Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość Anatenka
Dario, tak ma kogoś od 6 lat już... Ech to było tak dziwnie, że jak zaczęłam pracę to on po pierwsze nic nie mówił, że ma dziewczynę. jak singiel po prostu. No i to on tak naprawdę tak robił, że się zaprzyjaźniliśmy, na piwo mnie zapraszał, dużo czasu ze mną spędzał. Więc ja głupia się zakochałam. A potem, ta "przyjaźń" się rozmyła, kilka razy się pokłóciliśmy, także z mojej winy. Ale ogólnie widzę, że od jakiegoś czasu już nawet przyjaźni nie ma. I odkąd wiem, że ma dziewczynę to nigdy nic nie robiłam. Po prostu wiem, że nie jest dla mnie. I że tak naprawdę nawet przyjaźni nie było, bo ja się zakochałam. Ale wiecie, mimo rozsądku czeka się na jakiś drobny gest, dobre słowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzisz to troszke tlumaczy. Podejrzewam ze bal sie zaangazowac, jesli jest 6 lat w zwiazku a to szmat czasu. Bal sie cokolwiek zmieniac, nie wiem czy dobrze mysle. Ale to ze zatail ,ze ma kobiete, nie bylo fair . Nie mozesz miec do siebie pretensji, kazda z nas tak reaguje, gdy ktos pojawi sie w naszym zyciu. Skomplikowane te uczucia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
ja tak naprawdę nie wiem, o co mu chodziło. Może chciał tylko przyjaźni, a może sexu? Tak czy inaczej wpakowałam się i nie potrafię wydobyć ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Dzięki dziewczyny za takie poparcie odnośnie do studiów;) Życie pisze różne scenariusze, a chcę robić coś zgodnie z własnymi predyspozycjami i zainteresowaniami. Wiem na pewno, że chcę pomagać innym (np. dzieciom), poza tym ja nie nadaję się do biznesu;p chile, co jest grane? Chodzi pewnie o tego nowo poznanego mężczyznę? daria, były chce wrócić?;p Anatenka, nawet po politechnice ciężko;p U mnie w regionie to już zwłaszcza heh;) Ale masz rację, życie pokaże czym będę się zajmować;) Współczuję tej "przygody" z facetem. Właśnie to zwodzenie jest najgorsze u mężczyzn... Ania, Ewelka, Poli, co u Was? Usunęłam włoski z całego brzucha za pomocą wosku. Odrywanie plastrów nawet nie bolało, najgorsze było nakładanie wosku. Nie wiem, może był za mało rozgrzany...? Teraz dziwnie się czuję, ale co się dziwić, ostatni raz tak wyglądałam 9 lat temu heh. No i wybiorę się w końcu na basen...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dziewczynki u mnie wszystko ok. Wczoraj miałam to bierzmowanie chrześnicy gdzie też byłam świadkiem, wyszło fajnie mimo tych utyskiwań księdza że młodzież taka i siaka. U mnie z cerą się trochę poprawiło po @, zobaczymy co będzie w przyszłym miesiącu, włoski szybciej odrastają już, depiluje co 2 tygodnie nogi, a nie co 3 jak na antykach. Reszta golarka częściej wiadomo. No i czuję się szczęśliwa :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
A ja mam teraz znów taki okres że tych włosów przybywa, kurde nie wiem od czego to zależy. Brodzisko mam juz takie jak facet, takie kanciaste jakieś, blee... Będe musiała zacząć znowu brac deksametazon bo widzę że inne metody na mnie nie dzialają, fakt że zaniedbuję dietę, obżeram się świństwami i nie biorę juz kilogramów palmy, szkoda mi kasy... leń ze mnie :/ A z chłopakiem to dziwna sprawa, jednego dnia mówi jak bardzo mu zależy, dzwoni po kilka razy dziennie, nastepnego jesteśmy na koncercie i po drobnym nieporozumieniu zostawia mnie samą w knajpie, następnego dnia wycofuje sie i proponuje przyjaźń, dziś wyszedł z inicjatywą wspólnego weekendowego wyjazdu. Ciężko sie w tym wszystkim połapać, ale naprawdę mnie to cieszy :) że coś sie dzieje :) ważne by zachować dystans :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka1
chile a jak brałaś deksametazon to działał Ci na włosy? Jak długo brałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
chile, pod opisem "brodziska" mogę się podpisać, u mnie też już jak u faceta;/ Podbijam pytanie ewelki dot. deksametazonu. ewelka, a jak u Ciebie z włosami? Jest jakaś poprawa przy leczeniu metmorfiną, czy nie tylko na mnie ona nie działa:( ? U mnie włosy rosną;/ Najgorzej na brodzie, wyrywam 2 razy dziennie i mam dość. Zamierzam (jak zwykle;p) pogadać o tym z endo. za miesiąc. Wtedy minie już pół roku od rozpoczęcia leczenia, dość długo, a efektów jeśli chodzi o hirsutyzm brak.;/ Proszę o kciuki jutro o 16:30, mam wtedy ostatni egzamin- ustny polski.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
