Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Andziołek

DRUHNA

Polecane posty

Gość Andziołek

Mam pytanie do kobiet które już są po ślubie lub tak jak ja właśnie go planują. Chodzi mianowicie o to kim jest druhna, czy w Polsce druhna jest "powszechnie stosowana"? ;) nie wiem jak to inaczej ująć :D Czy można obejść się bez druhny a jeśli już musi być to czym się zajmuje. Czy niew ystarczy świadkowa? Dzięki zza informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjehjw
pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stare polskie obyczaje nieco sie roznia od obecnych jednak zwyczaj \"druzby \"..pozostal.Na druzbe wybiera kazda strona bliska sobie osobe .Zarowno druzba -Pan jak i druhna -Pani to jednoczesnie swiadkowie na slubie a na weselu maja rowniez przydzielone swoje zadania .np..Pani druhna przy ubieraniu panny mlodej w domu potem przy oczepinach .Obowiazkowo w kosciele druzba najpierw idzie za moloda para do oltarza.Druzba -Pan trzyma obraczki potem wrecza je koscielnemu ..Druzba musi byc obecna przy blogoslawienstwie w domu jak i przy \"chlebie \"..Pan druzba ogolnie pomaga Panu Molodemu ..Druhna ..moze niesc welon ..uklada w kosciele tren itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tolcia
W Polsce nie ma druhny ani dróżby - są świadkowie.Druhny są na Zachdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to ci a wlasnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nazwa nazwą
a obowiązki te same, co to za różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slubek
nigdy niebylem naslubie i weselu i mam pytanie; moja dziewczyna zostala druchna na slubie swojego brata, jak ja sie zapytalem czy przewiduje mnie na tym weselu, to odpowiedziala ze na ceremoni slubnej a puzniej na weselu bedzie miala duo obowiazkow, np musi siedziec na weselu przy pannie mlodej tanczyc z druzba i innymi i dlamnie czasu nieznajdzie, wiec pytam was, czy to prawda i niemam poco isc na to wesele? i czy powinienem dostac zaproszenie na ten slub. bo oficjalnie pzezjej brata niezostalem zaproszony a moja dziewczyna mowi ze moge isc, a niechce sie wpraszac tym bardziej ze bede sam bo dziewczyna zajeta drozbowaniem.(lub ona niechce mnie na tym slubie) co sadzicie o tych dwoch sprawach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żonkoś przyszły
idz na wesele...oczywiscie ze idz.Wberw pozorom obowiazki druhny nie sa az tak zajmujące.Napewno dziewczyna znajdzie czas by z tobą porozmawiac, zatańczyć nie jeden a sto tańców itd.Troszke mnie jednak dziwi fakt iz brat twojej lubej nie zaprosil cie na wesele?!!A ona dostala zaproszenie tylko dla siebie czy tez dla osoby towarzyszące???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×