Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

jest małe prawdopodobieństwo żebyś była w ciąży, ale jakieś tam niby jest. testy w aptece mają wykrywać ciążę od 6 dnia od zapłodnienia, ale i tak za wcześnie nie ma co robić. nie nakręcaj się na ciążę bo tylko sobie będziesz wmawiać różne objawy martw się bardziej tym, że chłopak jest średnio odpowiedzialny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola90
dziękuje ci bardzo jesteś wspaniałą troche sie uspokoiłam ! ale test zrobie i tak po jakis 2 tygodniach i wtedy zobaczymy myslisz ze bedzie negatywny ?? wiem jedno juz nigdy wiecej nie dopuszcze do takiej sytuacji !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa- ja biore cyprest. Nie chcialabym laczyc opakowan, ale skoro lekarz karze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ola90...Na razie nie ma po co, jak nie dostaniesz okresu to wtedy... puskaa...A co masz o tym w ulotce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe no poradzic sie lekarza. Pierwszy raz bede laczyc opakowania. To znaczy, ze okresu teraz nie dostane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puskaa Teoretycznie nie,ale mogą wystąpić jakieś plamienia,przez to połączenie opakowań :P Jestem po ósemkach-normalnie chomik z murzyńska wargą :D ole!!!! mogę bez wyrzutów sumienia zjeść całe pudełko lodów ;) Poszło tak fajnie,że nie mam antybiotyków ]:->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaQ :) to ja się dołączę do tych lodów żeby na pewno pomogły ;) bo to nigdy nie wiadomo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miły zwierz tylko trochę się ślini ;) dobrze będzie; potraktuj to jak taką małą dietę. fajnie, że poszło tak sprawnie i nie musisz się niczym dodatkowo szprycować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samasobie też się ślinię :D ale kształt paszczęki mam idealny :P oj dobrze,za tydzień mogę już szaleć skoro nie osłabia tabletek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosenkaa
Nie wiem czy któraś z Was mogłaby mi pomóc. Pani doktor przepisała mi tabletki anty. na moje problemy hormonalne,trądzik,wypadanie włosów,nadmierne owłosienie...no i na nieregularny okres. Nie miałam okresu już od 3 miesięcy! I kilak dni temu coś się pojawiło,więc wzięłam pierwszą tabletkę. Lecz na drugi dzień nie ma nagle okresu. Żadnego krwawienia...nie sądze,aby była to wina tabletek ale nie jestem pewna czy to normalne?? i po tych 21 dniach po skończonym 1 opakowaniu na stówę pojawi sie okres czy neikoniecznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dallyna
a ja mam pytanie troche dziwne no ale wole być pewna ... zaczęłam brać tabletki cerazette i dokładnie po trzech dniach i w trzecim dniu miesiączki uprawiałam seks teraz się bardzo boje że z powodu tego ,że stało się to podczas okresu no i zażyłam tylko trzy tabletki moge zajść w ciąże ... eh co wy o tym myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosenkaa Jeśli wzięłaś 1go dnia krwawienia/plamienia,to zrobiłaś dobrze,a okres się zatrzymał przez tabletki,pewnie organizm od razu tak zareagował,bo masz takie problemy. Przez 3 pierwsze opakowania krwawienie w przerwie może się nie pojawić i to wcale nie oznacza ciąży,ale miejmy nadzieję,że jednak się pojawi dallyna Jeśli wzięłaś w pierwszy dzień okresu pierwszą tabletkę i bierzesz je regularnie,zgodnie ze wszystkimi zasadami,to myślę,że nie masz co się martwić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puskaa...No nie, bo nie będziesz miała przerwy na niego:)...Ale pamiętaj, że w czasie brania tego drugiego opakowania, gdzieś w połowie możesz mieć plamienia... GosiaQ...To dobrze, że bez antybiotyków chociaż:) "Jeśli wzięłaś w pierwszy dzień okresu pierwszą tabletkę i bierzesz je regularnie,zgodnie ze wszystkimi zasadami,to myślę,że nie masz co się martwić "--->Ja nie wiem, czy te jej tabletki nie zaczynają działać dopiero od 4 sztuki...Moja siostra miała jakieś takie, które w ulotce miały, ze działają od 4 tabletki...A te Cerazette są jakieś inne chyba, one mają chyba 28 tabletek, a nie 21, dobrze mówię? sosenkaa..."Lecz na drugi dzień nie ma nagle okresu. Żadnego krwawienia"--->Tabletki mogą powodować takie zatrzymanie okresu - ulotka! W czasie przyjmowania 3 pierwszych opakowań z okresem można mieć różnie, możesz tylko plamić, ale jedne plamią tylko w przerwie, inne całe cykle, to się zdarza - masz to zapewne w ulotce... "nie sadzę, aby była to wina tabletek ale nie jestem pewna czy to normalne??"