Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niedowierzajacaaa

Leniwe pierogi czy kluski

Polecane posty

Gość niedowierzajacaaa

Bardzo prosze o przepis na leniwe pierogi albo kluski( to chyba to samo), czytaam wiele przepisow , ale wolałabym taki przepis przez kogos juz wyprubowany,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja ostatnio robiłam leniwe
następująco: 0,75 kg twarogu (nie ma znaczenia jaki) 4-5 ugotowanych i ostudzonych ziemniaków 1 jajko szczyopta soli mąka - tu ilość na oko, dosypujesz i patrzysz czy konsystencja dobra. ciasto powinno być lekkie, może być nawet nieco keljące sie do ręki. podsypujesz blat mąką, robisz wałeczki i tniesz jak kopytka, wrzucasz na osolony wrzatek z odrobiną oleju i gotujesz 4 minuty po wypłynięciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leniwe z ziemniakami??????????? Nigdy w zyciu! Pierogi leniwe to slodkie danie i robi sie je tak: Kostka twarogu Jajko garsc rodzynek szczypta soli maka Bialy ser rozgniatamy widelcem , dodajemy jajko, mieszamy, dodajemy po trochu maki i rodzynek - az uzyskamy sprezysta konsystencje. Wtedy na blacie podsypanym maka kulamy waleczki z powstalego ciasta - mniej wiecej o srednicy 2 cm. Waleczki kroimy poprzecznie w \"pierogi\". Wrzucamy je na wrzaca wode i gotujemy do czasu az wyplyna. Podajemy ze zrumieniana na maselku bulka, mozna posypac cukrem do smaku. Smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja znam ten przepis z ziemniakami i pierwsze słysze zeby robiło je sie inaczej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedowierzajacaaa
A twrog ma byc zmielony, i białka ubite na piane? i wogole jakie Wasz wyszły , te z ziemniakami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie zawsze
wychodzą dobrze i robię tylko te z ziemniakami. nie ubijam piany a twaróg ugniatam takim czymś do ubijania ziemniaków na pire.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwe z ziemniakami??????? nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!! twarog, jajko, maka i sa pycha!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara już gospodyni
u mnie w domu zawsze robiło się leniwe z ziemniakami...i moja mama i babka tak robiły, ja tak robię i moja córka swemu męzowi też takie robi i wszyscy sa zachwyceni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba cie pogielo asienka
Kopytka to kluchy ale bez sera, w leniwych glownym skladnikiem jest ser, duzo ludzi dodaje tez do tego ziemniaki, wtedy np. dobre sa ze skareczkami, jesli nie dodajesz ziemniakow to dobrze do twarogu dorzucic troszke serka homogenizowanego, bialka ubic na piane a nie dodawac razem z zoltkami a po ugotowaniu podawac np z cynamonem. Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepis na LENIWE PIEROGI :-D - ok. 0,5 kg sera bialego półtłustego - 1 jajko - ok. 7 łyżek mąki wrocławskiej - sól, masło, cukier Do miski wkładam ok. 0,5 kg białego sera półtłustego, rozdrabniam go widelcem, wrzucam całe jajko i ok. 6 lyżek mąki wrocławskiej, szczyptę soli, urabiasz to wszystko ręką (to chwila, aż wszystkie składniki się połączą). Ciasto dzielę na 2 części, posypuje blat mąka (trochę ok. 1 łyżka) i ukulam wałeczek z jednej części ciasta i kroję z ukosa kluseczki (z drugą częścią -robię tak samo). Pierogi wrzucam do osolonej gotujacej się wody, gotuje chwilkę, jak pierogi wypłyną, wyciągam, polewam roztopionym masłem i posypuję cukrem. Pycha! Pierogi są lekkie, bo nie mają dużo mąki i smaczne. Samo przygotowanie ok. 10-15 min. łącznie z gotowaniem. Jest to szybki obiad i smaczny :-D Porcja jaka podalam jest na 2 osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roznica
Pierogi leniwe to klasyczna polska kuchnia i przepisy sie datuja od setek lat. W wiekszosci dawnych ksiazkach kucharskich sa przepisy na pierogi leniwe, ale proporcje skladnikow sie roznia. Jest tez wymiana zdan na temat nazwy i sprzeczki, maja byc z ziemniakami, czy bez. Pierogi leniwe z cala pewnoscia z twarogiem, bez twarogu to sa kopytka wylacznie. Istnieja od dawna 2 wersje pierogow leniwych: z ziemniakami albo bez ziemniakow, ale zawsze z twarogiem. Jedna i druga wersja to pierogi leniwe, bo twarogu do kopytek sie nie dodaje wcale. Mylacy moze byc ksztalt, bo tradycyjnie jest to taki sam ksztalt, jednak potrawa zasadniczo inna. Nastepnie, pierogi leniwe mozna jesc na slodko albo na slono, jak kto woli. Ja zdecydowanie wole