Hej dziewczyny! Deksametazon to steroidowy lek przeciwzapalny i z tego co wiem jest zalecany tylko przy przeroscie kory nadnerczy. Skutki uboczne sprawiły że odstawiłam go po ok. 1,5 miesiąca stosowania. Zmiany we włosach nie zauwazyłam - podejrzewam że to był za krótki okres. Poza tym razem z receptą na deksa lekarz przepisał mi cyprodio (odpowiednik diany) więc nie wiem czy sam deks jest w stanie zmniejszyc hirsutyzm - ja pewnie spróbuję (oczywiście bez dianopodobnych) Jesli chodzi o skutki uboczne tpo przede wszysktkim ogromny apetyt i błyskawiczna zmiana sylwetki (puchnięcie) po krótkim czasie stosowania. Samopoczucie niezłe, ponoć korzen lukrecji ma działanie zblizone do deksa tylko rzeczjasna słabsze. Lukrecję brałam niedługo bo po wszelkich herbatach ziołowych mam wrażenie że o woiele bardziej i nieprzyjemniej się pocę:/ Malinowa -ja też musze 2 razy dziennie i czasem nie mam już sił - płaczę, zwłaszcza rano kiedy czas nagli i trzeba się zbierać do pracy a tu cała broda w czarnych kropkach :/ Najgorzej jak mam sie spotkać z chłopakiem, całe szczęście że chyba jednak ten zalążek związku sie rozpadł :) pocieszające jak nie wiem co :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
Hej dziewczyny! Deksametazon to steroidowy lek przeciwzapalny i z tego co wiem jest zalecany tylko przy przeroscie kory nadnerczy. Skutki uboczne sprawiły że odstawiłam go po ok. 1,5 miesiąca stosowania. Zmiany we włosach nie zauwazyłam - podejrzewam że to był za krótki okres. Poza tym razem z receptą na deksa lekarz przepisał mi cyprodio (odpowiednik diany) więc nie wiem czy sam deks jest w stanie zmniejszyc hirsutyzm - ja pewnie spróbuję (oczywiście bez dianopodobnych) Jesli chodzi o skutki uboczne tpo przede wszysktkim ogromny apetyt i błyskawiczna zmiana sylwetki (puchnięcie) po krótkim czasie stosowania. Samopoczucie niezłe, ponoć korzen lukrecji ma działanie zblizone do deksa tylko rzeczjasna słabsze. Lukrecję brałam niedługo bo po wszelkich herbatach ziołowych mam wrażenie że o woiele bardziej i nieprzyjemniej się pocę:/ Malinowa -ja też musze 2 razy dziennie i czasem nie mam już sił - płaczę, zwłaszcza rano kiedy czas nagli i trzeba się zbierać do pracy a tu cała broda w czarnych kropkach :/ Najgorzej jak mam sie spotkać z chłopakiem, całe szczęście że chyba jednak ten zalążek związku sie rozpadł :) pocieszające jak nie wiem co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
miało być cyprodiol :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
chile, dzięki za odp. Co do deksametazonu, to gdzieś czytałam, że on właśnie zmniejsza hirsutyzm, po ok. 3 mies. stosowania są już efekty. Co do związku, może wcale nie jest tak źle jak piszesz i jeszcze uda się Wam być razem, tego Ci życzę;) Ja mam jeszcze jeden problem, który od 4 tygodni narasta- chodzi o tycie... 4 tyg. temu endo. zmniejszyła mi dawkę metmorfiny o połowę i zaczęły się moje "wagowe" problemy. Zwiększył mi się apetyt (co endo. sugerowała przy dwóch tabletkach), jednakże staram się jeść tyle samo, a waga idzie w górę;/ Póki co przytyłam 1,5 kg, nie udaje mi się tego zrzucić, ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) co tam Was? Jak zaczął się weekend, u mnie spokojnie, może nareszcie będzie pogoda, bo wcześniej zimno i deszcz. Malinowa Różo, ten przyrost wagi to może być od erytroxinu też bo chyba Ty bierzesz? Zapytaj endo i zobacz czy wcześniej miałaś i nie masz zmnienonej dawki. Na nadnercza oprócz dexa często stosowany jest encorton ale ma on słabsze działanie, to chyba zależy od poziomu hormomów nadnerczowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :) U mnie w nawet ok, troche problemow rodzinnych, ale kazdy to przezywal. W koncu po burzy zawsze ywjdzie slonce, co by sie nie dzialo :) Rozyczko odpowiadajac na twoje pytanie. Nie wiem czy on chce wrocic, nie rozumiem tego faceta. Daje jakies sygnaly, ake konkretnych staran nie ma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Ja już po maturze, więc czekają mnie upragnione, długie wakacje;) Dziękuję za wszystkie kciuki;d Ania, ja biorę Euthyrox (to chyba nie jest to samo co erytroxin?). Dawkę mam ciągle tę samą- 25. Wydaje mi się, że u podstawy tych problemów z wagą leży metmorfina. Być może po zmniejszeniu dawki, insuliny znowu jest za dużo i jest tak, jak przed leczeniem, kiedy ciężko mi było utrzymać wagę. Od wczoraj jestem na diecie opartej na niskim indeksie glikemicznym, może uda mi się coś zrzucić, a z endo. porozmawiam na ten temat na pewno.:) Daria, na pewno wszystko się ułoży;) Miłego weekendu!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
