Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kasiaC

Ciąża po laparoskopii !!!

Polecane posty

Dziewczyny, kłucie w jajniku to zupełnie normalne, wszystko się tam teraz rozciąga i robi się miejsce na dzidziusia. Ja miałam to samo i to dosyć długo. Panikowałam , ale moja gin mnie uspokajała. Możecie brać nospę, ja miałam brać nawet 3 razy dziennie. Brałam 1 dziennie, i pomagało. A co do USG GENETYCZNEGO ... to bardzo ważne badanie, moim zdaniem każda powinna mieć je zrobione. Dowiadujesz się czy z naluszkien jest wszystko dobrze, czy nie ma wad genetycznych DOWN itp. Sprawdzają przede wszystkim NT - przezierność karkową. Ja płacę za każde genetyczne 100 zł. Więc to nie są duże pieniądze, z czego wszystkie wiemy, że zachodząc w ciążę trzeba liczyć się z kosztami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiem jetsem straszna panikarą ;)wizytę mam dopiero na 9 listopada umowioną, ale pojadę najwyżej po południu do przychodni gdzie przyjmuje i pewnie bez problemu mnie przyjmie a jak nie to pojade do jej domu bo wiem gdzie mieszka, bo do niedawna w domu miała gabinet. z tym telefonem to jets tak że mam jej nr komorkowy który kiedys był jej prywatnym telefonem i odbierała bądz odzwaniała o każdej porze. a teraz jej komorka jets na recepcji i wtedy jak juz nie ma pani doktor w pracy to panie z recepcji dzwonia do niej żeby sie skontaktowała i po chwili oddzwania ale z zastrzeżonego. w sumie to nie dziwie sie jej bo ma tyle pacjentek że w tym roku juz nawet nowych osób nie zapisuje.tylko nie wiem co jest wtedy jak juz nikogo nie ma na recepcji a będę potrzebowała pilnego kontaktu. mozna jeszcze skontaktowac sie meilowo i wszystkie wyniki badań jej w tej formie wysyłać i zaraz odpisuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i oczywiście będziesz wysyłana na badanie krwi i moczu, ja mam dosyć często, gdzieś co drugą wizytę. To są groszowe sprawy, a jeżeli chodzisz państwowo to robisz je za darmo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeny ja na poczatku mialam do zrobienia mocz, morfologie, glukoze i oba odczyniki tokspoplazmozy... tym razem dostalam tylko morfologie bo poki co wszystkie badania sa w normie.... toksoplazmoza niereaktywna ... wiec z dala od surowego miesa , ziemi i kotow ;)) USG genetyczne to tak jak psikusek napisala.. sprawdzaja dokladniej dzidziusia , wszystkie jego wady(i zalety zapewne tez ;)), jest bardziej dokladne niz to zwykle i jak wczoraj mnie zapisywal to widzialam ze zajal sobie podwojna partie minut ;)) wiec bedzie mozliwosc dluzszego poogladaniu dziudziusa... chociaz wczoraj sie smial ze mne ze nie widze raczek i nozek i glowki na zrobionych zdjeciach. Na nastepne badanie obiecalam malemu ze go zabiore bo juz nie moze sie doczekac aby zoaczyc dzidzie... a na zdjeciu stwierdzil ze to rogalik a nie dzidzius ;")) wiec moze byc ciekawie ;)) a co to kosztu to nie wiem jaki jest.. ja chodze prywatnie to za wizyte z USG place 100 zl... a na ceniku jest 180zl wiec moze tyle skasuje za genetyczne ?? co do telefonu do gina to na jednej z pierwsxych wizyt stwierdzil ze na pieczace jest jego numer tel i jakby co sie dzialo to prosze dzwonic obojetnie o ktorej porze. Do innego gina jak chodzilam do przychodni to tez dal swoj numer telefonu i w razie jakis pytan kazal dzwonic. no i przyznam sie ze nie raz korzystalam z tego, chociaz na poczatku bylo jakos tak dziwnie ale potem stalo sie to normalne;)) ale sie rozpisyalam widac ze bycze sie w domku ;"))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeny ja na poczatku mialam do zrobienia mocz, morfologie, glukoze i oba odczyniki tokspoplazmozy... tym razem dostalam tylko morfologie bo poki co wszystkie badania sa w normie.... toksoplazmoza niereaktywna ... wiec z dala od surowego miesa , ziemi i kotow ;)) USG genetyczne to tak jak psikusek napisala.. sprawdzaja dokladniej dzidziusia , wszystkie jego wady(i zalety zapewne tez ;)), jest bardziej dokladne niz to zwykle i jak wczoraj mnie zapisywal to widzialam ze zajal sobie