Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość chile
Jeśli chodzi o mnie mam nieklasyczny przeost kory nadnerczy, a przynajmniej taką diagnozę której nie mam jak podważyć choć jest to ciut podejrzane że USG nadnerczy NIC nie wykazało. Pani lekarz powiedziała że nadnercza są tak małe i w dodatku zasłonięte że tudno dzięki usg cokolwiek stwierdzić. Były niepowiększone więc ok. Dopiero ten test wykrył że to jednak nadnercza. Boję się tylko że coś im się pomyliło z wynikami i to coś innego. Spironol już na mnie nie działa :( Znowu jestem w kropce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
No i miałam też podwyższony DHEAS, 17OH i androstendion, wolny testosteron wysoki że szok! teraz dopiero sprawdziłam dokładnie na wypisie ( norma to 0.02-3.09 pg/ml a ja mam 9,4 ). bo sam testosteron mam podwyższony minimalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Poli, fakt, denerwuję się trochę, chciałabym już wiedzieć co mi dolega. Wiesz, ja byłam tylko raz u gin.-faceta, kiedy miałam konsultację w szpitalu. Był okropny, właśnie wtedy sobie przysięgłam, że nigdy więcej. No, ale tym razem sytuacja mnie zmusiła do tego. Jako, że lek. o takich specjalności jest trzech w moim regionie (2 mężczyzn i jedna okropna kobieta), to nie mam wyjścia. Nie liczę na rewolucję, byleby jakąś diagnozę postawił;) Na pewno się odezwę po wizycie, z tym, że do niego też trzeba miesiąc czekać, więc pewnie wizyta będzie w połowie stycznia. Chile, z tego co wiem, lepszym, dokładniejszym badaniem jest tomografia komputerowa. Na USG często wychodzi fałszywy obraz. Mi na przykład wyszła patologia nadnerczy na USG, a TK nic nie wykazało. Inna sprawa, że przy nieklasycznym przeroście nadnerczy badania obrazowe nic nie wykazują, a przerost i tak jest podejrzewany (u mnie jest na przykład taka sytuacja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
Malinowa To daj znać jak już Cię zdiagnozują i co Ci zalecą, obawiam się że będe jednak musiała oprócz spironolu brać też deksametazon, fakt że powoduje euforię i przyrost masy (mnie się przyda) ale nie zauważyłąm żeby pomógł na włosy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polinda na razie nie wiem co do tego nagietka wierzbownica i palma pomagaja to moze sobie go na razie daruje bo co za duzo to nie zdrowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowakowskagosia
mój problem jest taki - mam włosy na pośladkach a jak je zgolę to odrastaja ciemniejsze, grubsze i dluzsze, a malo tego jak zaczynaja odrastac to pojawiaja sie krostki na calaj pupci i jak ja mam pokazac sie mojemu facetowi??????? pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Zapisałam się dzisiaj na wizytę do gin.-endo. Termin wyznaczyli mi na 7 stycznia, więc w sumie niedługo trzeba czekać w por. z poradnią (kilka mies.):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejjjj :) Malinko :) No to super :) Zleci Ci szybko, bo jeszcze swieta po drodze Miejmy nadzieje,ze opinie o nim nie klamia :) Emilko :) No dobrze w takim razie narazie nagietka nie kupuje, choc on powedzial ze nie zaszkodzi :) Poprostu nie wiem czy mam stosowac tak jak w internecie pisalo, bo on mi nie powiedzial, a moze i na opakowaniu tych kropel by pisalo :) Jutro ide na badania, wiec tak juz po 14 bede miala wynki i zobaczymy. Aha i kupilam tabletki z wierzbownica :) Zaczynam brac od srody, bo na jutro na badania chce byc "czysta". Na opakowanu pisze,ze 