Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość Diaria
angel29 Przed rozpoczęciem stosowania tablek dla własnego zdrowia i bezpieczeństwa należy wykonać parę podstawowych badań. Chodzi tu o cytologię, morfologię, próby wątrobowe i krzepliwość krwi. Mi prócz tego ginekolog zbadała piersi, zmierzyła ciśnienie i przepytała o choroby w rodzinie. Jeżeli zostały Ci 2 tyg do miesiączki to właśnie jesteś w tym okresie, kiedy możesz wykonać cytologię. Pobranie próbki do tego badania i pobranie krwi do pozostałych zajęło mi 1 dzień, więc z pewnością wyrobisz się w czasie. :) jasminaa7 Tabletki mogą obniżyć libido... W sumie to przez to przeszłam. Tylko, że libido to bardzo delikatna kwestia, na którą wiele czynników ma wpływ. Warto odpowiedzieć sobie na parę podstawowych pytań np. czy masz ostatnio dużo stresu, czy układa Ci się dobrze z partnerem...itd :) kmk Jesteś normalnie zabezpieczona, tylko pamiętaj by kolejne opakowanie rozpocząć na czas. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angel29
Cytologie miałam już robioną. Na 1 wizycie. Tylko problem jest taki że badania krwi wykonywane są u mnie tylko w środy (bynajmniej te wiarygodne), a gin przyjmuje tylko w poniedziałki i piątki. I nie wiem czy się wyrobię. A chciałabym zrobić niespodziankę chłopakowi bo wraca z Anglii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga8998
jeżeli zrobisz badania krwi w środę rano to najpóźniej w piątek rano powinnaś mieć wyniki, ja miałam na drugi dzień. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga8998
a teraz moje pytanie do Was Specjalistki ;) Może już takie padło, ale nie miałam czasu czytać tego wszystkiego :/ Od niedzieli zażywam moje pierwsze w życiu tabletki anty Yasmin i chciałam zapytać po ilu mniej więcej dniach jestem zabezpieczona tak, ze mogę cieszyć się seksem bez obawy zajścia w ciąże i bez dodatkowych zabezpieczeń (czytałam ulotkę i nie ma tam nic na ten temat). Z góry dziękuje za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angel29
aga8998 Moze specjalistka nie jestem ale przeczytalam cale to forum. :P Jesli pierwsza tabletke wzielas w pierwszy dzien okresu, zabezpieczona jestes po 4 godzinach. Jesli nie, to lepiej poczekac 7 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka09876
czy owoce/warzywa majace swoj naturalny efekt przeczyszczajacy moge miec wplyw na skutecznosc tabl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała 222..."czy mogę sobie pozwolić na kolejne opakowanie żeby wstrzymać okres?"--->Oczywiście, ze możesz - ulotka... "boję się że będą jakieś skutki tego?"--->Mogą być, na przykład plamienie w czasie brania tego 2-go opakowania i inne różnie, zależy od organizmu, możesz nie mieć w ogóle żadnych skutków ubocznych łącznia opakowań, w ulotce zobacz... "co mam zrobić? "--->Przeczytać SWOJĄ ulotkę i się dowiedzieć co i jak i się zdecydować... Diaria..."Stosunek przerywany nie jest aż tak skuteczną metodą antykoncepcji."--->To żadna metoda...Nie każdy mężczyzna jest w stanie zawsze, ale to zawsze wyczuć, że dochodzi... angel29...Idziesz na wizytę, ginekolog Cię bada na fotelu, przeprowadza rozmowę, daje Ci skierowanie na badania, które możesz sobie zrobić już na następny dzień rano (są to badania krwi), i już w kolejny dzień możesz odebrać wyniki, przynajmniej ja tak miałam...Czyli szybciutko:) jasminaa7...To się zdarza, ja też tak miałam swojego czasu, trwało to kilka tygodni, ale polegało na tym, że ja sama niczego nie zaczynałam, jak mój chłopak zaczynał, to mi się zachciewało od razu (on ma sposoby :D ), także nie było źle:D... "Nie mam pojęcia czy to właśnie od tabletek czy cooo"--->Tak, może to być o anty, bo to jeden ze skutków ubocznych... kmk...Ja Ci już na to odpisywałam wcześniej, jesteś, ale musisz zacząć kolejne opakowanie po 7 dniach przerwy, 8 dnia zacząć kolejne 21 tabletek, nie możesz wydłużyć przerwy...