Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość Wiktorrrria
Dziewczyny bardzo Was prosze o jakies mądre słowo, które mnie uspokoji... Od kilku dni nieustannie mysle o ryzyku zajscia w ciąze. Kochalam sie ze swoim chlopakiem rowno tydzien temu, bez dodatkowego zabezpieczenia (stosuje tabletki yaz), teraz caly czas schizuje na punkcie tego,ze moge byc w ciąży!Ostatnio mam spore problemy z układem pokarmowym (czesta biegunka, niekiedy wymioty), boje sie ze tabletka mogla sie nie wchlonąc... zajscie w ciaże oznaczaloby koniec mojego życia, prawdobodonie sama musialabym je zakonczyc... Nie chce nawet o tym myslec. Wiem,ze testu nie moge zrobic, bo za wczesnie... Dziewczyny, moze ja za bardzo panikuje?pozostalo mi jeszcze troche czasu do okresu... ehh z tych nerwow nie moge o niczym innym myslec :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. biorę od miesiąca tabletki (Yaz) i mam pytanie.. jeśli wystąpi biegunka/wymioty, a tabletka jeszcze się nie wchłonie i będę chciała wziąć z dodatkowego blistra czy może to być obojetnie jaka jasnorózowa tabletka, czy musi być konkretnie ta sama? Bo mam blister od kolezanki bez pierwszych 5 tabletek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quatro86..."czy kilkakrotne wypróżnianie się w ciągu doby np. 4 razy ma wpływ na skuteczność tabletek? "--->No bez przesady, że niby nie możemy reobić kupy kilka razy dziennie przez 21 dni, to by łoby chore...Ja się załatwiema nie raz nawet 6 razy...Masz w ulotce kupe czy biegunke? Biegunkę, wić w czym problem? "nie jest to zadna biegunka tylko tzn luzny stolec."--->Jeśli masz w ulotce cos na temat luźnego stolca to przeczytaj to się dowiesz, jesli nic o tym nie masz, to znacyz, ze nie ma problemu... "pytam bo po czesci nie rozumie tego schematu ze biegunka wplywa tzn rozumie ze wtedy wszystko wylatuje lacznie z niewchlonieta tabletka"--->Mówi się rozumiem, a nie rozumie...Poza tym, biegunka osłabia działanie, jesli zacznie Ci się w tych 3 pierwszych godzinac od połknięcia, albo kiedy trwa dłużej niż 24 godziny (spojrz do swojej ulotki, bo to jest info z mojej)... "ale jesli znow czesto sie wyprozniam to mam chyba szybka przemiane i tabletka moze byc zmetabolizowana szybciej?"--->No na pewno masz szybką przemianę maretii, ale to nie ma wpływu, jeśli to nie jest biegunka, czyli, że biegasz do WC non stop... Wiktorrrria...Ryzyko jest nikłe...Co ja Ci mogę więcej powiedzieć, musiałabyś mieć niezłego pecha, żeby zajść w ciążę... "Ostatnio mam spore problemy z układem pokarmowym (czesta biegunka, niekiedy wymioty), boje sie ze tabletka mogla sie nie wchłonąć"--->No a przestrzegałaś zasad z ulotki?Jeśli tak, to nie masz się czym przejmować... Jeśli nie, to gorzej... "zajscie w ciaże oznaczaloby koniec mojego życia, prawdobodonie sama musialabym je zakończyć"--->A czemu?Nie przesadzasz za bardzo? Masz faceta, kochacie się, wiec w czym, problem... "ehh z tych nerwow nie moge o niczym innym myśleć"--->Stres może opóźnić okres... kindzol...Ja Ci niestety tego nie powiem, bo się nie znam na tych tabletkach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sallymally
Biore tabletki od pół roku ,dzisiaj jest pierwszy dzien siedmio dniowej przerwy i juz dostałam okres czy to normalne?? Zawsze dostawałam po 3 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sallymally...No a czemu niby nienormalne? Na okres masz 7 dni...To co, że zawsze miałaś 3 dnia, zawsze to się może pozmieniać, ważne, byś miała zawsze w przerwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam takie pytanie. Przyjmuje regularnie tabletki antykoncepcyjne. Prawdopodobnie w niedlugim czasie poddam sie zabiegowi prostowania przegrody nosowej. Wyczytalam ze to kilka dni pobytu w szpitalu. A czy wiecie moze jak jest z przyjmowaniem proszkow antykoncepcyjnych w szpitalu? Glupi Jas, zabieg, czy mozna normalnie wziac tabletke? Moze jest to glupie pytanie, ale troche mnie to zastanawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorka50