--->Gdybyś przeczytała ulotkę albo ogólnie coś o anty, to byś wiedziała, że to może się zdarzać... "i po tych 21 dniach po skończonym 1 opakowaniu na stówę pojawi się okres czy niekoniecznie?"--->Dziewczyno, na serio, pierwsze co powinnaś zrobić jak kupiłaś tabletki, to przestudiować ulotkę...A odpowiedź brzmi: Niekoniecznie...Tak jak napisałam wyżej, może być z tym różnie...Możesz mieć okres, plamienie, może to trwać krótko, długo...Możesz tylko krwawić, a możesz tylko plamić...I też jedno i drugie może trwać krótko, a może też długo, czyli np. możesz plamić cały cykl - ulotka... dallyna...Nie sądzisz, że powinnaś najpierw o tym pomyśleć, a potem dopiero się kochać?Najpierw powinnaś była przestudiować całą ulotkę, wiedziałabyś wtedy od kiedy działa zabezpieczenie Twoich tabletek... "Mądry Polak po szkodzie" "zaczęłam brać tabletki cerazette i dokładnie po trzech dniach i w trzecim dniu miesiączki uprawiałam seks"--->Co masz w ulotce?Że od kiedy zaczynają działać tabletki?Sprawdź to!Z reguły zaczynają działać od 4 h po zażyciu 1-szej, w pierwszy dzień okresu, ale Ty w swojej możesz mieć inaczej... "teraz się bardzo boje że z powodu tego ,że stało się to podczas okresu no i zażyłam tylko trzy tabletki mogę zajść w ciąże"--->Chyba mogłam zajść:)...To, że stało się to podczas okresu nie ma nic do rzeczy...A co do tego, ze to tylko 3 tabletki to się okaże po tym co masz w ulotce, jeśli masz tak jak ja, czyli działają od pierwszej, to możesz rzec, ze to była już aż 3 tabletka, a nie tylko trzecia...Sprawdź, a będziesz wiedziała, czy masz się czym martwic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa te cerazette mają tylko progestagen i one są dla kobiet karmiących,mają 28 tabletek i jeśli zacznie się 1go dnia okresu to można bez dodatkowego zabezpieczenia ;) W ogole wyczytałam,że coś co mi dali przy narkozie ma barbiturany,dobrze,że to znalazłam,przynajmniej wiem,że do piątku nici,poza tym jestem posiniaczona i obolała,więc i tak nie ma żalu z tego powodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DaLlyna
przestudiowałam :) przeczytałam całą ulotkę parę razy broszury także a oprócz tego wiele forum i opinii ginekologów .. ale wiecie jak to jest gorzej w praktyce kiedy dochodzi strach przed niechcianą ciążą... oprócz tego zamiast wziąść tabletkę z czwartku wzięłam z poniedziałku ale po konsultacji z lekarzem uspokoiłam się gdyż to nie ma żadnego znaczenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i miałam teraz parę plamek krwi...coraz bardziej nastawiam się na nietrzymanie cyklu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosenkaa
dziękuje za odp a dodając nie mogłam przeczytać ulotki bo mieszkam za granica i po rpostu nie rozumię co na niej pisze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, mam pytanie; bralam diane 2,5 roku. w lipcu moj lekarzy wyjechal na wakacje i musialam przerwac kuracje ze wzgledu na brak lekow. od tamtego czasu nie mialam jeszcze okresu, ale na poczatku sierpnia udalam sie znow po recepte i wykupilam lek. ginekolog powiedzial zebym zaczekala az dostane okres i dopiero wtedy znow zaczela brac tabletki, ale moja twarz jest masakryczna a miesiaczki jak nie bylo tak nie ma... myslicie ze moge zaczac brac bez okresu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekaj na okres, ewentualnie idź do lekarza po tabletki na wywołanie. tak będzie najlepiej, bo zaczynanie w środku cyklu (zresztą mocno rozregulowanego) może jeszcze bardziej namieszać. dlaczego nie poszłaś do rodzinnego po receptę? bierzesz już tyle czasu, że mogłaś spokojnie poprosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od poczatku chodzilam prywatnie do niego w moim rodzinnym miescie a zarejestrowana jestem w przychodni w miescie w ktorym studiuje, to jest 3 godziny drogi stad i dlatego tak mi sie troche namieszalo. ale przed tym jak zaczelam brac diane tez miewalam roznie okres czasami co 2 -3 miesiace, podczas brania tych tabletek uregulowal mi sie a teraz znow... ale watpie czy wytrzymam jeszcze z taka buzia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaQ...Aha :) DaLlyna..."a oprócz tego wiele forum"--->Z tym radziłabym uważać:)Nigdy nie wiesz kto jest po drugiej stronie, poza tym, musisz działać według swojej ulotki, a nie opinii ludzi... "wziąść"--->Wziąć :) sosenkaa...No to nie dobrze... megan202..."w lipcu mój lekarzy wyjechał na wakacje i musiałam przerwać kuracje ze względu na brak leków"--->Ło jeju, to nie mogłaś iść do innego? "myślicie ze mogę zacząć brać bez okresu? "--->Nie!Nie możesz sobie tak kończy i zaczynać na własną rękę!!To nie są cukierki, tylko hormony!! I po pierwsze, skoro lekarz powiedział tak, to znaczy, że tak ma być, po to go masz, żeby robić co Ci radzi, a nie to co Ci się podoba, trochę powagi w tym braniu hormonów... "ale wątpię czy wytrzymam jeszcze z taka buzia..."--->No to radzę Ci wytrzymać, bo później możesz mieć lipę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam do sprzedania 3 opakowania tabletek Yasmin. Brałam je rok, kupiłam 6 opakowań na zapas, po czym zrobiłam długą przerwę i już do nich nie wróciłam. Jeżeli któraś z Was je bierze i jest zainteresowana nabyciem ich, prosze o kontakt pod nr gg 194064

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megan202 wiem, co czujesz.... Ja kiedyś też brałam diane 35 przez 2 lata, później lekarz przepisał mi mercilon, który absolutnie nie leczył trądziku. Poprosiłam o zmiane na coś co mi poprawi stan skóry i dostałam recepte na Yasmin. Poprawa była, ale dopiero po jakiś 6 miesiącach, kiedy zrobiłam po roku przerwę i wysypało mi znowu już nie chciało mi się czekać i kolejne 6 miesiecy więc wróciłam do Diane35. Kocham te tabletki, za ich szybkie działanie na stan skóry i zero skutków ubocznych, i nie psucie watroby (ale to akurat indywidualna sprawa). Mnie tez sie bardzo spieszyło, ale badzmy rozsadne i trzymajmy sie regul, możesz sobie tylko zaszkodzic. Trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj przy 19 tabletce dostałam plamienia,dzisiaj mam już obfite krwawienie z bólami brzucha... czy to do cholery jest normalne? Ani jednej nie zapomniałam i zaczynam sobie znowu coś wkręcać... :( Pocieszcie mnie jakoś,bo panikuję jak dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! jestem w trakcie przerwy siedmiodniowej wspolzylam raz w miesiacu z chlopakiem to bylo 5 dni temu i dzis zamiast okresu jest galaretowata wydzielina brazowa pomieszana z krwią! w niczym nie przypomina to okresu! biore tabsy juz 3 lata! jestem przerazona-boje sie ciazy ...:( a bralam regularnie i stosowalam sie do ulotki...ratunku...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turluturluturlu Spokojnie...musi się rozkręcić na pewno ;) Galaretowata może być,ponieważ to wszystko zmieszało się ze śluzem. Póki co nie panikuj,skoro brałaś zgodnie z zaleceniami szanse są minimalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minikin...Ja dziękuję... GosiaQ..."Wczoraj przy 19 tabletce dostałam plamienia"--->Które to opakowanie bo już się pogubiłam?:) turluturluturlu..."współżyłam raz w miesiącu z chłopakiem to było 5 dni temu"--->To nie ma znaczenia... "i dziś zamiast okresu jest galaretowata wydzielina brązowa pomieszana z krwią"--->Który to dzień przerwy? "jestem przerażona-boje się ciąży ... a brałam regularnie i stosowałam się do ulotki"--->W takim przypadku ryzyko wynosi jedynie 1 %... Ewelina ewelka...To może idź do internisty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa 4 opakowanie. Jest to krwawienie pomieszane z plamieniem,dość obfite :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×