Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kurka domowa

Jakiej pralki i lodówki nie polecacie?

Polecane posty

Pralki Amici są tragiczne A dokładnie ..... jaki model?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antoniusz
Do Mechaniczna Pomarańcza Witam. Dziękuję za szybką odpowiedż, ale jeżeli Pan może mi trochę rozjaśnić sprawy, to dopowiem, że po dokładniejszym przyjrzeniu się pracy (Pralka Electrolux EWT 1215), na każdym programie niezależnie od ustawionego programu (nawet do nabierania wody) w pierwszej kolejności na każdym programie - zaczyna ustawiony program kilka sekumd i następnie przestawia program (jak wcześniej opisałem) a teraz się upewniłem, że zaczyna wypompowywać wodę z pralki, mimo, że jeszcze jej nie pobrała a w pralce wody nie ma - bo także wcześniej wylałem?. Czy to nadal może chodzić o grzałkę - zwłąscza że ostatni proghram jaki pralka wykowywała, to było pranie z gotowaniem. Proszę o komentarz Pana Janka, Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy warto kupić pralkę Gorenje WS 40109? Czy ma rozbieralny zbiornik? Jak spisuje się serwis Gorenje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Antoniusz: To MOZE chodzic o grzalke. Ale to chyba nie jest konkurs na to kto trafi w usterke za pierwszym razem. Problem przy elektronikach jest taki ze modul moze sie zachowac bardzo roznie w wypadku usterki urzadzenia wykonawczego lub czujnika poziomu wody lub temperatury. Radze po prostu zmierzyc wszystkie elementy wykonawcze i znalesc usterke. Nie chodzi o to zebym powiedziel ze TAK , WYDAJE MI SIE TO USTERKA GRZALKI a Ty wybierzesz sie do sklepu po grzalke a potem okaze sie ze sie pomylilem. Mam ok 10% szans na trafienie w usterke. Tu trzeba miec pewnosc. Co MEEN sadzi na ten temat? Moze masz inny pomysl lub opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Od 2 tygodni usiłuję wybrać pralkę. Czytam i czytam opinie, przepytuję znajomych. Skutek - mętlik w głowie i przeświadczenie, że i tak kupuję pralkę najwyżej na 5 lat. Prawie zdecydowałam się na Elektroluxa EWT 9125 lub 9120, mam czas do soboty. Bardzo proszę użytkowników tej pralki lub fachowców od napraw o jakieś opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mechaniczna Pomarańcza Cyt"Co MEEN sadzi na ten temat? " jeśli chodzi o kolegi ostatni post.... nic dodać ani ująć, generalnie ..... nadajesz O.K. Cyt"Moze masz inny pomysl lub opinie?" ...Nie, jeśli dobrze zrozumiałem, nie widzę powodu. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malgos124 Ten sprzęt bywalcem serwisu jeszcze nie jest :).....Wybór Twój. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Meen-owi za odpowiedź. W tym przypadku brak wiadomości oznacza chyba dobrą wiadomość. Czekam na dalsze opinie o Elektrolux EWT 9120 I 9125. cZY 900 obrotów to nie za mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alkjasldkjfalsdf
Witam Panie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala_Z_Krainy_Czarów
Witam Panie Janku Po ostatniej awarii pralki BEKO postanowiłam, że rezygnuję z jej regeneracji i kupuję coś nowego. Mam jednak wielki dylemat co robić i proszę o pomoc. Wymyśliłam sobie dwie różne opcje: 1. Tania – Pralka Amica Amica Easytronic AWCE10DA (kwota 950zł) z 5cio letnią gwarancją. 2. Droższa – Bosch: a) WAA20261PL (kwota 1250zł), b) ewentualnie jakiś inny model który by Pan polecił do kwoty max. 1350zł. Z przeczytanych informacji wiem, że Powinnam zwracać uwagę na to czy bęben pralki jest rozbierany czy klejony, obroty nie większe niż 1tyś. (więcej nie wpływa już znacząco na zmniejszenie wilgotności) oraz pralka powinna mieć dobre łożyska. Jeśli chodzi o użytkowanie to wszystkie rady już przeczytałam na Pana stronie WWW. Panie Janku, co by Pan polecił ? Czy pralka Amica AWCE10DA to naprawdę taki złom, bo cena tej pralki jest bardzo atrakcyjna? Nie chciałabym wyrzucić pieniędzy w błoto. Gdyby nie ta 5cio letnia gwarancja to bym się nie zastanawiała, a tak to przez 5 lat to nawet i BOSCH może się popsuć a nie mam zamiaru już wyrzucać pieniędzy na naprawy:/ Proszę o radę, ewentualnie godny polecenia model pralki do 1350zł. Pozdrawiam Ala z Krainy Czarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpisuję się pod powyższym pytaniem, bo ciągle szukam pralki. Wydaje mi się, że Bosch WAA 20261 ma klejony zbiornik. Ja już prawie zdecydowałam się na Elektroluxa, tylko znów gdzieś przeczytałam, że te pralki mają plastikowe bębny, które rozlatują się po awarii łożysk. To prawda? Czy pralki Boscha też maja plastikowe bębny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala_Z_Krainy_Czarów
