Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość international
w ciazy niestety nie jestem :-( "wpadlam" bo pomylilam nicki. tak, "szczrz" i "international" to ja - w jednej osobie ;-) fajnie sie Wasza dyskusje czytalo :-) wiecej napisze jutro, bo na razie facet mi wyszedl z lazienki, zawraca glowe i jeczy, zebym mu wlosy wysuszyla (suszarka). pieszczoch :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 112233
Cześć dziewczyny, podobno homeopatia pomaga przy problemach hormonalnych . Poczytajcie sobie ten topik , może warto wybrać się z tym problemem do homeopaty.Na zaskórniki i trądzik polecam BREVOXYL. http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=2341864

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
112233- na jakims forum przeczytalam o kropelkach homeopatycznych \"Psorinoheel N\", ze komus tam super pomogly na tradzik, pryszcze.. kupialam to, bralam regularnie i nic oprocz nowych pryszczy nie zobaczylam :( po za tym stricte zastosowania antytradzikowego to nie ma poniewaz we wskazaniach piszą \"leczenie detoksykacyjne w chorobach przewleklych\", no ale niby dziewczynie jakis mądry dermatolog to zapisal. w kazydm razie na mnie nie podzialalo, wrecz zaszkodzilo. no ale i tak nie zamykam sie na homeopatie. na pewno poczytam dzieki :) ide na tory, international - bylam przekonana ze za te wczorajsze dyskusje i narzekania z Papryczką dostaniemy opieprz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość international
no, opieprz sie nalezy, to fakt :-p ale i tak sie fajnie czytalo :-D obowiazki wzywaja, wiec na razie spadam i postaram sie cos wystukac pod wieczor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ika9010
Hej, Nie wiem czy ja mam to samo co Wy. Piszecie o czarnych, grubych włosach na ciele, a ja posiadam raczej takie szarawe. Męczy mnie to. Gdy widzę włosy na dolnej części pleców albo na pośladkach. To nie jest normalny \"meszek\". Aż żal serce ściska gdy widzę \"gładkie\" dziewczyny. Też bym tak chciała. Moja siostra miała podobnie. Na plecach troszkę i ręce bardziej owłosione nadal ma. Rodzice mówią, że mam to zostawić, że to nic takiego. Ale przecież oni nie wiedzą jak to jest gdy ktoś powie jakie masz owłosione ręce - jak małpa :/ Myślicie że wizyta u lekarza rodzinnego coś da ? czy tylko ginekolog może coś powiedzieć na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ika, ja tez nie mam kruczoczarnych wlosow (oprocz kilku w roznych miejscach, ktore zrobily mi sie takie po dlugim uzywaniu pesety), ale mam gestsze i ciemniejsze wlosy w roznych miejscach od wieu dziewczyn. ja staram sie usowac to owlosienie. jestem b. zadowolona, ze depiluje rece czy dolna czesc plecow- woskiem - jest spokoj na jakis czas i czlowiek nie czuje sie glupio w roznych sytuacjach- na pewno nie zwraca to uwagi, nawet jak nie jest idealnie gladko. polecam goraca. dzis troche bawilam sie z pasta cukrowa, ale to czasochlonne strasznie w wypadku moich lydek... zobaczymy jak bedzie z wrastaniem... oczywiscie przebadaj sie u endokrynologa, ale ja osobiscie doradzam sie depilowac-bardzo poprawia samopoczucie :) pzdr martulkaaa, jak telocapil u ciebie? mi sie wydaje, ze widze delikatna roznice, ale nie chce jeszcze zapeszac - smaruje sie tydzien na razie i jestem dobrej mysli :)) zamowilam kolejna, tym razem najwieksza butlle telocapilu :) buziak :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość international
