Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Do chcę się dowiedzieć. Mnie zupełnie wyregulował miesiączkę olej z wiesiołka.A miałam kiedyś bardzo nieregularny.I nie tak od razu. Po około 3 miesiącach.Teraz jest równo co 30 dni.Olej z wiesiołka zażywa się od pierwszego dnia krwawienia do owulacji czyli zazwyczaj do 14 lub 15. Potem przerwa i od nowa.Jakbym teraz miała tak jak Ty odstawiłabym to co zażywasz i zaczęła teraz z wiesiołkiem niezależnie od dnia.Może dzięki niemu dostaniesz okres. Powiem szczerze, że luteinę też bym odstawiła. Ale tak bym zrobiła ja. Ty musisz podjąć sama decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też czytałam, że czerwona koniczyna działa estrogennie ale z tym akurat ziółkiem trzeba być ostrożnym w przypadku kobiet, które mają poziom estrogenów przy górnej granicy i za dużo prolaktyny, bo koniczyna może podnieść nie tylko poziom estrogenów ale właśnie też prolaktyny a w niektórych przypadkach to bardzo niewskazane Przeczytałam trochę tego depressif i powiem szczerze, że o tych danonkach( bo tam ktoś wspomniał, że to wszystko przez danonki) to już gdzieś czytałam lub słyszałam coś złego, że zawierają dużo niekorzystnych hormonów.A tak na marginesie to nie wiadomo czy nie przez jedzenie mamy teraz takie problemy i coraz więcej kobiet ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce się dowiedzieć
o jakich danonkach piszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce się dowiedzieć
dobra, już chyba wiem :P moj najbliższy zakup, czyli w nowym miesiącu :P olej z wiesiołka i soyfem... oby pomogło. A jeszcze jedno pytanie: ile czeka sie na rezultat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ja mech usuwam nożyczkami
Takimi do paznokci :) na brodzie golę, bo tam takie sztywne rosną, ale mimo golenia na szczęście nie ciemnieją, tylko zostają jasne :) a wąs, który mam spory, jasny ale dlugi, to po prostu takimi małymi nożyczkami do paznokci przycinam :) trzeba uważać, ale to lepsze od golenia. Dziewczyny, spróbujcie, będzie krótszy, a że to nie golenie, to nie odrosną ciemne :) powodzenia życzę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce się dowiedzieć
ojj, tylko patrzeć, jak zacznie rosnąć na czarno... piszę z doświadczenia. Taka praktyka u mnie już długo nie skutkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ja mech usuwam nożyczkami
No mam nadzieję że jednak nie zaczie rosnąć na czarno, robię tak od lat, jeszcze zanim zaczęłam się leczyć i hormony mi szalały, to teraz, jak są w normie dzięki pigułom, to chyba się nie pogorszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce się dowiedzieć
30 ml - 73 zł - leczenie do 8 tyg... to chyba bedzie mój pierwszy zakup jak znajde pracę... niech mnie że ktoś przyjmie do pracy! :/ dobranoc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mech usuwam nożyczkami, ja uzywalam wielu rzeczy...:) a najciekawsza bylo wypalanie zapalniczka :| ale w sumie skutek calkiem niezly...odrastaly dosc wolno:) a danonki? hmm... Wiem jedno! Swiat sie zepsul po Czarnobylu :) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam teraz dołek, ale nawet nie ze względu na brodę czy inne włosiska. Gorzej ze skórą. Tyle wydaje na leczenie i nic. Znowu mi się pogarsza. Nie mam trądziku, chociaż skórę pełną zaskórników i innych tworów. Gorzej z jej stanem. Jest przesuszona i na policzkach mam czerwone, grube plamy, Nie da się tego niczym zamaskować, a wygląda to po prostu ohydnie. Raz mogę egzystować normalnie, raz wstydzę