Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

cholera meczy mnie ciagle myslenie o tym. wolalabym zeby cos innego bylo moim glownym zyciowym problemem. chcialabym doczekac dnia kiedy bede sobie spacerowac plażą w pełnym słońcu, z usmiechem na twarzy i dumą... :) i nie sadze zeby to bylo prózne w tym przypadku. czasem jak zasypiam wyobrazam sobie dla pocieszenia ze nie mam juz tych wszystkich wlochów, i leze sobie z jakims przyszlym facetem rano w łozku nago i nie musze sie przykrywac jak jakas zakonnica i chowac przed swiatłem ;) zastanawim sie czy jest mozliwe ze kiedys przyjdzie moda na niegolenie owlosienia, swego rodzaju wyzwolenie. byla moda na duze biusty, potem w koncu przyszla i na male pozniej nawet wiele znanych kobiet eksponowalo niecalkiem doskonale biusty bez stanikow, pod zwiewnymi kreacjami... chyba nawet gdyby taka moda nastala to kobiety i tak wstydzilbyby pokazywać takie zapuszczone ;) a jak juz jestem przy kanonach i mediach smieszy mnie zawsze ze w filmach pokazują dawne czasy kiedy jeszcze nie bylo golarek, a kobiety przy scenach łózkowych sa wszedzie pieknie ogolne. to ma byc "prawda czasów"? ;) co za obłuda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samiutenkaa
ja też mam hisrutyzm (przez PCO), dzięki temu topikowi widzę, że nie jestem w tym sama, że jakoś tzreba z tym walczyć. Wiecie co, ja w rodzinie też mam alkoholika.....tyle że nie ojca...ale matkę...ile ona mi krzywdy zrobiła, staram się żyć normalnie, ale tak do końca to się nigdy nie uda. Za dużo obciążeń. Mam zrytą psychikę, kiedyś będę musiała wybrać się na terapię. W dodatku, z tym wszystki jestem zupełnie sama, trudno mi zaufać, ukochanego też nie mam, i pewnie nie będę mieć-po prostu, bardzo nieatrakcyjna jestem... sorki, że swoje żale tu wylewam, ale przyjaciółkom (dobrze, że mam ich kilka), powiedzieć jednak wszystko nie jest trudno. Życzę Wam wszystkim powodzenia w walce!!! Dla mnie, może z powodu takich kłopotów rodzinnych, włosy tak wielkim probleme nie są, bardziej martwi mnie PCO ;/ buziaki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobiettkkaa
chyba czas dodać coś od siebie. odsuwałam tę myśl jak mogłam, ale chyba dłużej się nie da. czuję się 'małpką'. odkąd zaczęłam dojrzewać moje wlosy były widoczne i silne. w dodatku jestem brunetką! mam problem z włosami na dole pleców, pasek na brzuchu, oczywiście włoski nad górną wargą, których pozbywam się pensetą. mam kochającego faceta, który nie widzi, albo udaje, że nie widzi tego problemu. wiem, że mnie kocha. ale czasami jak całuje mój brzuch albo dotyka pleców robi mi się gorąco.... z przerażenia. wiem, ze by nie uciekł gdybym mu to powiedziała, ale nie chcę go zrazić w najmniejszym stopniu. czasami pokazuje ręcę u mówię 'ale mam owłosione łapska. muszę wydepilować', a wtedy on mi mówi, że głupia jestem. ogółem masakra. wkurza mnie to, że nie mogę być gładka. i mam pytanie. czy ów włoski mogą być spowodowane hormonamii tarczycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobiettkkaa
chyba czas dodać coś od siebie. odsuwałam tę myśl jak mogłam, ale chyba dłużej się nie da. czuję się 'małpką'. odkąd zaczęłam dojrzewać moje wlosy były widoczne i silne. w dodatku jestem brunetką! mam problem z włosami na dole pleców, pasek na brzuchu, oczywiście włoski nad górną wargą, których pozbywam się pensetą. mam kochającego faceta, który nie widzi, albo udaje, że nie widzi tego problemu. wiem, że mnie kocha. ale czasami jak całuje mój brzuch albo dotyka pleców robi mi się gorąco.... z przerażenia. wiem, ze by nie uciekł gdybym mu to powiedziała, ale nie chcę go zrazić w najmniejszym stopniu. czasami pokazuje ręcę u mówię 'ale mam owłosione łapska. muszę wydepilować', a wtedy on mi mówi, że głupia jestem. ogółem masakra. wkurza mnie to, że nie mogę być gładka. i mam pytanie. czy ów włoski mogą być spowodowane hormonamii tarczycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobiettkkaa
