Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość burzapiaskowa

ciąża a choroby zakaźne

Polecane posty

Gość burzapiaskowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość burzapiaskowa
witam ! jestem w 27 tygodniu ciąży i dopadł mnie półpasiec . Od lekarza dostałam Apap - przeciwbólowo ( nic nie pomaga :( ), maść cynkową do smarowania i witaminkę "C" do łykania. Ból jakoś zniosę, ale najbardziej boję się o maluszka, czy to wstrętne choróbsko mu nie zaszkodzi ????????? Będę wdzięczna za jakąkolwiek poradę. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania123456
Witaj, Ja w 18 tygodniu ciąży zachorowałam na ospe wietrzną. Wywołuje ją ten sam wirus co półpasiec. Przez 4 dni mnie tak wysypywało, że nie miałam 1 cm2 miejsca na ciele bez krosty. Jak mnie lekarz zobaczył, to powieział, że w"wszystko w rękach Boga". Leków żadnych nie wzięłam (przepisano mi Zovirax doustny - ale na własne ryzyko miałabym go wziąć). Temperature miałam 37,8 przez 2 dni. ... Teraz moja córeczka ma 9 miesięcy i jest zdrowiuteńka i prześliczna. więc nie masz co się martwić. wirus ospy (i półpaśca) jest groźny dla płodu w pierwszym trymestrze ciązy (bo może uszkodzić rozwijające się organy) i po 32 tyg ciązy (bo można zarazić dziecko podczas porodu). pozdrawiam, Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o kurde...
współczuję..ryzyko, że dziecko urodzi się niepełnosprawne wynosi 50%.. takie choroby są bardzo niebezpieczne. poszukaj informacji w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość burzapiaskowa
Aniu, dziękuję za słowa pocieszenia :) Zyczę Ci dużo radości i szczęścia i oby maluszek rozwijał się dalej jak najlepiej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie jestem w ciazy
Ale pzrechodzilam ospe majac 17 lat, tak ajk tu napisano wczesniej polpasiec wywoluje ten sam wirus... U mnie bylo tak ze wystepowala 40 stopniowa goraczka, mysle ze wowczas jest to bardzo niebezpieczne, ale jesli Twoj organizm radzi sobie jakos z chorobskiem:) to wszystkie tu bedziemy trzymac kciuki i bedzie dobrze:) POZDRAWIAM:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość burzapiaskowa
Dzięki Wam za informacje :) Ja już prawie wychodzę z tego paskudztwa, jeszcze ostatnie krostki zanikają i obeszło się bez gorączki, czasami jeszcze mnie pobolewa, ale to nic w porównaniu z pierwszym tygodniem. Mam nadzieję, że maluszek urodzi się zdrowy, to już za 2 miesiące !!! Wszystkim życzę udanych wakacji :) Papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×