ide na tory - ja mialam cilest. dostalam to jako antykoncepcyjny a nie antywlosowy, poniewaz... ja znosze marnie pigulki i poprosilam o cos... maksymalnie slabego (przy dianie sie strasznie meczylam - ale efekty na wlosy byly widoczne - tak dlugo, jak bralam diane a po odstawieniu wszystko wrocilo do stanu sprzed diany :-( ). ergo: po cilescie efektu brak. zero. null. trzymam kciuki, zeby na Ciebie podzialalo. ja bym rownie dobrze mogla polykac witamine C ;-) no, tyle, ze po witaminie C moglabym zajsc w ciaze :-p - a tego z moim owczesnym facetem baaaaaaardzo nie chcialam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce się dowiedzieć
hej wszystkim, troche mnie tu nie było. Martulka, jak wymieszałas balsam z telocapilem? Jakiego uzyłas balsamu i ile dodałas telocapilu do jakiej ilosci balsamu?????? pozdrawiam Was wszystkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaaa
majka, chyba jeszcze za wcześnie na wyraźne efekty. Co prawda czuję, że jest lepiej (włosy na twarzy odrastają delikatniejsze, te na "baczkach" na przykład są znacznie miękciejsze niż wcześniej), ale to może być od regularnego natłuszczania skóry olejem krokoszowym. Zobaczymy, na pewno dam znać, jak zauważę jakieś wyraźne zmiany. chce się dowiedzieć, odważyłam na wadze kuchennej 98 g balsamu (użyj dowolny, byle nie za tłusty, bo telocapil rozpuszcza się w wodzie, więc wybierz jakiś delikatniejszy w konsystencji) i dodałam 1,5 mililitra telocapilu (odmierzyłam w pojemniczku, w którym dostałam z mazaideł próbkę innego produktu, była na nim zaznaczona podziałka na mililitry). W aptece raczej te proporcje by nie przeszły, ale myślę że mniej więcej w zakresie 1,5-2% się zmieściłam. A takie stezenie podają na stronie mazideł. Zamieszałam szpatułką do kremu. Ale myślę, że spokojnie mozesz zamieszać zwykłą łyżeczką, a jak bardzo się boisz, że balsam moze wejść w reakcje z metalem, poszukaj czegoś szklanego albo chociaż drewnianego. Jak chcesz zrobić większą ilosć nawet można użyć miksera ;-) Krem zabarwi się lekko na żółtawy kolor. Całkiem sporo tego idzie. Już zuzyłam całą 100 gramową porcję. Inna sprawa, że smaruję całe ciało i to niezbyt oszczędnie - wręcz przeciwnie, nakładam solidną warstwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierść kota
szukałam w sklepach zielarskich wody destylowanej potrzebnej do serum ale niestety nie mają. W aptekach też nie. :( Wiecie gdzie można jeszcze kupić? Zastanawiam się nad tą sprzedawaną w dużych pojemnikach przy artykułach samochodowych ale nie wiem czy sie nadaje. Majka mi po depilacji rąk pastą cukrową odrastają kłujące...:( Co prawda kiedyś je goliłam może to dlatego ale od 2 lat już tego nie robię. Oczywiście jest efekt gładkości na tydzień, potem odrastają wolniutko ale są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierść kota
kłujące. Kiedyś wyrwałam je pęsetą( miałam dużo czasu:)) ale efekt był ten sam. Nie wiem dlaczego tak jest bo w innych miejscach włosy po depilacji są raczej miękkie. Zamierzam się zająć dolną częścią pleców mam nadzieję że nie będę tego żałować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierść kota
ciekawi mnie bardzo jak często depilujecie poszczególne części ciała zwłaszcza te które mają chłopaków... Chodzi mi o takie miejsca jak piersi, plecy pośladki, brzuch. Ja póki co nie muszę się nikomu pokazywać ale ostatnio coraz częściej zastanawiam się jak to będzie, jak będę miała chłopaka po prostu nie wyobrażam sobie tego. I jeszcze te ręce... jak wydepiluję to źle bo kłują, jak są długie to nie kłują ale okropnie wyglądają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość end
