Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Anka33

kiedy zaczęłyście robić zakupy dla dziecka ?

Polecane posty

Gość Anka33

Od którego miesiąca ciąży kupowałyście coś dla dziecka, jestem w 22 tygodniu i każdy ciągle mi powtarza, że mam się wstrzymać, a najlepiej to nic wcześniej nie kupować, tylko dopiero po porodzie. Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, że po porodzie biegam za łóżeczkiem, wózkiem itp. Koleżanka z pracy kupiła mi ubranko i reszta babek prawie ją "zjadła", że tego się nie robi, żeby nie zapeszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, znam te przesady rowniez ;) Mnie az nosi, zeby nie zaczac juz kupowac (18tc) - wchodze do sklepow z dzieciecymi fatalaszkami, ogladam, marze i wychodze... Ciagle mi dookola trabia - nic nie kupuj, to przynosi pecha! Ale nie wyobrazam sobie isc do szpitala bez wyprawki, nie majac podtswowych \"gadzetow\" w domu (typu lozeczko, wozek, pieluchy, niemowlece skosmetyki itepe). Ustalilismy z mezem, ze w tajemnicy, zwlaszcza przed tesciowa, ktora ciagle nas ostrzega, okolo 2 miesiecy przed koncem, skompletujemy podstawowa wyprawke - nie ma co szalec na poczatku, pozniej bedziemy wybierac kolejne rzeczy - ale pakiet kaftanikow, pieluch, spiochow, kocyk, becik, fotelik, lozeczko itd trzeba miec, bez wzgledu na to, czego zabraniaja Ci \"rozsadni i zyczliwi\" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninka35
Mój mąż chciał kierować się tymi przesądami i jak zaczęłam znosić do domu ubranka i kosmetyki to zapytał, czy tego nie kupuje się poporodzie. A ja go zapytałam czy jak urodzę dziecko to bęzie umiał sam kupić wszystko co potrzebne. Stwierdził, że nie i żebym dalej kupowała to co niezbędne. Wózek i łóżeczko kupiliśmy razem. Resztę kupowałam sama. Zaczęłam pod koniec 7 miesiąca. Fajnie macie dziewczyny. Pamiętam z jakim przejęciem kompletowałam kosmetyki i ubranka. Było parę "wpadek", ale miło wspominam ten czas. Zwłaszcza teraz, kiedy dzidzia skończy zaraz roczek. Ten czas tak szybko mi ucieka. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petra
ja zaczełam kupowac juz jak zaczelam planowac dziecko:-),czyli jeszcze przed ciążą.natomiast gdy "wyszła" druga kreseczka,to rozpedziłam sie na dobre.Dzis pierwsz corka ma 12 lat!.Zaczełam starania o drugądzidzię i ....kupuję :-) Pozdrawiam! P.S.Głupie przesady i obawy,jak ktos w nie wierzy,potrafia byc niebezpieczne,bo wtedy działa potega podświadomości,wiec jak macie obawy,to raczej czekajcie,az wam intuicja podpowie,ze nadszedł czas....pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przesady, przesady, eh Ja tam sobie nie wyobrazam kupowac wszystkiego jak juz dzidzia bedzie na swiecie.Nie da na to czasu! I nawet nie radze w koncowce ciazy bo to jednak troche trzeba sie nalatac. Ja tam kupilam wszystko przed porodem i mam codna zdrowa corunie:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaczęłam zakupy jak na USG poznaliśmy płeć dziecka. Mniej więcej pod koniec 6 mca. Nie wyobrażam sobie żebym miała to robic po porodzie, albo nie daj Boże mój mąż ;). Na termin wszystko było skręcone, wyprane i wyprasowane. Synek ma 5 miesięcy i jest super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka33
