Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość zaniepokojona92
Tak połączyłąm opakowania:) i w ciagu tego łączenia nie bylo miesiączki no bo mi zatrzymało tylko odstawilam w połowie i po kilku dniach dostalam... i teraz mija miesiac kolejny a okresu brak ...nie wiem dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona92
Tak połączyłąm opakowania:) i w ciagu tego łączenia nie bylo miesiączki no bo mi zatrzymało tylko odstawilam w połowie i po kilku dniach dostalam... i teraz mija miesiac kolejny a okresu brak ...nie wiem dlaczego? Nie wiem moze zabardzo panikuje jak mialam dwa zabezpieczenia i do tego "Durex" nie zawiodł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaniepokojona92 wszystko jasne :) Po odstawieniu tabletek organizm robi sobie jaja :P i okres może przyjść kiedy mu się podoba. Musi się wszystko przestawić na cykl bez hormonów i może to trwać ładnych kilka miesięcy :). Nie masz sie czym przejmować :). Dostaniesz,ale może to być np za kilka tygodni,albo kilka dni,nie ma na to reguły po odstawieniu tabsów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona92
Dzięki wielkie. Pocieszyłaś mnie... i nawet kamieńń z serca spadł... :* :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
GosiaQ Jeśli mogę wtrącić swoje trzy grosze, to moim zdaniem Twoje zabezpieczenie nie spadło. Reagowałaś w prawidłowy sposób na te sensacje żołądkowo- jelitowe. Nigdy nie słyszałam, żeby zażycie większej ilość tabletek niwelowało zabezpieczenie, a zapewne co o tym by się w ulotkach znalazło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prosze o odp1234..."hej dziewczyny, mam takie pytanie bo się trochę przeraziłam ze źle stosuje tabl wiec bardzo proszę o szybko odp dotyczy to ogólnego stosowania tabl"--->Przepraszam, a ulotkę to od czego masz? TAK - w sobotę, czemu niby w piątek?Przecież masz mieć 7 dni przerwy! Zawsze każde opakowanie zaczyna się w ten sam dzień tygodnia, jeśli nic nie kombinujesz w miedzyczasie... "bo według obliczeń godzinowych wynika ze powinnam ja wziąć w pt?"--->Jakich obliczeń godzinowych?? P.S. - Wziąć, a nie wziasc!! GosiaQ..."powinnam wziąć 2 tabletkę?"--->A jak masz w ulotce? Jest mowa o czasie, w jakim wchłania się tabletka? Jeśli w 3 h, to nie musisz - jak wiadomo, bo minęło 3,5, a nie 3 h:) "W przeciągu 11 tabletek z blistra to byłaby już 3 dodatkowa z tego powodu"--->Jak trzeba to trzeba:) "zabezpieczenie będzie nadal?"--->No skoro zastosujesz się do ulotki to tak:) "powiedz mi lepiej,czy wzięcie dodatkowej na wszelki wypadek nie wpłynie na resztę zabezpieczenia"--->No co Ty, na bank go nie zmniejszy, jedynie co to zwiększy, jeśli jednak biegunka osłabiła to działanie - tego nie wiesz... "Ostatnią yaz'u też musiałam wziąć podwójnie,bo sensacje żołądkowe były takie dość niefajne ;/ a yasmin zaczęłam bez przerwy."--->Może idź do internisty pogadać co jest grane z tym Twoim odwiedzaniem WC zbyt często? :P "Czyli co,zabezpieczenie jest nadal mimo tego,że miałam takie niefajne sytuacje kilka razy?"--->Jeśli działałaś zgodnie z ulotką to jest... "Pytałam się na innym forum i farmaceutki-zabezpieczenie podobno jest dalej"--->No widzisz:) Zaniepokojna 92..."Brałam ostatnio marvelon regularnie raz zdarzyło mi się spóźnić o 2,5 h"--->Takie spóźnienie, to nie spóźnienie:) "Czy mogę być w ciąży?"