Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość ginekologpoznan
lachony zdecydowałam, że pójde do ginekologa.....mam 21 lat i jeszcze w życiu nie byłam....boże katastrofa. Po pierwsze chce iść dla świętego spokoju, a po drugie jakieś brązowe plamy mam na majtkach. Ale laski powiedzcie mi jak to z wami było...Wiadomo ogole sie cała ale co mam zrobic z włosami w dupie ?????? one mają chyba z 6 cm!!!! Chyba je zgole... w ogole wstydze sie jak nie wiem co ;((( chyba pójde do babki...i te kłaki na cyckach .boże.....jakby co to prosze o info o jakimś gin. w poznaniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wcale nie co piąta dziewczyna ma Hirsutyzm. Nie przesadzaj depressif. Po pierwsze przestań się gapić na inne kobiety, bo sama się napędzasz. Po drugie kobiety o ciemnej karnacji od dawien dawna mały ciemne owłosienie. A nie rzadko te z jasną skóra, ale ciemnymi włosami lub po prostu odziedziczyły taki a nie inny układ po rodzicach. I nie ma to nic wspólnego z hirsutyzmem. Już w Panu Wołodyjowskim piękna Krysia miała lekki wąsik chociaż powietrze, jedzenie i przyroda ogółem była wtedy daleka od zanieczyszczonej. Ale była prawdziwą brunetką z czarnymi włosami. Nie tak łatwo wcale mieć hirsutyzm, bo nie zawsze włosy na rękach dziewczyny, czy na brodzie, które ma każda o tym świadczą. Nawet ja nie dostałam pełnej diagnozy, ale kiedy była zdrowa miałam tylko mnie włosów w okolicach bikini i na nogach. Na reszcie ciała było jak jest i gdyby nie problemy ze skórą i te grubsze owłosienie, gdy zachorowałam na PCO, to nigdy wcześniej nie wpadłabym na pomysł by się diagnozować. Wiesz ile dziewczyn usuwa wąsik? Masę. A chore na hirsutyzm w tym gronie to na pewno mniejszość. Bo hirsutyzm to w większości wypadków tylko efekt uboczny innej choroby. A nie po prostu więcej włosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tez sie podoba moja figura ;P ale jestem niska... Ja jeszcze nikogo nie spotkałam z typowym hirsutyzmem.. pamiętam na koloniach była taka jedna dziewczyna, ktora miała włosy w okolicach nerek. Ona miała jeszcze trochce wiecej ciałka, wiec sie to rozłorzyło na wieksze pole i owłosienie było bardziej widoczne. Nie wiem co z reszta ciała, bo miałam wtedy 11 lat i za bardzo nie przygladałam sie ludziom. Ide na tory kiedy Twoje owłosienie sie pojawiło? skoro mowiłas, ze wczesniej byłas gładka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stu ll
Przed chwila na randki.o2 widziałam post chłopaka , który szuka dziewczyny obficie zarosniętej. Tak więc nie jest tak żle i nie macie co się martowić, że chłopaków to nie rajcuje. Ja sama znałam wiele lat temu takiego co otwarcie powiedział , że szuka dziewczyny Yeti ( i wcale nie zartował).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ekscytujace! Ciekawe ilu facetom podobaja sie takie kobiety? Tzn. ilu normalnym facetom? Nie mowie tu o metrosexualnych wymoczkach, ani zboczonych fetyszystach. Poza tym nazywanie normalnych kobiet, jakimi jestesmy, dziewczynami Yeti to juz stanowcze przegiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam
ja mam meszek ciemny na całym ciele..słysząłm,ze to normalne (?) czy t oprawda? wszyscy mówią ze go nie widac..ale ja go widzę..już sie przyzwyczaiłam bo dużo to t ym czytam i dużo osób to ma.. dzieczyn..a vanessa hudgeis (czy coś..) też ma i co? a sławna pękna i ma owłosione policzki i sie nie przejmuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polecam świetną kosme
kosmetyczkę a konkretnie salon kosmettyczny we Wrocławiu Pani Agnieszka pracuje od 14 do 20 godziny pon-pt ma rewelacyjnie niskie ceny depilacji całego ciała tzn łydek,ud,pachwin,twarzy,pach itd KTO CO CHCE także miejsca intymne.Baaaaaaaaaaardzo dokładnie i tanio. /071/3556927

