Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kasiaC

Ciąża po laparoskopii !!!

Polecane posty

Gość ona_zalamana:(
dziekuje za slowa otuchy lekarz mowil mi ze jezeli po laparo wyjdzie ze 2 niedrozne to in vitro szybko a jak jeden niedrozny to pol roku musze czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izasali
No to widzisz ze jakas szansa jest wiec sie nie zalamuj ! Bedzie dobrze zobaczysz ! Mysl pozytywnie !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, ja tez mieszkam w uk (okolice sheffield) mialam tu 2 laparoskopie - 1 niedrozny jajowod, lekarz w klinice nieplodnosci zaproponowala in vitro, na razie sie nie zdecydowalismy bo wierzymy ze uda sie naturalnie... tylko jedna proba in vitro jest tutaj refundowana przez nhs, sa pewne warunki a mianowicie wiek(ponizej 39rż.), nie można być otyłym i kobieta oraz mezczyzna nie moga palic. W londynie na pewno czeka sie dluzej u mnie ok.6miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zalamana - ja tez mam 25 lat i tez staramy sie 3 lata, na tym forum jest dziewczyna ktora rowniez miala stwierdzone 2 niedrozne jajowody, a teraz jest w ciazy...takze cuda sie zdarzaja i ja w taki wierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izasali
Anusia wszystkie regoly IVF i NHS zaleza glownie od szpitala i rejonu . Masz tez racje z tym ze trzeba wierzyc ! Ja nigdy nie mialm nawe nadzieji na odblokowanie choc jednego z moich jajowodow a teraz jestem szcesliwa posiadaczka jednego pracujacego :) ! Mam duza nadzieje ze mi sie tym razem uda ! Moze nie w tym cyklu ale zawsze jest ten nastepny ! Trzeba miec nadzieje i nie dac sie zwariowac !!! Powodzenia dziewczyny !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny w ciąży mam pytanie: czy Was bolą cały czas piersi? bo mnie od początku dosyc mocno bolały a dzisiaj zauważyłam że ból jest ledwo wyczuwalny9 jestem w 9 tygodniu). czytałam na innych forach że może to oznaczać najgorsze. jak to u was wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jak lalko nadal nie bolą ? bo mi też na moment przechodziło a póżniej bolały dalej, ja mam pytanie do justy bo od wczoraj boli mnie ta trobiel :/ chyba rośnie :( cały dzień mnie kuła i dzis od rana ją czuję, powiedz kiedy ona zaczeła Ci sie wchłaniac? jutro mam wizytę na szczęscie, boje sie ze urośnie jak kiedyś do gigantycznych romiarów i zaszkodzi ciązy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w nocy cos tam lekko pobolały przy przewracaniu się na drugi bok ale w porównaniu z tym co było to praktycznie wcale nie bolą. mam jakies dziwne przeczucie że jest coś nie tak bo wcześniej to chociaż te piersi były objawem a tak pozatym nic tylko raz wymioty w piątek. jutro rano zrobię betę i chyba pojdę do lekarza, Boję się że mój piękny sen szybko się skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, nietóre kobiety nie odczuwają praktycznie żadnego bólu. Więc sie nie martwcie, nie warto wyszukiwać dziwnych rzeczy ... Uważajcie po prostu na siebie i tyle, no i cieszcie się malentwem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lalko zrób betę dla własnego spokoju, napewno bardzo urosła, zobaczysz będzie dobrze, w takim razie jutro obie idziemy do lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dokladnie nie panikujcie tak bo szkodzicie nie sobie ale maleństwu ... u mnie od jutra zacznie sie 12 tydzien i praktycznie nie mam zadnych objawow... ani piers, ani mdłości ani wymiotów... nie liczać jakiś pojedynczych wybryków... takze glowa do gory z melenstwem napewno jest wszsytko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze tylko tak czytam że w 9 tygodniu bety to sie juz raczej nie robi, bo ona raczej juz nie