Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość Malinowa_Róża
Ania, dobrze, że z mamą wszystko ok:) Moja ciocia miała niedawno też wycinane guzki i teraz rana się tak zabliźniła, że jest mało widoczna;) Ania, a potem planujesz powrót do tych samych antyków? małpka z buszu, faktycznie gdzie Ty mieszkasz;p? Ja mieszkam w górach, a upał nieziemski;) Anatenko, z jasnymi włoskami mam tak samo, też wyrywam;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
Witajcie dziewczyny :) Mnie w tę majówkę spotkało coś cudownego - poznałam kogoś ... Najpiękniejsze że on podziela moje uczucie!!! Gdyby nie broda i inne mogłabym być szczęśliwa jak nigdy... Wiecie co, już nawet zaczęłam się się modlić - nie wiem jak Los moze być tak okrutny i przez całe życie ściągać na mnie nieszczęścia a gdy w końcu zdarzy się coś pieknego i jest tak blisko ja nie mogę tego dotknąć, placzę trochę ze szczęścia i trochę z żalu, pisze o tym tutaj na forum bo kto jak nie Wy zrozumie mnie lepiej? Znamy się raptem kilka dni (które dla mnie upłynęły jak miesiąc) a juz zdążyłam popasć w histerie, nie chcę żeby na mnie patrzył i żeby mnie dotykał :( To już chyba naprawdę lepsza jest samotnosć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
chile, super:) Widzisz, los chce Ci wynagrodzić wszystkie troski i zmartwienia:) Nie martw się o hirsutyzm, daj szansę tej znajomości:) Ja dziś umieram z bólu, dosłownie. Mam @, nigdy mnie tak nie bolało, jak teraz:( A jutro egzamin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana.annak
cześć dziewczyny, czasem sobie podczytuję to forum, postanowiłam napisać bo miałam dzis sytuację, która wyprowadziła mnie z równowagi. podobnie jak Wy mam problem z h. (głównie buzia). Wczoraj koleżanki zadzwoniły do mnie i zaprosiły na spontaniczną domówkę- pojechałam, wszystko pieknie, wracam dziś koło godziny 10 do domu, ide do lusterka a tam .... z brody wystaja mi dwa CZARNE WŁOCHY grube jak jasna chole*a ;/ nosszz kurde, skąd one sie tam wzieły... dałabym sobie reke uciąć, ze nic nie było wieczorem. Ehh, juz sie zamartwiam, ze znajomi na bank to widzieli... powiedzcie mi jak radzicie sobie z takimi sytuacjami, przeciez to nie mozliwe zeby depilować sie codziennie (wosk, ale coraz częściej tez penseta, chociaz odrastaja po niej grubsze ;((( ) zero spontaniczności, zero luzu. ;/ nie wyobrażam sobie np być z facetem i budzi sie rano, a ja czarne kropki, czy wystające z brody włosy, kłujące ;/ Przepraszam za taka długość, ale strasznie sie podłamałam. Jak Wy sobie radzicie ;((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małpka z buszu
Jak już wspominałam piszę do was z okolic Trójmiasta, u nas chłodno i wietrznie ale nie martwcie się, niedługo i do was to dotrze :P Ale wracając do tematu to chciałabym zapytać czy wy stosujecie jakieś balsamy na skórę? Ja się kompletni e niczym nie smaruję, po kąpieli nie używam niczego bo się obawiam, że pobudzę porost tych kłaków. Może to głupie ale tak mi się wydaje, poza rozstępami nie mam żadnych problemów ze skórą, nie jest przesuszona. Chile, ale ci zazdroszczę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
Załamana Dwa? Ja mam kurna całą brodę w takich :/// Niestety już powiedziałam Mu że nic z tego, że chcę być sama, boli jak jasna cholera ale cóż, co mam mu powedziec że czemu odwracam od niego twarz, że nie może mnie dotknąć, ja nigdy nie moge wszystkiego usunąć tak żeby było niewidoczne, najgorsze że przez To zrezygnowałam ze szczęścia, a On naprawde bardzo chciał... Próbuję zrozumieć dlaczego mnie to spotkało i jak mam sobie poukładać to zycie, nic lepszego niż ON już mnie w życiu nie spotka, po majówce zabieram sie na powaznie za leczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
Chile! Dziewczyno, co Ty wyprawiasz??? Ja zawsze powtarzam, że nie można pozwolić, żeby włosy zdominowały życie. Że przegrasz, jeśli pozwolisz żeby włosy coś ci zabrały. A teraz pozwalasz, żeby odebrały Ci to, co najcenniejsze. Ja naprawdę rozumiem, domyślam się jak się czujesz z włosami przy facecie, pewnie wszystkie mamy tak samo...Ale zobacz, wyobraź sobie że to On ma jakiś problem z ciałem, albo zdrowotny. Czy odtrąciłabyś go z tego powodu? Na pewno nie. Więc dlaczego tak nisko go cenisz, że podejrzewasz go że mógłby nie zrozumieć Ciebie i twoich obaw? Przemyśl to jeszcze... ściskam Cie mocno ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