hej . czytam ten watek juz dosc dlugo . no wiec moze napisze w mini streszczeniu o sobie . no wiec uwazam ze mam hirsutyzm . . . tzn wasy , broda , na policzkach - pod oczami , baczki , brzuch , piersi i pomiedzy nimi , pupa , rece . i chyba tyle . wasy pojawily sie juz chyba w 3 KL PODSTAWOWEJ ;/ nie raz slyszalam rechot innych "gladkich" dzieci ;( no i wtedy sie zaczelo . w 4 klasie zaczelam golic go za pomoca zyletki ... blad ale co moglo sie o tym wiedziec . rodzice oczywiuscie nic nie widzieli niby . dopiero jakis czas temu zaczelam czytac na forach o tym . no a tam - moze doprowadzic do nieplodnosci :szooook: no to powiedzialam matce i poszlysmy wczoraj do rodzinnego . ona stwierdzila ze to nie jest norma ale nadmiar owlosienia . no i dostalam skierowanie do poradni . no i bylam dzis . bozzzzz . powiedziala ze taka moja uroda . nie dzialalo na nia ze mam twardy juz was . dziekuje za taka urode ;/// ! powiedziala ze mam maly defekt bo mam baczki ale to u kosmetyczki ostatecznie moge usunac . ja widze ze mam to rodzinne - siora i matka ;/ cala droge powrotna ryczalam . matka ani slowem nie skomentowala pomyslu o cieplym woskiem . dodam ze byla to poradnia publiczna . chce namowic matke na wizyte u endokrynologa prywatnego . kosztuje ale czy warto ?? help ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc end :) smutna Twoja opowiesc :( ja nie wiem czy warto, bo jeszcze jestem przed taka wizyta i tez sie własnie zastanawiam. zapewne warto dla takiego lekarza bo sie wzbogaci ;) ale tak serio z wielu wypowiedzi na forum mozesz miec pewnosc ze prywatny lekarz nie zbagatelizuje Twojego problemu zganiajac na nature, tylko zrobi szereg badan i wtedy bedzie mial podstawy zeby sie wypowiedziec czym to jest spowodowane. pamietaj ze pewnie jak juz zaczniesz leczenie to kazda wizyta kosztuje.. sa dziewczyny ktore chodza prywatnie to zapewne zaraz napiszą ile srednio placa za wizyte i ile tych wizyt w mieisiacu potrzeba.. ja sie nie wypowiadam bo nie wiem. Zycze Ci powodzenia z calego serca z tymi wstrętnymi włochami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość end
dzieki . wlasnie nie wiem czy moi rodzice dadza mi na te wizyty ... jeszcze mysze poczytac o prywatnym leczeniu . mowilam matce ze prywatnie - dokladnie . nie odesla Cie z jakimis bezsensownym zdaniem o tej urodzie . tylko pojawia sie jeszcze jeden problem . bo oni przepisuja przeciez hormony . od 16 lat . a ja mam 15 i 5 miechow dopiero ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mlodziutka jestes :) ja gdy mialam 15 lat pierwszy raz uslyszalam od pierwszego chlopaka z ktorym sie pocalowalam ze mam \"lekkiego wąsika\"... co za szczerosc. hahaha co za dureń!!! ;\')

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam dołaa.. ;( nie dosc, ze dzisioaj wywiadowka ( a mnie tOTALNIE ni idzie maty... mom tak juz od podstawowki... z innymi przedmiotami sobia\\e radze, ale mata... masakra..) i w dodatku wczoraj rano usunelam wasik plastrami, ale cos poszło nie tak i.. mam tak bardzo widoczne po tymdepilowaniu rany, ze od razu rzuca sie w oczy, ze depilowałam waskik. wszystkim wale scieme, ze to od takiego preparatu i w ogole bla bla bla... jedni uwiezykli, o innych wole nie myslec ;/ tak mi wstyd.. ale jeden plus xd wasik usunie ty ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość end
no troszke mloda jestem . xD suddenly-jakoś przezyjesz reakcje rodzicow . pewnie nie jest az tak zle ;) a plastry .. uff . przejdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suddenly nie przejmuj sie, ja też jestem noga z matmy a niebawem mnie egzaminy z niej czekaja juz drże na sama mysl :) moze sobie na to podraznienie aplikuj pantenol zeby zaczerwienienie szybko znikneło. a jak masz korektor taki zielony to tez mozesz sobie wklepac -redukuje zaczerwienia dosc fajnie. ja sie wciaz wstrzymuje i nosze wąsa :) bo wlasciwie mam tylko na samich "koncach" troche dluzsze i ciemniejsze, jak przekombinuje to moge pozniej tego zalowac. wiec go nie ruszam i chyba sie niebawem umowie do tej Łodzi do gabinetu i sprobuje przed terapia hormonalna go usuwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