rosnie na takim etapie,tylko usg. więc chyba będę musiała isc do lekarza tylko co ja jej powiem że przestały mnie piersi boleć i się boję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, mnie też bolały bardzo tylko na początku... Dosyć szybko przestały i nie bolą do dziś :-) Ja za 2 dni zaczynam 18 tydzień i piersi mi nie dokuczają. Każdy organizm jest inny, nie można sugerować się innymi. Objawy u każdego są przeróżne. Ja po pierwszej laparo tez miałam niedrożne oba jajowody, zniszczone, postrzępione końcówki i liczne wodniaki. Zero szans, tylko in vitro. Ale po półtora roku zrobiłam drugą laparo i okazało się, że udało się udrożnić oba :-) wodniaków nie było- zniknęły. Miałam jeszcze dodatkowy problem- przegroda w macicy aż przez szyjkę. Tzn przegrodę nadal mam... Głowa do góry ! To nie wyrok. Trzeba dać sobie trochę czasu i może za jakiś czas powtórzyć laparo. Ja po drugiej zaszłam w ciążę 5 miesięcy później- ale naturalnie nam nie wyszło, poddaliśmy się więc inseminacji i udało się za pierwszym razem. Także ja tez byłam tym beznadziejnym przypadkiem z totalnym wyrokiem, a jednak 2 lata później byłam w ciąży. Po pierwszej laparo też miałam 25 lat i jakieś 2 lata starań za sobą. Mam nadzieję, że troszkę Wam dodałam nadziei :-) trzymajcie się cieplutko :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i przy in vitro jajowody nie mają najmniejszego znaczenia. Nam przed drugą laparo lekarz wręcz sugerował, że jak będą te wodniaki to lepiej jajowody w ogóle usunąć, bo wtedy wręcz przy in vitro szanse będą większe niż z jajowodami z wodniakami. No ale na szczęście nie trzeba było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lalko to nie widziałam że sie nie robi, przeciez normy są do bardzo póżnej ciązy..ale racja lekarz to lekarz zawsze rozwieje wątpliwości, zawsze możesz coś wymyślec ze jakies skurcze miałas chwilowe i tylko chciałas sie upewnic czy wszystko ok, od tego przecież są lekarze, jeśli naprawdę Cie to niepokoi to idz chyba ze jednak wytrzymasz do planowanej wizyty asik Twój przypadek naprawdę napawa optymizmem, kurcze lekko nie miałas ;) a tu proszę :) dajesz nadzieję !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izasali
Asik ja mam wodniaka w lewym jajowodzie ale jest wyczyszczony i zamkneli go klipsem wiec niczym nie grozi . Nie mogli mi go usunac poniewaz jest zrosniety w duzum stopniu z jajnikiem i prawie cala strona macicy wiec usuniecie narobiloby wiecej szkody niz to warte i napewno nie mialabym zadnych szans na malenstwo . Ja podobnie jak Ty a moze nawet wiecej przeszlam ale ciesze sie ze Ci sie udalo i dalas mi swoim przypadkiem nadzieji na to ze wszystko jest mozliwe . Ja powinnam jutro dostac @ wiec moze w tym nastepnym cyklu sie uda . Musze byc szczera ale jak wiekszosc dziewczyn tez mam dni i momenty ze mi sie juz nie chce zyc i mam wszystkiego dosyc . Mam wrazenie ze te moje 8 lat prob to wiecznosc . Ale sa tez momenty ze wydaje mi sie ze pewnego dnia moj wysilek i starania przyniosa tak bardzo oczekiwane rezultaty . Mam nadzieje ze Twoja ciaza przebiegnie bez zadnych problemow i Twoje malenstwo bedzie zdrowe i sliczne ! Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Izasali :-) życzę powodzenia! Mam nadzieję, że niedługo napiszesz nam o dwóch kreskach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izasali
Dieki sliczne ! Tez mam taka nadzieje i to bardzo duza ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nevergetup
Dziewczyny mam pytanie czy wy też czujecie już ruchy maluszka?? Bo mój to już mała wiercipientka i czuje je codziennie:) fajne uczucie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinka9104
