Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

loris, To nie jest tak. Jesli ktos stosuje laser a sie nie leczy celem regulacji poziomu hormonow to laser rzeczywiscie nie ma sensu. Usuwa to, co juz jest a terapia hormonalna hamuje porost nowych wlosow. Przynajmniej ja przed zabiegiem rozmawialam z lekarzem-dermatologiem. Widzialam zdjecia po zabiegu, koncowe efekty itd. Uwierz, to nie bujda:) za ta cene nie ma mowy o nieskutecznosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loris, To nie jest tak. Jesli ktos stosuje laser a sie nie leczy celem regulacji poziomu hormonow to laser rzeczywiscie nie ma sensu. Usuwa to, co juz jest a terapia hormonalna hamuje porost nowych wlosow. Przynajmniej ja przed zabiegiem rozmawialam z lekarzem-dermatologiem. Widzialam zdjecia po zabiegu, koncowe efekty itd. Uwierz, to nie bujda:) za ta cene nie ma mowy o nieskutecznosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...a wracajac do tych laserow z allegro: nie o to mi chodzi.Mialam na mysli laser, ktorym zostaje potraktowana co 2 miesiace w salonie kosmetyki laserowej. To nie jest ten sam sprzet, ktory przedstawiaja powyzsze linki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierść kota
zwała genetyczna, jak używałaś oleju to depilowałaś albo goliłaś ręce? Czy nic nie robiłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie_nawidze_siebie
Mam problem , mozliwe ze pisałyscie juz o tym , ale mam wlosy na szyji , brzuchu , i klatce piersiowej . Czy powinnam isc do lekarza jesli tak do jakiego?? a moze depilowac to?? ;( tz. ja wyrywam niektore włoski penseta ale one odrastaja coraz gorsze :(( juz mam dosc takiego zycia wstydze sie siebie i trudno mi z tym ;/ POMOCY!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siersc kota... Rece wydepilowalam 2 razy w zyciu, konkretnie mniej wiecej na poczatku i na koncu stosowania. Pomoglo, ale nie wiem, czy to nie jest kwestia szczegolnego miejsca jakim sa ramiona i przedramiona... nie_nawidze_siebie... idz do endokrynologa, tez da Ci skierowanie na badania.Zwroc tez uwage jak odniesie sie do Twojej watroby zapisze Cie jakis srodek hormonalny Musisz wiedziec, ze wlosy po tym nie znikna-po prostu nowe nie beda wyrastac.Te, ktore juz masz... bedziesz musiala JAKOS usunac. Pozdrawiam.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Generalnie bylo to pare lat temu, bralam kilka \"specyfikow\": na poczatku diane 35, potem yasmine, androcur, spironol z verospironem. Do tego wszystkiego Sylimarol dla oslony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki pisałyście o tym rozjaśniaczu, że na allegro kupujecie. Patrzyłam tam, jest kilka, typowy sam mniejszy do twarzy i taki ogólny jakby...który lepszy?Czym się różnią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie moge ile nas jest... ja myslałam, ze jestem jedyna .. ja mam problem z owłosieniem CAŁEGO ciała... ręce, nogi, uda, posladki, brzuch, wąsik, troche dłonie (niby tego nie iwdac, ale ja to widze...) troche stopy i palce u stop.... MASAKRA... piszecie, ze owłosienie moze miec podstawy dziedziczne..i u mnie chyba tak własnie jest... juz 4 osoby zwrociły mi uwage na moj problem... to cholernie boli... ;(( jesli chodzi o chłopakow, ktorych znam jak narazie raczej nie spominali o moim problemie prosto mi w oczy. moze to głupoo zabrzmi, ale nie jestem brzydka czy gruba... mam podobno zajebisty charakter, tak przynajmniej mi mowia chłopaki, z ktorymi wdam sie w rozmowe.. i byłabym zapewne jeszcze lepsza i co najwazniejsze pewniejsza siebie gdyby nie te włoski. ;//// mam juz tego dosc.. jesli chodzi o imprezy wszelkiego rodzaju, to lubie je dopiero po zmroku, kiedy nic nie widac.. dopiero wtedy czuje sie naprawde dobrze i pewnie w swoim ciele... mam dopiero 15 lat. wiem, ze zycie stoi przede mna otworem, jednak jak mam cieszyc sie zyciem, skoro przez te owłosienie nie mem do tego powodu?! błagam pomozcie mi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Płyń pod prąd