podwojna partie minut ;)) wiec bedzie mozliwosc dluzszego poogladaniu dziudziusa... chociaz wczoraj sie smial ze mne ze nie widze raczek i nozek i glowki na zrobionych zdjeciach. Na nastepne badanie obiecalam malemu ze go zabiore bo juz nie moze sie doczekac aby zoaczyc dzidzie... a na zdjeciu stwierdzil ze to rogalik a nie dzidzius ;")) wiec moze byc ciekawie ;)) a co to kosztu to nie wiem jaki jest.. ja chodze prywatnie to za wizyte z USG place 100 zl... a na ceniku jest 180zl wiec moze tyle skasuje za genetyczne ?? co do telefonu do gina to na jednej z pierwsxych wizyt stwierdzil ze na pieczace jest jego numer tel i jakby co sie dzialo to prosze dzwonic obojetnie o ktorej porze. Do innego gina jak chodzilam do przychodni to tez dal swoj numer telefonu i w razie jakis pytan kazal dzwonic. no i przyznam sie ze nie raz korzystalam z tego, chociaz na poczatku bylo jakos tak dziwnie ale potem stalo sie to normalne;)) ale sie rozpisyalam widac ze bycze sie w domku ;"))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeny ja na poczatku mialam do zrobienia mocz, morfologie, glukoze i oba odczyniki tokspoplazmozy... tym razem dostalam tylko morfologie bo poki co wszystkie badania sa w normie.... toksoplazmoza niereaktywna ... wiec z dala od surowego miesa , ziemi i kotow ;)) USG genetyczne to tak jak psikusek napisala.. sprawdzaja dokladniej dzidziusia , wszystkie jego wady(i zalety zapewne tez ;)), jest bardziej dokladne niz to zwykle i jak wczoraj mnie zapisywal to widzialam ze zajal sobie podwojna partie minut ;)) wiec bedzie mozliwosc dluzszego poogladaniu dziudziusa... chociaz wczoraj sie smial ze mne ze nie widze raczek i nozek i glowki na zrobionych zdjeciach. Na nastepne badanie obiecalam malemu ze go zabiore bo juz nie moze sie doczekac aby zoaczyc dzidzie... a na zdjeciu stwierdzil ze to rogalik a nie dzidzius ;")) wiec moze byc ciekawie ;)) a co to kosztu to nie wiem jaki jest.. ja chodze prywatnie to za wizyte z USG place 100 zl... a na ceniku jest 180zl wiec moze tyle skasuje za genetyczne ?? co do telefonu do gina to na jednej z pierwsxych wizyt stwierdzil ze na pieczace jest jego numer tel i jakby co sie dzialo to prosze dzwonic obojetnie o ktorej porze. Do innego gina jak chodzilam do przychodni to tez dal swoj numer telefonu i w razie jakis pytan kazal dzwonic. no i przyznam sie ze nie raz korzystalam z tego, chociaz na poczatku bylo jakos tak dziwnie ale potem stalo sie to normalne;)) ale sie rozpisyalam widac ze bycze sie w domku ;"))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaa27
jeny ja na poczatku mialam do zrobienia mocz, morfologie, glukoze i oba odczyniki tokspoplazmozy... tym razem dostalam tylko morfologie bo poki co wszystkie badania sa w normie.... toksoplazmoza niereaktywna ... wiec z dala od surowego miesa , ziemi i kotow ;)) USG genetyczne to tak jak psikusek napisala.. sprawdzaja dokladniej dzidziusia , wszystkie jego wady(i zalety zapewne tez ;)), jest bardziej dokladne niz to zwykle i jak wczoraj mnie zapisywal to widzialam ze zajal sobie podwojna partie minut ;)) wiec bedzie mozliwosc dluzszego poogladaniu dziudziusa... chociaz wczoraj sie smial ze mne ze nie widze raczek i nozek i glowki na zrobionych zdjeciach. Na nastepne badanie obiecalam malemu ze go zabiore bo juz nie moze sie doczekac aby zoaczyc dzidzie... a na zdjeciu stwierdzil ze to rogalik a nie dzidzius ;")) wiec moze byc ciekawie ;)) a co to kosztu to nie wiem jaki jest.. ja chodze prywatnie to za wizyte z USG place 100 zl... a na ceniku jest 180zl wiec moze tyle skasuje za genetyczne ?? co do telefonu do gina to na jednej z pierwsxych wizyt stwierdzil ze na pieczace jest jego numer tel i jakby co sie dzialo to prosze dzwonic obojetnie o ktorej porze. Do innego gina jak chodzilam do przychodni to tez dal swoj numer telefonu i w razie jakis pytan kazal dzwonic. no i przyznam sie ze nie raz korzystalam z tego, chociaz na poczatku bylo jakos tak dziwnie ale potem stalo sie to normalne;)) ale sie rozpisyalam widac ze