3x dziennie przed posilkiem po jednej tabletce, wy tez tak bierzecie? :) Nowakowskagosia- domyslam sie ze i takie cos jest dla ciebie duzym problemem, jednak to sa uda i pupcia wiec moze depilator i wtedy jakis balsam czy cos. Albo mozesz laser czy wosk, jest duzo sposobow. Buziaczki ;***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Poli, zleci na pewno. W tym roku szkolnym mam masę roboty, czas leci nie wiadomo kiedy. A wizyta już za 3,5 tyg.:) No przekonamy się, jak trafne są te opinie, podobno nie jest zbyt miły, ale zawsze trafnie diagnozuje, a to najważniejsze. Trzymam kciuki za badania, napisz jak będą już wyniki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinko :) Miejmy nadzieje,ze dla ciebie bedzie mily. Niby najwazniejsze,zeby pomogl,ale brak sympatii lub taki duzy dystans powoduje niechec pacjenta do lekarza. Ale zobaczysz bedzie dobrze :) Hmm ja jutro musze szybko wstac, bo do rodzinnej zeby dala skierowanie na te badania, bo nie chce mi sie jechac do tej klikniki gdzie moj endo przyjmuje, a okazalo sie ze jezeli od niego mam skierowanie na badania to rodzinna moze je tak jakby przepisac i moge je u siebie w miescie zrobic... przynajmniej tyle, ale nawet nie wiedzialam ze tak mozna. Mam nadzieje,ze klopotow nie bedzie z tym :) Buziaczki ;***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Poli, wolę się nastawić na gorsze heh. Powodzenia na badaniach;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak ja biore wierzbownice 3 x dziennie przed jedzeniem, zauwazylam ze wloski szybciej mi odrastaja przed i w trakcie okresu , tez tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja mam zupełnie odwrotnie, w trakcie okresu czy to naturalnego czy tzw "odstawienia" po hormonach włoski mi słabiej odrastają i taka sytuacja utrzymuje się do 10, 12 dnia cyklu zarówno przy tabletkach jak i bez. Chyba tak jest dlatego, że testosteron się podnosi w środku cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zerkamczasemtu
ja też tak mam że w czasie okresu włoski bardzo szybko rosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i wykrakalam! :( Nie zrobilam badań! Okazalo sie,ze rodzinny nie moze przepisac tych badan, jedynie TSH a ja na raty nie bede robila. Kurcze jestem tak zla, caly dzien to za mna chodzi... Teraz z mama doszlysmy do wniosku, ze te TSH mi przepisze rodzinna, a tst prolaktyny, testosteron i Ft4 zrobie za wlasne pieniadze,jesli nie bedzie to zbyt drogie, bo tak i tak musialbym jechac do tego lekarza i tam robic te badania,a podroz tez kosztuje i licze na to ze to wyjdzie taniej. Wiec pojde do szpitala i zobacze ile te 3 badania beda kosztowac i prawdopodobnie wtedy w poniedzialek albo jak bedzie mozna to juz w sobote. Jesli sie uda to narazie wstrzymam sie z wierzbownica, bo chce zobaczyc jak teraz z hormonami stoje. Ehh szkoda ze nie wypalilo, bo bym juz miala wyniki czesci badan... Hmm Emilko ja nie zwrocilam szczegolnej uwagi na to, ale mi sie wydaje ze wlosy szybciej mi rosna podczas okresu i w okolicy okresu. Buziaczki ;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Poli, szkoda, tak właśnie mi się wydawało, że lekarz rodzinny może dać tylko skierowanie na TSH. U mnie prolaktyna kosztowała coś ok. 30 zł, testosteron- 32 zł i ft4 chyba 25 zł. Nie są to tanie badania niestety. Ja za pierwszy komplet badań zapłaciłam 270 zł... A co do wyników, to u Cb są w ten sam dzień? Ja czekałam kilka dni na wyniki... Może dlatego, że wysyłali je do laboratorium w innym mieście... Co do tempa wzrostu włosków. Mi bardzo szybko rosną przed okresem, w trakcie trochę wolniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