Bardzo Wam wszystkim dziękuję. Niby człowiek nie wierzy w te głupoty, ale jeszcze nic nie kupiłam. Nareszcie mogę bez stresu latać po sklepach. Tak się zastanawiałam jak by to wyglądało gdybym po powrocie ze szpitala nie miała w co ubrać dziecka, ani w czym go położyć. Poza tym chyba łatwiej rozłożyć większe zakupy w czasie niż kupować hurtem na ostatnią minutę. Tym bardziej, że trzeba to wyprać, wyprasować, skompletować itd. Jeszcze raz DZIĘKI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaczelam jak tylko sie dowiedzialam,ze jestem w ciazy.u kazdej kobiety jest inaczej,ale ja nie usiedzialabym spokojnie czekajac!w siodmym miesiacu mialam juz wszystko poukladane w szafce i przygotowane w lazience.czulam sie spokojna ,a poza tym sprawialo mi to wielka frajde!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i taniej to wszystko wychodzi,bo na poczatku kupujesz wszystko co okazyjnie znajdziesz i jednoczesnie jest ladne,a tak to musisz kupic chociaz zadnej okazji nie ma i musisz placic dwa razy wiecej za jakis kocyk np.,bo juz masz malo czasu na szukanie.no,chyba,ze masz duzo pieniedzy i cena nie gra roli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie.jestem w 6 miesiacu ciazy i szczerze mowiac,dopiero teraz zaczelam robic zakupy.mam ciaze zagrozona i moze nie powinnam tego robic,ale nie moge sie oprzec jak widze takie slodkie ubranko.mam juz lozeczko i teraz szukam w internecie reszty,czyli wyposazenia do niego.najlepsze sa na www.krasnoludek.pl-polecam.ceny przystepne i duuuuzy wybor.raz,ze wychodzi troche taniej niz w sklepie,a dwa,ze nie ma potrzeby wychodzenia z domu,to akurat w moim przypadku jest super.takze,kupuj ile wlezie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IWKA26
hejka!ja zaczelam robic zakupy od 7 miesiaca takie najpotrzebniejsze:)zostaly mi dwa tygodnie i mysle ze wiekszosc juz mam:)oprocz wozka to stwierdzilismy ze po porodzie choc juz mamy upatrzony tylko jechac i kupic:)lozeczko juz od mieciaca stoi w pokoju dziecka i czeka na niunie:)pozdrawiam i radze kupowac wczesniej po porodzie nie da sie rady wszystkiego zalatwiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny! Ja zaczełam robić pierwsze zakupy około 20 tc. Teraz jestem w 31 tc i prawie wszystko już mam. Łóżeczko, materacyk, pościel, przewijak, ręczniczki, rożki, ubranka (kaftaniki, śpioszki, body, pajacyki itp) na rozmiar 56, 62 i nawet na 74:) Mam też już pieluchy z tetry i te jednorazowe, troszeczkę kosmetyków, butelek, smoczków, grzechotek, zabawek, fotelik do samochodu i inne dyrdymały. Nie wyobrażam sobie kupować tego wszystkiego po porodzie albo pod sam koniec ciąży jak będzie się ciężko ruszać, tym bardziej nie wyobrażam sobie mojego męża latającego po sklepach z artykułmi dla dzieci, chyba by zwariował. Wcale nie uważam żeby to miało przynosić pecha, a wszystkim głupim przesądom mówię \"Zdecydowane NIE\" hehehe :) Kupowanie rzeczy dla dzidzi to tyle radości, że hej. Buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona 23
Ja zaczelam kupowac po uplynieciu trzeciego m-ca ciazy ;) W koncu jak sie ma czas , ochote i pieniadze kupowac dla swojego dziecka to POWINNO SIE TO ROBIC!!! Gorzej meczyc sie psychicznie. Teraz jestem w 24 tc i dokupowuje to ci mi potrzebne, a wierz mi nie mam jeszcze ok. 30% rzeczy i nie wyobrazam sobie kto mial by to robic po porodzie? Maz? Ja pozszywana? Moja tesciowa????!!!! O nie!! Lepiej zrobie to ja teraz! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agatka199
Tak wam zazdrosze,ja nigdy nie zobacze swojego dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość x czy y
czemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zaczęłam dopiero po 7 miesiącu, ale wyrobiłam się ze wszystkim mimo, że mały urodził si 3 tyg wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W pierwszej ciazy zaczelam kompletowac po 13tyg, po badaniu genetycznym jak wyszlo ze prawdopodobnie dzidzia zdrowa. Coreczka urodzila sie zdrowa i piekna. W drugiej ciazy mialam opory przed kupowaniem i niestety mialam racje. Poronilam w 18tygodniu, nie mialam nic dla dziecka, chyba to przeczuwalam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po usg 3d/4d jakoś 22 tydzień-połówkowe miałam w 23tc z wózkiem jedynie zrobiłam tak że pojechałam, wybrałam, zamówiłam na początku stycznia-termin 28 luty, urodziłam 24 stycznia i niczym się nie przejmowałam bo tylko chemię i wanienkę zostawiłam sobie na po 10tym lutego :P to mąż skompletował, a to co mi nie pasowało-kupiłam potem sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grejtowa
Hej, hej! Mnie już nosi aby wybrać się na zakupy, ale jestem zaboboniasta i czekam do 7 miesiąca, bo teraz jestem w 5... Na razie przeglądam w internecie, spisuje ceny i myślę co by tu jeszcze. Koleżanki które urodziły kilka miesięcy temu robią mi listę i doradzają co jest potrzebne a co nie... Fajnie mieć wsparcie :-). Już się nie mogę doczekać szkraba :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak naprawdę, zanim jeszcze się pojawiło:-) czyli wyprawka Polecam ktualne promocje dla dzieci, po co przepłacać:-) a potrzeb będzie coraz więcej! https://dladzieckataniej.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ubranka w sumie kompletowałam jak skończyłam 5mc., potem zrobienie pokoiku ale tym się zajoł mąz z rodzicami. Najgorzej było mi materac odpowiedni kupic. Ale znalazłam tu taki antyalergiczny http://materacyk.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama2017
Ja zaczęłam w 9 tc. A pozniej w kazdym miesiacu coś. Powoli skompletowałam wyprawkę i nie odczułam tego finansowo. Bo kupowałam stopniowo, a nie wszystko ns ostatnią chwile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny mam do sprzedania parę rzeczy po kosztach, wszystkie są nowe. Niedługo wrzucę na aukcję również ubranka dla chłopca, nowe jedynie wyprane, ale nie używane. Wszystko w naprawdę atrakcyjnych cenach. Zapraszam :) https://allegro.pl/uzytkownik/zulti?order=m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny zapraszam na moje aukcje, sprzedaję parę rzeczy dla niemowlaka, w tym ubranka, wszystkie rzeczy są nowe w bardzo atrakcyjnych cenach w porównaniu do rynkowych: https://allegro.pl/uzytkownik/zulti?order=m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny zapraszam na moje aukcje, sprzedaję parę rzeczy dla niemowlaka, w tym ubranka, wszystkie rzeczy są nowe w bardzo atrakcyjnych cenach w porównaniu do rynkowych: https://allegro.pl/uzytkownik/zulti?order=m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martynaxx
Wiele młodych mam zadaje sobie podobne pytanie lub w momencie kiedy jest już po zakupach zastanawia się czy może o czymś nie zapomniała. Cenną poradą ode nie jako matki trójki dzieci jest zrobienie sobie po prostu listy produktów/rzeczy które będą nam potrzebne w czasie porodu bądź też niedługo po nim. Szukając też informacji na ten temat trafiłam na ciekawy artykuł http://polonia.jgora.pl/zakupy-przed-narodzin ami-dziecka-o-czym-nie-mozna-zapomniec/ który szczerze powiedziawszy rozwiał moje wszystkie dotychczasowe wątpliwości czy aby na pewno mam wszystko co jest mi potrzebne oczko.gif Zgłoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałam od 5 miesiąca powoli aby rozłożyć koszty, choć tak naprawdę najbardziej przydają się i zużywają pieluszki, więc warto kupić więcej, my mam z Huggies i są świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej ciąży zaczęłam kupować jakiś tak w 32/25 tydzień miałam już wszystko gotowe. Teraz w drugiej ciąży musiałam dokupić tylko rzeczy więc robiłam już to w 20-tych tygodniach czyli jakoś 24/29 tygodni miałam już wszystko gotowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×