Suddenly, nie wiem, co mam Ci powiedzieć na pocieszenie, bo wiem, że nie ma takich słów, które by mnie były w stanie pocieszyć w tym aspekcie, jakim jest nadmierne owłosienie, a teksty typu, ze inni maja gorzej dzialaja tylko na nerwy, bo niby z czego sie cieszyc - z tego, ze kogos dotknelo gorsze nieszczescie - to nie jest pocieszenie. Moge Ci tylko powiedziec,ze w Twoim wieku przezywa sie to chyba najbardziej. Pozniej jest juz troszke lepiej i, przede wszystkim, dorosli ludzie nie udzielaja pseudoszczerych komentarzy na ten temat (chociaz zdarzaja sie i jednostki bardziej 'uposledzone psychicznie', nie obrazajac uposledzonych psychicznie naprawde). Z 2 strony, jak sama piszesz, jestes ladna, zgrabna dziewczyna o zajebi... charakterze, u ktorej jedynym defektem urody sa wlosy. Trzymaj sie cieplutko i nie zalamuj. Zwala genetyczna, jak Ty stosowalas ten krokosz? Bo z Twoich wypowiedzi wywnioskowalam, ze na poczatku wydepilowalas wlosy na rekach, pozniej przez rok je smarowalas krokoszem i wogole nie golilas i nie depilowalas wlosow, tylko na te, ktore odrosly nakladalas krokosz. Dobrze to sobie obczailam, czy cos namieszalam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje bardzo za pocieszenie z waszej str ;) jeśli chodzi o kolor moich włosów to sa jasnobrązowe, chociaz brwi i rzęsy mam czarne. najbardziej wkurzaja mnie te włosy na rekach ;/ moim zdaniem to hirsutyzm, poniewaz juz w podstawowce miałam ten problem, chociaz moze nie az tak rozległy .. ;/ czasami zastanawiam sie czy wynagrodzeniem tego defektu jest cos w stylu, ze jestem wyjatkowa.. niestety wiem, ze tak nie jest, bo gdy widze ile nas jest ;).. coz.. trzeba sobie radzic w zyciu. moze pojde z tym do dermatologa i wyprobuje ten olej z krokosza ;) PzDr ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Płyń pod prąd, dobrze wywnioskowalas:) ale to byly wlosy na rekach. Teraz \"traktuje\"olejem wlosy na nogach, ale regularnie je depiluje. Wlosy na rekach mozna zaakdeptowac, natomiast te na nogach u kobiety... wygladaja conajmniej jak brud w zmarszczakach:) sudenlly... nie zgodzilabym sie z faktem, ze pozniej bedzie lepiej... ide pod tory ma racje... idz do endokrynologa, bo wyrosnie CI potezna broda:) Powiem CI, ze ja mam 27 lat podczas ktorych przeszlam przez terapie hormonalna, diete antyanndrogenna i wszelkie zabiegi mechanicznie usuwajace wlosy:) Teraz mam tylko pare wlosow na brodzie, ktore usuwam laserem co 2 miesiace i ponoc nie odrosna.Poki co, widac efekty:)moja zmora sa jeszcze wlosy na nogach i w okolicach bikini. Co pol roku badam poziom hormonow we krwi. To tyle ode mnie, powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endokrynolog? a gdzie ja takiego znajde? jesli chodzi o zabiegi laserowe to juz w ostatecznosci, sa chyba za drogie.. xd bedzie jeszcze gorzej? wes mnie nie strasz.. i tak mam juz koszmary.. ale dzieki za szczerosc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli jestes z okolic Krakowa, to