cześć:( jestem załamana wczoraj byłam u gin i co mi powiedział? że ma TORBIEL!! czemu tak jest że co miesiąc ma torbiel czy one muszą być? pomocy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinka9104
czy komuś udało zajść w ciąże z torbielom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelinko mam koleżankę, która zaszła w ciążę z torbielą na jajniku. Lekarz powiedział jej, że najprawdopodobniej się wchłonie i nie kazał nic robić. Ale na forum są też dziewczyny, które są właśnie w ciąży i mają torbiel... Nevergetup no ja jutro 18 tydzień zaczynam i czekam cierpliwie, bo jeszcze się dzidzia nie chce ujawniać za bardzo :-) w ogóle to boję się, że nawet jak te ruchy będą to ich nie rozpoznam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nevergetup, my chyba równiótko idziemy co? :-) kiedy pierwsze ruchy poczułaś i jak to poznałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nevergetup
no ja jestem 17 tydzień. Pierwszy ruch taki 100% poczułam 19.10. Poczułam takie wypchnięcie jakby od środka coś próbowało się przedostać:P taki kopniaczek miałam na razie raz :) ale codziennie czuje jak mały pływa w brzuszku... czuć jak w jednym miejscu robi się brzuch bardziej wypukły i twardy :P Najbardziej upodobał sobie ostatnio prawą stronę ale czuję to w różnych miejscach i różną powierzchnię zajmuje:P Śmieszne uczucie:) Najczęściej czuje to rano jak się obudzę i wieczorem jak leżę w łóżku. A ty Asik coś już czujesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dzidzia jest z lewej strony, bo mam macicę podzieloną i coś w rodzaju "pływania tam" może i czuję czasami, ale jakoś tego nie mogę sprecyzować. Konkretnych ruchów nie czuję. Staram się cierpliwa być. A te ruchy to można do takiego bólu chwilowego porównać? Bo czasami coś mnie tam z lewej strony właśnie zaboli jakby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nevergetup
Najlepiej czuć jak w jednym miejscu robi się taki mega twardy brzuch to wiem że akurat tam jest malec robi się w tym miejscu bardziej wypukły i twardy. Na pewno już niedługo będziesz pewna że to to. Ja prawie przez 2 tyg miałam wątpilowści czy to na pewno ruchy malca ale teraz nie mam już żadnych mimo że jest dosyć wcześnie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izasali
Czesc dziewczyny . Tak czytam Wasze posty i nawet nie macie pojecia jak bardzo Wam zazdroszcze ! :( Ja dzis powinnam dostac @ a jak nie to najpozniej jutro . Chcialabym zeby i moje marzenie sie spelnilo , no ale pewnie jest mi pisane poczekac jeszcze troszke dluzej . Trzymajcie sie cieplutko ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anndzzia
izasali Ja cię dokladnie rozumiem wiem co czujesz też juz bym chciala tak jak dziewczyny tutej opisywac swoje przeżycia związane z ciazą. Ale chyba terzeba bedzie jeszcze poczekac. Czasem wydaje miz sie ze moze mi nie bedzie mi dane miec dzieci bo gdybym miala miec to do tej pory juz by były. Nie lubie tych dni kiedy mam dola wtedy nic mi sie nie chce i wogole cale zycie wydaje mi sie do du... izasali miejmy nadzieje ze ta wredna @ juz do ciebie nie przyjdzie jutro ani przez nastepne miesiace :) dziewczyny a w jakim jestescie wieku wogole ??? bo mi za nie cale 3 miesiace wskoczy 28 na plecy. Boje sie ze lata mi uciekna a dzidziusia nie bedzie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nevergetup
Ja mam 26 lat. I dziewczynki na pewno Wam się uda. Pamiętam jak w zeszłym roku na tym forum udawało się może 1-2 osobą na pół roku a teraz 2-3 w miesiącu. Teraz przyszła kolej na nas i na pewno każdą spotka to szczęście :)) Żeby było łatwiej dosyłam troszkę fluidów ciążowych:) Bierzcie i róbcie z nich pożytek :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×