Kurcze dziewczyny, Pomocy... Wydepilowałam sie depilatorem, wszystko ładnie pięknie ale po tygodniu na plecach wyrósł mi las syfów!!! Normalnie mam cały dół pleców jak również boki uziane bolesnymi krostami, ja pierdziele jak to wygląda:// A weekend zapowiadał sie romantyczny taki a tu co... Robiłam pilling, nawilżałam, smaruję maścią cynkową, Emilko! jakiś czas temu polecałaś komuś jakąś maść na wypryski, ja nawet nie wiem czy to nie zapalenie mieszka bo jak na wrastające włosy jest tego za dużo i boli:( Dodam że na brzuchu i np na rękach tego nie mam, pewnie dlatego że wcześniej często depilowałam te miejsca woskiem. Masakra:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Chile, nie wiem czy o tę maść chodzi, niech Emilka to potwierdzi, ale pisałyśmy o maści Benzacne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwaga, jezeli chodzi o depilacje nietypowych miejsc... nalezy zachowac, powiedzialabym, umiar.. Znam przypadek dziewczyny co zrobila sobie u kosmetyczki woskowanie posladkow (i to glownie w okolicy odbytu). Po paru dniach wyrosl jej wrzod ogromnych ponoc rozmiarow. Przykladala go ichtiolem wy wyciagnac rope z niego.. Nie obeszlo sie bez wizyt u lekarza rodzinnego! Meczyl ja ten wrzod z tydzien! I co, chciala miec sexy pupcie i sie dorobila.. :-) Nie lepiej veetem tam posmarowac? :-) Ach, co my mamy z tymi wlosami.. Chile, Emilka tez radzila tormentiol, oprocz masci cynkowej, ktora wysusza.. A tak swoja droga.. Ja tam lubie moj mech na "kosci ogonowej".. :-) to chyba jedyne miejsce, ktore mi nie przeszkadza.. Jest nawet dosc ... sexy. :-) No nie da sie ukryc, ze pochodze od malp.. Mam niewielka spuscizne po nich.. :-D Glowa do gory! Nowy dzien sie zaczal! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiec tak : :) -na wrzody pryszcze itp - masc cynkowa (wyciaga cale cholerstwo na zewnatrz i goi) -na rany otwarte - masc dermazin(odbudowuje tkanke) -na uczulenie po depilacji - masc tormentiol ( trzeba uwazac bo brudzi) my chyba wszystkie pochodzimy od malpy niech zyje teoria ewolucji! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co tak sobie mysle ze generalnie mamy przesrane w zyciu, wiadomo kazdy ma jakies problemy zyciowe my tez takie czy inne wieksze lub mniejsze i jest nam czasem ciezko martwimy sie aleeee my oprocz tego mamy wieczny problem z tymi wstretnymi wlosiskami ciagle o tym myslimy - pewnie wszystkie tak mamy ciagle trza cos depilowac lub kombinowac co robic by bylo lepiej a i tak to niekonczaca sie historia, chcialabym miec tak jak "normalne" dziewczyny depilowac tylko nogi pachy bikini ehhh :(to nie tak ze mnie dopadl pesymizm albo dol tylko realnie patrzac tak to jest jak napisalam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Masz rację Emilka. Oczywiście, ludzie mają nie takie problemy itp., jednak na większość są lekarstwa, które pozwalają zapomnieć o objawach. Włosy są zawsze, trzeba je non stop depilować. Ja dziś trochę się załamałam. Niestety, ale włosy na twarzy coraz bardziej mi ciemnieją, na policzkach są już jasno czarne. Najgorsze, że tak szybko ściemniały. Jeszcze mies. temu były w miarę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..ale wiecie