Zastanawia mnie jedna rzecz. Jeśli jesteśmy np. przeziębione i podczas przerwy 7dniowej przyjmujemy duże ilości wit C to czy stężenie hormonów jest nadal takie same czy spada pod wpływem witaminy i tego że nie zażywamy w tym czasie hormonów?? czy wystarczy tylko dodatkowo 7 dni sie zabezpieczac a potem skutecznośc powraca??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorka50..."czy stężenie hormonów jest nadal takie same czy spada pod wpływem witaminy i tego że nie zażywamy w tym czasie hormonów??"--->Jakby spadało pod wpływem witaminy, to miałabyś o tym w ulotce...A to, że nie zażywasz w tym czasie hormonów nie ma nic do rzeczy, bo tabletki Cie chronią cały czas, jeśli tylko przestrzegasz wszystkich zasad w braniu, w czasie 7 dniowej przerwy tez!! Przeczytaj ulotce może, co? "czy wystarczy tylko dodatkowo 7 dni sie zabezpieczac a potem skutecznośc powraca?? "--->Nie musisz się niczym zabezpieczać żadnych 7 dni!!Tak trzeba robić jak przyjmuje się leki, które obniżają skuteczność, a witaminy raczej tego nie robią...DZIAŁAJ WEDŁUG ULOTKI, NICZEGO INNEGO!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kidnap
hej mam pytanie byłam u ginekologa i przepisał mi luteinę na wywołanie okresu brałam ja przez 5 dni 3 razy dziennie jak mi kazał no i okresu nie dostałam a po tych 5 dniach na szósty kazał mi wziąć tabletki antykoncepcyjne Yasmin bez względu na to czy będę mieć okres czy nie, więc chciałabym się dowiedzieć kiedy mogę się zacząć kochać z chłopakiem i mieć pewność że nie zajdę w ciąże. Proszę o pomoc:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysia23
Witam mam pytanie do was,jestem matką karmiącą lekarz przepisał mi tabletki anty cerazette? pomóżcie bo nie wiem czy je brac? Czy będą skuteczne ? I czy będą jednocześnie bezpieczne dla dziecka? Jestem w kropce mam dwójkę dzieci i na tym chciałabym zakończyc swoją kadencję. Pozdrawiam i proszę o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kidnap...O to, to trzeba było jego zapytać...Ja nie wiem od kiedy tabletki działają w takiej sytuacji, bo w takiej nie byłam...Całkowitą skuteczność posiadasz od 1-szej tabletki, ale tylko i wyłącznie wtedy, kiedy weźmiesz ją w 1-szy dzień okresu (chyba, że ulotka mówi inaczej)...Nie wiem jak jest z tym, jak się weźmie tabletkę "w cały świat"... justysia23..."pomóżcie bo nie wiem czy je brać?"--->Jak to nie wiesz, czy je brać?Skoro dostałaś receptę, to znaczy, że o nią prosiłaś lekarza, że podjęłaś decyzję, żeby brać tabletki, to w czym my mamy Ci tu pomagać?Przecież namawiać Cię nie będziemy... "Czy będą skuteczne ?"--->A czemu niby miały by być nieskuteczne?...Jeśli będziesz brała zgodnie z zasadami z ulotki, to będą w ponad 99 %... " I czy będą jednocześnie bezpieczne dla dziecka?"--->No, a jak Ty to sobie inaczej wyobrażasz?Właśnie po to się chodzi do lekarza po tabletki, po receptę, żeby dobrał Ci najlepsze dla Ciebie...Powiedziałaś mu zapewne, że karmisz, to chyba nie chciałby otruć dzidziusia...Dał Ci takie, które dzidziusiowi nie zaszkodzą...No chyba, że nie powiedziałaś, że karmisz, to już Twój błąd... "Jestem w kropce mam dwójkę dzieci i na tym chciałabym zakończyc swoją kadencję."--->No to zrobiłaś błąd trochę, bo o tych sprawach powinnaś była porozmawiać z lekarzem, a nie pytać na forum...To zbyt ważna sprawa, żeby nie rozwiązywać jej indywidualnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klocki lego
ululu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia112