na slono, posypane zrumieniona bulka tarta (na suchej patelni) i polane stopionym maslem. Kto woli na slodko, to posypuje cukrem. Niektorzy oponuja, ze pierogi musza byc nadziewane, a jesli nienadziewane, to sa kluski. W formie to sa kluski, ale ze wzgledu na sklad od dawien dawna maja nazwe pierogi leniwe. Leniwe dlatego, ze robi sie b. predko i latwo w przeciwienstwie do tradycyjnych pierogow, ze niby dla leniuchow. Ja dodam takze dla zapracowanych, bo nie wymagaja duzo czasu a smak swietny. Na slono przypominaja tradycyjne pierogi, ale sa bardziej delikatne, zwlaszcza, jesli sie doda zoltka osobno i osobno ubita na sztywno piane, zamiast calych jajek. Maki ziemniaczanej ani proszku do pieeczenia stanowczo nie polecam. Asienka, racji nie masz ani za grosz, powiewaz od czasu o wiele dluzszego, niz nie bylo Cie na swiecie pierogi byly robione w 2 wersjach jak wyzej i wcale nie musza byc na slodko. Problem polega na tym, ze obecnie wiekszosc mlodszych gospodyn lepiej zna kuchnie Europy, niz tradycyjna, klasyczna kuchnie polska. Dlaczego? Bo nie maja polskich ksiazek kucharskich, tylko czytaja nowosci ze swiata. Choc i rozeznanie w kuchniach sasiadow tez nie zawsze jest akuratne, chocby np. bulgarskie leczo. Ludzie zmieniaja, dodaja i odejmuja skladniki i to juz jest cos innego. Porownujac - czy kazdy gotuje te samy zupy tak samo? Albo czy wszyscy tak samo robia pieczen albo bigos? Po co te spory i pisanie "nigdy w zyciu". W zyciu, w zyciu, tylko ktos sie upiera bo ma male pojecie w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, a czy to przypadkiem nie zależy od regionu? Ja mam taką hipotezę, że na Południu Polski robi się leniwe z ziemniakami, je na słodko lub słono. NA Mazowszu bez ziemniaków i raczej na słodko. Czy ktoś może potwierdzić lub zaprzeczyć wg własnych doświadczeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość r6ii769807t79
ja mieszkam na podkarpaciu i u mnie w domu robi sie w 2 wersjach:)mama z ziemniakami, babcia i siostry z samym serem:)wsrod znajomych tez tak roznie:)wiec "nigdy w zyciu" sie nie sprawdza:D aha a ja wlasnie po pracy bede robic z serem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i co sie jedziecie
kazdy robi inaczej!! Ja w zyciu zadnych pierogow bym na slodko nie zjadla :O Chyba, ze z owocami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość r6ii769807t79
a to taka specyfika kafeterii;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leniwe to takie ruskie, tylko że jak ktoś ma lenia to nie robi ciasta z mąki a farszu z ziemniaków z twarogiem, tylko to wszystko razem siup do ciasta i ciach kluski... :P A tak na serio to u mnie (południe Polski) robi się leniwe z ciasta twarogowo-ziemniaczanego (zreszta wg Kuchni Polskiej) a kopytka z ciasta ziemniaczano-mącznego. I ja też lubię leniwe na słono - fantastyczne są ze śmietaną, ale to już dla koneserów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiak445
prosze o pomoc jakiej maki uzyc zwyklej czy ziemniaczanej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak kopytka
to z ziemniaczanej wg mnie smaczniejsze, ale jak dasz pszenną to też wyjdą tylko smak trochę inny jak robisz kluski serowe bez ziemniaków to mąka pszenna do leniwych z serem i ziemniakami to możesz pomieszać i dać i tą i tą , albo zdecydowac się na jedną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacusieńka
kopytka to tylko z mąki pszennej (550) a jak z mąką ziemniaczaną to wychodzą kluski śląskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak kopytka
gruba przesada, a tego się nie strzela i aptekarska dokładnosć nie jest konieczna :-D do kopytek możesz także dać mąkę pomieszaną czyli część ziemniaczanej i część pszennej a już przemiał przy tych kluskach jest naprawdę mało istotny :-P czy dasz 405, 450, 500 czy 550 to dla klusek mała róznica - chyba, że dasz mąkę z grubego przemiału powyżej 720 i więcej to ci kluski takie razowe wyjdą, ale też złe by nie były, no i zdrowe z razową maką ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no z ziemniakami
to przeciez pierogi ruskie. A leniwe pierogi nie wyglkladja jak pierogi tylko jak kluski i sa z twarogu , maki , ew jajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiak445
bardzo dziekuje za dorade barodo mi pomogli jacusieńka i jak kopytka naprawde dziekuje kopytka były przepyszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×