Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

pierwszą tabletke nalezy przyjąć w 1 dzien okresu, wtedy zabezpieczona jesteś od razu i nie musisz juz stosowac prezerwatywy kawa, papierosy, alkohol nie maja wpływu na skuteczność tabletek (chyba że po alko zwymiotujesz, tabletka wchłania się do 4 h wiec przed upływem tego czasu w wypadku wymiotów mozesz ją wydalić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uleczka1234
ok dzieki. czyli najbezpieczniej łykać tabzy z rana, w razie gdyby wieczorem jakaś impreza sie odbyła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
uleczka1234 Dodam tylko, że kobietom stosującym antykoncepcję hormonalną odradza się palenie, szczególnie, gdy mają ponad 35 lat. Chodzi tu o zwiększone ryzyko choroby zatorowo- zakrzepowej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, mam takie pytanko (pewnie ta kwestia była już poruszana na tym forum ale jest za dużo tych zakładek aby to odnaleźć...) : rozpoczęłam nowy blister w sobotę, a w poniedziałek zapomniałam wziąć tabletki... (współżyłam ostatni raz w sobotę rano) kapnęłam się dopiero dziś ale niestety minęło już 12h a dokładniej 13-14. Na opakowaniu moich tabletek jest napisane, że jest się przekroczy 12h i się współżyło do tygodnia wcześniej od pominięcia tabletki to trzeba się zgłosić do lekarza jeśli nie to wziąć tabletkę i zabezpieczać się przez następny tydzień... ja raczej nie planuje iść do lekarza bo uważam, że prawdopodobieństwo jest nikłe ale wole się poradzić was (może jednak konieczne jest udanie się do lekarza)... może byłyście z takim przypadkiem u lekarza albo coś wiecie na ten temat więcej ode mnie... z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uleczka1234..."kiedy należy wziąć pierwsza tabletkę?"--->W 1-szy dzień okresu... "bo coś mi się obiło o uszy ze 1 dnia okresu albo po okresie bodajże"--->Żeby działały od razu, musisz wziąć w 1-szy dzień...Jeśli zażyjesz w 2, czy 5, musisz się dodatkowo zabezpieczać... "po ilu dniach tabletki zaczynają działać"--->Jeśli zażyjesz w 1-szy dzień okresu, to możesz po 4 h od zażycia - jeśli ulotka nie mówi inaczej... "tzn kiedy będę mogla się kochać już bez gumki?"--->Wtedy ryzyko wynosi prawie 1 % - jeśli przestrzegasz wszystkich zasad w braniu... "i czy nałogi tj. kawa i papierosy mogą jakoś oddziaływać źle na skuteczność tabletek? "--->Kawa nie, papierosy na skuteczność też nie, ale jest coś tam powiązanego z fajkami, nie pamiętam dokładnie i nie wiem czy wszystkich tabletek to się tyczy - musisz przeczytać w SWOJEJ ulotce... Kupisz tabletki, przeczytaj ulotkę, tam będziesz miała odpowiedzi na te pytania... "czyli najbezpieczniej łykać tabsy z rana, w razie gdyby wieczorem jakaś impreza się odbyła"--->No niby tak, ale z drugiej strony lepiej łykać na noc, bo wtedy przesypiasz skutki uboczne, typu bóle głowy, mdłości, itp, jeśli w ogóle będziesz je miała... nati20..."ja raczej nie planuje iść do lekarza bo uważam, że prawdopodobieństwo jest nikłe ale wole się poradzić was"--->Nikłe?No nie bardzo nikłe...Zapomniałaś tabletki, czyli ryzyko wzrosło...Kochałaś się w sobotę, od tego czasu do poniedziałku nie mineło 72 godziny, czyli plemniki mogły jeszcze żyć i mogłoby dość do zapłodnienia... "może jednak konieczne jest udanie się do lekarza"--->No oczywiście, ze tak, skro tak mówi ulotka!!Zawsze masz robić tak jak każe ulotka, nic na własną rękę!Czemu się nie chcesz trzymać zasad ulotki, tylko robić jak ktoś Ci napisze na forum!?Przecież to paranoja...Trzeba wierzyć ulotce, a nie radom dziewczyn z forum... "może byłyście z takim przypadkiem u lekarza"--->Ja nie, bo u mnie w ulotce nie ma takich wskazań jak się zapomni tabletki... Musisz działać zawsze według ulotki - to podstawowa zasad brania tabletek, żeby były skuteczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o odp1234
