Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kurka domowa

Jakiej pralki i lodówki nie polecacie?

Polecane posty

Gość eda131313
witam, zastanawiam sie nad kupnem lodówki elektrolux lub gorneje. która marka jest lepsza? proszę o radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakow krakow krakow
dzięki temu forum i obserwacji/wywiadzie u rodziny i znajomych kupiłam pralke electroluxa. w sumie jestem nawet zadowolona, ale jest jedno ale i to dość poważne: źle płucze ubrania i zostają plamy z proszku mimo włączanego dodatkowego płukania. Moze ktoś ma wiecej doświadczenia ode mnie i coś mi poradzi... 1) czy może za duzo sypię proszku 2) czy może wciskam za duzo ubran i nie są one dobrze rozłożone? 3) czy to wina proszku? jezeli piorę w takich które mają drobne granulki ( np.E to bardziej jest to niedopłukane) dziękuje z góry za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edyta edyta edyta
Panie Janku, proszę mi doradzić na którą lodówkę najlepiej się zdecydować? ktora jest najmniej awaryjna? zastanawiam się nad czterema możliwościami 1) GORNEJE RK 4296E 2) GORENJE RK 60352 DE 3) ELEKTROLUX ERB 34033X 4) ELEKTROLUX ERB 36033X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edyta edyta edyta
Panie Janku a czy moze się Pan wypowiedzieć na temat pralek? mam upatrzony model ELEKTROLUX EWF 10470 W. Słyszałam, że jest różnica w tym modelu pralki jeśli chodzi o przyciski. Jeśli pralka ma szare przyciski to oznacza, że części są wymienialne, a jeśli są białe przyciski na pralce to zepsutych części nie można wymienić? czy to prawda? Oprócz tego modelu rozważam też inne z firmy Gorenje, mianowicie GORENJE WA 60129 GORENJE WS 40129 GORENJE WA 63100 Co Pan o tym sądzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Edyta: O patencie z kolorem przyciskow jeszcze nie slyszalem. Widzialem jednak podobny model do EWF 10470 z szarymi klawiszami ktory mial rozbieralny zbiornik. Najlepiej bedzie jesli zapytasz sprzedawce o to czy espol pioracy jest rozbieralny czy nie. A co do gorenje to odradzam-trudno jest o czesci do nich. Pozdrawiam! Janek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edyta edyta edyta
Dziękuję Bardzo Panie Janku za poradę, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panie Janku potrzebuje pralki ładowanej od góry co sądzi Pan o tych 2 typach pralek Electroluxa EWT 9120W i Mastercook pte 1036 Szukam pralki do 1300 zł max Konieczny jest wsad od góry. Mastercook wydaje się być znacznie łatwiejszy w obsłudze biorac pod uwagę cały panel łatwo opisany. Który model jest lepszy? prosze o odpowiedź. Dziekuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darko1963
Jestem od kilku godzin posiadaczem lodówki Samsunga RL 38EC SW lodówka mimo dojścia do ustawionych przeze mnie parametrów (chłodziarka 4 i zamrażarka -19 c) cały czas chodzi i tak już z 5 h od osiągnięcia w/w temperatur czy to normalne czy jest coś nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luk223
witam Panie Janku poleca Pan electroluxa ewt 10120w a co Pan mysli o ewt 10115w (wyglada na to samo tylko 1000 obrotow) lub o ewt 10410 (wyswietlacz) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E_N_T_E_R
Witam! Moje pytanie jest skierowane szczególnie do Pana Jana. Jestem z Krakowa i chciałam kupić pralkę. W związku z pozytywnymi opiniami zdecydowałam się na firmę Bosch. Chciałabym wybrać najprostszą pralkę ładowaną od frontu, bez zbędnych programów, z przeciętną szybkością wirowania (pewnie 800obr/min), przeciętną pojemnością (jakieś 5kg), w niskiej cenie. Proszę jednak o radę, ponieważ mówił Pan, że należy zwrócić uwagę, aby pralka nie miała sklejanego łożyska. Szukałam na ceneo.pl z Krakowa, ale niestety nigdzie nie da się tam uzyskać informacji na taki temat. Czy mógłby mi Pan coś doradzić? Nie orientuje się Pan może czy jakieś np.większe sklepy (avans, rtv itp.) nie mają aktualnie (np. w promocji) czegoś wartego polecenia? pozdrawiam serdecznie życząc miłego wieczoru enterka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem czy nie panikuję
