Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monika24

mloda mama prosi o pomoc

Polecane posty

czesc mamusie perosze o pomoc moja Zuzia ma 8 miesiecy i na pupce z przodku zrobily jej sie takie male pleskerzyki teraz jakby pekly i jest wszystko czerwone smaruje to mascia sudocrem i wietrze ale nie wiem czy to tak robic jestem obecnie w niemczech wiec zlekarzem kiepsko pomorzcie co zrobic smarowac dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to w Niemczech nie ma
lekarzy??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no sa ale moze najpierw sprubuje sobie to sama wyleczyc jestm tu tylko na wakacjach a narazie nie mam sposobnosci by z kims isc do lekarza,bo znajomi pracuja caly dzien a ja sie nie znam i nie dogadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allo
dziecko ma odparzenia ja swoje dzieci smarowałam PENATENEM chyba jest w niemczech no i dużo czasu bez pieluszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj...jeśli nie ma takich maści jak piszą dziewczyny, dobry stary sprawdzony sposób - polecony przez moją położną...Mąka ziemniaczana jako puder i wieczorna kąpiel w krochmalu...Działało...i działa do tej pory... Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sudecrem też jest dobry, wietrzenie też jeśli to tylko odparzenia a nie jakaś poważna infekcja to powinno w miarę szybko przejść po takim smarowaniu, obserwuj czy sie nie zaczyna brzydko mówiąc babrać, bo wtedy lekarz to jednak obowiązkowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda ciocia
moja siostra na synka 7mscy, ktory taz mial odparzenia na pupce byla z tym u lekarza i on zapisal masci, miala nimi smarowac pupcie na zmiane, ta pierwsza masc to byla, na pewno sie zdziwisz - clotrimazolum, niestety nie mam pojeic a jak sie nazywala ta druga aha, malenstwo dostalo tej wysypki, czy odparzenia, bo siostra kupila inne pieluchy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miało być oczywiście sudocrem, ja zawsze tego używałam, ale mąka ziemniaczana też ok, to takie babcine sposoby na czerwoną pupę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie nie wiem z czego to sie stalo myslalam ze moze jakies uczulenie na cos bo to nie jest tylko czerwone jak zwykle odparzenai na pupie to byly takie pecherzyki z woda i teraz to popekalo mam tu sudocrem,bepanten i cutivate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie nie wiem z czego to sie stalo myslalam ze moze jakies uczulenie na cos bo to nie jest tylko czerwone jak zwykle odparzenai na pupie to byly takie pecherzyki z woda i teraz to popekalo mam tu sudocrem,bepanten i cutivate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie nie wiem z czego to sie stalo myslalam ze moze jakies uczulenie na cos bo to nie jest tylko czerwone jak zwykle odparzenai na pupie to byly takie pecherzyki z woda i teraz to popekalo mam tu sudocrem,bepanten i cutivate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie nie wiem z czego to sie stalo myslalam ze moze jakies uczulenie na cos bo to nie jest tylko czerwone jak zwykle odparzenai na pupie to byly takie pecherzyki z woda i teraz to popekalo mam tu sudocrem,bepanten i cutivate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda ciocia
Pieluszkowe zapalenie skóry Podraznienie - zaczerwieniona skóra na pupie, czerwone plamki, wysypka, drobne ranki sa objawami odparzenia - pieluszkowego zapalenia skóry - spowodowanego ciaglym kontaktem delikatnej skóry maluszka z wilgocia i drazniacymi substancjami zawartymi w siuskach i kupce. Staraj sie czesto przewijac dziecko, wietrzac przy tym pupe jak najdluzej. Smaruj pupe kremem lub mascia na odparzenia. W aptece znajdziesz ich wiele. Nie da sie polecic jednej szczególnie dobrej, gdyz ta, która jest bardzo skuteczna dla jednego dziecka, innemu nie pomaga. Najlepsza dla Twojego malego wybierzesz stosujac metode prób i bledów. Wiedz przy tym, ze zawarta w kosmetykach lanolina chroni skóre przed wilgocia i substancjami drazniacymi, cynk - wysusza, alantolina i D-panthenol - regeneruja naskórek. http://www.bajbus.pl/index.phtml?ids=dziecko&kat=noworodek&tmt=placze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda ciocia
moj ostatni wpis to czesc z zalaczonego tam linku, mam nadzzieje ze malenstwu bedzie dobr4ze i szybko sie pozbedzie tego paskudztwa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dakam75
Nie wiem czy w Niemczech jest coś takiego w aptekach jak TORMENTIOL lub TORMENTILAE(chyba)po łacinie.To jest dobra maść.Kiedy moje dziecko dostało odparzenia tylko to pomogło.Nic innego nie pomagało.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myślę, że to może być nadkażenie grzybicze. Moja córka miała podobnie. Nam lekarz przepisała maść z kwasem bornym i pomogło.Bo jeśli to grzybki, to żadne sudocremy i maście z pantenolem nie pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha. Ważne. Jeśli to nadkażenie grzybiicze, to nie można tego smarować maściami sterydowymi typu Cutivate. Tormentiol zdaje się, to też steryd. Powinnaś jednak iść do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaniedbanie = odparzenia!!!! Niestety młoda mamo nie dorosłaś do roli matki i opieki nad nim, w twoim wieku trzeba było mysleć głową na karku a nie między nogami. I tu znów jest smutna przawda że dzieci mają dzieci i nie umią ich wychowywać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi też