polecilabym Ci pana Tomasza Milewicza juniora... nie znam lepszego specjalisty...50 zl za wizyte. Nie znam innego endo, ktory jest tak tani i zbiera tyle pochwal. Endokrynolodzy sa.... wszedzie:) w poradniach nie jest potrzebne nawet skierowanie, pozdrawiam :) Musisz wziac jakies hormony, bo inaczej naprawde bedzie jeszcze gorzej... po odstawieniu hormonow rowniez:/ niestety... z tego sie nie da do konca wyleczyc. Moge Cie jednak pocieszyc tym, ze moja ciocia teraz ma powyzej 40 lat a cialo gladkie. Golila sie depilatorem,nie brala zadnych hormonow. Byc moze po ciazy wszystko jej sie uregulowalo. Ponoc po kilkusetnym wyrwaniu wlosa ten tez nie odrasta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierść kota
Ja zwlekam z leczeniem ponieważ boję się że po odstawieniu oprócz owłosienia dojdą dodatkowe problemy. W tej chwili nie mam ani problemów z okresem, ani z wagą, cery też nie mam takiej złej. Myślę że hormony (przynajmniej te żeńskie) mam w normie. Dlatego tym bardziej mam wątpliwości czy to coś da. . Boję się, że jeszcze bardziej sobie zaszkodzę. Z drugiej strony z takim owłosieniem też się nie da żyć. Mówicie, że lepiej się leczyć mimo tego że po odstawieniu i tak wszystko wróci?. Jak duże muszą być przerwy w braniu? Czy te tabletki można brać do końca życia? Czy tylko te włosy które się depiluje przestają odrastać? Czy ogólnie na całym ciele wypadają? Jak dużo czasu trzeba czekać na efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierść kota
Ja zwlekam z leczeniem ponieważ boję się że po odstawieniu oprócz owłosienia dojdą dodatkowe problemy. W tej chwili nie mam ani problemów z okresem, ani z wagą, cery też nie mam takiej złej. Myślę że hormony (przynajmniej te żeńskie) mam w normie. Dlatego tym bardziej mam wątpliwości czy to coś da. . Boję się, że jeszcze bardziej sobie zaszkodzę. Z drugiej strony z takim owłosieniem też się nie da żyć. Mówicie, że lepiej się leczyć mimo tego że po odstawieniu i tak wszystko wróci?. Jak duże muszą być przerwy w braniu? Czy te tabletki można brać do końca życia? Czy tylko te włosy które się depiluje przestają odrastać? Czy ogólnie na całym ciele wypadają? Jak dużo czasu trzeba czekać na efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierść kota
Ja zwlekam z leczeniem ponieważ boję się że po odstawieniu oprócz owłosienia dojdą dodatkowe problemy. W tej chwili nie mam ani problemów z okresem, ani z wagą, cery też nie mam takiej złej. Myślę że hormony (przynajmniej te żeńskie) mam w normie. Dlatego tym bardziej mam wątpliwości czy to coś da. . Boję się, że jeszcze bardziej sobie zaszkodzę. Z drugiej strony z takim owłosieniem też się nie da żyć. Mówicie, że lepiej się leczyć mimo tego że po odstawieniu i tak wszystko wróci?. Jak duże muszą być przerwy w braniu? Czy te tabletki można brać do końca życia? Czy tylko te włosy które się depiluje przestają odrastać? Czy ogólnie na całym ciele wypadają? Jak dużo czasu trzeba czekać na efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierść kota