chyba czas dodać coś od siebie. odsuwałam tę myśl jak mogłam, ale chyba dłużej się nie da. czuję się 'małpką'. odkąd zaczęłam dojrzewać moje wlosy były widoczne i silne. w dodatku jestem brunetką! mam problem z włosami na dole pleców, pasek na brzuchu, oczywiście włoski nad górną wargą, których pozbywam się pensetą. mam kochającego faceta, który nie widzi, albo udaje, że nie widzi tego problemu. wiem, że mnie kocha. ale czasami jak całuje mój brzuch albo dotyka pleców robi mi się gorąco.... z przerażenia. wiem, ze by nie uciekł gdybym mu to powiedziała, ale nie chcę go zrazić w najmniejszym stopniu. czasami pokazuje ręcę u mówię 'ale mam owłosione łapska. muszę wydepilować', a wtedy on mi mówi, że głupia jestem. ogółem masakra. wkurza mnie to, że nie mogę być gładka. i mam pytanie. czy ów włoski mogą być spowodowane hormonamii tarczycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że choroby tarczycy mogą wywołać nadmierne owłosienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
ja mam niedoczynność na tle Hashimoto i własciwie tylko hormony tarczycy mam nieprawidłowe, reszta (podobno) bez zarzutu ale lekarz stwierdził hirsutyzm nie w związku z tarczycą, ale jako wywołany nadmierną wrażliwością mieszków na własiwy poziom androgenów, tarczycy z problemem nie wiązał nigdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobiettkkaa
jestem załamana. lubię siebie. wiem, że jestem atrakcyjna. ale jak pomyślę o tych cholernych włosach to mnie szlag trafia. depiluję, depuluję. męczę się jak cholera. czasami nie mam na to sił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja natomiast czytałam gdzieś, że problemy z tarczycą mogą wywołać nadmiar włosków a wypadanie ich na głowie. Kiedyś bardzo dużo czytałam o nadmiernym owłosieniu , praktycznie kiedy tylko mi się dało, czasami od rana do wieczora i na pewni gdzieś o ty pisali.Ale może się mylę. Natomiast co do lekarzy, to jest powiedzenie, że ilu lekarzy tyle diagnoz, oni sami wielu rzeczy nie wiedzą.Czytałam także fora kobiet starających się o dzieci a nie mogących zajść w ciążę.Tak kobiety mają tak wielką wiedzę na temat hormonów, jakiej nie ma niejeden lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaaa
dokładnie loris, sama byłam zszokowana, jaką wiedzą dysponują niektóre forumowiczki jest tu nawet taki temat o niedoczynności tarczycy na którym bywa dziewczyna podpisująca się cytryna warszawa czy jakoś tak, udało mi się z nią pogadać na gg i doradziła mi lekką zmianę w leczeniu niedoczynnosci i od tej pory jestem innym człowiekiem, mogę normalnie żyć, bo wcześniej tylko snułam się bez energii, tyłam i nie miałam na nic ochoty mimo, że lekarz twierdził, ze leczenie jest właściwe nie mówiąc już o tym, że poświęciła mi więcej uwagi niż mój endokrynolog w trakcie całego leczenia kocham to forum :-D zresztą tylko na tamtym topiku jest tyle wiadomosci, że w ciągu kilku dni dowiedziałam się ogromnej ilości przydatnych informacji własciwie o hirsutyzmie zaczęłam czytać dopiero ostatnio, do tej pory liczyłam na lekarzy :-( z zerowym efektem kobiettkkaa, nie łam się, wypróbuj może jakąs metodę permamentnego pozbycia się włosów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaaa
no i z tym wypadaniem na głowie i rośnięciem gdzie indziej przy kłopotach z tarczycą u mnie się zgadza :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kittyyy
Cześć dziewczyny chciałabym się z wami podzielić informacją że w czwartek na... Ale kino ...o 20.00 będzie film XXY o dziewczynie cierpiącej na hermafrodytyzm. Wiem że ten problem nie dotyczy nas bezpośrednio, ale w pewnym stopniu tak ponieważ znacznie bardziej wiąże się z problemem identyfikacji z własną płcią http://www.alekino.pl/program/?full/27559