się wyjść z domu. Nie ma kremów na rynku i maści dla mnie, nic nie jest w stanie tego zlikwidować. A to wszystko od hormonów. Kiedyś miałam mieszaną, ale gładką skórę. Naprawdę w porządku. Teraz stan mojej cery jest przerażający. Póki co trzymam się daleko od diety i olejków, bo czekam na te cholerne wyniki. Jeszcze niecały miesiąc do konsultacji. Dobrze, że siedzę teraz w domu, inaczej bym się pochlastała :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A opalalas sie biorac hormony? Ja biorac diane, nie wychodizlam na slonce, tylko bralam beta-caroten. Przy Diane 35 na opalonej skorze pojawiaja sie plamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze się nie leczę, niczym. Dopiero czekam na leczenie. Nie, to nie tego rodzaju plamy. To są takie grudkowe, ala liszaje, które są trochę alergiczne, ale tu biorę leki i mam maście, a niestety w dużej mierze o podłożu hormonalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyskoczył mi stary nick, sprzed kilku lat:D Wytłumaczę może dlaczego się nie leczę jeszcze. Dopiero w maju tego roku zrobiłam pierwsze badania hormonalne, gdy mój stan był już agonalny. Wyniki przeraziły lekarkę i wysłała mnie do kliniki, gdzie miałam zrobioną serię wszystkich, najprzeróżniejszych badań, od jajników i nadnerczy po krew. To było teraz w lipcu. I muszę do 22 września czekać na konsultację, bez tego nie mogę nic zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitty89
po odnalezieniu tego tematu zastanawiam się czy sama nie jestem chora, bo do tej pory myślałam, że taki po prostu mój los ,ze jestem owłosiona jak małpa, jako osoba z ciemną cera i włosami, ale z tego co widze to leczenie i tak niewiele daje więc chyba zostanę przy mękach z depilacją i może ktoś z podobnym problemem mi poradzi- otóz mam włoski na linii broda -podbródek,sa cienkie, jasne ale niektóre dość długie i jeszcze jakieś 5 takich grubych i czarnych w tych samych miejscach zawsze, które regularnie wyrywam pęsetą.myślę,żeby to wszystko usunąć woskiem w cholerę, ale boje sie,ze to tylko pogorszy sprawę. niby woskuje wąsiska z powodzeniem,ale jednak te włosy na brodzie to inny gatunek. może ktos ma jakies sugestie w sprawie mojego głupiego problemu. bede wdzięczna i jeszcze pytanie o ten olej z krokosza: jak to działa, po jakim czasie, jak sie tego uzywa, ile kosztuje, gdzie można kupić w wawie i czy nie smierdzi? wiem,że te informacje pewnie juz zostały tu udzielone i powinnam je sobie znaleźć,ale nie mam siły na czytanie 300 stron, więc moze ktoś będzie na tyle miły zeby mnie pokrótce oświecić pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitty89, jesli Ci te wlosy nie przeszkadzaja, to nie musisz ich wyrywac. Faceci na to nie zwracaja szczegolnej uwagi. Olej z krokosza kupilabys w kazdym sklepie zielarskim...koszt to 25 zl, o ile dobrze pamietam... ale jest bardzo wydajny. Smierdziec... nie smierdzi...:) Generalnie jest to olej, wiec nie aplikacja i obecnosc tego oleju na skorze nie naleza do pezyjemnych...Ja bylam wytrwala... wlosy na ramionach znacznie przerzedzily sie i oslably po uplywie roku ...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce się dowiedzieć
czy ja sie myle, czy ktos wspominał ze ten olej wywoluje jakies niepozadane skutki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