Hej dziewczynki :) po jednym tygodniu w pracy już mam dość...wiadomo, nie oczekiwałam fanfar powitalnych, ale jakieś dobre słowo by się przydało. No serio, jestem pewna, że mogłabym w ogóle nie pracować ;D Za 2 tyg mam obronę w praca dyplomowa leży i o litość woła heh A we wtorek idę do lekarki rodzinnej, poproszę o jakieś badania na tarczycę. Czy może któraś wie, jakie to mogłyby być? Różyczko, to już teraz pomaturalny luz :)))) o wadze pogadaj z endo, może trzeba jednak większą dawkę brać? Mi broda rośnie jak szalona, im więcej wyrywam tym szybciej rosną ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Anatenka, szkoda, że taka atmosfera u Ciebie w pracy jest;/ Powodzenia w pisaniu pracy:) Co do badań, ja miałam zbadać: TSH, FT4 i anty-TPO i anty-ITG, jeszcze USG tarczycy dobrze zrobić:) Mogę mieć do Ciebie prośbę? Czy mogłabyś zapytać lek. jakie badania hormonów są refundowane? Byłabym Ci wdzięczna, bo ja nie mam okazji zapytać lek. rodzinnego o to, a jestem ciekawa;) Co do dawki Euthyroxu, lek. ustala ją na podstawie wyników, widocznie u mnie nie ma powodu do jej zwiększenia. Choć może faktycznie, przydałoby się, tym bardziej, że i włosy zaczęły mi od kilku dni intensywnie wypadać. Ania, Ty może będziesz wiedzieć, duphaston chyba nie ma wypływu na tarczycę oraz wapń, sód i potas? Miałam robić badania za 2 tyg., ale dla własnego spokoju zrobiłabym je wcześniej (pojutrze). Tylko, że od wczoraj przez 10 dni znowu biorę duphaston i nie wiem czy wyniki nie wyjdą fałszywe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinko, duphaston nie ma wpływu na hormony tarczycy napewno.I jak bierzesz ten lek na tarczycę to smaruj się blokerem, mojej mamie bo zaczyna niedługo po operacji brać ten lek kazał bloker 30 kupić i smarować, uważać na słońce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Ok, dzięki, w takim razie zobaczę, może zrobię wcześniej te badania. Z tym, że wizytę u endo. mam za 4 tyg., więc te wyniki byłyby trochę nieaktualne, chyba? Ten bloker 30 to balsam do opalania, tak? On jest specjalnie dla osób z niedoczynnością? I chodzi ogólnie o balsamy bloker 30 (Soraya) czy jakiś konkretny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
Malinowa, spytam lekarki o te badania :) ja póki co mam to szczęście, że wszystkie badania i wizyty mam za darmo. I tak sobie myślę, że z naszą służbą zdrowia naprawdę jest kiepsko, za wszystko trzeba płacić albo czekać w kolejkach ;/ Co do blokera, to na twarz na co dzień lepiej znaleźć krem z wysokim filtrem, będzie milszy w użyciu. Serie dermokosmetyków takie mają, np Iwostin. Ja kiedyś przy kwasach używałam Garniera specjelnie na twarz, ale kupiłam to w Anglii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Anatenka, Ty chodzisz do państwowego endokrynologa? U mnie niestety jest tylko kilku endokrynologów w regionie, na NFZ nie słyszałam o żadnym dobrym lekarzu, a do endo. w większym mieście kolejki co najmniej 6-mies. Ale ogólnie nie narzekam, cieszę się, że mam przynajmniej wsparcie finansowe w rodzicach jeśli chodzi o wizyty u endo. Z tym, że wolałabym im oszczędzić tych co mies. wydatków na badania, więc szukam info. o tych refundowanych badaniach. Co do opalania, szczerze powiedziawszy nigdy nie zwracałam większej uwagi na balsamy, blokery itp. Poza tym, dermatolog też 2 mies. temu kazała mi unikać opalania twarzy ze względu na pieprzyki. Ania mnie zaciekawiła tym blokerem, pisząc o leczeniu mamy euthyroxem, więc nie wiem czy stosowanie tego leku wymaga specjalnej ochrony przed słońcem?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