Żeby być zabezpieczoną w przerwie, trzeba przyjąć z opakowania jakoś 17, czy 18 tabletek... aga8998..."po ilu mniej więcej dniach jestem zabezpieczona tak, ze mogę cieszyć się seksem bez obawy zajścia w ciąże i bez dodatkowych zabezpieczeń"--->Zawsze jest ryzyko, nawet jesli przestrzegasz wszystkich zasad w braniu i wynosi ono prawie 1 %, coś trudno mi uwierzyć, ze nie masz tego w ulotce... Dodatkowo zabezpieczasz się tylko w określonych sytuacjach - masz to zapewne w ulotce... A jeśli chodzi o zabezpieczenie, to przeważnie w ulotkach jest napisane, że po 4 h od zażycia 1-szej tabletki, ale jeśli przestrzegałaś wszystkich zasad w braniu, chyba, ze w ulotce masz coś innego...Jesteś pewna, że nic o tym nie ma? angel29..."Jeśli pierwsza tabletkę wzięłaś w pierwszy dzień okresu, zabezpieczona jesteś po 4 godzinach"--->Moja siostra miała w ulotce, ze po 4 dniach... malinka09876...A masz coś o tym w ulotce?Nie!Więc nie rób sobie problemów na siłę...Jeśli dojdzie do tego, że dostaniesz biegunki, to sprawdź w ulotce co masz robić, żeby skuteczność była odpowiednia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kmk
dzięki za odpowiedź, świetne forum :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga8998
to jaka jest skuteczność oczywiście mam w ulotce, ale chodziło mi bardziej po ilu dniach/godzinach mogą już działać (przeczytałam moją ulotko-książeczkę chyba 3 razy i nic na ten temat nie ma, po za tym). Dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga8998
to jaka jest skuteczność oczywiście mam w ulotce, ale chodziło mi bardziej po ilu dniach/godzinach mogą już działać (przeczytałam moją ulotko-książeczkę chyba 3 razy i nic na ten temat nie ma, po za tym, że w czasie przerw również jestem zabezpieczona). Dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowiutka007
witam dziewczyny:) mam nadzieje ze nie bedziecie zle ze pytam was o to bo juz milion razy slyszalyscie te pytania ale musze o to zapytac chociaz dla waszej wiadomosci czytalam ulotke i niejedno forum lecz potrzebuje slow skierowanych prosto do mnie bo jednak sie troche boje:/ a wiec jestem po pierwszym opakowaniu tabsow(1 wzielam pierwszego dnia okresu) , teraz jestem w trakcie przerwy ktora jutro koncze i w piatek zaczynam nowe opakowanie:]a powiedzcie mi czy juz bez obaw moge sie kochac do samego konca z moim misiem??czy bede mogla potem spac spokojnie?? prosze was o odpowiedz, jak bylo z wami , co o tym sadzicie ?? dziekuje i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam ten problem juz od polowy 2 opakowania... wczesniej jakos nie przeszkadzalo mi to specjalnie... Moj tez ma na mnie sposoby ale.. ja po prostu nawet nie mam ochoty spedzac z nim az tak chwil sam na sam... naczy owszem chce.. ale zebysmy poszli gdzies na spacer.. pogadali czy cos.. ale zeby tylko nie do lóżka... On nawet stwiedzil że odkąd biore tabletki przestałam o siebie dbac.. może i nawet ma racje... najchetniej wcisnelabym na siebie ciemny golf... żeby byc zakryta żeby nikt na mnie nie patrzal.. i mimo że nie mam sie czego wstydzic a wrecz przeciwnie... wczesniej nawet do sklepu nie potrafilam wyjsc chociazby bez samego tuszu na rzesach a teraz... nie mam ochoty sie malowac... w ogole.. potrafie do miasta wyjsc zupelnie bez makijarzu... ( nie chodzi o zaniedbanie w formie nie mycia sie czy coo ) chodzi o makijarz.. i o ubiór. wyobrazcie sobie że ja nawet nie mam ochoty założyć jeansów... tylko i wylacznie dresy adidasy koszulka ii... włosy najlepiej spiete zeby mi sie przeszkadzały... wszystko mnie denerwuje.. o wszystko sie zloszcze.. Nawet z najlepsza przyjaciółka nie potrafie sie dogadać gdzie jesteśmy przyjaciółkami od malutkieg.. od przedszkola.. próbowałam Dzisiaj porozmawiac o tym z moim chłopakiem ale on nie rozumie.. nie przyjmuje do wiadomiśc tego że to może być właśnie wpływ tabletek.. i nawet pokazywałam mu różne fora... czy na to kochane też macie sposób.. ?? ehh męczy mnie to już... co do ginekologa.. może ja po prostu mam zle dobrane