ale wolę dmuchać na zimne, i dlatego miałabym pytanie do p. Janka... Niecałe półtora roku temu kupiłam pralkę, kierując się tm. in. opiniami z tego wątku - zakupiłam zatem sprzęt marki Bosch model WOT 20351BY/01, niestety ładowany od góry (na inny absolutnie nie bylo miejsca). Pralka sprawowała się jak dotąd bez zarzutu, nie jest zbyt mocno eksploatowana - piorę przeciętnie co 3-4 dni, zwykle na krótkich programach i w niskich temperaturach. Dziś w czasie końcówki wirowania spod pralki chlupnęła nagle woda z pianą - niedużo (niecałe pół szklanki) ale zawsze... w każdym razie wystraszyłam się. Czy przyczyną mogło być, że akurat do tego prania sypnęłam ciut więcej proszku niż zwykle + calgon (którego, przyznaję, uzywam sporadycznie, a wodę mam mocno zawapnioną)??? Po kilku godzinach odważyłam się włączyć pralkę ponownie, i niemal caly cykl prania warowałam obok ze ścierą cała w nerwach - nic się nie stało, pralka ładnie wszystko wyprała, nic nie kapało ani się nie wylało. Więc - ki diabeł??? wzywać serwisanta (pralka jest jeszcze na gwarancji) czy dać sobie spokój??? Zaznaczam, ze pralka jest dobrze wyważona, filtr i podajnik do proszku czyszczę regularnie, ogólnie chucham na sprzęt i dmucham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do nie wiem czy nie panikuję Witam! Prawdopodobnie po prostu zbyt duzo piany spowodowalo wyciek odpowietrznikiem. Syp mniej proszku a zamiast ladowac calgon co jakis czas wlacz pralke bez ciuchow i proszku na gotowanie, wtedy wyczysci sie. Grzalka niebardzo jest sens sie przejmowac,raczej kup sobie filtr przeplywowy na allegro-wtedy koszt miesiecznego "zmiekczania wody" spadnie do 5 zl. Pozdrawiam! Janek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukam pralki
Dzień dobry, ostatnio zepsuła mi się pralka, nie mam większych wymagań, również jestem z Krakowa, szukam czegoś ekonomicznego i taniego. Dołączam się do pytania dodanego przez użytkownika "E_N_T_E_R" pozdrawiam Pana Jana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem czy nie panikuję
Panie Janku - bardzo dziękuję za odpowiedź!!! zastosuję się do zaleceń :) pralka zaraz zostanie włączona na gotowanie... Przyznaję, że do tej pory z tego programu nie korzystałam, bo też nie dysponuję ciuchami, które zniosłyby taką temperaturę ;) A pustą pralkę jakoś obawialam się włączać... Aha- gdybym mogła prosić dodatkowo o kilka informacji na temat tego sugerowanego filtra wody, byłabym bardzo, bardzo wdzięczna!!! Do Siego Roku życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzia123andzia123
Muszę kupić nową pralkę, moge wydać max.1600.-zł, chcę wybrać gorenje albo boscha. Dużo piorę i często. Mam prośbę do eksperta - Pana Janka o pomoc w wyborze modelu w/w firm, a może poradzi Pan zakup modelu z innej firmy. Za rady i sugestie w temacie tym, już bardzo dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek_39
"Mechaniczna Pomarańcza", super strona www. Własnie jestem po lekturze. Mój wybór w wyborze pralki padł na marki: Elektolux lub Bosch. Panie Janku, jeśli można, proszę o dwie sugestie: 1.Ładowana od góry czy od frontu? Który typ jest lepszy pod katem serwisowania oraz UŻYTKOWYM ? 2.Proszę o wskazówkę, który model z załadunkiem od frontu a który od góry, poleca fachowiec (w przedziale cenowym około 1700). Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzia123andzia123
Panie Janku bardzo dziękuję za radę, idę na zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzia123andzia123
Zdecydowałam się na Boscha WAE 20360 PL czy WAE 20360 BY? Ale nie bardzo wiem co oznaczają PL i BY na końcu symbolu. A stona jest naprawdę super. Pozdrawiam buszujących i Pana Janka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL - towar na nasz rynek. BY - na polski i dalej (wschód).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzia123andzia123
Dziękuję Men

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzia123andzia123
Oczywiście Meen, przepraszam, ale mam słabą pamięć wzrokową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś z Was ma pralkę parową LG lub wogóle pralkę z nowym napędem Direct Drive? jak się sprawują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×