bycze sie w domku ;"))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Mi lekarz zwolnienie wystawia od wizyty do wizyty :-) wiem, że jedna zw nie może przekroczyć 30 dni, w razie przedłużenia musi być nowe wypisane. Ja ze względu na przegrodę będę na zw do końca. No i teraz jeszcze to łożysko za nisko... Ale ciesze się z każdego tygodnia i dnia, który minął bezproblemowo. A tak w ogóle to zaczęłam właśnie 5 miesiąc- już prawie połowa :-) Co do badań genetycznych to ja płaciłam 300 zł i plus 50 zł za nagranie. Na takim badaniu wszystko fajnie widać, w naszym przypadku było nawet siusiaczka widać, ale to nic pewnego jeszcze :-) pobrali mi też krew i mieli przysłać wyniki i martwię się, bo to było 1 paźdź i do dziś nie przysłali wyników... Lekarz mówił, że jak wszystko będzie ok to po prostu wyślą, a jeśli będą wątpliwości to zadzwonią i wezwą na rozmowę, a tu ani jednego ani drugiego... Co o tym myślicie? W pierwszych badaniach miałam morfologię, mocz, glukozę, toksoplazmozę, różyczkę, hiv, WR. Potem już mocz i morfologię co jakiś czas :-) Też martwiłam się bólami jajników, ale lekarz mówił, że pracują na rzecz ciąży i to normalne. Z czasem minął lub się dużo zmniejszą. Też brałam czasem no-spę. A mdłości przylazły do mnie dopiero w 6 tyg. Wcześniej czułam się świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam do Was pytanie odnośnie waszej temperatury ciała? bo ja mam około 37 C i juz sama nie wiem czy wiązać to z moim przeziębieniem, chociaz po nim nie ma już praktycznie śladu czy ten stan podgorączkowy utrzymuje sie z innego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalkaa, to normalne :-) w ciąży tak jest. Też tak miałam i nawet lekarza pytałam, powiedział, że to normalne :-) także spokojnie :-) Dzwoniłam do tego lekarza od badań, powiedzieli, że wyniki są ok :-) i że je wysłali, ale skoro ich nie dostaliśmy to wyślą jeszcze raz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izasali
Czesc dziewczyny !!!!!! Po pierwsze gratulacje tym ktorym sie udalo zajsc w ciaze ! :)))) Ciesze sie razem z Wami ! Jak czytalam Wasze posty to az mi lezki szczescia polecialy ! JESZCZE RAZ GRATULACJE ! Dziewczyny mam maly proble . Otoz jestem 5 dni przed @ a moje piersi sa ogromne od paru dni a dokladnie od 3-4 dni po owulacji. Dzis z przerazeniem wyczulam cos twardego w piersi , moja mama miala kilka guzow w piersiach wiec ja juz podejzewalam ze i ja je mam wiec zaczelam sie "dotykac" (sorki za doslownosc) i wyczulam bardzo powiekszone kanaly mlekowe , sa bardzo wyczuwalne a piersi mnie strasznie bola . Dodam ze staramy sie o malenstwo od 8 lat . Z pewnoscia to nie ciaza bo to zaczelo sie kilka dni po owulacji wiec duzo za wczesnie , ale moze ktoras wie co sie dzieje i dlaczego mam taki bol w piersiach ? Dodam ze zawsze mialam bol piersi przed okresem ale jakies gora 5 dni przed . Prosze poradzcie . Pozdrawiam cieplutko !!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isabeli najlepiej jak po okresie pójdziesz na usg, wtedy wszystko się wyjaśni, no chyba ze nie dostaniesz okresu bo np. jesteś w ciązy :) choć usg zawsze jest wskazane jeśli cos Cię niepokoi asik, justa, psikusek lallka kurka wodna zjadłam zapiekankę makaronową i tam był ser pleśniowy o czym zorientowałam sie po zjedzienu :/ boze jak jestem na siebie zła, myslicie że taki usmażony w piekaniku ser pleśniowy moze mi jakos bardzo zaszkodzic ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alibaba357
hej, dziewczyny odebrałam bete i moj wynik 391 co on oznacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izasali
Jeny79 dziekuje za odpowiedz ! Napewno sie wybiore do lekarza i zobaczymy co powie . Dam znac jak cos sie wyjasni . Powodzenia dziewczyny ! Trzymam kciuki za wszystki ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alibaba357
ktos pomoze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alibaba357