Prosiłabym jeszcze o opinię: c) pralka BOSCH WAA20162PL Pozdrawiam Ala z Krainy Czarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maraf
Z tego co czytałem poprzednie posty, całej serii Bosch-a WAA nie polecają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
....... Bo maja zintegrowany zespół piorący ... ale to nie znaczy że ułożyskowanie jest do bani .... pochodzą z Turcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala_Z_Krainy_Czarów
Witam Czyli BOSCH-a z serii WAA nie polecacie ? Lepiej zatem wybrać AMICE ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maraf
Ponawiam pytanie, zerknijcie kilka odpowiedzi wcześniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alu Cyt" Czyli BOSCH-a z serii WAA nie polecacie ? " ja tego nie napisałem. możesz sobie wybrać WEA, są z Łodzi :). Dwa lata temu BOSCH w rankingu niemieckim pralek był na pierwszym miejscu a Miele na drugim ... to chyba cos mówi. Bosch, Simens (to, to samo), dobrą elektronikę mają a co nawali w pieszej kolejności ....trudno powiedzieć, to martwa natura i ma prawo być złośliwa :). Jeśli chodzi o corbon ....kto dzisiaj nie robi takich zbiorników a wymiana łożysk czy na klejone czy na "zatrzaski" ...polak potrafi :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Ala_Z_Krainy_Czarów : Meen ma racje - mozna wszystko tak naprawde naprawic.Ale z drugiej strony pomysl - po co wybierac bardziej wyboista droge jesli mozesz wybrac mniej klopotliwa a dotrzesz do tego samego celu z mniejszymi klopotami? WAA to "wcielona taniość". Czyli Bosch zrobieony tak zeby cos nazwac BOSCH. Sklejony zbiornik da sie naprawic ale skad wiesz ze serwis w Twojej okolicy zechce sie podjac jego naprawy?A kupujac Amice masz juz ten problem z glowy. Jesli zdechnie Cie modul to cena Amicowskiego jest o polowe nizsza niz Boscha. W azdnym wypadku nie neguje podejscia Meena. Po prostu jestem zwolennikiem zapobiegania problemom zamiast naprawy ich gdy wystapia. Problem ze sprzetem jest taki ze jest po prostu TRAGICZNEJ jakosci. Taka jest prawda i niewazne co powiedza w sklepie-sprzet kiedys zdechnie a Tobie ma sie oplacic jego naprawa bo jesli nie to po prostu go wywalisz. A pralka ma PRAC a nie KOSZTOWAC. Tyle w temacie , pol butelki wina dodalo mi odwagi :) Pozdrawiam wszystkich :) Janek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala_Z_Krainy_Czarów
Dziękuje Panie Janku Utwierdził mnie Pan w przekonaniu, że lepiej chyba kupić Amice z 5cio letnią gwarancją niż Bosch-a z serii WAA :/ Nie mniej jednak ciągle łudzę się nadzieją, że ta Amica jakością nie odbiega aż tak daleko od Bosch-a WAA. Oczywiście gdybym miała więcej wolnych środków na koncie kupiłabym zapewne lepszą pralkę, ale jak to się mówi lepszy wróbel w garści… Nigdy nie myślałam, że zakup pralki będzie dla mnie tak wielkim wyzwaniem :( Nie ukrywam, że ciągle się waham przed ostatecznym zakupem. Zadam Panu jeszcze jedno ostatnie pytanie: - czy do kwoty 1100-1200zł można kupić dobrą pralkę, jeśli tak to co by Pan polecił? Jeszcze raz dziękuję wszystkim, za dobre rady a w szczególności dla Pana Janka i Meena :) - znawców tematu! Pozdrawiam Ala z Krainy Czarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam A ja już 3 tygodnie szukam odpowiedniej pralki... (dobrze, że 10-letni Polar jeszcze nie wyzionął ducha). Zdecydowałam się na Elektroluksa ładowanego od góry, tylko mam jeszcze pytanie do Pana Janka i Meena: pralka na 900 obrotów bez wyświetlacza czy na 1000 obrotów z wyświetlaczem, ceny podobne, chyba że Electr. ma lepsze pralki otwierane z przodu? Dziękuję z góry za odpowiedź. PS. A mój mąż mówi, co by to było, gdybym to ja miała wybrać samochód!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Babylon
