Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

poduszeczka

przepisy na niskokaloryczne sniadanka i obiadki

Polecane posty

Gość Blond Glamour.
Zauważyłam, że jest jeden (co najmniej) przepis z chipsamy. Po pierwsze, jak wiadomo, chipsy są niezdrowe i jeden ma 10 kcal, więc napewno garść to będzie więcej niż 200 kcal + to, co mamy do nich zjeść. Z niektórych pomysłów skorzystam i podaję jeden, mam nadzieję, że wam się spodoba :-) : spaghetti (około 117 kcal) 50 g makaronu dwujajecznego, pomidor, kilka liści bazylii, łyżka oliwy z oliwek wiadomo, makaron ugotować, oddcedzić. Następnie zmieszać pokrojony pomidor z liśćmi bazylii i łyżką oliwy z oliwek. Następnie nałożyć i doprawić do smaku pieprzem, curry, solą... Ale jak wiadomo, sól zatrzymuje wodę w organiźmie, osobiście nie polecam :-)! Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tiara Girls PP
nie wierze w to na przykład że ptyś z bitą śmietaną ma tylko 200 kcal... Wszystkie twoje przepisy naprawdę są o wiele bardziej kaloryczne niz podałaś ... Jeśli ktoś nie wierzy wystarczy wpisac w kalkulatorze wagi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tokja
Mój przepis na makaron z sosem pomidorowym 2 porcje Makaron razowy 80g Na sos: Pomidory 260g (przed obraniem) Cebula ok. 20g Olej lub oliwa łyżka mleko 2 % 25ml (kieliszek) mąka pszenna łyżeczka sól pieprz zioła suszone(bazylia, zioła prowansalskie, może być oregano albo mieszanka ziół włoskich) (słodka papryka mielona, ząbek czosnku)-tego nie dodałam bo nie miałam, ale myślę że pasowałoby do posypania: świeża bazylia 2 łyżki startego żółtego sera Cebulę z obranymi pokrojonymi pomidorami podsmażam na oleju, mieszam aż się rozprażą, daję przyprawy, zagęszczam łyżeczką mąki rozmieszanej w mleku, makaron gotuję na półtwardo, polewam sosem, posypuję serem i bazylią i gotowe. 1 porcja- 225 kcal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie przepisy fajne tylko z kaloriami w balona ktoś leci:) A macie jakieś przepisy na niskokaloryczne sałatki w ogromnych ilościach???? Ja podaje przepis na moją ulubioną. Moge sie nią najeść do syta a kalorii ma zaledwie 300 składniki: 3 łyżki stołowe tuńczyka w zalewie własnej 3 łyżki kukurydzy z puszki pół cebulki (małej) 1pomidorek normalnej wielości lub 6 koktajlowych 10 plastrów ogórka surowego zielonego ziemny lub szklarniowy bez różnicy 2 garsci sałaty i sok z 1.4 cytrynki dla smaku. smacznego!!!! Jak smakowała sałatka;)????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skobek
Sałatka z tuńczykiem dla odchudzających się ( ja odchudzam sie już 2 lata i schudłam 25 kilo :)): -torebka brązowego ryżu ( 100g) - trzy jajka ( gotowane na twardo) - cztery ogórki konserwowe w wodzie pokrojone w kostkę - cebula pokrojona w kostkę - Pół puszki kukurydzy - puszka tuńczyka w wodzie -keczup( wedle uznania) W miseczce układamy składniki warstwowo: 1. Odsączony tuńczyk 2. cebulka 3. jajko 4. Ogórek 5. ryż wymieszany z odsączoną kukurydzą 6.polewamy to wszystko keczupem ile kto lubi i gotowe , ja robiłam tę sałatkę na wigilię w tym roki z racji tego , że nie jadam majonezu , ma ciekawy inny smak a co najważniejsze ma mało kalorii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skobek- a możesz podzielić się swoim doświadczeniem , jak Ci sie udało tyle schudnąć ? Rozumię że to zdrowe odchudzanie było ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skobek