naprawde?:) az trudno uwierzyc dopier co miałam laparoskopie a teraz miałam zacząć stymulacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz normy poniżej, ja miałam ok 400 w 28dc i to wskazuje na ok 4 tydz :) gratuluję !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeny chyba od jednej porcji sera pleśniowego nic złego sie nie stanie, u mnie było gorzej bo byłam juz wciąży nie wiedząc o tym i piłam wino. byłam u gin w 26dc i nic nie widziała a ja miałam normalne objawy jak na okres no i pozniej mieliśmy impreze w domu i troche wina wypiałam, potem jeszcze szliśmy na roczek i też wypiłam jeden kieliszek wina.w 35 dc zrobiłam test i okazało się że jestem w ciąży. wiem że to trochę niemądre z mojej strony skoro się tak długo staraliśmy, ale ja byłam pewna że @ przyjjdzie i chciałam troche odreagować.mam nadzieję że nic przez to nie stanie sie mojemu maleństwu, przynajmniej staram się tak myśleć. gdybym mogła cofnąc czas nigdy nie wzięłabym alkoholu do ust. alibaba gratulacje i witamy na pokładzie przyszłych mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izasali pewnie masz taki gruczoł, ja tez tak mam wyczuwalny w lewej piersi ale raczej bliżej pachy, robiłam usg i się okazało że to gruczoł a ja myslałam że jakiś guz bo w dotyku wyczuwalny na jakieś 2cm-3cm średnicy. zrób usg i będize dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alibaba357
rany dziewczyny jakoś mi tak strasznie w to uwierzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alibaba, to na 100 % ciąża!!! Ale się tu dzieje :-) ciesz się, bo ta radość dosięgła i Ciebie! Jeny, nie martw się tym serem, taka odrobina i to pieczona nie powinna zaszkodzić :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izasali
Dzieki dziewczyny ! Problem jest dla mnie troszke dziwny poniewaz moge wyczuc wiele powiekszonyc kanalow mlekowych w obu piersiach , a bol calych piersi jest straszny i to trwa jaz 7-8 dni a do @ pozostalo jakies 5 . Nie wiem co o tym myslec .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izasali
Alibaba GRATULACJE !!!!!!!!!!!! Mam nadzieje ze ja tez sie kiedys doczekam . :( Ale ciesze sie z Twojego szczescia ! Dbaj o siebie i jeszcze raz gratuluje !!!!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeny nic Ci nie będzie, alko też nie wolno a czasem się człowiek skusi na łyczek. Kochana gratuluję Ci bardzo ciąży :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alibaba357
dziewczyny bardzo wam dziekuję, trzymam za Was kochane kciuki teraz widzę że wszystko jest mozliwe 29 sierpnia miałam laparoskopie endometrioza II stopnia guz na jajniku ponad 7 cm .... Wam sie tez uda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki asik :* też tak myslę własnie :) lalko nie Tobie jednej sie to zdarzyło, moja koleżanka zanim sie dowiedziała była na weselu i jak to na weselu ;) podobno ostro popiła ;) teraz jest juz w czwartym miesiącu i będzie córeczka, laleczko nie zamartwiaj sie tak kochana, ciesz ze jesteś w ciązy :) to powód do radości, nie zamartwiaj sie na zapas, ja Ci to mówie największa pesymistka tego forum ;) pomyśl udało sie nam !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nevergetup
Alibaba gratulacje!!! Tutaj istne szaleństwo:) I dobrze w końcu tyle czekałyśmy:). Dziewczynki nie ma co przesadzać z kieliszkiem wina i kawałkiem sera tym bardziej jak się jeszcze nie wie o maleństwie:) A Jeny lepiej nie myśl o tym kawałeczku sera bo denerwując się zrobisz więcej szkody niż ten ser :) Ja z kolei byłam wczoraj na badaniach i mam zrobiona taką rzeźnie na rękach że szok. Siniak na jednej ręce a na drugiej pół dłoni w siniaku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze dobrze ze Was mam Kochane dziewczyny. bo w sumie to nie mam za bardzo z kim pogadać na ten temat i dlatego Wam tu wszystkie żale, pytania i wątpliwości wylewam. a wy Kochane moje zawsze pocieszycie i doradzicie:) jeny chyba nie ma jednak wiekszej pesymistki niż ja, mój mąż by Cie uświadomił, bo ma za mną 3 światy. ja zawsze widzę wszystko w czarnych kolorach. taki poprostu mam charakter i chciałabym to zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×