hej dziewczyny mam pytanko!! w poniedzialek normalnie skonczylam yasmine ale sa dla mnie nie dobre i lekarz przepisal mi wczoraj yaz i powiedzial ze mam normalnie zaczac brac po 7-dmio dniowej przerwie ale czytam i czyutam na necie to kazda pisze ze powinno sie brac w dniu pierwszej miesiaczki niewiem co teraz robic!! ?????? pomozcie mi ?????ale zapomnialam zapytac czy mam ciaglosc antykoncepcji czy mam uwazac przez tydzien???????????????????????????????pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia112
hej dziewczyny mam pytanko!! w poniedzialek normalnie skonczylam yasmine ale sa dla mnie nie dobre i lekarz przepisal mi wczoraj yaz i powiedzial ze mam normalnie zaczac brac po 7-dmio dniowej przerwie ale czytam i czyutam na necie to kazda pisze ze powinno sie brac w dniu pierwszej miesiaczki niewiem co teraz robic!! ?????? pomozcie mi ?????ale zapomnialam zapytac czy mam ciaglosc antykoncepcji czy mam uwazac przez tydzien???????????????????????????????pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze trzymaj się ulotki i słów lekarza. na necie i od koleżanek możesz różne cuda usłyszeć, niekoniecznie zgodne z prawdą. ulotka pozwala przejść na 2 sposoby 1. w pierwszym dniu miesiączki, ale nie później niż po zakończeniu przerwy (bo może się przecież zdarzyć że danego miesiąca krwawienia z odstawienia nie będzie) 2. lub w dniu planowego rozpoczęcia kolejnego opakowania, czyli po 7 dniowej przerwie. jeśli tego się będziesz trzymać to masz ciągłość zabezpieczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam takie pytanie: czy może mi któraś z was polecić lekarza w Krakowie, który bez zbędnych ceregieli wypisze mi receptę na KOLEJNE opakowanie tabletek, lub czy któraś z was posiada zapasowe opakowani Yaz które mogła by mi odsprzedać lub "pożyczyć"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lub "pożyczyć" (oddam swierzutkei neitknięte opakowanie ) a całe to zamieszanie dlatego, ze moje tabletki które potrzebne sa mi za 2 dni leza na poczcie, która otwarta bedzie dopiero w poniedziałek Tylko prosze mnie tu nie pouczać o odsprzedawaniu tabsow, wiem co i jak, po prostu pec., Jeśli ktoś może mi pomóc czy to namiarem na lekarza czy zapasowym opakowaniem będę niezmiernie wdzięczna, pozdrawiam i niecierpliwie oczekuję na odpowiedź Pozdrawiam bMetka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia112
samasobie dziekuje ci bardzo!! tylko problem mialam w tym ze kupie dopiero dzisiaj i niemialam ulotki!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karteczka****8
chcialam sie was spytac, poniewaz zle znosze pewne tabletki to chce je odstawic, bylam juz u gina i on mowil ze po 2 tygodniach brania tzn po 14 tabletce moge rzucic i czekac na okres i wtedy od 1 dnia okresu zaczac te co bralam kiedys ale teraz sie naczytalam ze 14 tabletek to za malo zeby odstawic zeby poczekac do 17 z opakowania, jak myslicie, sluchac ginekologa?????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa838383
azalia i cerazette maja tą sama ilosc hormonow, czym wiec sie roznia????????????? niedawno urodzilam i jak teraz pojde do ginekologa to oczywiscie spytam bo chcialabym jakies z nich brac, ale moze wiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia112..."Ale czytam i czytam na necie to każda pisze ze powinno się brać w dniu pierwszej miesiączki nie wiem, co teraz robić!!"--->Dziewczyno!! Rób to, co każe Ci lekarz, a nie jakieś tam dziewczyny na forum!!...W dniu pierwszej miesiączki to trzeba brać pierwsze ogólnie... "Ale zapomniałam zapytać czy mam ciągłość antykoncepcji czy mam uważać przez tydzień"--->Sprawdź w ulotce tych nowych tabletek... "Tylko problem miałam w tym ze kupie dopiero dzisiaj i nie miałam ulotki!!"--->A internet? Tam masz cale ulotki... bmetka...Zbędnych ceregieli? Czyli? karteczka****8..."ale teraz się naczytałam ze 14 tabletek to za mało żeby odstawić żeby poczekać do 17 z opakowania, jak myślicie, słuchać ginekologa?????????????"--->No a jak? Może tych dziewczyn na forum? justa838383..."bo chciałabym jakieś z nich brać"--->Chcieć to sobie możesz...I tak dostaniesz te, które będą odpowiednie dla Ciebie, a nie te, które sobie Ty wybierzesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karteczka****8