--->Niby jak?Skoro stosowaliście gumkę, to nie ma bata...Jakbyś się kochała na tabletkach tylko, to byłoby ryzyko prawie 1 %, a tak to nie, bo przez lateks plemniki nie przejdą, choćby nie wiem co... "Bo okres mi się już kilka dni spóźnia"--->Który to dzień przerwy?Na okres masz całe 7 dni... "czy to przez to ze przedwcześnie odstawiłam tabletki?"--->Przedwcześnie, czyli? "tylko teraz mi się spóźnia i nie wiem dlaczego"--->Czyli Ty już w ogóle nie bierzesz tabletek?Jeśli tak, to po prostu organizm wraca do siebie i to może trwać, co powoduje opóźnienie...A jeśli bierzesz i w przerwie zawsze miałaś 3 dnia, a teraz nie masz, to martw się dopiero jak nie pojawi się 7 dnia... "ani nie piłam alkoholu, i nie paliłam papierosów"--->To nie wpływa na skuteczność:) "Nie wiem może za bardzo panikuje jak miałam dwa zabezpieczenia i do tego "Durex" nie zawiódł"--->Jeju, to w czym problem...Przez gumkę nic nie przejdzie, ni ma bata...Problemy na siłę?Nie masz innych problemów? diablicaaaa..."rozpoczęłam op tabletek anty 7dnia zapomniałam wziąć jednej, następnie 12dnia również zapomniałam"--->A działałaś potem jak mówi ulotka?Czyli brałaś zastępcze, czy jak to tam nasz w swojej ulotce napisane? "a we wtorek (14dzien)kochałam się z chłopakiem"--->Hmm... "Chciałabym się dowiedzieć czy muszę się dodatkowo zabezpieczać"--->Ale teraz?Czemu?Ile czasu minęło od tego zapomnienia? "i czy po tamtym stosunku jest możliwość ze zaszłam w ciążę??"--->Zawsze jest możliwość - Jak bierzesz idealnie - prawie 1 %, ale też z każda zapomnianą tabletką ryzyko wzrasta...Zobacz może co masz o tym w swojej ulotce, bo ja nie wiem jakie bierzesz, a z tym jest rożnie przy rożnych tabletkach...Pierwsza zapomniana to 1-szy tydzień cyklu, druga natomiast 2-gi tydzień, wiec sprawdź to w ulotce...I na następny raz, to najpierw myśl co i jak dopiero się kochaj...Bo plemniki żyją do 72 godzin, więc skoro zapomniałaś 12 dnia, to 14 dnia nie było jeszcze zabezpieczenia i wtedy to właśnie powinnaś była się dodatkowo zabezpieczać, ale dziewczynka pewnie ulotki na oczy nie widziała i nie wiedziała, że tak trzeba, nieprawdaż? "Myślisz ze opłaca się wziąć tabletkę 72h?? Bo wczoraj również kochałam się z chłopakiem"--->Jak się już zażywa jedne hormony, to nie bierze się na dobitkę jeszcze jednej mega porcji innych hormonów, bo skutki mogą być opłakane... Trzeba było myśleć wcześniej...Hormony to nie dropsy... "nie może być bez sensu bo nie minęło jeszcze 72h od1go stosunku, który jak mówiłam był w ten wtorek po pominięciu tabl z 12dnia cyklu."--->Ale zapomniałaś też 7 dnia i nie wzięłaś zapomnianej choćby następnego dnia... onaaaaa24...To totalna bzdura!! Tyle wiem na ten temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny...bo się bałam,że np.wszystkie się wchłonęły to tak jakbym wzięła 3x podwójną dawkę i,że reszta nie będzie działać przez to ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diablicaaaa
Hej no i z wielkim truden zalatwilam wczoraj tabletke 72h. tylko mam pytanie czy po wzieci tej tabletki mam wziasc tebl anty o stalej porze czy to nic nie zaszkodzi?? I czy teraz moge sie normalnie kochac z chlopakiem nie uzywajac zadnego dodatkowego zabez??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc.Kolezanka mówila mi ze nigdy nie wróci do tabletek bo miala straszne problemy z krązeniem w nogach i ciagle ją bolały. Coś tam pisze o tym na ulotce. Ja mam 20 lat i mam już troche pajaczki zapewne po mamie ktora ma kłopoty z żelakami. Mam nadzieje ze pol roku brania tabletek nie wyrządzi jakiejś wielkiej szkody pod tym względem? Czy powinnam łykac dodatkowo coś na krązenie czy moze smarowac czyms nogi aby zapobiedz działaniu tabletek na te zelaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