co... dobrze, ze nie jesteśmy bezpośrednimi potomkami małp... :-) ciekawe jak Ewa była owłosiona... ta od Adama..! :-) chyba sobie warkocze na brodzie plotła.. :-D Dziołchy! Cieszmy się, że tylko tyle mamy! Pamiętajcie: zawsze mogło by być gorzej!! Są kobitki, co ważą 150 i więcej kg i takie wolałyby z pewnością się depilowac na twarzy i móc wyjść na plaże, niż ukrywać sie ze swoimi kg przed światem! No nie wspomnę już o zaniku mięśni i innych rzeczach! I znowu wracamy do punktu wyjścia: każda mi tu przytaknie że są gorsze nieszczęścia.. :-) i na kilka dni się uspokoicie by znów się załamywać... Ojojoj.. No i co ja z Wami mam! Najważniejsze by nie zapuścić sie i nie zarastać! Cieszcie sie życiem takim jakie macie! Proszę! :-) Buziaki!! :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobieta z nadwaga moze schudnac i jej problem sie rozwiaze, poza tym czy my mozemy wyjsc swobodnie na plaze jak kazdy inny? no nie sadze bo najpierw musimy sie wydepilowac porzadnie a twarz? ja nawet jak powyrywam wloski z twarzy to widac po nich slady itd wiec jak mam wyjsc bez chocby odrobiny makijazu np podkladu ? prawda jest taka ze jestesmy niewolnicami depilacji i to czy mozemy cos robic czy nie decyduje czy akurat jestesmy owlosione czy wydepilowane taka smutna prawda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinko :) Wasik ci sciemnial pewnie dlatego,ze na wosk chodzisz i teraz pewnie bedzie trzeba czesciej chodzic. Szkoda, ale tak to jest. Na poczatku rewelacja a potem katastrofa. No Emilka i Constance macie racje. Sa osoby z gorszymi rzeczami i przypadlosciami i pewnie z checia by sie zamienily, ale ja bym z checia sie zamienila z gladka dziewczyna heh :D No niby osoba z nadwaga moze schudnac, ale nie kazdej to sie udaje i w dodatku musza sie z tym pilnowac, bo zaraz przytyja znowu i zreszta my tak samo mamy, ogolimy sie i zanim sie obejrzysz to znowu trzeba sie golic i tak w kolko...:( Trzeba cieszyc sie z tego ze jestesmy sprawne fizycznie i w ogole, ale jednak gdzies tam w srodku siedzi w tobie to i rozne myslli np. samobojcze... i to jest okropne. Bo zanim znajdziesz ta druga polowke, swojego ksiecia z bajki ;) to nacierpisz sie i doznasz duzo przykrosci od innych :( No ale glowa do gory, bo zawsze moglobyc gorzej :) No a jak tam u was przed swietami? Szalejecie z zakupami i sprzataniem? :) Buziaczki ;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. W końcu zebrałam się na odwagę, żeby poczytać o swoim problemie w internecie. Moja historia wcale nie jest jakaś ekscytująca. W momencie, kiedy dojrzewałam, bardziej niż u koleżanek pojawiło mi się owłosienie na twarzy. Z początku zaczęłam to bagatelizować, ale jak zaczęłam się interesować chłopakami, po prostu zaczęłam się golić, najpierw to był wąsik, później okolice baczków, potem broda. W tym momencie stan mojego "zarośnięcia" całe baki ( jeśli w ogóle się tak mówi), broda i od brody w dół do połowy szyi a także oczywiście nieoceniony wąsik. A jakimi sposobami to wyrywam, golę, depiluję? O tym chyba wszystkie z nas na tym forum już się domyślają. Jestem po prostu już bezsilna. W przyszłym roku wychodzę za mąż. Narzeczony wie o całej sytuacji, nawet mnie wspiera w "walce" z tym okropieństwem. Niemniej jednak są sytuacje, że jest obecny w momencie mojej depilacji pęsetą, bo jeśli jest u mnie na noc a chcemy gdzieś rano iść, to nie mam wyjścia jak wyrywanie włosów z twarzy przy nim. Jest to