Ja zwlekam z leczeniem ponieważ boję się że po odstawieniu oprócz owłosienia dojdą dodatkowe problemy. W tej chwili nie mam ani problemów z okresem, ani z wagą, cery też nie mam takiej złej. Myślę że hormony (przynajmniej te żeńskie) mam w normie. Dlatego tym bardziej mam wątpliwości czy to coś da. . Boję się, że jeszcze bardziej sobie zaszkodzę. Z drugiej strony z takim owłosieniem też się nie da żyć. Mówicie, że lepiej się leczyć mimo tego że po odstawieniu i tak wszystko wróci?. Jak duże muszą być przerwy w braniu? Czy te tabletki można brać do końca życia? Czy tylko te włosy które się depiluje przestają odrastać? Czy ogólnie na całym ciele wypadają? Jak dużo czasu trzeba czekać na efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do endokrynologa potrzebne jest skierowanie. Ponawiam pytanie o ten rozjaśniacz, jaki używacie? Na allegro jest kilka i nie wiem na jaki się zdecydować:(doradźcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siersc kota, myslisz, ze masz hormony w normie?! Zrob badania! Jesli chodzi o okres, w jakim sie bierze, to jesli chodzi o srodki antykoncepcyjne - maksymalnie 2,3 lata, moja exendokrynolog twierdzila, ze np. Diane mozna brac maxymalnie pol roku, choc ulotka zawiera inna informacje. Osobiscie terapie hormonalne stosowalam przez pol roku, po czym przerywalam i tak w kolko, poniewaz poziom testosteronu znowu wzrastal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierść kota
na jak długo przerywałaś terapię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki, ostatnio jestem bardzo zajęta, bo zaczęłam prace, ale zawsze staram sie tu zaglądać i czytać co nowego piszecie :) dziś stałam w kolejce w banku, a przede mną stała młoda, bardzo ladna i szczupla dziewczyna w koszulce na ramiączkach, a całe rece i ramiona miała pokryte delikatnymi ale dosyc ciemnymi wloskami. Włosy miala rozpuszczone ale kiedy sie schylila widzialam ze na karku ma jeszcze wiecej czarnych wlosow a cala twarz w jasnym meszku. Przed nia stała kobieta, tez calkiem mloda, a na twarzy miala wasik i na brodzie tez pare wloskow- reszty nie widzialam bo pomimo upalu miala sweterek i dlugie spodnie. Kobieta, tez mloda, ktora stala za mna, chciala wziasc jakis kwit i wtedy zobaczylam jej reke, na ktorej byly dlugie, grube i czarne wlosy jak u faceta, spojrzalam na jej twarz i na brodzie rowniez miala duzo grubych i ciemnych wlosow. Nie wiem jak to sie stalo, bo na ogol nie widywalam nigdy dziewczyn z takim problemem jak ja, a tu nagle 3 na raz w tym samym miejscu a wsrod nich ja, ktora chyba jako jedyna nie wygladalam jakbym miala ten problem. Kurcze, mam nadzieje ze az tak natarczywie im si enei przygladalam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba jednak tak, natarczywie:P Wiecie, bo wiele dziewczyn ma ciemne włosy na rękach, czy włoski na brodzie. Też się przyglądałam. Więc nie popadajmy w obsesję. Ja mam ciemne włosy na rękach, ale się ich w ogóle nie wstydzę. Są normalne. Moja piękna siostra też je ma i nie ma żadnych problemów z karnacją. Ot brunetka. A tymi włosami na karku mnie powaliłaś. A co w tym nienormalnego? Dziewczyny, nie popadajcie w przesadę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miało być problemów z hormonami, nie karnacją. Każdy ma meszek na brodzie. Niektórzy tylko bardzo niewidoczny. Niepokojące są długie i grube włosy. Ja też mam kilka dłuższych, ale normalnych. Jasnych i widocznych jak się podniesiesz brodę i będzie patrzeć. Nawet nie w głowie mi je usuwać, bo zawsze takie miałam:). Jeszcze zanim cokolwiek zaczęło się ze mną dziać. Więc może one były zdrowe? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chili, zdrowe wlosy sa ponoc silne, grube i o mocnych koncowkach :) siersc kota, Terapie trwaly po pol roku, po mniej wiecej tym samym czasie robilam badania.Gdy poziom terstosteronu byl zbyt wysoki, ponawialam terapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×