diablicaaaa Nie mam bladego pojęcia. Szkoda, że nie spytałaś lekarza... Lakiska To, że Twoja koleżanka miała problemy, to nie znaczy, że i Ty będziesz je miała. Pamiętaj o badaniu krzepliwości krwi. Co do dodatkowych leków, które ewentualnie powinnaś brać, to najlepiej spytaj lekarza, choćby internistę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diablicaaa bierz tabletki anty normalnie, możesz sie troche źle czuć (bóle glowy na przykład) przez dodatkową dawke hormonów a co do seksu to musisz conajmniej tydzien stosować gumke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jankajanki
Ostatnią tabletkę wzięłam 31 sierpnia, po 3 dniach dostałam jak zwykle krwawienia z odstawienia . Potem zdecydowałam się na przerwę 2 miesięczną (rada lekarza) czyli od 1 września nie biorę tabletek. 11 września zrobiłam głupotę, uprawiałam petting , nago, ale partner nie wchodził we mnie. Ale i tak teraz strasznie się boję. Kiedy zwykle dostaje się pierwszego prawdziwego okresu po odstawieniu tabletek? Zaczynam się bać:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jankajanki
i jeszcze jedno pytanie - od którego dnia powinnam liczyć ten nowy "cykl" od pierwszego dnia bez tabletki czy od pierwszego dnia krwawienia z odstawienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diablicaaaa...Ja się nie wypowiadam na ten temat... Lakiska..."Koleżanka mówiła mi ze nigdy nie wróci do tabletek bo miała straszne problemy z krążeniem w nogach i ciągle ją bolały"--->No widocznie tabletki są nie dla niej, nie każdemu pasują... "Coś tam pisze o tym na ulotce"--->No jest napisane...Ale do tego jeszcze badania trzeba zarobić... "Mam nadzieje ze pół roku brania tabletek nie wyrządzi jakiejś wielkiej szkody pod tym względem?"--->Czemu pół roku? O tym powinien zdecydować lekarz... "Czy powinnam łykać dodatkowo coś na krążenie czy może smarować czymś nogi aby zapowiedz działaniu tabletek na te zelaki"--->Nie wiem czy cokolwiek Ci pomoże przy braniu tabletek - lekarz... P.S. Żylaki, a nie żelaki... jankajanki..."ale partner nie wchodził we mnie. Ale i tak teraz strasznie się boję."--->Czego? Że plemniki - stworki przeszły sobie do Ciebie do środka? Dziewczyno, to trochę śmieszne co piszesz...Skoro nie wchodził, to plemników tam nie było, a bez plemników nie zajdziesz w ciążę!! Plemniki trzeba wprowadzić!! Same sobie nie przejdą!! Nie mają nóżek... "Kiedy zwykle dostaje się pierwszego prawdziwego okresu po odstawieniu tabletek?"--->Różnie, nawet po 50 dniach możesz... "Zaczynam się bać"--->Ale czego?? "od którego dnia powinnam liczyć ten nowy "cykl" od pierwszego dnia bez tabletki czy od pierwszego dnia krwawienia z odstawienia?"--->Od pierwszego dnia krwawienia z odstawienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to znowu mam schizy...sutki mi troszkę pociemniały i bolą i wyszły żyłki na piersiach a ja już sobie wmawiam ciążę... mimo,że to pierwsze opakowanie yasmin i mogą dziać się cuda na kiju :P macie namiary na dobrego psychologa? bo 3 tygodnie od stosunku w związku ze schizami związanymi z plamieniami zrobiłam sobie test bhcg wynik był 0,100mlU/ml ,a ja dalej mam kretyńskie obawy. Albo od razu namiary na psychiatrę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisuga
mam pytanie czym grozi przyjęcie za dużej dawki tabltek?? to ma jakiś wpływ na bie? znaczy w sensie czy organizm sie nie przyzwyczai i nie bedzie potrzebowac wiekszj dawki.. wzielam dwa dni po rzad po diwe tabletki.. wiem ze jestem glupia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aisuga Nie powinien...pewnie napisali by o tym w ulotce,ostatnio tak samo schizowałam ;). Załóżmy np,że przez dwa dni po wzięciu tabletki Cie przegoni...i musisz wziąć następną,bo tak głosi ulotka,więc nie wiesz,czy obie się wchłoną,czy nie,a nawet jeśli to nic się nie dzieje. Pojawić się mogą po prostu nasilone skutki uboczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaQ..."macie namiary na dobrego psychologa?"--->Hehe, a gdzie mieszkasz? "Albo od razu namiary na psychiatrę"--->Najpierw się idzie do psychiatry, a jak jest z kimś gorzej, to wtedy do psychologa...Zawsze ludzie myślą, że psychiatra jest od tych "cięższych" przypadków, a jest zupełnie na odwrót...Psychiatra wypisuje leki, itp, a psycholog pomaga za pomocą terapii :) "Załóżmy np,że przez dwa dni po wzięciu tabletki Cie przegoni...i musisz wziąć następną,bo tak głosi ulotka,więc nie wiesz,czy obie się wchłoną,czy nie"--->Nie no, wiesz, że się wchłonie, bo jeśli Cię przegoni po 4 h od zażycia to się wchłonie...Przecież tak właśnie głosi ulotka... "a nawet jeśli to nic się nie dzieje"--->Z tym się zgodzę, bo niby czemu miałoby się coś dziać...Ta kto byłby info w ulotce, że nie można przedawkować, bo coś tam, coś tam albo co się może dziać po przedawkowaniu... "Pojawić się mogą po prostu nasilone skutki uboczne."--->Ja tego na przykład nie mam w ulotce... aisuga..."czym grozi przyjęcie za dużej dawki tabletek??"--->To znaczy jak dużej dawki? "to ma jakiś wpływ na bie? "--->Bie? "znaczy w sensie czy organizm się nie przyzwyczai i nie będzie potrzebować większej dawki.."--->Ja o niczym takim nie słyszałam... "wzięłam dwa dni po rząd po dwie tabletki.."--->A czemu tak wzięłaś możesz napisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa to ja wole psychologa ;) może mnie naprostuje,a mieszkam w słonecznych Gliwicach :P. Jak znasz jakiegoś dobrego to daj znać :D mi z tym gonieniem do WC chodziło o przedział 4h po zażyciu tabsa ;) bo wtedy nie wiemy,czy się wchłonęło,czy też nie :P. Uspokój mnie,że te żyłki na biuście i bolące sutki to skutki uboczne...w ulotce mam tylko o bólu i nadwrażliwości piersi...w końcu test świadczy sam za siebie prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
GosiaQ Test z krwi wykrywa bardzooo wczesną ciążę. Jeżeli wyszedł Ci negatywny, a robiłaś go aż 3 tygodnie(!!!) po stosunku, to naprawdę spróbuj się uspokoić, bo inaczej się wykończysz. Nie istnieje bardziej wiarygodna metoda sprawdzenia, czy aby nie zostanie się matką... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomóżcie jesli wiecie cos na t
