Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kurka domowa

Jakiej pralki i lodówki nie polecacie?

Polecane posty

Gość kaledonia
Whirlpoola nie polecam!mamy lodówkę już 9 lat,ale bywa często w naprawie.Serwis fatalny!Pralka zepsuła się po 5 latach.Nie naprawialiśmy,bo programator podobno 800zl!! Polecam pralki AEG :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fan
NIE POLECAM LODÓWEK "BOSCHA",PONIEWAŻ PĘKAJĄ UCHWYTY DRZWIOWE. PROBLEM Z REKLAMACJĄ W SKLEPACH "EXPERT"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chochlik_
nie polecam pralki POLAR, szybko zardzewiała i siadł programator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kizy
Witam, Lodówka i pralka w granicach po ok. 1700 PLN. co myślicie o lodówkach Samsunga nie było chyba jeszcze żadnych wypowiedzi, w tej chwili biorę pod uwagę Samsung RL 33 EASW, RL 36 EBSW lub LG GR 359 SNQ. Pralka prawdopodobnie Siemens WS 10X460PL, o pralkach tej firmy znalazłem na tym forum same pozytywne opinie. z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co sądzicie o pralkach otwieranych z góry? Miałam polara za 10500zł, chyba jednego z pierwszych, kupiony w 1973, osiągnął pełnoletność, następna wytrzymała 10 lat, a obecnie mam właśnie owwieraną z góry i to bardzo sobie chwalę, jest więcej miejsca w łazience . nie muszę schylać się nisko przy wyciąganiu prania, a jak wspaniale wrzuca się brudne do prania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mojej bratowej
pralka ładowana od góry zrobiła furorę w pierwszym roku, ale zaraz potem..., pasmo napraw . Efekt: 5 lat po zakupie tej wspaniałej pralki mają już drugą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIE INDESIT
Firma INDESIT największy syf z jakim kiedykolwiek miałam do czynienia. Po roku od zakupu lodówka indesit przestała działać. Zgłosiłam awarię do serwisu, który po kilku rozmowach telefonicznych ustalił przyczynę awari, nie raczyli nawet przyjechać aby sprawdzyć, czy mają rację. Pierwszej naprawy dokonali po trzech tygodniach, a następnego dnia lodówka znowu nie działała. Po kilku dniach przyjechał łaskawie serwisant, który nie miał zielonego pojęcia jak usunąć awarię i co tak naprawdę się popsuło. Coś tam pogrzegał i pojechał. A ja nadal byłam bez lodówki. Po tygodniu zakwalifikowano lodówkę do wymiany na nową. Po około 2 tygodniach, w przeciągu których telefonowałam to do serwisu, to do indesitu (rachunek telefoniczny ogromny) z prośbą o jak najszybszą wymianę lodówki.Wszyscy rozkładali ręce bo nie mieli na magazynie lodówki na wymianę i odsyłali to serwis do indesitu, a indesit do serwisu. Przez około 1,5 miesiąca byłam bez lodówki. Firmy indesit nie polecam nawet swoim największym wrogom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marud
Ja mam pralkę CANDY od 5 lat i uważam, że to absolutne mistrzostwo świata. slusznie ktoś zauwazyl, ze nie opłacaja się pralki z wirowaniem powyżej 1000 ob, ja mam tyle i tylko raz uzyłam tej opcji - zazwyczaj delikatne rzeczy piorę na 400-500 a te mocniejsze na 500-800. Lodówka - Amica - niespecjalna - 5 rok - uszczelki tandeta, odklejają się i plesnieją. kuchenka elektryczna noname (jakeś EWA) - dostarczona przez developera - koszmar, płyty grzejne rdzewieją i nie ma jak tego doczyścić a elektryczny piekarnik z termoobiegiem nie działa juz od kilku lat (tez ma 5 lat) od 8 m-cy mamy zmywarkę CANDY - skusiła mnie po zadowoleniu z pralki, ale niestety rozczarowanie jest okropne: 1. 45 cm to o wiele za mało nawet dla 2-3 osobowej rodziny 2. wykonanie jakos mało staranne, już jest problem z uszczelkami 3. zdarza się, że niektore programy wogóle nie działają i w efekcie używamy prawie cały czas najbardziej "zrących" wodę i energię 4. od jakiegoś czasu zaczyna piszczeć i przestaje zmywać a na wysiwetlaczy pojawia się error, wiec czeka nas piersze wezwanie serwisu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gospocha
A ja polecę Aristona. Mam takiego z wsadem do 6kg. Super. Piorę dla 2osób. Nie gniecie się, szerokie drzwiczki, zmieścisz kołdry, koce, kurtki. Supercicha. Jeśli masz w domu kogoś z alergią nie kupuj soperwodooszczędnej. Moja bierze 63litry a i tak zawsze włączam dodatkowe płukanie - zdrowotnie. Są też takie z czujnikiem detergentu, źle się wypłucze - sama wrzuca dodatkowe płukanie, i z czujnikiem twardości wody, ale ja mam wodę super a pukać dodatkowo muszę i nie używam zmiękczaczy. Opóźnienie startu przydaje się by rano wstać i wywiesić właśnie wyprane ciuszki, jeśli musisz szczególnie gospodarować czasem. Bezawaryjna. Polecili mi znajomi, mają już 7lat, przy trójce dzieci lecą dwa prania dziennie. Bardzo ładna, śnieżnobiała. Jeśli masz kłopoty z kręgosłupem - kup otwieraną od góry:) Qrczę, przestaję pisać bo się rozbujałam. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gospocha
A ja prawie zawsze wiruję na 1000 i bardzo polecam, chyba że coś gniecącego. Po strzepnięciu i lekkim wyciągnięciu zdejmuję z suszarki jak wyprasowane (prawie) :) Polecam ARISTONA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam pralkę LG jest super szybka, nieduża , mam z wsadem 5 kilo, ma wszystkie potrzebne\" bajery:)\" i jej wielki plus do wielkie drzwiczki wszystko wsadza soe i wyciaga bez problemu. Narazie niewiem jak bedzie sie sprawowala bo mam od lipca. kosztowala jakies 1350

