Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość smutna76

Hej, Hej!!!! Mamuśki,marcówki 2006!!!!!

Polecane posty

dziendoberek w tak piekny dzionek... az grzech siedziec w domu. Ja czekam do okolo poludnia az Wiki sie obudzi i idziemy chodniki szorowac :) amadzia - nic tylko pozazdroscic tak unormowanego dnia, my dopiero zaczynamy nad tym pracowac... niestety nieplanowe bole brzuszka - psuja caly harmonogram dnia. Iwi Asia - juz lada dzien bedziecie miec pociechy przy sobie :) wytrwalosci w szpitalu, lekkich, szybkich i bezbolesnych porodow :) My w czwartek bylysmy na usg bioderek i... nie musimy juz szeroko pieluszkowac. Wszystko jest w jak najlepszym porzadeczku - tylko mamy klasc mala jak najczesciej na brzuszku i mamy pojawic sie do kontroli za 6 tygodni. Z oczkami Wiki tez juz jest dobrze - jak tak dalej pojdzie to obejdzie sie bez wizyty u okulisty - przynajmniej tak twierdzi polozna ktora do mnie przychodzi :) amadzia - szczepisz Oliwke szczepionka \"iles w jednym\" czy bedziesz ja kula kilka razy?? bo slyszalam z dzieci po tych szczepieniach skojarzonych czesto goraczkuja a po tych kilku ukluciach raczej nie... no i jak sprawdzaja sie u Ciebie te germanskie specyfiki?? podajesz je tylko doraznie czy zapobiegawczo do kazdego karmienia? cieplutko pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki:) A my już po spacerku, u nas też pogoda piękna, wiosna pełną parą:) Witaj Agutko, szkoda że tak późno ale mam nadzieję, że jak już wszystkie marcóweczki będą 1+1 to topik nie padnie.... Iwonaa jak dla mnie to masz skurcze przepowiadające, a jeśli się denerwujesz to może podejdź gdzieś na kgt, posłuchasz serduszka to od razu się uspokoisz. Iwi i Asia ja też trzymam kciuki i życzę leciutkiego i szybkiego porodu i czekamy na relację po powrocie do domku albo jakieś wieści od tatusiów jak już dzieciaczki się zdecydują do nas dołączyć. Amadziu właśnie dziś pomyśłałam o czymś do wózka, bo ja też mam taki śpiworek na misiu i już niedługo za ciepły będzie. Rozejrzę się i jak coś wyszperam to dam Ci znać, chociaż ja głównie na allegro kupuję a jak mówisz że tam kicha...ale zobaczymy. Pozdrawiam Kobietki, całuski dla Maluszków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola25
HEJ DZIEWCZYNY!! Chcialabym Was poinformowac ze 27 marca o godz 15.01 urdzil sie moj najukochanszy skarb - 3.260kg i 52 cm. Jestem chyba najszczesliwsza na swiecie. Porod wspominam bardzo milo i tego cudownego momentu nie zapomne do konca zycia. Pozdrowionka dla wszystkich marcowek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Mamuski Amadziu pozazdrościć takiego poukładanego dnia ;) Iwi, Asiu trzymam kciuki :D Już jutro....szybciuchnego porodu Wam życzę i zdrowych smurfów :D Pogoda piekniusia....spacerek 2 godzinki...Kacerunio spał jak niemowlę hie hie :P Dziewczyny powiedzcie mi czy wasze szkrabiki tez maja tak długo zatkany nosek...moj ma od porodu ...pani pediatra powiedziala, że mu przejdzie zeby zakrapiac krople i sciagac frida....ale juz tak dlugo i nie przechodzi :( i tak sie bidoczek meczy ze mi sie plakac chce 😭 Napiszcie cos prosze. Buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Ja dzisiaj od 6 na nogach wyprawiłam chłopaków do przedszkola i pracy, a najmłodszy troszkę przysnął więc jem śniadanko. Jak nakarmię Kubusia to idziemy na spacerek, póki słoneczko świeci, bo koło środy ma podobno śnieg padać Mam trochę nowych zdjęć, później spróbuję coś podesłać, a narazie jedno http://img95.imageshack.us/my.php?image=dsc047713cu.jpg Ola - GRATULACJE 🌻 Poprawię tabelkę NICK.........TERMIN....TYDZ.CIĄŻY....KG+.....MIASTO....Płeć...Imię Juulka........05.03.2006.......40.......2.........Sandomierz.......?.....? renacia.......19.03.2006.......31........11..........Poznań....chyba dziewczynka...? ILLELI.........21.03.2006.......26........2?.......pl.Holandia...Jonathan lub Luzia Marta76.......22.03.2006.......34......11,5.......Rzeszów...synuś Michał Iwi30...........26.03.2006.......40..........17.......płd.Anglia...synuś...Michał Agunia1........27.03.2006.......28..........3........Kutno...córeczka Kamila albo Klaudia Asia26........29.03.2006......40........15.......Legnica......... Gracjan