tabletki.. moj ginekolog przy wypisywaniu mi tabletek (yasmin) spytal sie jedynie o wzrost i wage.. o nic wiecej... a rozmawiałam z nim o moich kłopotach.. a mianowicie o czestych bólach brzucha na które nic nie pomaga.. a łapią różnie... i nie jest to ani na tle nerwowym ani przed okresem.. i nawet mialam robione badania.. (mocz, krew, kał, gastroskopia, usg dopochwowe, usc jamy brzusznej) i nic a nic nie znaleziono... Fakt odkąd biore tabletki nie miałam żadnego bólu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pilne! Siódmą tabletkę Yasminelle wzięłam po 12 godzinach, wcześniej mając stosunek. Co teraz powinnam robić: czy brać bez robienia przerwy (w ulotce jest, że jak to 2 tydzień, to brać normalnie, a że to jest 7 tabletka to jak mam to rozumieć?) czy robić przerwę? Z góry dzięki za odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam, 14-tą tabletkę Yasminelle (czyli 2 tydzień?) wzięłam po 11 h i 45 min chwilę wcześniej uprwiając sex. Natychmiast wzięłam pominiętą z opóźnieniem tabletkę. Czy w takim razie powinnam brać dalej tabletki i zrobić przerwę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasminelkaelka789456123
pilnie odkupię tabletki yasminelle biorę je od roku moja gin jest na urlopie, a nie chce isc do innej potrzebuje 1 opakowanie......Warszawa kontakt yasminelka84@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
aaaaa Dla mnie stosunek przerywany to także żadne rozwiązanie, no chyba, że ktoś marzy o nerwicy. Jednak teoretycznie określa się to mianem "metody antykoncepcji". Przy bezbłędnym jego stosowaniu tylko (aż?) 4 % kobiet zachodzi w ciążę, a przy nieprawdłowym, czyli np. gdy facect nie wyczuje na czas, aż 19%. Co kto lubi... Ja bym takich nerwów nie wytrzymała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka1203
hej mam do was pytanko chciała bym zacząć brać tabletki antykoncepcyjne cilest napiszcie mi czy można zacząć przyjmować od 3 dnia miesiączki bo niestety od pierwszego nie zdążyłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
aga8998 Jeżeli przyjmiesz tabletkę w pierwszym dniu okresu, to po 3-4 godzinach hormony juz działają. Oczywiście pamietaj, by przestrzegać wszystkich zasad w braniu czyli odpowiednio reagować na ewentualną biegunke czy wymioty, sprawdzać reakcje tabletek z lekami, preparatami, które zdarzy Ci się przyjmować i nie zapominaj o regularnym braniu hormonów. :) nowiutka007 Jeżeli wzięłaś tabletkę w pierwszym dniu okresu i przestrzegach wszystkich zasad w braniu to jesteś zabezpieczona, ponad to także w czasie przerwy między opakowaniami, o ile kolejne zacznie na czas, możesz uprawiać bezpieczny seks. Niestety nie ma metody, która dawałaby 100% ochrony przed niechcianą ciążą, jednak nic skuteczniejszego od tabletek nie powstało. Wskaźnik Pearla mówi o 0,1 - 1,25 % wpadek nawet przy prawidłowym stosowaniu tej metody antykoncepcji. Cóż, wszystko kwestia życiowego szczęścia... Ja przełamywałam się stopniowo, zaczęłam od stosunku przerywanego, potem mój mężczyzna kończył bardzo płytko, by po pewnym czasie cieszyc się zupełną bliskością. Działanie w sumie bez wiekszego sensu, ale pomogło na psychikę. Powodzenia!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc. Nie wiedzialam gdzie zadac to pytanie. Moze tu mi pomozecie. Biore tabletki anty 2,5 roku. Zapomnialam wziac druga tabletke w pierwszym tygodniu. Wzielam ja po 24 godzinach razem z trzecia. Czy duze jest prawdopodobientwo ciazy? Jak myslicie? Bo teraz przez swoja glupote zyje w nerwach. Zapomniana tabletka to wtorek, a stosunek byl parev dni wstecz w niedziele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga8998...Luz... nowiutka007...Ryzyko wynosi prawie 1%, jeśli przestrzegasz wszystkich zasad w braniu... jasminaa7...To jest wpływ tabletek na 90 %...Mnie to przeszło po prostu po czasie, jakieś kilka tygodni się z tym męczyłam... Powinien Cię skierować na badania przed wybraniem tabletek... MarzenaW...Nie wiem jak masz to rozumieć, bo ja też nie wiem, skoro w ulotce tego nie masz...Dziwne, że nie napisali co i jak w 1-szym tygodniu... 14-sta tabletka, to 2-gi tydzień... Zrób tak jak masz napisane w ulotce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczka1203...Zobacz ulotkę... puskaa...Nikt nie wie jak jest duże, bo skąd...Ogólnie się zmniejszyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angel29