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajmax
Polecam zdecydowanie pralkę BOSCH jest the best Fakt cena jest wysoka,ale za to jaka jakośc wykonania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość newone
Posiadam lodówkę gorenje od roku, może to nie długo ale ogólnie jestem z niej zadowolona, cicho chodzi. Jedyny minus to fakt, że małe gabaryty to bardzo mało miejsca w środku, ale detale na wysokim poziomie. Polecam. Natomiast pralek zanussi ani trochę. Naprawiałam programator, uszczelka to jeden wielki grzyb (3 lata użytkowania) chociaż jest suszona pięć godzin po praniu. Jej jedyny plus to fakt, że często chodzę do łaienki aby sprawdzić czy ona pierze taka jest skubana cicha. Teraz chcę kupić nową pralkę i podobał mi się produkt indesit ale teraz to już mi chyba tylko pozostaje gorenje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość philip2
widzę, że duzo osób narzeka na Amice, ja mam wszystko z tej firmy, i jakos serwis nie musi do mnie przyjezdzac, wszystko chodzi dobrze. Amica jest uznana marką za granicą, jest to najlepsza zagraniczna marka w niemczech, do tego jest włascielem potentata chłodnictwa - dunskiej firmy gramm, która ma ponad 100 lat, jest to jedna z najlepszych marek skandynawskich, są to produkty nowoczesne, jesli chcecie sie dowiedziec czegos wiecej zapraszam na strone www.amica.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KajtekBezMajtek
Pracowałam w dziale AGD. Najgorsze pralki Ardo, Polar, Amica, Beko, Indesit, Candy i Ariston. Z dobrych moge polecic Electrolux, Gorenje, Bosch, AEG ale wg mnie numer jeden wśród pralek to Miele (tylko ta cena!). Jeżeli kogoś z was stać na nią, to gorąco polecam, lepszej pralki nie widziałam. Co do lodówek, to również nie polecam Amica, Polar, Mastercook, Beko. Wykonanie - istny szajs. Zwracajcie uwage na uszczelki jeżeli chcecie kupić lodowkę Whirlpool. Dobre lodówki to gorenje, Bosch, Electroluź, Liebherr, AEG. Niektórym posiadacza Amici może sie wydawać, że sprzęty są ok. Może i nawet jeśli sie nie psują to jakość ich pracy jest kiepska i są głośne. Moja teściowa ma lodówkę Amici i strasznie buczy (jest wypoziomowana) i ma takie mocne magnesy w drzwiach, że trzeba ją dwiema rękami otwierać. Mama ma lodówkę i pralkę z Boscha i wszystko działa bez zarzutu. Cicho, szybko i sprawnie. Ogólnie nie poleca się polskich produktów, nie ma sie co oszukiwać, w produkcji sprzędu AGD jesteśmy w tyle. Ludzie równiez narzekają na włoskie sprzęty. Przy zakupie pralki lub lodówki zwróćcie uwage na starannośc wykonania i jakość użytych materiałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gospochaa
To mnie Kajtku zmartwiłeś:( A taka zdowolona ze swojej praleczki Ariston jestem! Ciekawe ile pociągnie...? Wolę nei obstawiać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KajtekBezMajtek
No to cie pocieszę, bo akurat Ariston jest najlepszy z tych niedobrych, więc aż tak źle nie powinno być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3MO
a my w koncu zdecydowalismy sie na kupno pralki...Mastercook.kurcze ,żeby tak działa jak teraz na długie lata to byłoby super!praleczka jest odjazdowa,bardzo nowoczesna,z promocji ok 1350zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3MO
a co do LG to własnie kupiłam telefon komórkowy tej firmy,w cenie 299/na allegro/.jestem ciekawa czy faktycznie w okazjonlanej cenie,posiada aparat cyfrowy,zoom cyfrowy kolorowy wyswietlacz,polifonie,ems,mms,transmisje danych z komputera i takie tam inne bajery,wizualnie tez ładna,acha i na rocznej gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1234_4321
