmmm????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja tez niestety tylko slub cywilny bede mogla wziac. ale tak mocno pokochalam faceta z przeszloscia ze ta jego przeszlosc zaakceptowalam. nigdy nie myslalam, ze tak sie stanie, ze nie bede miala slubu koscielnego ale zycie napisalo taki a nie inny scenariusz. nigdy do slubow cywilnych nie przywiazywalam wiekszej wagi, a teraz ja tylko taki slub bede mogla wziac. jesli sa tui jakies osoby , ktore w szczegolny sposob braly slub cywilny to chetnie poczytam , bo chcialabym by ten dzien byl szczegolny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam my tez myślimy tylko ocywilnym....i bez żadnego przyjęcia.... bo kiedyz za pare lat wezmiemy i koscielny i bedzie wesele.... ateraz chcialabym zeby bylo.... no wlasnie niewiem jak... a moze tak jak moja kolezanka... wyjedziemy w jakies romantyczne miejsce,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka4
Moi znajomi brali cywilny i zrobili normalne huczne wesele. Ja biore tez tylko cywilny, sukienke mam dluga, w odcieniach rozowego, letnia, ale elegancka. Wcale nie czuje sie gorsza od dziewczyn, ktore biora AZ koscielny! to raczej one czuja sie nie wiedziec czemu lepsze, bo beda sunac przez kosciol wystrojone do bolu! a za kilka lat - moze beda braly ponownie slub, z kims innym, co teraz im sie w glowach nie miesci i bedzie to TYLKO cywilny. Mnie smieszy caly ten cyrk, wybieranie piosenki, za ile pierscionek, fryzjer za 2 banki itd, wazne jest to, jak to malzenstwo bedzie wygladalo potem! Niestety, potem moze juz nie byc tak pieknie. Wazne z kim ten slub sie bierze - i to jest najwazniejsze, a nie pokazowka!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez tylko cywil... a sukienka, kurcze widzialam sliczne kiecki w sklepie z moda slubna.. to juz nie te czasy ze tylko biale byly..mi najbardziej podobala sie kremowa z bordowa lamowka chyba laczona gorset+dol bez ramiaczek oczywiscie i chyba malenka rozyczka na gornej lamowce przy gorsecie... no ale widzialam duzo innych... letnie eleganckie niektore w ciemnych kolorach: niebieski, bordo (ponoc ostatnio modne).. wszystkiego najlepszego z tej okazji wszystkim ktore w niedlugim czasie sie szykuja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na swój cywilny ubrałam kremowy strój - gorset +spódnica. b.ladny komplecik, niewiele rożniący się od tych prostych \"ślubnych\" strojów, z tą różnicą, że kupowałam w sklepie gdzie baby zaopatrują się głównie na sylwestra :D no dlatego miało to normalną, zdrową cenę - niecałe 400 zł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka4
a jak myslicie, skoro mam slub o 11 rano, to chyba glupio isc w kreacji wieczorowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na ostatnim weselu na jakim byłam widziałam laske w bardzo ładnej sukni...Prawie jak ślubna - tylko mniej strojna. Kremowa, gorset i spódnica ale taka jakby wziął mateiał miedzy palce i skleił w kilkunastu miejscach...Taka marszczona. Nie potrafię tego dokładnie określić. Akurat na skromniejszy ślub cywilny. Chociaz widziałam kiedyś laskę w pięknej sukni ślubnej w USC. Bordowy gorset i spódnica ecru :) A co do ślubu w USC - faktycznie nie jest zbyt romantyczny więc dowiedz się czy mozna sobie \"udzielić\" go w innym miejscu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wszystkim! No i my też cywilny...dzwoniłam po USC i w każdym jest inna odpowiedź. W jednym, że wyrażają zgodę tylko gdy jedna osoba z pary jest \"w oddziale zamkniętym\" a w innym, że trzeba napisać do prezydenta. Trochę kiszka...jednak myślę, że trzeba się przejść osobiście, zrobic \"mocny nacisk\" i wszystko da się zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeżeli chodzi o kreację to na 100% nie będzie to garsonka. Kupię sobie taką, żeby czuć się wyjatkowo a nie jak na spotkaniu biznesowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkoda że
w grudniu, mógłby być piękny ślub w plenerze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ślub cywilny może być piękny i uroczysty, trzeba zadbać o ładną suknię i oprawę. Jeśli nawet na Sylwestra ubieramy się w piękne długie suknie, to dlaczego na własny ślub w garsonce lub w skromnej sukience?? Wiele moich koleżanke ostatnio brało ślub cywilny i wsystkie były ubrane w długie strojne suknie w różnych kolorach z bukiecikiem kwiatów w ręce. Nie trzeba się przejmować że to \"tylko\" ślub cywilny, bo najważniejsze jest żeby dobrze ze sobą żyć i rozumieć się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nina4
te garsonki i skromnosc utarly sie w czasach, gdy bralo sie "obowiazkowy" cywilny i pokazowy koscielny.Po co bylo sie wykosztowywac na 2 kreacje? ale teraz sa inne czasy i jak najbardziej popieram cywilny z bukiecikiem i w strojnej sukience, moze byc tak samo uroczysty jak i koscielny! a najwazniejsze sa uczucia i tyle. Ja mam cywilny ( "tylko")w tym miesiacu i szykuje sie juz od dawna, dobieram dodatki, kosmetyki, kwaiaty i ciesze sie bardzo. Wcale mi nie zal, ze nie bede kroczyc przez kosciol>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi zal , ze nie bede miala slubu koscielnego. chcialabym by bylo uroczyscie, ale jakos nie moge sobie tego wyobrazic. chce miec ladna sukienke i szukam wlasnie takiej jaka sobie wymarzylam. gore chcialabym miec w rodzaju gorsetu bordow lib cos na ramiaczkach, a spodnice chcialabym ecru dluga lekko poszerzana. moze znacie jakies strony w internecie gdzie znajde jakies sukienki na slub cywilny. a po slubie, ktory bedzie trwal jakies 15 minut to mysle , ze dobre bedzie male przyjecie i bez zadnych tancow, ale przy naszej muzyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×