Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość KICI2345

Problem - ZAPARCIA!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Gość gośćEwelina
Poczytaj o zaparciach na stronie http://www.stopzaparciom.pl/ Jest tam dużo informacji o zaparciach, ich przyczynach i sposobach na pozbycie się tej dolegliwości. Z tej strony dowiedziałam się o preparacie Dulcobis, od wtedy nie boję się już zaparć - mam na nie sprawdzony sposób :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcr
Problem zaparć dotyczy większości kobiet w różnych grupach wiekowych, może być spowodowany nieprawidłową dietą, bakiem aktywności fizycznej lub chorobami (np. jest jednym z objawów niedoczynności tarczycy). w zwalczaniu problemu polecam zwiększenie zawartości błonnika (jedzenie np. conajmneij dwóch pomarańczy dziennie), picie odpowiedniej ilości wody i aktywność fizyczna. Jeśli problem jest bardzo dokuczliwy i długotrwały warto także skontaktować się z lekarzem. Zamieszczam też link do strony, gdzie można znaleźć wiele ciekawych porad http://www.stopzaparciom.pl Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusgar
Ja też długo borykałam się z problemem zaparć.. Kupiłam sobie nawet błonnik, żeby jakoś mi pomógł,ale bez skutku.. Od jakiegoś czasu biorę Dulcobis i jak na razie jestem zadowolona ;) Tutaj macie link do strony, jeśli chcecie sobie więcej poczytać o zaparciach: http://www.kreatywna.pl/zdrowie/ile-wody-dietetyk-obala-kilka-mitow/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A stosował ktoś czopki eva/qu? Ja spróbowałam ich zupełnie przypadkiem, kiedy dopadło mnie podczas wyjazdu i koleżanka mnie podratowała. Bardzo szybko działają, jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja stosuje czopki evaqu, mam je zawsze w swojej apteczce, moim zdaniem jedyny szybko działajacy i skuteczny sposob na zaparcia, ze tak powiem dziala u zrodla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, ja mam taki problem czasami jak jestem na miescie czuje dziwne parcie I niewiem czy chce mi sie baka puscic czy kupke mi sie chce. Czy ktos tak ma?? Niewiem co robic. Pomozcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna521
Najszybciej jak weźmiesz coś z apteki: ja podaję dzieciom dicopeg junior - od razu jest efekt. Wiadomo, że musisz się ogólnie zdrowo odżywiać, bo chociaż te leki nie przyzwyczajają, to musisz zmienić dietę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy przewlekłych zaparciach należy zrobić kolonoskopie. Ja zrobiłem i okazało się, że powodem było skręcone jelito. Jestem 4 tygodnie po badaniu z odkręcaniem jelita. Urodziłem się na nowo, do ubikacji chodzę codziennie, nawet dwa razy, a cierpiałem tak około półtora roku. Teraz chce się żyć i jeść. Oczywiście pamiętajcie o dobrym żywieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z zaparciami mialam jeden jedyny raz ogromny problem - gdzy byłam w ciazy :( na szczescie na rynku sa dostepne bezpieczne dla matki i dziecka czopki eva/qu ktore bardzo szybko dzialaja od aplikacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mepeta
Ja się mogę tylko podpisać pod tym co niektórzy tu piszą - na zaparcia bardzo dobrym i tanim sposobem są czopki. Ale nie wszystkie czopki. Polecam wybierać te naturalne, takie jak np eva/qu. Bardzo szybko działają i nie ingerują w nasz organizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Choruje na tarczyce,zaparcia u mnie to normalna sprawa.Od kad kolezanka poleciła mi herbatke oczyszczajacs Mitra ,ktora zakupuje sie w sklepach zielarskich,ekologicznych,problem znikł.Sama nie wierzyłam w działanie jakis tam zioł bo probowałam wszystkiego,soki z ogorkow,woda ,tabletki przeczysxczajace,duzo błonnika,przerozne herbatki i nic.Polecam i na pewno pomoze,dalej wsrod kolezanek rozpowszechniłam nazwe i kazda jest zadowolona:)cena 30 saszetek to w granicy 23-27 zł,zalezy od sklepu.pozdrawiam i polecam,ulga po paru h:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tam wole sprawdzone domowe sposoby albo szybkie. Polecam herbatke z rumianku czy sok z śliwek .. czopków nie lubię .. pamietam jak babcia mi z mydła aplikowała.. mam uraz wolę kupić dicopeg z wodą rozrobić i mam spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarrySue
żadnych tabletek nie radzę. Jak przez tydzien nie byłam w toalecie to brałam bisakodyl - fakt pomógł, ale tylko następnego dnia, a przez reszte tyg znowu cisza...Jestem aktywna (3-4 razy w tyg biegam + siłownia), jem zdrowo (dużo warzyw i owoców, nie smażę) i piję ok 2-3 l dziennie a zaparcia mam cały czas:/ Od miesiąca dietę przygotowuje mi dietetyk z dietomatu http://dietomat.pl/profil/dietetyk i jest dużo lepiej. Okazało się, że pomimo tego, że zdrowo jadłam to źle łączyłam posiłki co prowadziło do zaparć. Póki co opieram się na przygotowanych jadłospisach, bo są urozmaicone, smaczne i dopasowane do dtego co lubie jesc. Mam nadzieje, że waga zacznie spadać w dół:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oj niestety tak to jest z tym zaparciami.. ciezka sprawa. na tą chwilę polecam dicopeg a po wyleczeniu zmien diete, dodaj wiecej wody, błonnika. Powinno być lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina855
Ja również stosowałam dicopeg 10g na zaparcia. Nie wiedziałam, że cokolwiek na mnie zadziała, ale stało się. Nie wyobrażam sobie nie stosować tego leku, kiedy występują u mnie problemu z wypróżnianiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spróbuj jeść więcej błonnika :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedyś miałam zaparcia, walczyłam z nimi i średnio mi to wychodzilo. Ze 2 lata temu samo mi przeszło. .. Ale pisze tu dlatego, że zauważyłam, że po wypiciu KAWY ZBOŻOWEJ INKA od razu rusza przemiana materii, a jeszcze dolać mleka, to już całkiem :-) naturalny sposób i dzieciom od 3 roku życia można dawać. Szkoda, że ja w dzieciństwie nie lubiłam inki, bo może by mi już wtedy pomogła a tak męczylam sie ponad 20 lat. W sumie nadal za bardzo mi nie smakuje, ale jak wypuścili karmelową (a musiałam przejść na odwyk od cappuccina), to kupiłam i raz na parę dni wypije. Ale rewolucję żołądkowe potem są. Może u osób z zaparciami nie będą tak nagłe ;-) Z doświadczenia powiem NIE BIERZCIE ŻADNYCH TABLETEK czy coś w tym stylu to tylko uzależnia a potem jest jeszcze gorzej. Spróbujcie inke, pieczywo pełnoziarniste, owoce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Aga
Na mnie działa woda z kiszonej kapusty, fajnie czyści jelita. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Suszone sliwki, ziarna slonecznika i dyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wingz
Na zaparcia piję albo kiszonkę albo kefir. Na ogół to pomaga, chyba że problem jest zaawansowany to wtedy ratuję się dicopegiem 10g. Mój mąż natomiast wcina śliwki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Subka
Kefiry i śliwki mi pomagają na takie słabsze zaparcia. Jak już trwają 4-5 dni to już tylko czopki są w stanie mi pomóc. Ale zawsze mam w domowej apteczce na wszelki wypadek Eva/qu. 15 minut i po wszelkich problemach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie ten problem na wyjazdach zawsze dotyka..zbliża się właśnie czas urlopu, więc powoli spisuję listę rzeczy do zabrania, w tym zaopatrzenie wakacyjnej apteczki..w zeszłym roku te czopki ratowały mnie na kempingu i wytrzymały bez lodówki..więc w tym roku też z pewnością je zabiorę na wyjazd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A próbował ktoś Zioła Tybetańskie ? http://odchudzanieziolatybetanskie.pl/film/ Jeśli nie, zdecydowanie polecam każdemu. Działają bardzo mocno i dobrze. Przerobiłam kilka suplementów i ten jest naprawdę najlepszy i zdecydowanie najzdrowszy. Zaparcia i niemożność wypróżniania przeszły jak ręką odjął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no jasne, czopki, tabletki, tybety... A woda z kapustki czy ogórków co dnia i po sprawie! Na wylot...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też jadłam śliwki ale pomagały tylko na początku i zaparcia znowu wróciły. później kupiłam zioła Fibra Vitale i jestem strasznie zadowolona bo dobrze oczyszczają jelita i nie cierpie już na zaparcia a do tego kupiłam je w zestawie wiec były w promocyjnej cenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drimka69
nie na taki problemy znajdowały się sposoby. nie ma co się załamywać. po prostu trzeba się wziąć w garść i po prostu znaleźć odpowiednie lekarstwo. ja też miałam niedawno tak, że albo miałam rozwolnienie albo miałam zaparcia. jak zaczęłam stosować Debutir to mi przeszło. Biorę dwie tabletki na dobę i mam spokój. Teraz wypróżniam się regularnie i w cywilizowany, normalny sposób. nie mam przykrych niespodzianek, które zawsze w pracy mnie krępowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maddie84
Z zaparciami trzeba regularnie walczyć. Mogą doprowadzić do hemoroidów lub wielu innych dolegliwości. Kiedy nasze starania nie dają rezultatu, trzeba koniecznie udać się do lekarza, który pomoże ustalić przyczynę. W moim przypadku pomogła zmiana diety i więcej ruchu. Dieta oczywiście bogata w błonnik. Dieta i ruch - u mnie to dało rezultaty. Teraz tylko raz na jakiś czas robię sobie miesięczną kurację synbiotykiem Biopron IB-Symbio z błonnikiem i mam spokój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×