Ania26.......30.03.2006.......38.......17........Rzeszów.........Milenka/Martynka NICK...........DATA UR.........WAGA.......CM....MIASTO...........IMIĘ Magda77..26.01.2006....2100g......47cm.....Warszawa... Mateuszek Agniecha_79..16.02.2006...3340g...51cm..Rzeszów....dziewczynka Amadzia.......19.02.2006...3500.....58cm....Tczew......Oliwia enka76........19.02.2006....3550....56cm....Konin......synek Filip Jagoda73....24.02.2006...3420g.....54cm....Zielona Góra....córeczka Moni78.......28.02.2006....2000......47......Lublin.............Zuzia Niunia_77....03.03.2006..3200g ......57cm ....Lublin....Maksymilian Emi25........03.03.2006....2700.......52cm....Tomaszów Maz...Kacperek Magda78.....04.03.2006.....3340.....53 cm.....Gdynia...... Paula Misia75.......05.03.2006.....3330.....54 cm......?........... Agatka Pyśka25......06.03.2006....3640g...57cm...Poznań...Wiktoria mritta28......06.03.2006....3200................Krosno.....Izabela (*) mi28...........12.03.2006....3220......53cm...Lublin.....Kubuś Króliczek.....13.03.2006....2900......49cm...Świdnica...Natalka Aurelia22.....13.03.2006....3870......55cm.....Gorzów...Kubuś moni271......14.03.2006.....3400......58..........Kraków....Kamil słonko1335...15.03.2006.....3550.....54.......Szczecin...Alicja Karol_ina......17.03.2006.....3150.....53.......Bielsko-B.... Hania Sabcia.........18. 03.2006.....3500.....55cm....Krosno......Lena Dana25........19.03.2006.....3300.....55cm.....Kraków...synuś Kijaneczka... 21.03.2006.....3340.....59cm....Jaworzno...Szymon Piotr Ola25.........27.03.2006.......3260....52cm.........Dublin...... Alan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emi, na zatkany nos polozna polecila mi Sterimar niebieski-fizjologoczny roztwór wody morskiej. Stosuję, moja mała nie ma w nosie nic ;))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emi my też stosujemy roztwór soli morskiej i jest rewelacyjny, dla nas mamy Sterimar a dla małej taki ze specjalną końcówką dla niemowląt Disne Mar to w zasadzie to samo tylko ten drugi jest tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojeju, a ja na nic nie mam czasu...i jeszcze system mi siada, konieczne bedzie \"format C\" :-) Ola - gratuluje Alanka i czekamy na relacje:-) Amadziu, fajnie Ci ze masz tak uporzadkowany plan dnia, u mnie to na razie nie wychodzi, a Maks - podobnie jak rodzice - jest nocnym markiem;-) Mam troche problemow z jego buzia - pojawila mu sie taka szorstka kaszka na policzkach i nie wiem co to moze byc.(???) A propos smarujecie dzieciom czyms buzie wychodzac na spacer? Acha, dzis Maksymilian konczy miesiac, ale zlecialo;-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Mamusie Niuniu mój Kacperek też kończy miesiąc :D:D:D Faktycznie zleciało. Ja niczym nie smaruje ale napiszcie czy smarujecie bo ja w sumie tez niewiem. Niuniu posmaruj Maksia Bepathenem...ja smaruje Kacprowi buzie na każdą plamkę czy krosteczke i pieknie schodzi :) Dzieki dziewczyny za rade co do kropelek...juz tatusia wyslalam po nie....mam nadzieje ze pomoga...bo tak sie bidulek meczy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! plan dnia- no tak staram sie ale dzis Oliwcia jakaś niespokojna- nie wiem , moze dlatego, ze zaczynam jeść normalnie -ogólnie napina sie i bąki puszcza, ale to ją boli zdaje sie bo płacze...:( moja kochana nie lubie gdy płacze- nie wiem czy ja nie kumam o co chodzi a Ona chce mi coś powiedziec...ulewa dalej..i oj nie wiem sama...ale planu staramy sie trzymać...a szczepienie jutro jednak- przełozyli w przychodni...oj co to bedzie???!!! a ciekawe ile wazy? zobaczymy jutro... okres czuwania się wydłuyza, ale dziś zamiast poznawania swiata- kręciła sie i popłakiwała- och te baki...i tylko do cyca- smoka wypluwa, herbatką gardzi ojj - dziecko nie da sie zamknąć w \"plany\" - a to przeciez dla jej dobra...a może mój pokarm słaby i dziecko głodne...ale dlaczego wówczas ulewa, oj nie kumam- ale zobaczymy jutro- choć po szczepieniu to w ogóle różnie być może... a moja Oliwia skończyła w niedziele 6 tygodni - oj leci czas, leci ja smaruje buziaczka Oliwki kremikiem ziajka- dla niemowląt- od 