to wygląda na grzybicę, czest się zdarza w taką pogodę. Idź do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra rada
Termentiol nie jest sterydem i zawiera właśnie kwas borny. Używam go przy odparzeniach pupy synka. Działa przeciwbakteryjnie. Na co dzień używam sudocremu, ale też bardzo dobrze działa zasypka alantan. No i wietrz pupe dzidzi to też pomaga. Powyżsymi nieprzychylnymi postami sie nie przejmuj i ingoruj je. Jeśli po paru dniach nie będzie poprawy to idź z dzieckiem do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra rada
matko naturo niestety ja dbam o mojego synka i też zdarzają nam się odparzenia i nie uważam żebym była dzieckiem mającym dziecko w wieku 29 lat, jeżeli nie masz nic ciekawego do napisania młodej nie doświadczonej mamie to się w ogóle nie wpisuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninka35
A ja mam 36 let i moje dziecko też miało odparzenie. Nie tak mocno, bo spanikowałam i poszłam wcześnie do lekarza, ale miało! Co mój wiek ma do odparzenia pupy dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej nie martw sie to sie czesto zdarza ja mieszkam w niemczech i jak jade do domu to moja corka zawsze przez pare dni tez ma podrazniona pupe..jak to lekarz stwierdzil przez wode i inne jedzenie bardzo szybko o to idzie a i pogoda< temu tez sprzyja..ja uzywalam sudocrem a puznije zawsze smaruje przez pare razy kremem kupionym w niemczech a DM a nazywa sie \"WELEDA\" Calendula crem-tylko do pupy bo sa tez dla buzi specjalne(für windel bereich) i jest on specjalny do pupci zeby nie byla szybko czerwona..pomaga..tym kremem zawsze smarowalam moja corke jak nosila pampersy..i nie miala juz czerwonej pupci.. Raz doktor przepisal mi masc na tego typu ranki i mozesz kupic to w aptece bez recepty i tez jest dobra \" INFECTOSOOR\"-ZINKSALBE__jest to masc specjalna na grzybiczne zapalenia u babykow na pupie i pampersy polecam kupic rowniez w DM (Drogerie Markt) z \"Baby love\"sa dobre i nie sa drogie ...wiekszosc dzieci od znajomych uzywaly tych pampersow i nie mialo podraznien od nich-tak na wszelki wypadek polecam......pozdrawiam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniko nie przejmuj się takie odparzenia przy takiej pogodzie to b. częste zjawisko. moja córeczka też je miała. teraz ma rok i dwa miesiące i jest urocza.:) Czasem nie używaj wszystkiego na raz. Sudocrem jest dobry ale nie smaruj zbyt grubej warstwy. Używałam też pudru w płynie jest lepszy niż zwykły bo nie zbija się w grudki i nie podrażnia jeszcze bardziej skóry dzidzi. Wietrz dupcie dzieciaczka, smaruj jednym rodzajem maści lub tym pudrem w płynie, wieczorem kąpiel w krochmalu lub w lekkim roztworze nadmanganianu potasu [to takie cosik fioletowe] i głowa do góry - będzie dobrze! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mały miał ten sam problem, wieczne odparzenia - przy ząbkowaniu miał bardzo kwaśnie kupki i to podrażniało jego pupke bardzo i nie pomagało przebieranie od ręki i smarowanie różnymi maściami. natomiast u nas pomogł puder firmy Nivea - od czasu jak go stosuję nie mamy żadnego problemu - ja byłam największym przeciwnikiem tego kosmetyku i kupił go mój mąż na próbę, ale okazało się że jest to rewelacja. myślę, że doraźnie i na już możesz stosować też mąkę ziemniaczaną - bo ma takie same właściwości. zyczę powodzenia i dużo zdrówka Bożena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To moze byc uczulenie na cos moj maly ma tak za kazdym razem jak go cos uczuli nic wtedy nei pomaga oprocz dostawienia uczulajacego produktu. Przeanalizuje wszystko czym go karmisz i moze wtedy dojdziesz do tego co to moglo byc. A sterydy to niby od czego poczytajcie sobie ulotki to bedziecie wiedzialy ze przy grzybicy sie stosuje. Wlasnie nam lekarz przypisywal rozne mascie triderm i cutivate bo moj Skarb jest alergikiem i caly czas reaguje tak na cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zani 24
nie przejmuj sie komentarzami tamtych pizd mysla ze sa strasznie doswiadczone bo maja po piatce bachorow niewiadomo z kim zamiast doradzic cos madrego to wypisuja brednie same napewno rozstawiały nogi w wieku 16 lat i jakis kutas zrobil im bekarty wiec sie trzepiaja Ciebie. moja coreczka tez ma odparzenie i sama chce sie czegos madrego dowiedziec ale widze ze niektórzy nie grzesza inteligencja i wiedza zato do wypisywania bredni to sa modre skrzywdzone przez los i dlatego maja pretensje do wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zani 24
do matki natury TY JESTES POKRZYWDZONA PRZEZ MATKE NATURE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odp po 5 latach
nieźle!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×