no ok to po 14 skoncze:) dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meg_
czesc dziewczyny, mam pytanie, zmieniłam własnie tabletki z regulonu na yasminelle, lekarz powiedział mi ze jesli zalezy mi na antykoncepcji to nie powinnam robic 7dniowej przerwy bo zawartość hormonów jest mniejsza w yasminelli i bedzie ryzyko zajścia w ciąże, wszystko byloby dobrze gdybym dopytała sie lekarza czy wystapi okres czy nie, niby nie ma 7dniowej przerwy wiec nie powinien wystapić. nie wiecie dziewczyny jak z tym jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie powinno byc okresu, czasem jak dziewczyny mają np. jakis wyjazd i nie chcą okresu to łączą dwa opakowania tabletek by go nie mieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panzarotto
Czesc Wszystkim, moze bedziecie w stanie mi pomuc. Kiedys w jakims czasopismie natknelam sie na reklame pigulek bez recepty ktore zarzywa sie tylko przed stosunkiem moze ktos wie o nich cos wiecej nie pamietam nawed jak sie nazywaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaniepokojony kolega
witam, drogie Panie, moja dziewczyna bierze tabletki antykoncepcyjne juz 5 miesiecy i zawsze konczy opakowanie w poniedzialek, a okres dostaje w piatek o godzinie 13, dzisiaj jednak jest juz godzina 19 a ona go dalej nie dostala. Tabletki bierze regularnie codziennie o 15, nie opuscila ani jednej, nie spoznila sie z ani jedna, sa powody do paniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meg_...Nie ma przerwy, więc okres się pewnie nie pojawi, ale pamiętaj, że jak się łączy opakowania (to znaczy nie robi się tej 7 dniowej przerwy), to mogą się pojawić plamienia mniej więcej w połowie przyjmowania tego nowego opakowania... panzarotto...Ja nie słyszałam o takich tabletkach, więc Ci nie pomogę... Zaniepokojony kolega...Też zawsze kończę opakowanie w poniedziałek:)I też okres dostaję w piątek, ale zawsze do godziny 12 już go mam:)...To, ze go nie dostała nic nie musi oznaczać, ponieważ na okres ma cale 7 dni przerwy, a nie tylko 4...Jak nie dostanie do 7 dnia przerwy i 7 dniem włącznie, to wtedy możecie zacząć się poważnie martwic...Jak na razie nie ma co, bo to tylko może opóźnić jej okres, to znaczy stres...Mnie się raz zdarzyło dostać 12:15, czyli niby później niż zawsze, już miałam minimalnego stresa, ale wiedziałam, że mam na okres 7 dni i od razu przestałam się stresować i po 15 minutach okres przyszedł:) Mam jeszcze taki śmieszny sposób, jak mam napięcie przed okresowe to sobie skacze tak z 50 razy lekko i od razu mi napięcie mija, a okres przychodzi po paru minutach, od razu się odprężam...Stosowałam to tylko 2 razy, ale pomogło na napięcie... "Tabletki bierze regularnie codziennie o 15, nie opuscila ani jednej, nie spóźniła sie z ani jedna, sa powody do paniki?"--->A wymioty?Biegunka?Itp?...Paniki nie, ale pamiętajcie, że tabletki nie dają 100% zabezpieczenia, co oznacza, ze zawsze jest prawie 1 % ryzyka, przy idealnym stosowaniu tabletek, przy przestrzeganiu wszystkich zasad w braniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyczek18
jak dlugo trzeba brac tabletki zeby zaczely działac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×