I po wizycie. ;) Nie dostałam skierowania na badania. Lekarz od razu przepisał mi tabletki. Yaz. Inne niż wszystkie bo nie robi sie przerwy po 21 tabletkach. Tylko bierze się 24+4 tabletki i następne opakowanie. Jestem zadowolona. Brała któraś z was te tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdenerwowana yasmina
Cześć dziewczyny mam nadzieję że któraś z was bedzie w stanie mi pomóc, od dawna czytam to forum ale poraz pierwszy zakładam temat.Mam 24 lata problem tkwi w tym że od 10 miesięcy biorę tabletki anty Yasminelle i było wsztsko ok nigdy nie pominełam żadnej,zawsze krwawienie w tygodniu przerwy...teraz jestem w trakcie brania zostały mi 3 tabletki wiec kończę je w niedziele w związku z tym okres powinien być w przyszlym tygodniu. I tu pojawia się problem bo od rana pobolewa mnie brzuch jak przed okresem i jak byłam teraz w toalecie to zauważyłam że plamię....nie wiem co się dzieje na okres za wczesnie wiec skąd to??????czy któraś z was tak miala???????? nadal czuje sie jak przed okresem ale to za wczesnie proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowiutka007
witam was:) prosze was o pilna pomoc:( dzis o godz 19 wzielam tabletke a o godz 20.20 dostalam takiego "niby" rozwolnienia :( lecz nie bylo to typowe rozwolnienie czy biegunka tak ze"lało sie ze mnie" aler tez nie byl to typowy "sztywny " stolec:( jak myslicie czy skutecznosc bedzie zachowana gdyz jutro chcialabym sie kochac z chlopakiem do samego konca (pierwszy raz) i nie wiem co zrobic teraz:/ dodam ze tab zawsze biore regularnie i nigdy nie mialam wymiotow czy biegunki.prosze o szybko odp z gory dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdenerwowana yasmina...Tak, ja tak miałam i opisywałam to tu już kilka razy...Idź na wizytę, bo mnie pani ginekolog zmieniła tabletki, bo okazało się, że są za mocne (zmieniła mi z Cilest na Regulon)... nowiutka007...Dziewczyno, co masz w ulotce?Masz, że wymioty i biegunka, tak?Tak!To czemu Ty szukasz problemu, jak go nie ma?Masz napisane, że takie coś obniża skuteczność?Nie masz...Więc nie ma co siać paniki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdenerwowana yasmina- nie przejmuj się. tabletki yasminelle mają bardzo mało hormonów, skoro plamisz przed koncem opakowania to moze oznaczac, ze tabletki są dla Ciebie za słabe i nie trzymają cyklu... jednak skoro zdarza Ci sie to po raz pierwszy radzę nie panikować i zobaczyc co bedzie dalej, jesli powtorzy sie to znow to powiedz o tym swojemu lekarzowi i moze zasugeruje on zmiane tabletek. nie martw sie bo nawet jesli tabletki nie trzymaja cyklu to antykoncepcja jest zachowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowiutka musialabys miec naprawde ostra kilkudniowa biegunke, zeby byla obnizona skutecznosc tabletek. Mysle, ze nie masz sie czym martwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam.. mam pytanie.. jestem przed 2 opakowaniem yasminelle. w tym tygodniu miałam tydzień wolny od tabletek i dostałam krwawienie z odstawienia czwartego dnia od momentu wzięcia ostatniej tabletki z opakowania. to krwawienia był w miarę obfite, ale trwało tylko 2 dni. czy to możliwe, że tak krótko to moze trwać??.. i skoro było krwawienie, to ryzyko ciazy nie istnieje?? bo ostatnio na innam forum naczytała sie, że podczas ciązy tez mozna miec plamienia, okresy i inne rzecz o których internautki pisały, także w tej kwesti przestałam być czegokolwiek pewna.. i zgłupiałam.. hehe..dzieki z góry za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×