1 dnia życia- fajny, ładnie pachnie i cera jej się poprawiła, a na krosteczki Bepanthen lub taki krem na sutki (w szpitalu kupiłam) PureLan- madela - rewelacyjnie działa, a poza tym super delikatny- można go jak mówiłam na sutki popekanee stosować i bez mycia podać dzieckupierś- wiec musi byc bardzo delikatny..:) 7 maja mamy chrzciny. robimy w knajpce- obiad, ciasto, kawka i finito - nie wyobrażam sobie w domu- siądą goscie z dupskami( za przeproszeniem) a ja bym latała- kawa, herbata, Olika- kupka, cycek- oj nie nie- albo moija biedna mamusia...byśmy sie nalatały no i Sebastian też,,,a tak idziemy jak paniska- jedzonko podadzą pod nos, pomyją, a po wszystkim wracamy do domku- spokój, cisza i bez bałaganu..chyba to najlepszy pomysł, a Wy jak robicie??? a własnie co ubrać Oliwce? mam komplecik - nawet 2, ale co na to- beciki już nie są w modzie...a tak ciepło, że na sukienusi to pewnie jeszcze nie będzie- jak macie jakieś pomysły to dawac mi tu zaraz..:) może jakieś linki??? pozdrawiam !!Ola gratulacje!!! ciekawe jak nasze ciężaróweczki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dana25
Cześć Kochane, My dopiero dziś wróciliśmy do domku - po 15 dniach!.... Bartuś niestety miał wrodzone zapalenie płuc - przez moją bakterię - na którą zresztą robiłam posiew 2 tyg przed porodem i wynik był negatywny... Jeszcze nie przeczytałam forum może jutro mi się uda. Jestem b zmęczona szpitalem i płaczem tych wszystkich dzieciaczków.postaram sie jutro wszystko nadrobić, BUZIAKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda78
Witam Buzię sie smaruje dziecku przed każdym wyjściem (zarówno jak jest zimno jak i ciepło), tłusty krem chronić ma buźkę przed zimnem albo przed nadmiernym słońcem. Cera maluszków jest zbyt delikatna, żeby wystawiać ją na działanie promieni słonecznych, mrozu czy wiatru. Serdeczne graulacje świeżo upieczonym mamom i wytrwałości oczekującym. Co do planu dnia, to rozpisałam wczoraj zgodnie ze wskazówkami Zaklinaczki niemowlat "Łatwy Plan". Nie wymyślałam go, tylko opisałam co dzidzia moja robi i w jakich godzinach. I wyszedł nam prawie regularny tryb życia, któy zakłócany jest jedynie przez kolki. Kolki też ma Paula w określonych godzinach, ale czasami trwają dłużej a czasami krócej. Ułatwia to nam życie. Swoją drogą kokli nam je utrudniają, od dzisiaj będziemy próbować ten lek sab simplex, moze to coś pomoże. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pediatra zapisała Kamilkowi na kolki Espumisan,3xpo 1 kropelce ale jak na razie zero efektu...Kamil jak dotsaje szału to buzka cała podrapana, na oślep jeździ pazurkami-jak jest rozebrany to nawet brzuch podrapie... Nie chce się ubierać na spacer-krzyczy i wierzga A ta cała książka i \"Łatwy plan\" to niestety nie dla mnie-jak nie dam cycka na żądanie to Mały dostaje spazmów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis w nocy zmarla moja babcia...:-( :-( :-( :-( :-( .....chcialam wam po prostu to powiedziec........ a wiec troche pomilcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wspolczuje Niuniu.....trzymaj sie......jestesmy z Toba ❤️ Masz swojego Anioła Stróża w Niebie [\"}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niunia współczuje- to takie niesprawiedliwe- nwet nie zdażyła sie nacieszyc prawnukiem...ale cóz- zobaczyła Go chociaż i teraz jest w niebie i czuwa nad Wami...to tak jakby ustąpiła miejsca...to badzo smutne, ale takie życie...trzymaj sie ❤️ A my po szczepieniu...2 razy moja Oliwcia kłuta była- teraz w maju ciag dalszy...ale płakała :(..ale zaraz potem połozona do wózeczka zasnęła i spała na spacerku 2 godzinki i w domu jeszcze...odpukać nie miała goracki, ale wieczorem marudziła i uspokajała sie na rekach- kolki??a może chciała sie poprzytulać...teraz śpi jak aniołek- pokąpieli, po jedzonku..hmm ciekawe do której??.. spada, kłade sie, ide luli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny!Pamietacie mnie? Jestem z kwietniowek, ale przez te moje przeboje z przedwczesnymi bolami itp zagladalam tu do Was:) Wpadlam tylko zeby sie pochwalic ze 03.04 urodzilam mojego Kubusia:))Czytam tu u Was ze niektore czeka wywolywany porod i ze sie boicie.Babki, glowy do gory!!Ja mialam teraz tez wywolywany i nie macie sie czego bac! No fakt boli, ale da sie przezyc, a na pocieszenie dodam ze za to wszystko dzieje sie szybciej.Od podlaczenia kroplowki , po godzinie dostalam pierwsze bole a po nastepnej byl juz moj maluszek.Tak wiec dziewczyny , nie bojcie sie , naprawde , bedzie dobrze!!:) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda78