sierść kota, w aptekach jest na pewno. Dopytaj dokładnie. Może się nazywać woda do wstryzknięć. Ale ja zastępuję zawsze tą wodę hydroletem. Wodę destylowaną można też kupić w supermarketach (może być w części z "gospodarstwem domowym" bo uzywa się jej do żelazek, możesz też kupić na stacji benzynowej, tylko po co Ci taka butla? A z chłopakami to jest tak, że tak naprawdę starasz się wyglądać ślicznie tylko kilka miesięcy, a potem jak wchodzisz w rutynę codzienności nie jest to już takie ważne. Oczywiście nie należy się zapuszczać, bo choćby nie wiem jak cierpliwy był facet, to na dłuższą metę może mu się to nie podobać, ale też nie ma szans na bycie idealnie gładką przez cały czas. Przecież facet to też człowiek, jak będzie wiedział w czym problem nie będzie robił sprawy. Jeżeli kocha to naprawdę nie będą mu odrosty przeszkadzały.A jeżeli chce mieć gładką barbie, to może lepiej dla niego i dla Ciebie, jeżeli poszuka innej ;-) Ja depiluję włosy regularnie, pisałam o tym pare stron wcześniej. Zawsze na wierzchu mam też depilator i maszynkę i w razie czego poprawiam. Niczym się nie martw. Spędzisz sporo czasu na pozbywaniu sie włosków, ale to nie zepsuje relacji z partnerem pod warunkiem, że Ty nie zrobisz z tego dramatu. Kobiety siedzą długo w łazience, łażą co chwila do kosmetyczki itp. i faceci o tym wiedzą i nie robią z tego sprawy. Zauważyłam też, że lepiej z nimi o takich sprawach za często nie rozmawiać. Lepiej wyzalić się koleżance albo na forum, a faceta trzymać z daleka od tematu. Zresztą on i tak zauważy tylko 10% tych włosków, które Ty widzisz. Wbrew pozorom to dość mało spostrzegawczy gatunek ;-) end, porozmawiaj z mamą, bo leczenie prywatne jest dość drogie. Co prawda sama wizyta nie jest dramatem finansowym (kosztuje mniej wiecej kilkadziesiat złotych - u mojego lekarza 70), ale zrobienie badań wymaga sporo kasy. najkorzystniej jest moim zdaniem, jeżeli zdecydujesz się na dłuższe leczenie prywatnie, wykupić abonament w jakiejś prywatnej przychodni. Leczenie prywatne ma bardzo wiele zalet w naszym przypadku. Lekarz rzeczywi,ście nie zbagatelizuje problemu. Poza tym zwyczajnie możesz poprosić o skierowanie na dowolne badania, zapytać co możnaby jeszcze skontrolować i lekarz zrobi to bez mrugnięcia okiem. Państwowo nie jest tak różowo, bo są limity na badania i trzeba odstawiać niezły cyrk, żeby wybłagać skierowanie na interesujące nas badanie. A teraz zrobiłabym tak - poszukaj w sieci polecanego przez dziewczyny lekarza prywatnego i idż na jedną wizytę. Pogadaj, zapytaj o wszystko. W zależności od tego, co powie, będziesz się kogła razem z mamą zastanowić, co dalej zrobić z leczeniem. Wizyty nie są póxniej zbyt częste. Raz w miesiącu max, ale zwykle rzadziej (na początku leczenia tylko częsciej). Za to trzeba mieć trochę kasy na "zestaw" badań na początku. A niestety badania hormonów są dość drogie. Zwykle kilkanaście albo więcej złotych za jeden hormon. Suddenly, a sypiesz skórę pudrem przed depilacją? Spróbuj, zobaczysz różnicę. Taką zwykłą zasypką dla dzieci typu alantan najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Czytam forum regularnie, ale że u mnie nic nowego, to nie odzywam się. Tylko dziś mam dołek, bo... Już tak się cieszyłam na przyspieszenie sprawy i guzik. :( Na pobranie krwi do badan mam sie zglosic w 22. lub 23 dniu cyklu, a ze mam nieregularny okres, to wszystko wskazuje na to, ze bedzie to oczywiscie w swieta... :( i nici. znów miesiąc czekać. odstawilam soyfemy i menoplanty, zeby ewentualnie nie zaciemnialy wyniku (choc nie wiem, czy tak podzialaja i sie da je w krwi wykryc), ale chyba do nich wroce, chocby na miesiac czy pol. co do wizyty prywatnej, to polecam, bo - przynajmniej w moim przypadku - nie bylo bagatelizowania sprawy. pani zajela sie mna bardzo profesjonalnie. owszem, za 1. wizyte zaplacilam (w tym roku 60 zl), ale reszta badan byla na skierowanie: szpital, przychodnia itp. pod skrzydlami owej pani doktor. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ika9010
