Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość srebro

Czym wyczyścić zaciemnałe srebro????

Polecane posty

Gość srebro

Kurcze zciemniało mi srebro bo położyłam w łazience w mokre miejsce i nie wiem czym to wycztyścić ,może znacie jakieś sposoby ,z góry dzięki{kwiatek]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sa w sklepach chemicznych i w ogóle w supermarketech na stoiskach chemicznych specjalne środki do czyszczenia srebra. z domowych sposobów działa chyba pasta do zębów, ale nie jestem pewna czy dzisiejsz epasty są tak dobre jak te z lat 80tych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..Inq3a4oR..
Do pól litrowego garneczka położyć folie aluminiową, wsypac ok.1-2 łyżeczki proszku do prania, zalac wodą i gotowac 10-15 min na wolnym ogniu. ----> Rezultat srebro jak nówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mleczkiem do czyszczenia Cif, Cillit Bang (sladowe ilosci), Ajax, Bref, zawinac w scierke i lekko potrzec palcami przybrudzony kawalek, nastepnie splukac w zimnej wodzie z dodatkiem soli i octu, wypolerowac sciereczka z miekkiej bawelny, najlepiej ciemna. Kamienie szlachetne i polszlachetne mozna leciutko potrzec wacikiem, nasaczonym denaturatem, spirytusem czy kropla perfum, ewentualnie kropelka plynu do mycia naczyn z dodatkiem wody. Warto pamietac, ze srebro lubi plukanie w zimnej wodzie z octem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość srebro z cyrkonią
Czy te metody nie zaszkodzą mojej biżuterii?? Chcę wyczyścić Kolczyki które są wyścielone drobnymi cyrkoniami. Kiedyś koleżanka opowiadała mi o nieprawdopodobnej metodzie gotowania biżuterii z odrobina proszku do pieczenia? (właśnie w tym sęk że nie jestem pewna!) na własne oczy widziałam że metoda jest rewelacyjna, stosowana przez nia od wielu lat. Złoto, srebro, cyrkonie lśniły jak nowe. SZOK ! Szkoda że nie mam z nią żadnego kontaktu :( Pozdrawiam Wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuma
ale ja mam cala wiszaca lapme ktora jest posrebrzana ,wiec jak ja wyczyscic ?????????????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oleg
Wyroby ze srebra i posrebrzany trzeba czyścić środkiem Silver Maintenance. Działa perfekcyjnie! POLECAM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do wody z sodą wrzucić na jakiś czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do miseczki wkładasz "złłotko" aluminiową folię, wlewasz ciepłej wody i wsypujesz łyżeczkę soli. Na Twoich oczach brud będzie bąbelkował. Czyszcze tak od lat. niestety do silnych zabrudzeń może nie wystarczyć ale dla odświeżenia koloru już tak. nie niszczy srebra/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest dużo środków czyszczących ja osobiście używam argentum, tania i bardzo dobra możesz ją kupić na http://agauduber.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem, że myjki ultradźwiękowe można też stosować do czyszczenia biżuterii, ale mało która z nas ma chyba takie coś w domu ;) Jeśli masz męża, to zapytaj się go o takie coś http://yeson.eu/pl/c/Myjki-ultradzwiekowe/4 czasami w sklepach rzucają takie urządzenia. O ile to nie jest biżuteria posrebrzana to możesz używać myjki do czyszczenia. Warto sobie chyba jednak o tym poczytać. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasablanca455

Ja się osobiście nie bawiłem za bardzo w czyszczenie srebra ani złotych łańcuszków - biżuterii. Czyszczenie i tak nie jest takie jakie być powinno, a marnuje się na to sporo czasu.
Zaniosłem kiedyś łańcuszki i pierścionki do firmy Pollabo, zapłaciłem grosze a wyglądają jak nowe. Przy okazji usunęli rysy powstałe na złocie. 
Sam bym tego nie zrobił.
Efekt super, serio! Jak odebrałem to czułem się jakbym kupił nowy produkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kołodziej88

Kiedyś przetestowałem specjalne szmatki które czyszczą ciemne srebro, natomiast efekt mi się całkowicie nie podobał. Znalazłem w internecie laboratorium gemmologiczne Pollabo, oni odnawiają do stanu "ze sklepu" bużuterię, usuwają wszelkie rysy a cała aż błyszczy. Przy okazji wysłałem również zegarek, naprawili mi taki stary po dziadku i też cały błyszczy. Z tym że był ze złota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×