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, włosy na brodzie to normalna sprawa, bo ma je każdy, każda kobieta. Tylko nie każda ma długie tudzież grube i czarne. Jeżeli chcesz, wierz w te bzdury, że co piąta dziewczyna ma hirsutyzm. Włoski pod nosem także ma duża gruba dziewczyn i nie są chore na hirsutyzm, bo hirsutyzm to choroba, a nie tylko wąsik! Zastanowienie budzą włosy w dziwnych miejscach, racja. Ale nie można popadać w paranoję. Być może Ty w nią właśnie popadasz. I u Ciebie ten hirsutyzm to bardziej Twoje kompleksy niż rzeczywistość. Ja znam wiele nawet nie brunetek, które miały wąsik, ale nie miały i nie mają problemów z włosami na reszcie ciała. Hormony w pięknej normie, okaz zdrowia i piękna. Na brodzie włosy ma akurat każdy, jak już pisałam. Skoro już tak lubisz patrzeć się na innych to patrz dokładnie. Tylko kobiety u kobiet chorych na hirsutyzm lub po prostu mających takie a nie inne owłosienie, bo to się zdarza, bardzo często są te włoski ciemniejsze i bardziej widoczne. Grube i przypominające zarost to już prawdziwy problem, ale tutaj nie trzeba się specjalnie dopatrywać. To po prostu widać. Niestety, twarzy ukryć nie można. Odrastających włosków również. I to prawdziwy hirsutyzm może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Co do leku się nie wypowiadam, bo na tym znam się akurat najmniej. Pocieszające by było gdyby co piąta kobieta cierpiała na to schorzenie, niestety z moich obserwacji wynika, że takich kobiet nie jest dużo. A włosy na rękach i lekki wąsik to dla mnie żadna oznaka. Bo wątpię, żeby te dziewczyny o których piszesz chodziły tak bez krępacji z wielkimi wąsiskami, brodą zarośnięte niczym wielka stopa. Jeżeli tak jest, to podaj mi swoje miasto. Chętnie popatrzę na ten dziw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
depressif, ke? Nie sadze,aby AŻ co 5ta kobieta cierpiala na hirsutyzm:|Wystarczy popatrzec szczegolnie teraz na gladkie ciala kobiet. Ja jestem przeczulona na tym punkcie, patrze na kazda kobiete w celu zauwazenia wlosow w niechcianych miejscach. Tak naprawde, to nawet jesli ktos stosuje depilacje, to mozna to zauwazyc. Popieram w pelni post Papryczki chili :) Nie zgadzam sie tez ze stwierdzeniem, ze hormony pogarszaja sprawe. Jesli stosujesz terapie przez rok, 2 lub 3 a potem nie badasz poziomu testosteronu( a to normalne, ze wzrosnie) to nic dziwnego. Zwykle po pol roku wszystko wroci no "normy" sprzed terapii. Zapewniam Cie jednak, ze jesli nie zdecydowalabym sie na leczenie to napewno mialabym juz meski zarost:)To zalezy takze od lekarza. A wiec... nie ginekolog a endokrynolog i napewno warto sie poklocic, gdy nie bedzie chcial zrobic badan i zapisze nam Diane bez zadnego namyslu. Pozdraiwam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzizas jak ja sie boje isc do tego lekarza... jeszcze mi zrobia jakies fotki bo bede uznawana za najgorszy przypadek ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja22p
dziewczyny a mi się pojawiło dopiero w 19 roku zycia wczesniej jakies minimum na brzuchu ale prawie niewidoczne no i na stopach ale wąsów nie miałam brody tez nie teraz mam ciemniejsze owłosnie ale widza zdjecia vanessy hmm ja tez mam ciemne włosy i sniada karnacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jam mam ten własnie problem, ze jestem blada... a włoski sa jasnobrazowe, ale widoczne.. jesli np miała by je moja kumpela, nie byłyby widoczne... coz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Słoneczka. Dość długo śledzę temat, przyznam się , że niestety nie przeczytałam całego wątku. Cieszy mnie i smuci zarazem, że kobiet z podobnym problemem jest dość dużo. Wyjaśniam pospiesznie dlaczego cieszy- otóż chyba z czysto egoistycznych pobudek :(- po prostu nie czuję się sama. Mój przypadek nie jest może moim życiowym problemem,nie ma się co czarować- mam za dużo włosków, jednak oprócz tego podobam się sobie i w sumie,to chyba nie tylko sobie ;P. Wracając do sedna, ostatnio użyłam czegoś co w moim przypadku bardzo poskutkowało, czyli pasty cukrowej. Zdaję sobie sprawę, że to tylko zwalcza objawy,a nie przyczyny, jednak nic lepszego nie mam. Kupiłam taką z allegro na c..cośtam, i wydepilowałam sobie na razie tylko nogi, bo biorąc pod uwagę ilość i wielkość moich włosisków tylko na tyle mi tego starczyło. Jednak przepraszam za frazę \\\"nagłaskać\\\" się siebie nie mogę, mam gładkie nogi- no nie w 100%, ale nie pamiętam żebym miała takie nóżki kiedykolwiek. Kochane, jak czytałam wiele postów bardzo się wzruszyłam, niektóre wypowiedzi są strasznie smutne inne wręcz dołujące. Dlatego pomyślałam,że chociażby ktoś już o tym pisał, jeszcze raz podejmę temat. Wyjaśniam dokładniej, że ta cukrowa pasta usunęła mi z cebulkami jakieś 50- 60% włosków,ale u mnie to i tak sukces, więc moim wynikiem się nie zrażajcie. Dopiero raz depilowałam,jak będę miała więcej pieniążków to kupie sobie tego specjału i podzielę się wrażeniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxanne2