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość international
film, o ktorym piszesz, lecial juz pare miesiecy temu w Niemczech, widzialam go. I choc lubie wymagajace kino - malo nie zasnelam. Ogolnie - nie polecam. Recenzje ma dobre ale ma niepotrzebne dluzynzny, Ameryki nie odkrywa. Zly nie byl. Jak dla mnie - taki sobie. A juz na pewno nijak nie moglam go odniesc do hirsutyzmu. Moj chlopak nie zasnal na nim tylko dlatego, ze sie do mnie zaczal bezwstydnie dobierac :-p Ale niech kazda sie sama przekona, jak ten film odbierze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaaa
ja tam całkiem nieźle identyfikuję się z własną płcią ;-) thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kittyyy
Wiesz to nie o to mi chodziło że się nie identyfikujemy z własną płcią,...może źle się wyraziłam ja też wiem że jestem dziewczynką...jednak trudno mi się pogodzić z tym nadmiarem pierwiastka męskiego tak jak nam wszystkim tutaj. A film chcę ocenić sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaaa
nidy nie odbierałam tego jako nadmiaru "męskiego pierwiastka" zawsze czułam się 100% dziewczyną, teraz kobietą tylko bardziej owłosioną ;-) niz standardowe modele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problem to ja
wracając do wątku z tym goleniem przed laserem to sie kurcze zgadzam wyrywałam na brodzie i wasik penseta jak poszłam do kosmetyczki to oskalpowała mi cała twarz maszynką cacy było jak chodziłam na laser gładziutka twarz pzez 4-5 mies. po zakonczeniu"kuracji" miesiac i kuje a na policzkach z niewidocznego meszku czarne kłaczyska:( narazie dalej gole bo chce pójsc znowu na laser. Szaroburo masz może namiary na ta kosmetyczke w szczecinie? wiecie co?...... gdyby te włosy nie rosly na twarzy to bym tak nie dołowała sie przyglądajac sie w lustrze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość propblem to ja
to co k..wa mam już zrobic z tymi kłakami dziecko sie do mnie przytula a ja czuje tylko ze .... moje włosy kłuja!!! możejestem jaka jeba..a wyrodna matka ...juz nie mam siły myslec pozytywnie dzisiaj dół jak cholera oglądałam, własnie foty z wakacji jaka bylam szczesliwa jak chodziłam na ten laser i nie było włosów lak bardzo bym chciała znowu tak sie czuc a jedyne co robie to powiekszam zdjecia i patrze czy widac bylo włosy czy nie:( mąz mnie pociesza że damy rade pozbedziemy się tego .....ale jak ....k..wa JAK????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ide na tory - ja pisalam o tym elitaryźmie... co do pocenia nic mi nie pomaga lepiej niz etiaxil. nie wiem co bym bez niego zrobila. probowalas? szkoda tylko ze gdy mi sie konczy wszystko wraca do normy :( problem to ja - Bidulo, uściskalabym Cie bez wzgledu na włochy ;), smutno mi jest ze tak cierpicie choc cierpie tak samo ale wcale nie jest lzej czytac o tym ze komus tez sie to przydarzylo.. kurcze pomylilo mi sie z tym szczecinem ta dziewczyna robila tu: (wkleje fragment jej listu) \"Ja robiłam depilacje laserową laserem diodowym Light Sheer (nie daj sięnamawiac na żadne IPLe i inne lasery aleksandrytowe, itp.) w Gdyni, na ul.Abraham 45. Strona gabinetu: www.beautylaser.plRobiłam paszki, ręce, całe nogi, głębokie bikini, twarz... Praktyczniezapomniałam co to golenie nóg! Naprawde, to jest niesamowity komfortpsychiczny! Sama wiele lat borykałam się z problemem nadmiernego owłosieniai mogę z czystym sumieniem polecić depilacje laserem, bo naprawde działa!Owszem, nie są to tanie zabiegi i przez jakis czas wielu rzeczy sobieodmawiałam i wykorzystałam limity na kartach kredytowych, ale naprawde WARTO\" Ja wczoraj drązyłam po necie i mimo ze mam w poznaniu salon to chyba wybiore sie do łodzi bo tak tanio nigdzie nie widzialam i jest light sheer : http://www.estetico.pl/depilacja_laserowa_light_sheer.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