hej dziewczyny, mam takie pytanie bo sie troche przerazilam ze zle stosuje tabl wiec bardzo prosze o szybko odp:) dotyczy to ogolnego stosowania tabl Pierwsza tabl biore w sobote, wedlug moich wyliczen wynika ze 21 tabl wezne w pt wiec 7-dniowa przerwa zacznie sie w sobote i skonczy w pt- czyli pierwsza tabl z nastepnego opakowania mam wziasc w sb tak? czy moze jednak w pt? bo wedlug obliczen godzinowych wynika ze powinnam ja wziasc w pt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze zaczynasz tego samego dnia tygodnia, w tym przypadku w sobotę. tak jest najłatwiej obliczyć. sytuacja się zmienia jeśli np. skracasz opakowanie czy też nie robisz lub skracasz przerwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny...po 3,5h od wzięcia tabletki dostałam rozwolnienia,ale takiego bardzo wodnistego...powinnam wziać 2 tabletke? W przeciągu 11 tabletek z blistra to byłaby już 3 dodatkowa z tego powodu...zabezpieczenie będzie nadal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam jeszcze,że w ulotce na temat większej dawki piszą tylko,że może wywoływać krwawienia wymioty i biegunkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaQ jasny gwint, ale masz przygody ;) jeśli to nie była ostra biegunka z rodzaju "otwierać drzwi bo z futryną wyrwę" i blokada toalety na kilka godzin to może ta dodatkowa nie jest potrzebna. przy takim zagęszczeniu podwójnych dawek może faktycznie to tabletki wywołują biegunkę i w ten sposób nakręcasz następną. a ja właśnie zakończyłam pierwsze opakowanie yaz bez plamień :D, a tak ogólnie to 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ja dla pewności,bo mam schizy...poza tym to bła normalna woda teraz,bo mnie przegoniło po raz drugi,powiedz mi lepiej,czy wzięcie dodatkowej na wszelki wypadek nie wpłynie na resztę zabezpieczenia :P Gratuluje braku plamień ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ja dla pewności,bo mam schizy...poza tym to bła normalna woda teraz,bo mnie przegoniło po raz drugi,powiedz mi lepiej,czy wzięcie dodatkowej na wszelki wypadek nie wpłynie na resztę zabezpieczenia :P Gratuluje braku plamień ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to już będzie 4 zapasowa czyli zostanie Ci 17, dobrze liczę? na bierząco pewnie będzie ok, ale chyba za krótko byś brała żeby utrzymać zabezpieczenie w przerwie. tak coś mi się kojarzy. nie wiem, w którym momencie zaczyna się ciężka biegunka, ale chyba jak powtarza się kilka razy w ciągu dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam dodatkowy blister na takie atrakcje :P wzięłam ją jednak czyli tak: 1 tabletke yasmin zwróciłam,że tak powiem dwustronnie ;) więc należało wziąć następną :P-3 razy klop+zwrócenie wypitej herbaty tuż po wzięciu tabsa 7- raz mnie przegoniło niezbyt wodniście,ale jednak 10- 2 razy w klopie po 3,5h i tuż przed upływem 4h i to tak sporo tego było i baaardzo rozwodnione Ostatnią yaz'u też musiałam wziąć podwojnie,bo sensacje żołądkowe były takie dość niefajne ;/ a yasmin zaczęłam bez przerwy. Czyli co,zabezpieczenie jest nadal mimo tego,że miałam takie niefajne sytuacje kilka razy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za każdym razem robiłaś poprawkę więc moim zdaniem zabezpieczenie jest utrzymane. coś Ci chyba nie służy jak masz takie rewolucje co kilka dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sporo nerwów miałam ostatnio,a wtedy żołądek urządza sobie rewolucję :P Pytałam się na innym forum i farmaceutki-zabezpieczenie podobno jest dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaniepokojna 92
Hej. Mam pytanie. Dziwne? I potrzebuję porrady jakiegoś doświadczonego człowieka w tych "sprawach". Tak więc. Brałam ostatnio marvelon regularnie raz zdarzyło mi sie spóźnic o 2,5 h. Brałam jedno opakowanie a potem drugie. Odrazu bez przerwy. Do tego kochajac sie z chlopakiem uzywalam jeszcze prezerwatywy. Nie pękła ani nic. Dodaje ze 4 dni po stosunku odłozyłam tabletki. Ale powtarzam w czasie kochania sie BYLA PREZERWATYWA> Czy mogę być w ciązy? Bo okres mi sie juz ki;la dni spoznia...czy to przez to ze przedwczesnie odstawilam tabletki? HELP ME

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaniepokojna 92