Witam Niunia wyrazy współczucia. Trzymaj sie. Moni271 my dajemy Espumisan 4 razy po 5 kropli i niewielki efekt. Od dzisiaj dajemy Sab simplex, ale skład ma taki jak Espumisan, takze ciekawe czy pomoze. Amadzia czy szczepiłaś malucha szczepionką skojarzoną czy normalną? Gratulacje Mo.nika, dużo zdrówka dla Was obojga. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niunia, wyrazy współczucia z powodu babci ( \' ) Jesli chodzi o kolki polozna poradzila mi picie herbaty dla niemowląt Bobofen (JA ją piję, nie mała), poza tym przerzucialam sie na kompot z jablek, odstawiłam zupelnie wszelkie soki i inne takie bo nigdy do konca nie wiadomo co w nich jest. i na razie spokoj... acha, lekarka poradzila mi ze w razie wystapienia kolki mozna sprobowac dac maluchowi herbate dla niemowląt Plantex. Kolezanka zaś mowila mi o jakims leku na recepte po ktorym jej bliźniaczki (wyobrażacie sobie taki podwojny wrzask?????) przestały kolkować, ale nie pamietam nazwy. dowiem sie i wam napisze. przy czym mowila tez ze odpowiedzialny lekarz go nie przepisze bez badania moczu dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>karolina Twoja Hania jest słodziutka! wysłalam ci maila więc jeśli masz chwilkę to sprawdź pocztę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda78 - szczepionka skojarzona- u nas bardzo pani doktor polecała, kosztuje 100, ale to nie dlatego tak zachwalała - ona ztego nic nie ma...:P w kazdym razie mysle , ze lepiej zainwestowac w szczeppionki niz później na ewentualne antybiotyki...a poza tym to kilka kłuc mniej - a nie jest to przyjemne dla naszych Bobasków:( i dla nas tez:( a Oliwcia własnie po jedzonku wisi naramieniu...spała od 9 do 3.30 - spiaca królewna- moze niedługo cała nocke zaliczy?) - wasze Bobaski tez tyle przesupiaja??? spadam- idziemy dalej spac - papa 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amadziu ja mam pytanko co do szczepionki, a dokładniej ceny te 100 zł to ona w aptece kosztuje czy za 100 zł to już u Was w przychodni robią, bo u nas taki rarytas kosztuje 180 ale może trzebaby poszukac gdzies gdzie robią taniej albo sama kupię w aptece, bo te 80 zł na jednej iniekcji to dośc sporo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słonko, ja tez sie zastanawiam nad szczepionka skojarzoną i.... hmmm droga sprawa niestety, bo przeciez podaje sie ja w 3 czy 4 dawkach co jakis czas i za kazdą dawkę sie placi te 110 zl (u nas) wiec wyjdzie sporo. lekarka mowila mi jednak o mozliwosci zaszczepienia hiberixem (50 zl) + szczepionki bezplatne tylko ze to jest kilka kłuć na raz. tak źle i tak niedobrze :((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda78
Witam, Amadziu czy ta szczepionka skojarzona, którą podałas malutkiej to 6 w 1 firmy glaxo smith kline ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mamusie!Jeżeli mogę coś doradzic na temat szczepionki to bardzo polecam szczepionkę skojarzoną PENTAXIM.Delikatna dla dziecka-dzieci po niej bardzo dobrze reagują,polecił mi ją mój lekarz pediatra do którego chodze prywatnie-ordynator w szpitalu-jeden z najlepszych lekarzy na śląsku.Zapytajcie o nią swoich lekarzy. Pozdrawiam!!!!!Szczęśliwa mama 9 tygodniowej Milenki.Całuski!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I pytanko mam do ZUZKI 715-skąd jesteś kochana bo piszesz,że z oklic Bielska-Białej-więc jesteśmy sąsiadkami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>Agniecha1 jestem z Brzeszcz ale to bardzo blisko Bielska. w Bielsku studiuję i tam tez chodzę do ginekologa. a ty agniecha skąd jesteś?rodziłaś w bielsku?ja czekam na lipiec-wtedy to pojawi się na świecie moja córeczka :-) jeśli masz ochotę to pisz na maila: zuzka715@wp.pl pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×