Mamy pralkę siemensa XS 863 - polecam, jak narazie odpukać bez zarzutów. Skuszeni pralką kupiliśmy lodówkę Siemensa KG 36V650 - no i mam małe zastrzeżenia co do wydawanych odgłosów tzn czas od czasu głośne buczenie, a w okresie letnich upałóww chyba sprzęt nie nadążał z chłodzeniem i cały czas coś pstrykało, na szczęście to przestało. Czy może któś miał podobne doświadczenia z tą lodówką? Tak na marginesie dodam a propos kupowania sprzetu agd- polecam sklepy internetowe, naprawde moża zaoszczędzic do kilkuset zł. Stronka www.skapiec.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda28w
Ja mam pralkę Indesit (1200zł) i jest super wszystkie funkcje chodza bez zarzutu mam ją 3 lata.A lodówkę mam masterkok(500zł) , małą ale juz chodzi 6 lat.A kuchenke gazową jaies cholerstwo polskie jak piecze sie ciasto to wypala sie lakier od środka i śmierdzi jak cholera-nie długo wymiana na nową!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slaworr
Pralka Candy - porażka na całej linni - rdzewieje, wiruje kiedy chce i właśnie zaczeła cieknąć, miała być cicha a jest głośna, naprawy + nerwy (6 lat). Właśnie mam zamiar kupic nową i dobrze że trafiłem na tą stronę. Lodówka Electrolux - OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k_a_l_i_n_a
Tyle tu firm wymieniacie, ale rzadko wspominacie o firmie LG. Teraz są lodówki z funkcją NO-Frost i nawet wnętrze mają ładne, czy ma ktos lodówkę tej firmy, jeśli tak to jaki model i czy polecacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam lodówkę Polaru i do niczego, na tylen sciance zbiera mi sie woda w duzych ilosciach, ustawiona na 2 zaczyna zamrażać i w tej chwili mam na tylnej ścianie wielką bryłę lodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polar Fresh line
4 rok - ideał !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sprzedawca AGD
Witam, nie wiem czy ktoś kto przeczytał wszystkie posty na tą chwilę odczuł, że dużo w nich opowieści negatywnych praktycznie na wszystkie marki, ale !! jak byśmy się zapytali tych wszystkich co maja pralki do 2 lat to 90 % była by zadowolona !! tak bynajmniej wynika z opisów (padła po 4 latach itp.). Wniosek moim zdaniem jest prosty kupując pralkę na tą chwilę trzeba kupić taki sprzęt aby po okresie ok 4-5 lat ją wymienić !! jak ktoś się nie zgadza niech sobie kupi MIELE :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sprzedawca AGD
Sprzedając już sprzęt od ponad roku i wysłuchując ludzi jaki to mieli sprzęt i jak to są niezadowoleni to kupując aktualnie dla siebie, nic bym nie kupił, bo wszystko mogło by mi się zaraz popsuć !!! (nie było marki na którą ktoś by nie narzekał, ale na jedną się narzeka więcej a na drugą mniej :) ) A ja sam wybrałem Chłodz. Indesit'a, przymierzam się do pralki, piekarnik Wnirlpool oraz okap.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam lodówkę
Polar i pralkę LG i obie są ok`

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam lodówkę
tfu tfu tfu ............................ pochwaliłam to pewnie zaraz coś sie popsuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dama szpinakowa
Miele :)) bardzo dobra nie4miecka marka to fakt :)) tylko ta cena . Sama posiadam pralkę Polar , ktora sluży mi bez szwanku przez 12 lat . nie wiem dlaczego czepiacie sie tej marki ... wszak nie produkują oni pralek od roku ale od x lat . Lodowka ? Amica i tu rownież nie mam powodów do narzekań :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×