problem to ja - mnie tez najbardziej wkurzaja te wlosy na twarzy, ktore widać bo tych pod ubraniem to i tak nikt nie widzi więc jeszcze bym przezyla gdyby tylko tam były. co do zdjec to tez mam manie robienia zoomów i wyszukiwania wszystkiego jestem najbardziej przeczulona kiedy ktos mi robi z lampa blyskową, bo przez nią wygldam jak mała małpka -wszystkie kłaki na policzkach sie swiecą i wąchol sie uwidacznia ;/ futro na ryju ;/ tyle lat po epoce kamienia łupanego a ja sie czuje jakbym z niej pochodziła. Na pewno jestes swietna matką! Masz super wspierającego męża -docen to! :) i nie łam sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problem to ja
dziękuje wam dziewczyny wiecie co chyba mam huśtawe nastrojów po tabsach raz wyje raz się śmieje z tego. Co do pocenia nie wiem czy slyszałyście ...że wstrzykiwanie botoksu w pachy tzn.w kanaliki potowe pomaga na wiele lat. oglądam program na kanale E! dr.90210 i był tam chłopak co strasznie sie pocił na dodatek był barmanem wszyscy mu docinali z powodu mokrych pach i poszedł na zabieg najpierw ogolone pachy posmarowali mu czyms po chwili tam gdzie znajduja się kanaliki potowe zrobiły się fioletowe kropki i w te wlasnie miejsca wstrzykiwano ten botox. mój wujaszek ma problem ze stopami strasznie mu się pocą co odczówała cała rodzinka;) i dostał jakis srodek smarował sie tym przez chwile strasznie sie pocił a póżniej miesiac luzu FRESH!!! :) Jak go spotkam to spytam o ten zloty środek. Szaro buro szkoda ,że sie pomyliłas co do miasta bo bym miała blisko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problem to ja
dziękuje wam dziewczyny wiecie co chyba mam huśtawe nastrojów po tabsach raz wyje raz się śmieje z tego. Co do pocenia nie wiem czy slyszałyście ...że wstrzykiwanie botoksu w pachy tzn.w kanaliki potowe pomaga na wiele lat. oglądam program na kanale E! dr.90210 i był tam chłopak co strasznie sie pocił na dodatek był barmanem wszyscy mu docinali z powodu mokrych pach i poszedł na zabieg najpierw ogolone pachy posmarowali mu czyms po chwili tam gdzie znajduja się kanaliki potowe zrobiły się fioletowe kropki i w te wlasnie miejsca wstrzykiwano ten botox. mój wujaszek ma problem ze stopami strasznie mu się pocą co odczówała cała rodzinka;) i dostał jakis srodek smarował sie tym przez chwile strasznie sie pocił a póżniej miesiac luzu FRESH!!! :) Jak go spotkam to spytam o ten zloty środek. Szaro buro szkoda ,że sie pomyliłas co do miasta bo bym miała blisko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problem to ja
dziękuje wam dziewczyny wiecie co chyba mam huśtawe nastrojów po tabsach raz wyje raz się śmieje z tego. Co do pocenia nie wiem czy slyszałyście ...że wstrzykiwanie botoksu w pachy tzn.w kanaliki potowe pomaga na wiele lat. oglądam program na kanale E! dr.90210 i był tam chłopak co strasznie sie pocił na dodatek był barmanem wszyscy mu docinali z powodu mokrych pach i poszedł na zabieg najpierw ogolone pachy posmarowali mu czyms po chwili tam gdzie znajduja się kanaliki potowe zrobiły się fioletowe kropki i w te wlasnie miejsca wstrzykiwano ten botox. mój wujaszek ma problem ze stopami strasznie mu się pocą co odczówała cała rodzinka;) i dostał jakis srodek smarował sie tym przez chwile strasznie sie pocił a póżniej miesiac luzu FRESH!!! :) Jak go spotkam to spytam o ten zloty środek. Szaro buro szkoda ,że sie pomyliłas co do miasta bo bym miała blisko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość international
