Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mayawi

nauki przedmałżeńskie

Polecane posty

w niedalekiej przeszłości planujemy ślub, nie wiemy jednak gdzie udać się na nauki przedmałżeńskie. Mieszkamy w Białymstoku, moja parafia jest daleko stąd w małym miasteczku, a narzeczony jest prawosławny. Ślub na pewno w kościele w mojej parafi, ale co z naukami czy też musimy na nie tam chodzić????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eluss
W niedalekiej przeszłości to chyba sie nie da planować ślubu :P Chyba że w przyszłości.A tak poważnie to radze isc do jakiejkolwiek parafii i porozmawiac z ksiedzem on napewno Ci powie co zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście że w przysłości, to z wrażenia po zaręczynach, jeszcze nie doszłam do siebie:)))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to nauki sa obowiazkowe, ale mozna je odbyc w dowolnej parafii. Ppotrzebne sa tez spotkania w poradni rodzinnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nauki są podobno obowiązkowe. Moja przyjaciółka mieszka na wsi i nie musiała na nie chodzić. Ksiądz powiedział, że skoro studiuje to nie są jej, ani narzeczonemu potrzebne studia. Ona się bardzo ucieszyła, bo studiowała dziennie w Lublinie. Tam chodzili by na kurs, a podobno jest płatny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchajcie czy za mauki sie placi? ide dzis do koscioła i bedziemy sie zapisywac na nauki. Troche głupio mi o to zapytac ksiedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaet
Tak za nauki się płaci - przynajmniej wszędzie tam gdzie ja pytałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w mojej parafi kurs przedmałżeński jest za darmo. Płaci się za to księdzu za slub -500 zł, kościelny 120 zł, organista -250zł, strojenie kościoła przez siostrę - 600 zł, zapowiedzi -100 zł od osoby. Jesli się chce scholę lub chór to dodatkowo minimum 200 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazdy mowi cos innego... Wydawalo mi sie że placi sie za ten przyspieszony, a za zwykły nic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apartydaaaaaa
dupa tam sa za friko w karzdym kosciele jest rozpiska gdzie wlasnie trawajq gdzie beda i kiedy sie koncza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×