Witam witam ^^ Ja się czasami boję tego że lekarz popatrzy na mnie jak na głupią. Inni mają większe problemy a ja się takim czymś przejmuję... No ale to nie jest przyjemne mieć włosy tam gdzie ich nie powinno być. Nie chciałabym golić sobie tych roznych miejsc bo gdy zaczne to bede musiala to robic juz zawsze. A właśnie co bedzie jak zaczne tworzyc z kims związek jak ktos juz tu wspomnial. Wiadomo kochac sie kogos za dusze a nie za to jak sie wyglada. Ale czasami sa i takie momenty ze wyglad ma znaczenie. Brała któraś z was Syndi 35 ? Włoski znikają czy cos sie z nimi dzieje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość end
chyba "bede walczyc" o te leczenie prywatne . . . a wie moze ktos ile moga kosztowac wizyty w pierwszym miechu+te badania wszystkiego rodzaju ;p bo moi rodzice pewnie zechca miec taka wiadomosc . tak juz maja . mam nadzieje ze nie jest to az tak duzo zeby sie nie zgodzili ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość end
ika9010 - w sumie racja ale to tez problem . moj ojciec jak zobaczyl skierowanie z powodu nadmiernego owlosienia to rzucil komentarz - i po co to ? jakby ludzie mieli takie problemy to by sie cieszyli . Tylko ze ja jakos sie nie ciesze z tego . a nawiazujac do tego co powiedzialas - wlasnie przez to odrzucam wszystkich chlopcow :( bo boje sie ze to zauwaza i wysmieja ;/ wtedy by bylo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martulkaaa, uzywasz pudru/talku przed depilacja? jest takie cos jak alantan w talku? jak dokladnie to robisz, sypiesz na skore i depilujesz? nadaje sie taka metoda do pasty cukrowej? pasta cukrowa bardzo niedokladnie wydepilowala mi lydki, ale i tak jestem zadowolona, bo robilam to wczoraj a dzis nie ma juz sladow. poza tym wloski nie byly chyba wystarczajaco dlugie, ale ja sie nie moge przelamac zeby zapuszczac dluzej niz tydzien (nawet jak tego nikt oprocz mnie nie widzi- strasznie mnie to wkurza). po depilatorze moim zdaniem jest najgorzej - ja mam tak, ze wlosy sie wzmacniaja i rosna bardziej czarne-jak po pensecie, poza tym bardziej wrastaja. i czerwone kropy mam przez tydzien! wosk na zimno z kolei nie chwyta moich wlosow na lydkach. dziewczyny, jesli macie jakies rady co do depilacji to bede bardzo wdzieczna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość end
hmmm . najlepszy jest podobno cieply wosk . kosmetyczka oferuje taka usluge . no i poza tym laser, ale on jest mega drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplego wosku nigdy nie probowalam, laser to istna rewelacja - robilam bikini, ale nie stac mnie na razie na reszte. wie ktos jak postepowac z pasta cukrowa. ja mam camsakizi i uzylam jej na cieplo i zrywalam kawalkami materialu, bo absolutnie nie widzialam mozliwosci zrywania tego bez materialu. jak to zrobic? czekac godzine az calkiem wyschnie?? jesli chodzi o leczenie farmakologiczne, to wiele nie podpowiem, bo sama nigdy sie nie leczylam. leki hormonalne sa bardzo niedoskonale i mozna sie niezle wpakowac, jak lekarz cos nieodpowiednio dobierze... osobiscie jestem sceptyczna, ale jesli ktos ma faktyczne problemy zdrowotno-hormonalne to oczywiscie leczenie jest jak najbardziej wskazane, wrecz niezbedne! trzeba sie dobrze przebadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość end
ooo . na ile wystarcza jedno "laserowanie" ? a i ile trzeba razy powtarzac zabieg ? to prawda ze po ilustam powturzeniach na zawsze znika ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×