ja doswiadczylam wczoraj na stacji metra malej pociechy. Pociecha co prawda nie jest duza ale JEST i postanowilam sie nia podzielic. Otoz byla to reklama Media Marktu. Na plakacie babka (kolo 50tki) i troche mlodszy facet(prawie lysy). I ta ze kobieta miala takie futro na rekach, ze moglaby warkoczyki plesc! - slowem: takie jak ja. Facet za to mial ledwie widoczny blond meszek. Ha! Pierwsza reklama z owlosiona kobieta, jaka widzialam! Zyczylabym sobie, zeby to byl POCZATEK a nie wyjatek :-p Zawsze jednak cos :-D Nie wiem, czy ta reklama jest tez w Polsce ale ja sie do niej usmiechalam rzeczonego poranka jak glupia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość international
ja doswiadczylam wczoraj na stacji metra malej pociechy. Pociecha co prawda nie jest duza ale JEST i postanowilam sie nia podzielic. Otoz byla to reklama Media Marktu. Na plakacie babka (kolo 50tki) i troche mlodszy facet(prawie lysy). I ta ze kobieta miala takie futro na rekach, ze moglaby warkoczyki plesc! - slowem: takie jak ja. Facet za to mial ledwie widoczny blond meszek. Ha! Pierwsza reklama z owlosiona kobieta, jaka widzialam! Zyczylabym sobie, zeby to byl POCZATEK a nie wyjatek :-p Zawsze jednak cos :-D Nie wiem, czy ta reklama jest tez w Polsce ale ja sie do niej usmiechalam rzeczonego poranka jak glupia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wystarczy wpisac w google light sheer+szczecin, a jakies salony wyskakują z tym laserem, np ten. http://www.laser-medica.szczecin.pl/depilacja-laserowa-usuwanie-ow%C5%82osienia/ jest jeszcze w szczecinie http://www.laserstudio.pl/epilacja-laserowa-usuwanie-owłosienia/ ale tu mają ten \" IPL (Intense Pulse Light)\", przed ktorym przestrzegala tamta dziewczyna z forum ze niestety on nie działa. botoks pod pachy drogi troche bo chyba 1000zł i tlyko na rok starcza. mnie na to nie stać. tyle samo uzbieralam na laser więc chyba to w koncu wykorzystam. tylko najpierw ten lekarz ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problem to ja
IPL (Intense Pulse Light)" własnie i na tym laserku się naciełam i uszczupliłam kieszen mężulka!!! :( szaroburo ja chyba tez wybiore się do łodzi na ten laser przynajmniej cena nie jest kosmiczna....w tym szczecinski salonie to ceny sa od 400-500 zł i po 5 zabiegu 50% zniżki to w łodzi bede miała ok 4 zabiegówi po 3 już tylko 100 zł całej twarzy .......... mam nadzieje ,że cennik był prawdziwy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
o rany, ja myślałam, że laser na mnie nie działa, a wybrałam po prostu ten niewłasciwy :-( nawet nie wiedziałam, że są różne rodzaje i kasa w błoto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
o rany, ja myślałam, że laser na mnie nie działa, a wybrałam po prostu ten niewłasciwy :-( nawet nie wiedziałam, że są różne rodzaje i kasa w błoto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziwnie tanio w tej łodzi w porównaniu do reszty miast. ale i tak wzbudzaja moje zaufanie. nie mam przynajmniej odczucia ze ktos na moim problemie chce jak najwiecej zarobić, ale ze faktycznie chce mi pomóc :) mysle ze i tak oni na tym zarobią, bo przyjdzie wiecej dziewczyn zacheconych niska ceną. i to jest wlasnie dobra strategia, a nie wymyślanie cen jak dla wybrańców połaze po forach i dowiem sie może czegos wiecej od dziewczyn, czy rekonedują ten salon i czy laser faktycznie daje rezultaty. problem to ja - skorzystałam z Twojej rady i byłam wczoraj na randce ;D co prawda znow musialam sie troche wstawic zeby sie wyluzować ale i tak było milo. skupiłam sie na przezywaniu chwili a nie na swoich włochach. i faktycznie na tamta chwile udalo mi sie o nich zapomnieć a zegnajac sie długo nie moglam puścic jego ręki ;] to było słodkie, dawno sie tak milo nie czułam nalezalo mi sie to wreszcie. problem to ja - przełamuje się dzieki Tobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×