hej zaczełam własnie brac tabletki i zapomiałam zapytac lekarza czy odpazu moge uprawiac seks do kona czy musze troszke pobrac te tabletki.Napiszcie jesli co wiecie na ten temat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diaria Wiem,ale panikuję jak mało kto...bardzo nie chcę wpaść,a na tabletki i gumki nie stać nas z chłopakiem :(. Teraz już piersi zaczynają wyglądać normalnie... mam też nadzieję,że przyjęcie podwójnie ostatniej yaz'u,dzień potem yasmin (obie podwójnie) i tydzień później znowu podwójnie w niedzielę i środę nie zaburzyło antykoncepcji jeśli wszystkie się wchłonęły tzn te normalne i dodatkowe :P pomóżcie jesli wiecie cos na po 4h od wzięcia pierwszej tabletki jesteś zabezpieczona,ale pod warunkiem,że weźmiesz ją w pierwszy dzień okresu. Jeśli później to stosuj się do ulotki,najlepiej naucz się jej na pamięć,bo tam są wszystkie rzeczy o których powinnaś wiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaQ...To w Gliwicach nie znam:) "Uspokój mnie,że te żyłki na biuście i bolące sutki to skutki uboczne"--->No to jest bardzo prawdopodobne:) "w końcu test świadczy sam za siebie prawda?"--->Wyszedł Ci negatywny? "po 4h od wzięcia pierwszej tabletki jesteś zabezpieczona,ale pod warunkiem, że weźmiesz ją w pierwszy dzień okresu"--->No właśnie nie zawsze tak jest...W ulotkach piszą, że od 1-szego dnia, ale nie raz również od 4-go, czy 7-go... pomóżcie jesli wiecie cos na t...Dziewczyno, a ulotka!? Z reguły można się kochać po 4 h od zażycia 1-szej tabletki, jeśli opakowanie zaczęłaś w 1-szy dzień okresu i przestrzegałaś wszystkich zasad w braniu...Ale Twoja ulotka może mówić inaczej, a Ty masz się stosować właśnie jej, a nie forum!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiedziałam,że tak piszą na innych ulotkach,zawsze byłam święcie przekonana,że działają od 1 tabletki wziętej w 1 dzień okresu... a test jak najbardziej negatywny przy normach 0,0-5,8 mam hormonu 0,100mlU/ml. W necie znalazłam,że normalna nieciężarna kobieta ma go poniżej 1 we krwi. Sutki mam już normalnego koloru,ale dalej bolą,a żyłki powoli schodzą :) i widoczne są tylko jak piesi są hmm w stanie spoczynku :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa "Mam nadzieje ze pół roku brania tabletek nie wyrządzi jakiejś wielkiej szkody pod tym względem?"--->Czemu pół roku? O tym powinien zdecydować lekarz... No wlaśnie o tym zadecydował lekarz abym brała tabletki przez pół roku w celu wyregulowania miesiaczki ponieważ od 3 miesiecy przesuwa mi sie za kazdym razem o 3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GosiaQ...No ja już o tym kiedyś pisałam, że nie zawsze, w sumie to często o tym pisałam, w sumie zawsze jak ktoś pytał, odkąd moja siostra miała takie tabletki, które działały od 4 dnia po zażyciu 1-szej... Lakiska...Aha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja przerwa w tabletkach trwała 8 dni a nie 7, było juz za późno nim sie zorientowałam :( co teraz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz to trzeba przeczytać ulotkę i zobaczyć co też tam jest napisane o spóźnieniu w 1 tygodniu brania. prawdopodobnie zalecenie dodatkowego zabezpieczenia przez tydzień ale sprawdź to jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goga84...Ulotka... Następnym razem myśl cały czas o dniu, w którym masz zacząć opakowanie...Aby tabletki dawały Ci maksymalną skuteczność, musisz być zorganizowana w ich braniu...Musisz o nich myśleć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diaria
Sugerowałabym nie wyszukiwać żadnych info na necie na temat tych testów, bo tylko niepotrzebnie się nakręcasz. Nie wiesz, kto napisał, że kobieta nieciężarna powinna mieć poniżej 0,100... Mógł tak napisać każdy. Powiem Ci tylko, że jakieś pół roku temu wyszedł mi taki sam wynik, co Tobie i wraz z moją ginekolog odetchnęłyśmy z ulgą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×