czasami upokarzające, bo zaczynam się czuć jak facet- problem z owłosieniem. Szukałam gabinetów wykonujących depilację laserową, ale jestem alergikiem, co prawda uzyskałam opinię, że nie jest to problemem, ale ja się po prostu obawiam, żeby później się nie okazało, że będzie jeszcze gorzej, bo oprócz wyprysków po wyrywaniu włosów będzie jeszcze poparzenie twarzy. Proszę o radę, wsparcie... nie wiem o co? Może o cud :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Poli, no wlaśnie w tym problem, że ja nie miałam na myśli włosków, które wcześniej były wyrywane (broda, wąsik), ale policzki, których nigdy nie depilowałam. Gdyby to jeszcze od dołu ciemniało, ale najgorsze, że to się dzieje od oczu w dół. Na sto procent winne są hormony... Ja jakoś nie mogę uwierzyć, że już za tydzień święta. Jeszcze prezentów nie kupiłam, bo wydaje mi się, że tyle czasu do świąt pozostało... Muszę się w końcu zmobilizować i jutro wybieram się na zakupy:) Dzisiaj w końcu ubrałam choinkę;D A Ty jak Poli, jak przygotowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinko :) Oj to strasznie, a ja wlasnie myslalam ze wasik. Ale musze ci powiedziec ze ja tez tak mam, zauwazylam to ostatnio ale sobie pomyslalam ze chyba mam jakies urojenia i jestem przewrazliwiona, ale moze jednak cos w tym jest. Bo ja mam coraz ciemniejszy wasik, a nic z nim nie robie i nie robilam! Nie rozjasnialam, nie wyrywalam a ni nie skubalam pinceta jakis pojedynczych nic, a tu cos takiego...:( Ehh straszne i jeszcze moj kolega dzis do mnie ze ja mam wasik, a ja na niego sie gapie a on, ze on cos w przenosni mowil i ze cos tak w przykladzie ze wasik ciemy jak moje wlosy ktos ma i w ogole.. poczulam sie strasznie... :( :)No ja tez prezentow nie mam jeszcze hehe :D Ani choinki w domu nic a tu swieta juz za tydzien, w ogole sie tego nie czuje. Nie ma sniegu, mrozu i jakos tak dziwnie w tym roku.:) No ale czasu juz za duzo nie ma i chyba dopiero w sobote albo jakos w czwartek za tydzien cos bede kupowala heh :D:D:D Moze pierniczki bede robic, po raz pierwszy na swieta :) Taka_sobie_K- bierzesz slub, twoj narzeczony o tym wie i cie akceptuje wiec juz ponad polowa sukcesu za toba :) Mysle ze skoro powiedzieli ci ze raczej po laserze nic nie bedzie to nie musisz sie martwic :) Moze fotodepilacja albo elektrolioza jak nie laser :) Dasz rade! :) Buziaczki ;***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amazonka123456778
DLA NIEJ: Chciałabyś zarobić 1500 zł jednej nocy, nie wychodząc z domu? Mamy coś dla Ciebie www.sexycity.pl/polecam/35 Sprawdź to! Start już jutro w piątek o 21:21! Jesteś piękną, młodą i atrakcyjną kobietą? Nie wstydzisz się swojego ciała? Lubisz wyzwania? Nie pogardzisz dodatkowymi 2 tysiącami złotych na weekend? Wejdź na www.sexycity.pl/polecam/35 Bądź pierwsza! Start już w piątek o 21:21! Koleżanka chwali się znowu nową torebką ? Chciałabyś zmienić perfumy na lepsze ? Wciąż myślisz o sukience, którą widziałaś wczoraj w sklepie? Wszystko to oraz wiele innych rzeczy znajduje się teraz w zasięgu Twojej reki! Zarejestruj się już teraz www.sexycity.pl/polecam/35 Startujemy w ten piątek o 21:21! Kolejna nie udana praca ? Brak stałych dochodów? Jesteś piękną młodą atrakcyjną kobietą? Nie wstydzisz się swojego ciała? Lubisz wyzwania? Nie pogardzisz dodatkowymi 2 tysiącami złotych na weekend? Wejdź na www.sexycity.pl/polecam/35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×