Hej. Mam pytanie. Dziwne? I potrzebuję porrady jakiegoś doświadczonego człowieka w tych "sprawach". Tak więc. Brałam ostatnio marvelon regularnie raz zdarzyło mi sie spóźnic o 2,5 h. Brałam jedno opakowanie a potem drugie. Odrazu bez przerwy. Do tego kochajac sie z chlopakiem uzywalam jeszcze prezerwatywy. Nie pękła ani nic. Dodaje ze 4 dni po stosunku odłozyłam tabletki. Ale powtarzam w czasie kochania sie BYLA PREZERWATYWA i tabletka > Czy mogę być w ciązy? Bo okres mi sie juz ki;la dni spoznia...czy to przez to ze przedwczesnie odstawilam tabletki? HELP ME

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diablicaaaa
hej, mam nastepujace pystanie: rozpoczelam op tabletek anty 7dnia zapomnialam wziasc jedej, nastepnie 12dnia rowniez zapomnialam a we wtorek (14dzien)kochalam sie z chlopakiem. Po tych pominietych tabletkach kolejne bralam o stalych porach i do dzisiaj biore je o stalej porze. Chcialabym sie dowiedziec czy musze sie dodatkowo zabezpieczec i czy po tamtym stosunku jest mozliwosc ze zaszlam w ciaze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaniepokojna 92 Jak to aaaaaaa mawia,nie tylko regularność ma znaczenie,jeszcze trzeba uważać na leki jakie się bierze,biegunki i wymioty. Skoro kochałaś się z gumką,a ona nie pękła to plemniki w magiczny sposób do Ciebie się nie przedostały ;). Ile dni temu odstawiłaś tabletki? Powinnaś dostać krwawienie z odstawienia w przeciągu 7 dni przerwy. aaaaaaa jak będziesz to odpowiedz mi proszę na moje wcześniejsze pytania. Samasobie mi już odpowiedziała,ale chciałabym też poznać Twoje zdanie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diablicaaaa 7 dnia po przerwie,czy 7go dnia cyklu? Jeśli zapomnisz tabletki w 1tygodniu brania musisz się dodatkowo zabezpieczać przez 7 dni,Ty zapomniałaś dwóch tabletek w 1i2 tygodniu,więc ryzyko ciąży jest bardzo duże. Gratuluję,bo najprawdopodobniej wpadłaś,trzeba było przeczytać ulotkę,a nie pytać post factum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diablicaaaa
GosiaQ zaponialam jej 7dnia cyklu. Myslisz ze oplaca sie wziasc tabletke 72h?? bo wczoraj rowniez kochalam sie z chlopakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem to już nie ma sensu,bo zapomniałaś 7i12 tabletki z opakowania... Na Twoim miejscu odczekałabym ze 3 tygodnie od 1go stosunku i zrobiła test ciążowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaaaa24
Witam, chcialabym sie dowiedziec a arczej uslyszec prawde, bo niedawno uslyszlam od znajomej ze przyjecie 2 tabletek anty moze zastapic tabletke 72h. Ktos wie cos na ten temat?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diablicaaaa
GosiaQ nie moze byc bez sensu bo nie minelo jeszcze 72h od1go stosunku, ktory jak mowilam byl w ten wtorek po pominieci tabl z 12dnia cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona92
Tabletki odstawiłam w połowie opakowania tak jak pisalam okoloo 4 dni po stosunki. A okres dostalam 3 dni po odstawieniu.... tylko treaz mi sie spoznia i nie wiem dlaczego. A nie przyjmowalam w czasie brania tabetek zadnych innych lekow, nie mialam wymiotow, biegunek, ani nie pilam alkoholu, i nie palilam papierosow i nic z tych rzeczy... tylko martwi mnie to czemu mi sie spoznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojna92
Do GoSiaq Moze po prostu nie mozesz przyjmowac tabletek? bo twoj organizm źle reaguje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojna92
Do GoSiaq Moze po prostu nie mozesz przyjmowac tabletek? bo twoj organizm źle reaguje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diablicaaaa no chyba,że tak...leć jak najszybciej po te tabletki! bede trzymac kciuki zaniepokojona92 czyli polaczylas opakoania i w polowie drugiego odstawilas tak? Krwawienie moglo byc szybciej z powodu laczenia opakowan,ja tak mialam ;). A teraz ktory to dzien przerwy? Pamietaj,że masz cale 7 dni. A tabletki mohe przyjmować,po prostu mialam bardzo duzo stresow-sesja. A wtedy moj organizm szaleje i mam biegunki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona92
Tak więc po krótce wytłumaczęejszcze raz... Dostałam okres po odstawieniu tabletek...mialam go ponad 4 dni... i to byl taki dosc obfity okres:) a dostalam go jakos 31.08 a wiem ze cykl trwa od 28 dni do 30(kilka) ... i od momentu kiedy odstawilam taletki nie przyjmowalam zadnych hormonow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×