depressif, nie wiem, czy Ci ustapia... ja iwem, ze nie mam na rekach prawie w ogole wlosow:)sa bardzo krociutkie i bardzo jasne...rece wygladaja na nienaturalnie nieowlosione... ale- na rekach olej da sie zniesc...w sumie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie niestety zniechęca olej z krokosza z tego względu, że niektóre kobietki pisały,że bardzo brudzi ubranie a przecież po kąpieli i nasmarowaniu olejem każda z nas coś tam jeszcze zakłada.Po za tym wiele kobiet pisało, że na nich nie działa.Może to zależy od organizmu? Nie wiem.Z tym olejem jest pewnie tak jak ze wszystkim, na niektóre kobiety działa, na niektóre nie.Ja na razie pozostanę przy telocapilu, wierzbownicy i wiesiołku.Myślę cały czas żeby jeszcze sobie pozażywać coś z palmą sabalową, ale jakoś nie mogę się zmobilizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a.l.e.x.a.n.d.r.a
chce isc na laser niestety mnie na to nie stac :-( szukam pracy ale jakos nic nie moge znalezc :-( załamka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loris, to prawda... w koncu to olej! :) stosowalam go, teraz stosuje telocapil...nawet dluzej niz olej z krokosza.Na mnie olej zadzialal rozrzedzajac wlosy i je oslabiajac, natomiast po telocapilu zauwazam, ze wolniej odrastaja... taka jest reakcja moich utrapien na te srodki :) po 10 latach praktyk chwale sobie najbardziej wlasnie olej z krokosza. Co do: plamy sabalowej, oleju z wiesiolka itd. ... nie myslcie, ze jest zloty srodek, ktory od razu pomoze. To wszystko jest dobre, tylko trzeba obserwowac, jak nasz organizm na to reaguje... nie wszystko na raz, bo mozemy sobie zrobic krzywde(to jednak ingerencja). Nie ma sensu brac wszystkiego, co kazda z forumowiczek tutaj wymieni i oczekiwac po tygodniu cudu. Zaluje, ze nie ma endokrynologow-homeopatow... :/ i jeszcze o tym, co wyczytalam dzis w swoich notatkach...tylko troche absurdalnym sie to wydaje, ale napisze : olejek eteryczny z bazylii, jakies 8 zl a na problemy hormonalne cebula... zalac surowa i wymieszac z oliwa(drobno pokroic, bo wolno sie trawi) zostawic na 1,2 godziny. Taka ciekawostka :) jak cos jeszcze zauwaze, to napisze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stosuje telocapil i wydaje mi się, że naprawdę włoski znacznie wolniej odrastają.Ciało smaruje codziennie, natomiast twarz rzadko ale chyba też zacznę systematycznie.Troszkę boję się, czy na cerę jest on wskazany.Szyję mam coś na niego wrażliwą, chyba wychodzi mi uczulenie.Ale na ciało jest super.Podoba mi sie ten specyficzny zapach i chyba wpływa też dobrze na stan skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka22
Ehh nie mam komu się pożalić więc napisze tu... Mam hirsutyzm a od października chce zaczac uzupelniajace studia w większym miescie.Wiaze sie to z tym ze bede musiala zamieszkać w kimś w pokoju w mieszkaniu lub akademiku bo znaleźć osobny pokój dla siebie graniczy z cudem .Jedynym wyjsciem jest znaleźć 2 pokoje 1osobowe żebyśmy z koleżanka mogly mieszkac razem bo nie chce mieszkac sama w miescie ktorego nie znam.Tylko to tez wiąze sie z wiekszymi kosztami utrzymania a niestety mnie nie stac :( Co rano muszę wyrywać pęsetą wlosy na brodzie i szyi bo jak nie wyrywać jeden dzień to juz widac :( Musze to robić do swiatla i zajmuje mi to jakies poł godziny .Tylko jak bedę mogla to robić mieszkając z kims w pokoju?? Mam zamykać sie w łazience na poł godziny dla samego wyrywania ?? Juz nie wspomne o depilacji innych czesci ciala A gdzie jeszcze higiena i makijaż itp. Ktos pomysli ze stuknięta jestem ze tyle tam siedze :(:( Przecież nie bede tego robić przy kims bo spalilabym się ze wstydu gdyby ktos sie dowiedzial o tym. Ten kompleks niszczy mi życie .Zastanawiam sie czy nie zrezygnować teraz ze studiów, zrobić depilacje laserową przez rok i za rok isc dopiero :( Juz mialam 7 zabiegów depilacji laserem i mam mniej wlosow ale tylko o połowe .Nie wiem co robić ?? Nie moge spac przez tą mysl ze nie moge normalnie funkcjonować poza domem na studiach :( O moim zyciu prywatnym nie bede nawet pisac choc tez bym sie pożalila ,ale wiadomo nie mam nikogo przez to ze jestem jaka jestem :( Pozdrawiam wszystkie cierpiące dziewczyny :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loris, Olej stosowalam przez rok, telocapil stosuje od lat 2ch. W poczatkowej wersji jako skladnik mleczka a potem dodaje do balsamu(bazy o stosunkowo malej liczbie skladnikow). Tak, jak pisalam (chyba) wyzej, po krokoszu zauwazylam zadziwiajace efekty, wlosow jest duzo duzo mniej... sa jasne i slabe. Od czasu, jak sie ich pozbylam(a bylo to 8 lat temu) nie odrosly mi nowe. To dotyczy tylko rak:) Po telocapilu zauwazylamTYLKO, ze wolniej odrastaja. Gdzie go kupilam i jaki, to nie pamietam(kupilam dosc \"pokazne\" ml),stezenie dihydromirycetyny to 5%(nie wiem po zmieszaniu z balsamem:))dodalam tez troche glikolu, bo zwieksza wchlanianie. Chetnie zaczelabym znowu uzywac krokosza...gdyby byl mniej \"problemowy\". Majka22, jesli to twoja bliska kolezanka i mozesz jej zaufac, to dlaczego nie?:) CHociaz znajac kobiety,uwazalabym:) No rzeczywiscie jest to problem, ale Cie pociesze. Ja przez rok w szkole oficerskiej nawet nie mialam kiedy sie depilowac :P musialam sie golic :/ teraz nawet milo to wspominam :) Mieszkalam z 2ma dziewczynami. powodzenia! :) pieniadze, ktore zaoszczedzisz lepiej wydaj na wosk u kosmetyczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce się dowiedzieć
majka22, no wlasnie... moze zamiast robic to w domu, idz do kosmetyczki np po zajeciach. Ja tez studiuje juz 5 rok i przez cale studia sie z tym mecze. Jak zaczynalam to nawet nie pomyslalam, ze to moze mi stanac na drodze do wiedzy :P przez 3 lata mieszkalam w jednoosobowym pokoju... szukalam najtanszych jakich się da, a teraz od roku i przez kolejny mieszkam w pokoju z siostrą. Jak nikogo nie ma to działam :) nie wszystkie zajęcia zaczynaj się o 8 rano. Niektóre będą się zaczynać nawet po południu, wiec znajdziesz czas :) Nie mozesz dopuscić do tego, że to coś zepsuje Ci życie. Ja jakoś przetrwalam cale 5 lat, Ty też dasz radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak tak to wszystko czytam, to jesczze bardziej łapie mnie przerazenie... pamientam, ze jesczze rok temu włosy tam na dole nie miałam ich az tak grube i było i mniej a teraz? ____ Az sie twgo wszystkiego boje... mam OGROMNA nadzieje, ze mi sie nie pogorszy... japier*** .... teraz mam zamiar od wrzesnia zapisac sie do szkolnego zaspołu tanecznego, wiec postanowiłam byc bardziej otwarta... mam nadzieje, ze mis sie uda.. jak narazie pojde do lekarza no i sprobuje tego całego oleju z krokosza. PzDr ;***:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
depressif, czytaj dokladnie moje posty :) Olej stosowalam tylko na ramiona i przedramiona. Wtedy mialam tam ciemne wloski... Na tych partiach problemu nie ma zadnego... od 2ch dni nakladam na nogi...ALE... pracuje dziennie po 3,4 godziny i moge sobie na to pozwolic chodzac w majtkach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka22
Dzięki dziewczyny za słowa otuchy. Mam nadzieje ,że sobie jakoś z tym poradzę. Pomysle nad tą kosmetyczką :) Pozdrawiam cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×