Czesc dziewczyny! Ja tez mam ten sam problem.Jakos sobie radze z wlosami na nogach (czesto je gole), na rekach i brzuchu(sa bo sa, wiec je akceptuje), natomiast najwiecej mecza mnie wlosy na twarzy. O jakie to jest okropienstwo. Mimo iz wasik jest maly i przelece go tylko golarka od czasu do czasu, to broda mnie juz meczy nieziemsko. Chodze na lasery i widze rezultaty, bo wloski sa jasniejsze i jest ich mniej,a le ciagle rosna.jakie wy macie doswiadczenia z laserami?I czy te preparaty rozjasniajace wlosy dzialaja takze na te wlsoki na brodzie?Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxanne2, Jaq tez chodze na lasery. U mnie efekt jest poki co - kapitalny. Pytanie - bierzesz teraz hormony , jesli nie, to lasery nie maja sensu. Stare wlosy wypadna i nie odrosna, ale zaczna rosnac nowe, pozdraiwam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxanne2
No nie biore hormonow, bo wszytskie badania, ktore robilam byly w porzadku. A ponadto chcialabym w najblizszym czasie postarac sie o dziecko, a te hormony to pewnie w tabletkach antykoncepcyjnych wiec jedno wyklucza drugie. przynajmniej tak mi sie wydaje. Sama juz nie wiem co mam myslec na temat tych hormonow, wlosow i laserow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no swietnie.. przawie wszyskie kobiety na tym forum skonczyły 18 lat... a ja mam 15 i ten sam problem.. ;///

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inkkka25
do zwala ... dlaczego mówisz ze przy braniu hormonów wyniki lasera są lepsze??? odpowiedz proszę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie siedzę i \"rwę\" brodę po tym jak mój kochany facet próbował zaś mnie okłamać ze nic nie widać :/ nie martw sie suddenly dużo dziewcząt na tym forum było w twoim wieku jak pojawiły sie włochy i jestem pewna że są dziewczęta w twoim wieku które walczą z tym problemem po prostu może nie są świadome ze jest takie forum gdzie mogą sie wyżalić .. jak zaczęłam niedawno golic maszynką i wyhodowałam spore ciemne kłaki i w ubiegłą sobotę wydepilowałam tak prawie trzy dni był fajny efekt :) niby mała rzecz a cieszy ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czemun uparłyście się na laser
"Jeżeli włosy mają zostać trwale usunięte niezależnie od ich koloru, grubości i koloru skóry należy wybrać metodę elektroepilacji. Można ją przeprowadzić o każdej porze roku. Nie ma przy tym znaczenia czy ma ono podłoże genetyczne czy towarzyszą zaburzenia hormonalne. Jest to najbardziej sprawdzona metoda trwałego usuwania owłosienia". To cytat z artykułu :) I czytałam gdzieś, że metodą uznaną za jedyną naprawdę skuteczną w usuwaniu włosów przez amerkańskie stowarzyszenie chorych na hirsutyzm (nazwy nie pamiętam), jest właśnie elektroepilacja :) mieszki są porażane prądem i do widzenia :) a jak nie ma mieszka, włosn nowy już nie urośnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak ale elektor epilacja jest strasznie droga, może pojedynczy zabieg jest tańszy od lasera,ale trzeba ich zrobić duuuużo więcej :(. Mnie na to cudo jeszcze nie stać. Trochę się już naczytałam o \"trwałym\" usuwaniu owłosienia i każda metoda ma jeden podstawowy minus, nie zawsze działa na wszystkich :(. Jakbym miała miała zbędne 15 tys zł to może bym się skusiła i spróbowała,a tak to zostaje mi depilator,wosk,albo cukier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxanne2
nie uparlam sie na laser, tylko nie slyszalam o zadnym gabinecie elekroepilacji w okolicy (Torun).A ja wpisalam ta nazwe w wyszukiwarca to tylko szczatkowe informacje sie pojawily z jednym gabinetem w Krakowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matiatia
może poszukaj pod gabinety estetyki czy jakoś tak - często pod taką nazwą kryją się m.in. miejsca, w którym maja laser

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj depresiff . Przykro mi bardzo, że nie wyszło Ci z tym finasterydem. Liczyłaś bardzo na niego. A z drugiej strony może dobrze bo różnie mogłoby by być z Twoim zdrowiem? Kto to wie.A zdrowie naprawdę jest najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny! Powiedzcie mi skad sie bierze ta choroba? Czy mozna ja dostac od pigulek hormonalnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osobiście myslę, że hirsutyzm może zostać wywołany przez tabletki hormonalne i antykoncepcyjne. Oczywiście raczej żaden lekarz tego nie potwierdzi ale myślę, że w wielu przypadkach tak właśnie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×