1. zero majonezu , oleju , masla 2. zero slodyczy, slodzików, napojów gazowanych lub niegazowanych, soków z kartonu ( jedynie wycisniete z owoców domowym sposobem ) 3. nie jem po 18stej 4. Nie jem owoców na wieczór/ kolacje 5. Nic smażonego 6. Jem nauralne spalacze tłuzczu typu: czosnek, cynamon, ananas( nie z puszki), cytryna itp. 7. Pije duzo wody mineralnej niegazowanej 8. Codziennie jogurt naturalny zerówka 9.Tylko zytnie , ciemne ,razowe pieczywo 10. Nie łacze w posiłkach miesa z ziemniakami, ryżem , makaronem 11. Jesli juz ryż lub makaron to tylko zytni/ razowy i z surówka 12. Sól do minimum ograniczam 13. Trening: 30 minut steper, brzuszki , vibroaction , ginastyka rozciagajaca , czasem basen i sauna 14. nie jem kupowanych wedlin sklepowych , jesli juz to domowe wyroby 15 . zero sera żółtego , biały ser tylko chudy tak wyglada mniej wiecej moja deta :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddddwwwwwww
Skobku a mogłabyś napisać kilkudniowe przykładowe Twoje menu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troche dlugo chudlas.Ale kazdy ma swoj sposob na diete. Ja swojego odchudzania nie traktuje jako diete,po prostu zmieniam swoje zycie. Ja jak staralam sie o dziecko przez 4 miesiace schudlam 30kg.Duzo cwiczylam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skobek
Masz racje ze kazdy ma swoje tempo z tym , że ja osobiscie uwazam, że 30 kilo w 4 miechy to nie jest zbyt zdrowo , ani dla organizmu , miesni , nawet skura nie nadanza sie regenerowac i zwerzac . Meni dla koleżanki , które o nie prosiła :) Dzień 1: sniadanie : -chleb pełnoziarnisty + ser biały chudy zmielony z kilkoma ząbami czosnku + kilka plasterków oliwek + odrobina keczupu ( np. dwie kanapki z tego robimy ) Obiad: - torebka brązowego ryżu + porcka zamrozonej mieszanki chińskiej na patelnie , która gotujemy na parze lub na patelni beztluszczowej + troszke keczupu Podwieczorek : - pół gejfruta kolacja : jogurt naturalny ( zerówka lub nie ) + kilka orzechów wloskich + kilka laskowych + kilka rodzynek + kilka moreli+ kilka daktyli+ kilka migdałów+ mała łyżeczka miodu Między posiłkami mnustwo wody mineralnej i ile tylko chcemy herbatki mietowej , która pobudza trawienie Dzien 2: Śniadanie : - chleb pełnoziarnisty + marchew starkowana na grubej tarce , zmieszanje z jogurtem naturalnym i kiloma ząbkami czosnku ,oczywiscie przepuszczonego pzrez praske lub pokrojonego w kosteczke( np. diwe kanapki ) 2 Sniadanie : - jablko posypane cynamonem Obiad : bigos domowego sposobu na chudym miesku ,bez jakis tam skwarek i bez zasmaszki Podwieczorek: pół grejfruta Kolacja : salatka z dwóch lisci kapusty pekinskiej + kilka oliwek+ 3 ogórki kwaszone + cebulka+ polewamy keczupem Dzien 3 : Sniadanie: chleb pelnoziarnisty + jakas wedlina domowej roboty ( nie kupowana )+ cebulka + lisc salaty lub kapusty pekinskiej + kilka plastrekow ogórka kwaszonego 2sniadanie: jakis owoc Obiad: Szklanka gotowanego peczaku jeczmiennego + bakalie róznego rodzaju + miód+ strakowane pol jablak + to wszystko rzem wymieszac Podwieczorek : pomarancz kolacja: jogurt naturalny + cynamon 4 dzien : sniadanie : - chleb pelnoziarnisty + tunczyk w wodzie z puszki + cebulka + ogorek kwaszony + keczup 2sniadanie : pomidor Obiad : barszcz czerwony z uszami Podwieczorek : jablko z cynamonem albo jakis inny owoc kolacja : jogurt naturalny z czyms tam no i takw kólko , można tworzyc mnustwo wlasnych przepisów łaczyc produkty , dodwac cos nowego . Trzymam sie tych moich zasad i nie czuje sie glodna , tak sobie wlasnie zyje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddddwwwwwww
Dzięki Wielkie Skobku Ja jestem na mż od kilku miesięcy i na razie schudłam 6 kg ale coś mi nie idzie ostatnio. Rzucam się czasem na słodkie... Kolację białkową jem przed 20.00 ale potem koło 23.00 jestem już głodna...wrrrr A Ty w ogóle ? A Ty coś ćwiczysz? Ja chodzę na aerobik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddddwwwwwww
Aaa już doczytałam że trening 30min ale codziennie ? I czym smarujesz pieczywko skoro masła nie używasz ? I słodyczy nie jesz serio w ogóle ? Nie masz na nie chęci ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej SKobku,mylisz sie.Mi nie zostala zadna skora.To nie wyczyn schudnac 30 kg w 4 msce.Wyczyn to utrzymac swoja wage po takim schudnieciu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skobek- dziękuję Ci za wyczerpującą odpowiedź :) ja właściwie od jakiegos czasu trzymam sie podobnych reguł co Ty , tylko moją zgubą są słodycze :( ja chcę schudnąć ok 10 kg :) Pomalutku ale do przodu , fajnie by było zrzucić od razu dużo ale ja nie wierzę , że nie ma potem efektu jojo, że nie widać tego na na skórze itd i że nie odbija się to na zdrowiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moncurek87
Witam;) Ja jestem na powiedzmy :diecie: dziś mija 3 tygodnie. Ograniczyłam ilość posiłków. Jem jedną kromke na śniadanie z jakims chudym serkiem lub z pomidorem czy ogórkiem lub jajko. Obiady to praktycznie warzywa gotowane.... mięso, ryby też gotuje. Nic smażonego. I unikam słodyczy.. nie powiem bo czasem tam zjem jakis andrut czy coś. ale jeden i mówie sobie koniec;)Kolacje jadam rzadko i to najpozniej kolo 17. i to jest jedynie jakiś jogurt czy ryż ze świezymi zmiksowanymi truskawkami czasem uzywam mrozonych. Trzeba się ograniczać... aaaa noi zapomniałabym o najważniejszym codziennie dzień w dzień biegam po okolo 40min i w tym tez cwicze sobie okolo 10min różne ćwieczenia rozciągające. po tych 3 tygodniach schudłam juz 4,5kg. myśle ze całkiem nieźle;) Pozdrawiam serdecznie i życze powodzenia w dietach;) Bo połowa sukcesu to silna wola i umiejętność powiedzenia sobie "NIE";)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skobek
BŁONIKOWY PIEGUSEK --------->deserek Składniki : - 1,5 szkl kaszy jęczmiennej -2 łyżeczki miodu - bakalie ( ilosc wedle uznania) *suszone morele * suszone daktyle *suszone śłiwki kalifornijskie * rodzynki * orzechy laskowe * migdały * ziarno słonecznika * jesli ktoś lubi inne śmiało dodaje Kaszę gotujemy na gumowo ( jesli ktos lubi miekką to gotuje dłużej) , po ugotowaniu dodajemy pokrojone bakalie i miód i mieszamy i wcinamy .....pychotka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiiiika
Witam, widzę że nie tylko ja zmagam się ze zbędnymi kilogramami.Odchudzam się od połowy listopada 2009roku i dziś mam już 27kg mniej :) bez głodzenia się tylko rozsądne komponowanie posiłków. Sądzę że moim sukcesem jest też wysiłek fizyczny 2 razy w tygodniu aerobik, 2 razy siłownia, codziennie minimum 10km na rowerze (stacjonarnym przed ulubionym serialem) i spacery z dziećmi. Jeśli kogoś interesuje jak ja się odżywiam to proszę o kontakt na pewno odpiszę :). Głowa do góry i 3mam kciuki za każdą z Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skobek
SAŁATKA ZDROWEGO ŁASUCHA: 1. Sredniej wielkości kapusta pekińska 2.pół puszki kukurydzy 3. Pół puszki groszku 4. Cztery garście czarnych oliwek 5. kilka szczypiorków 6.Dwa pomidory 7. Pięc ogórków konserwowych 8. Ser pleśniowy turkusowy 9. Pół słoiczka majonezu jogurtowego lekkiego 10.Pół dużej cebuli lub dwie małe 11.koperek i zoła prowansalskie do smaku Wszystko kroimy w kosteczke zalewamy majonezem ( mozna dodaj troche jogurtu naturalnego) i przyprawiamy do smaku .Cała micha wychodzi , mozna sie najesc i stosunkowo mało zapchac , szczerze polecam , bardzo smaczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tracerola