Malinowa, z pracy mamy prywatną opiekę zdrowotną. Wszyscy lekarze i badania za darmo. Więc ani z terminami ani z badaniami na szczęście nie mam kłopotu. Ale póki co chodzę tylko do ginekologa, jutro idę do lekarza rodzinnego, żeby oceniła czy jest po co w ogóle tarczycę badać i jeśli tak, niech da mi skierowanie na podstawowe badania. Ewentualnie potem pójdę do endo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
Wow Anatenka, to fajną masz pracę :) Jakaś prywatna czy państwowa posadka? Bo ja na mojej umowie o dzieło mogę tylko o czyms takim pomarzyc. Dziewczyny, ale cudowna pogoda :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, kiedyś się tu pojawiłam pytając o rady. Nie ma mnie w kraju więc tak często nie zaglądam do was, dużo pracy... Kupiłam sobie te kropelki dezo coś tam nie pamiętam stosuje ok 3 miesiecy regularnie i wyrywam coraz wiecej włosków jest coraz gorzej i nie widze poprawy:( Pomóżcie macie jakieś nowe 'metody', kremy, krople cokolwiek! i Kojarze że któraś z was kupiła to urządzenie rio, jak tam się sprawuję coś zdziałało? Bo zaczełam myśleć żyby kupić co wy na to? mam włosy na brodzie białe i czarne i czarny wąsik:( i też codziennie wyrywam ale widzę że się strasznie pogarsza... Pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Anatenka, jak po wizycie?;) olusia_jab, robiłaś może badania hormonalne? Przy nieleczonych zaburzeniach wszelkie kremy, laser raczej nie przynosi zbyt zadowalających efektów. U mnie super pogoda, choć gorąc straszny;) Kurcze, odkąd siedzę w domu, czas leci znacznie szybciej, dopiero był piątek heh...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
hej dziewczynki :) "posadka" w spółce dużego koncernu, każdy pracownik, nawet najniższy stopniem ma taką opiekę. Więc to jest naprawdę duży plus, diagnostykę mogę sobie bez obaw robić. Ale jeśli chodzi o samą firmę, to nie polecam, serio ;) Malinowa, na nfz jedynie TSH jest badane. No i raz na ileś USG tarczycy, jeśli leczyłabyś się u endo na NFZ. Co do pracy, to miałam taką akcję dziś że ręce opadają...a jutro ciąd dalszy ;/ mam kłopot z podwładnym, oskarża mnie o mobbing ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małpka z buszu
Wiecie co dziewczyny, taka mnie wczoraj refleksja naszła że ja się chyba już starzeję. 3 dni temu goliłam nogi i włoski są miękkie, cienkie i krótkie, ok. 1 mm. Nawet za bardzo ich nie widać. Depilatora używam sporadycznie, raz na 2-3 miesiące, jak byłam nastolatką to mialam takie grube włosy na nogach że już na drugi dzień była taka ostra szczecina. Póki co w innych częściach ciała nie zauważyłam takiego efektu. Albo to efekt tej operacji co przeszłam, nie wiem co myślec o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny u mnie piękna letnia pogoda. U mnie bez hormonów teraz, czasami wyskakują niespodzianki i to bardz często , no najlepsze że mam od wczoraj plamienia, a @ miałam 7 maja, nie wiem co to, na @ nie wygląda. Mam nadzieję, że mi się to skonczy. Malinko ten bloker się używa na twarz i szyję pod makijaż codziennie jak się wychodzi a nie jak się idzie opalać. Jak będzie taka ładna pogoda zamierzam w tym tygodniu spódnice założyć i gołe nóżki :) oczywiście wydepilowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Anatenka, dzięki za info., lipa z tymi badaniami;/ Współczuję sytuacji w pracy:( małpka z buszu, zazdroszczę miękkich włosków;) Ja golę nogi każdego dnia:( Nawet brzuch mnie "załamał", depilowałam go woskiem tydzień temu, liczyłam na min. 2 tyg. gładkości, a niestety już nadaje się do ponownej depilacji. Ania, dzięki za info., nie słyszałam o tym blokerze... A gdzie można go kupić i byłabym wdzięczna za nazwę producenta;) Ja też już biegam w spódnicach/ sukienkach, teraz najchętniej w ogóle bym spodni nie nosiła;) Najbardziej mnie denerwują te czarne kropki po goleniu, ale to chyba każdą kobietę trapi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Malinko już Ci podaje te dobre blokery: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=37057&next=1 http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=6815&next=1 http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=6815&next=1 http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=6815&next=1 Jest jeszcze więcej ale te firmy mają najbardziej stabilne filtry wspólgrające z rodzajem cery i makijażem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×