Witam wszystkich! Zapytuje ludzi z doświadczeniami oraz Pana Janka. Potrzebuje na już lodówkę, bo stara sie zepsuła. JEDYNY PROBLEM ZE MUSI BYĆ NIE SZERSZA NIŻ 56 CM I NIE GŁĘBSZA NIŻ 60 CM wysokość mniej ważna, zamrażalnik na dole ok 50-70 litrów. No i w klasie A+ -Whirlpool nie robi takich, -polar tez poniżej 59 cm nie ma w ofercie -amica owszem ale wszyscy odradzają -samsung i liebher sa za głębokie o 2-3 centymetry -wybrałem Beko CSA 29022 albo Candy 2550. Nie wiem czy to dobry wybór. Proszę o poradę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>malgos124< Cyt"A ja już 3 tygodnie szukam odpowiedniej pralki" proponuję przestać pytać i czytać , może szybciej kupisz.... był czas do soboty. Czy na 900 czy na 1000 ... to tylko ulepszona wersja, proponuję nie wirować na max. cyt"A mój mąż mówi, co by to było, gdybym to ja miała wybrać samochód!" ...... wolę ...no comment :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babylon Lodówka a pralka to nie to samo, tu jest układ zamknięty i dotyczy tem. Twoje wybrane modele nie maja raczej żadnych "przesłanek", coś tam się słyszy o BEKO, bo z pralkami maja raczej "niewypał" ....ale nie z wszystkimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala_Z_Krainy_Czarów
Witam Wiem, że jestem upierdliwa ale już 3-go tygodnia bez pralki nie wytrzymam :) Proszę o zrozumienie, ponowie swoje pytanie: - - czy do kwoty 1100-1200zł można kupić dobrą pralkę (rozbieralny zbiornik, dobre ułożyskowanie, mała awaryjność)? Jeśli TAK to co by Panowie polecili? Chodzi mi o konkretne modele. To tyle z mojej strony… obiecuję, że nie będę już więcej zaśmiecała tematu. Pozdrawiam Ala z Krainy Czarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala_Z_Krainy_Czarów
Aby nie iść na łatwiznę z grubsza opiszę na czym mi najbardziej zależy: - Sposób załadunku: od przodu - Prędkość wirowania: 1000 obr/min - Wielkość załadunku: 5-6 kg Reszta parametrów tzn. klasa energetyczna, głębokość, kolor itp. mnie nie interesują tzn. mogą być dowolne. Tak jak wspominałam pralka powinna mieć rozbieralny zbiornik, dobre ułożyskowanie i charakteryzować się małą awaryjnością :) Kwota max 1300zł :) Z góry dziękuję za pomoc Ala z Krainy Czarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala_Z_Krainy_Czarów
Aby nie iść na łatwiznę podam jeszcze modele które sobie upatrzyłam. Tak jak mówiłam szukam pralki do 1200zł max. 1300zł o parametrach podanych we wcześniejszym poście (nie koniecznie muszą modele z poniższej listy). BOSCH WAE 20160 PL 1017zł Parametry ogólne - Szerokość : 60 Wysokość : 84.7 Głębokość : 59 Parametry techniczne - Prędkość obrotowa : 1000 - Wsad : 6 - Poziom hałasu : 75 BOSCH WAE 24160 PL 1090zł Parametry ogólne - Szerokość : 60 Wysokość : 84.7 Głębokość : 59 Parametry techniczne - Prędkość obrotowa : 1200 - Wsad : 6 - Poziom hałasu : 79 BOSCH WAE 2037 KPL 1188zl Parametry ogólne - Szerokość : 60 Wysokość : 84.7 Głębokość : 59 Parametry techniczne - Prędkość obrotowa : 1000 - Wsad : 6 - Poziom hałasu : 56 AMICA AWCE 10DA cena 835zł (cena sterownika 286zł) Parametry ogólne - Szerokość : 59.6 Wysokość : 85 Głębokość : 50.5 Parametry techniczne - Prędkość obrotowa : 1000 - Wsad : 5.5 - Poziom hałasu : 74 AMICA AWCN 10 DA cena 920zł (cena sterownika 119zł) Parametry ogólne - Szerokość : 59.6 Wysokość : 85 Głębokość : 50.5 Parametry techniczne - Prędkość obrotowa : 1000 - Wsad : 6 - Poziom hałasu : 74 Co polecacie z ww. propozycji? P.S. Dziękuję panie Janku za odp. :) Udzielił ją pan w trakcie pisania tego postu :) Z góry dziękuję za pomoc Ala z Krainy Czarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Ala z Krainy Czarów: Masz do wyboru : 1.Subaru Impreza 2.0 - pali w ch....e ale ma niezlego buta :) 2.Fiat 126 Porche - kon jaki jest -kazdy widzi :) 3.Trabant - to niepowtarzalne BRYYYMMM,BRYYYYMMM,BRYYYMMM :) 4. Hummer - wyrwiesz na niego kazdego "lachona" :) 5.BMW - i masz szacun chlopakow z osiedla :) 6.Landrover Discovery - wszedzie wjedziesz i wyjedziesz :) A co do pralki to wybierz cokolwiek,juz nie mam pomyslu co Ci doradzic :) Sorry za te glupoty ale po 12 godzinach pracy wymiekam :) Moze maz cos z aut wybierze bo z pralka widze sa klopoty :) Pozdrawiam z imprezy ! :) Janek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×