Witam, tak sobie czytałam wasze przepisy wszystko spoko, pięknie ale unikałabym smażenia na tłuszczu. Polecam natomiast gotowanie na parze. Mam opracowana swoja dietę, stosuje ja przez 14 dni, kolejne 14 jem normalnie ale z umiarem. Moje przepisy: 1. Sałatka z ogórka, pomidora, połowy cebulki, 4 rzodkiewek, 5 listków sałaty, połowy papryki, zalanej jogurtem naturalnym doprawione ziołami do sałatek firmy Kamis. Wytaczy na śniadanko i kolacje 2. Sałatka z górka, marchewki i cebulki w occie. dostępna w markecie Biedronka 3. Sałatka z samego pomidora, cebuli i ogórka kiszonego. doprawione ziołami Kamis 4. Pół bułki razowej z plasterkiem szynki gotowanej 5. udko od kurczaka ugotowane na parze wraz z marchewką, doprawione ziołami 6. Ryba gotowana na parze z marchewka i groszkiem. przyprawione ziołami 7. Rybka w pazłotku z piekarnika, tak samo można przyrządzić kurczaka Lepiej na ten okres wyrzec się ziemniaków, ryżu, pieczonych potraw, soli, słodyczy, gazowanych słodkich napojów. Do picia proponuję herbatę zieloną lub wodę mineralną. Podstawą są również ćwiczenia, jeśli ktoś ma mało wolnego czasu tak jak ja, to podczas chwili wolnej, proponuję pojeździć na rowerze, stacjonarnym lub normalnym, zrobić ze 100 szybkich brzuszków lub pokręcić hula hop. W ciągu 14 dni na tej diecie jestem w stanie schudnąć 4-6 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hyntom
Drodzy chcący się odchudzić!!! NAJLEPIEJ ODCHUDZA TO CZEGO SIĘ NIE ZJE!!! Nie ja to wymyśliłem, ale jestem bardzo gorącym poplecznikiem tego hasła, gdyż przetestowałem na sobie i DZIAŁA!!!. W 6 miesięcy 20 kg. Bez szczególnych wyrzeczeń. Do pracy zamiast całej bagietki - pół, na obiad nie sześć kulek ziemniaków a cztery, nie dwa kotlety a jeden. Wiem, że to co napisałem brzmi dziwnie, ale jestem dużym chłopcem. Moja normalna waga, przy zgrabnej sylwetce to 90kg. Więc potrzebuję zjeść. Ale cały sens mojej wypowiedzi sprowadza się do tego, że można jeść wszystko to co się jadło ale mniej. I to jest droga do sukcesu. Po zjedzeniu o połowę mniejszej ilości jak zwykle czułem niedosyt- chęć dalszego jedzenia. Ale po 5-10 minutach wszystko OK. Ze 110 ( nie byłem gruby, ale brzuchol mi przeszkadzał) do normalnych 90 w niecałe pół roku. Z czasem aż do dziś mniejsze ilości jedzenia zaczęły wystarczać aby poczuć sytość. Pozdrawiam, życzę powodzenia w odchudzaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzannagl
Witam, skrobku, fajne przepisy, tylko jedna uwaga, nie wolno pić stale mięty, bo ona pobudza żołądek do wydzielania soków, przez co z jednej strony rozleniwia układ trawienny a z drugiej rozregulowuje. Po latach picia dużych ilości mięty, żołądek nie chce sam pracować i trawić. Miętę można zastąpić różnymi herbatami - byle nie owocowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alittlesupervsor
Salatka owocowa ok 70 kcal Jablko ok 125g Seler naciowy 50g Szczypiorek 1 lyzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yournighmare
Cześć. Odchudzam się 1,5 miesiąca i schudłam 5 kg. Ważę w tej chwili 63 kg na 172 cm wzrostu. Mój sposób jest dosyć prosty. 3 razy w tygodniu chodze na wyczerpujące treningi taneczne, a w dni, w których ich nie mam, wieczorami robie 200 brzuszków i 40 pompek i ćwiczenia rozciągające. Jeśli chodzi o mój sposób odżywiania to nie jest on trudny do zrealizowania. Na śniadanie jem sam twaróg, bez żadnych dodatków, nawet bez dodatku śmietany ani przypraw. Drugie śniadanie jest w postaci jakiegoś owocu, obojętnie jakiego. Ja ze względu na to, że wstaje wcześnie rano, jem dwa owoce. Obiad jem normalnie, to jest jedyna pora, w której mogę sobie normalnie zjeść, a jestem strasznym obżartuchem wwięc uwielbiam jeść ;) 2/ 3 godziny po obiedzie jem musli z zimnym mlekiem. Czyli jeść kończe około godz. 17, a potem ćwicze. Przed spaniem wypijam czerwoną herbatę bez cukru. Jednak problem w tym, że na początku szło gładko i bardzo szybko schudłam, a teraz stanęłam w miejscu mimo moich wysiłków, doradźcie mi coś :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×