załamana, myślę, że: 1) albo nie zauważyli, bo ludzie raczej cudzym brodom się nie przyglądają - wiem, bo pytałam przyjaciółkę i ona u mnie nic nie widzi ;) albo 2) nawet jeśli zauważyli, to na pewno nad tym nie rozmyślają specjalnie. więc spokojnie i nie przejmuj się tym tak. Takie sytuacje się zdarzają i wtedy "jedynie spokój może nas uratować" ;) a tak serio, jeśli się tym stresujesz to wtedy bardziej na to zwracasz uwagę. Przy facecie, jeśli miałam jakieś niewydepilowane wpadki, to po prostu nic mówiłam. Wiedzieli że mam problemy, bez szczegółów, i nigdy nie było komentarza. Małpko, ja się balsamuję bardzo rzadko, bo po prostu mi się nie chce ;) ale nie sądzę, żeby to miało wpływ na porost włosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
Malinko, powodzenia jutro!!! Trzymam kciuki :) okres może przez stres masz bardziej bolesny? oby jutro było lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Anatenka, dzięki:) W sumie nie stresuję się tak bardzo (bardziej otocznie wokoło mnie nakręca;p), mam nadzieję, że jutro będzie mnie mniej boleć. Chile, ja zgadzam się z Anatenką, nie można pozwolić, żeby włosy zrujnowały nasze życie. Daj szansę chłopakowi:) małpka z buszu, ja balsamuję ciało jedynie po depilacji (co 7-10 dni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
małpka z buszu, a stosujesz coś na te rozstępy? Mi się ostatnio sporo nowych rozstępów utworzyło i zastanawiam się nad jakimś kremem drogeryjnym z Perfecty lub Dax Cosmetics...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chile:), podpisuje sie pod tym co napisala Anatenka. Az mi sie lezka uronila jak tak czytałam... nie mozesz tak myslec, wiadomo kazda z nas boi sie dotyku, bo nigdy nie bedziemy na 100% wydepilowane, ale moze ON jest wyrozumialy, pomalu, zdecyduj czy wlosy naprawde sa tak wazne, wazniejsze od szczescia? Przy nim, jesli sie odwazysz a on okaze sie wyrozumialy i kochany, wlosy nie beda juz takim utrapieniem, bo wiesz, ze wlasnie z nimi, on cie kocha. Wiec przemysl to sobie i chociaz sprobuj. Naprawde :) Trzymam kciuki i powodzenia :) Malinko :) Nie o to mi chodziło hehe :D Chodzilo mi o to, ze wspomnialas ze chcialas sie przeniesc na inne forum to zapytalam gdzie :) O matko położnictwo! Extra! Ja gdybym miala wybierac to zawsze chcialam poloznictwo, ginekologia no albo endokrynologia ale ja na studia medyczne si enie nadaje heheh :D U mnie dzis tak gorąco bylo, a po 16 zaczelo padac, ale dalej cieplutko. Malinko :) Moze faktycznie to przez stres, ale gdyby ci sie bolesne @ utrzymywaly to, ja tez tak mam i biore Mefacit, to moze ci przepisac nawet lekarz rodzinny. :) Buziaki :***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Poli, ah, to źle zrozumiałam;p No ja właśnie nie wiem czy się nadaję na studia medyczne (ze względu na własne predyspozycje i cechy psychologiczne), ale zamierzam zagłębić w te kwestie po maturze;) Dzięki za info. o tym leku, poczytam w necie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
a na rozstępy to mi pomogło No-scar, ale kosztuje koło 40 zł. A tańsze, ale naprawdę super, są kosmetyki Eveline spa slim extreme coś tam, różne są i jak na cenę, to naprawdę działają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana.annak
chile- jesli mogę się wtrącić nie rezygnuj!! odwołaj szybciutko to co powiedziałaś facetowi i kurcze nie marnuj takiej szansy, szczególnie jesli Tobie tez szybciej zabiło serce! oczywiście, ze trudniej powiedzieć niż zrobić, bo sama przecież napisałam, ze srednio sobie to wyobrażam no ale nie odrzucaj tego! ;] - tak w ogóle to ja tez mam cała brodę w kłakach i wąsik, włosy odrastają z prędkością światła i po prostu nagle te dwa wzięły się znikąd ;/ po 3 dniach od depilacji juz właściwie mogę ją robić ponownie, na policzkach rosną trochę wolniej. W ogóle to dziewczyny, czy Wasi znajomi wiedzą o problemie? a moze nie depilujecie twarzy? tak mnie te dwa włoski (włosiska raczej ;/) przeraziły, ze tylko utwierdziłam sie w postanowieniu, ze nie jade na wakacje (kolejny rok). musiałabym co 2-3 dni wyrywać wszystko pensetą, a i tak podczas odrastania byłyby widoczne...nie zniosłabym tego. im dłuzej o tym myske, tym bardziej sie łamię i przezywam także kurcze łatwo komuś poradzic,a ze sobą do ładu nie tak łatwo dojsc, gdy wciąż myslisz czy juz cos tam sie nie pojawiło podejrzanego na buzi ;((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana.annak
w ogóle mam wrazenie, ze to mi strasznie ogranicza taka spontaniczność, luz i pewność siebie w kontaktach z innymi... pewnie wiecie co mam na mysli, chyba, ze tylko ja jestem taka dziwna, no bo jak tu niespodziewanie wyskoczyć do kolegi na noc, czy na impreze, a rano włoski juz są widoczne ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
Załamana, robiłaś badania? Byłaś u lekarza? Wiesz co powoduje u Ciebie hirsa? Co do depilacji, to ja brodę potrafię 2 razy dziennie wyrywać ;) jeśli cię stać i chcesz mieć spokój, wybierz się na depilację woskiem u kosmetyczki. Ja też o tym myślę, ale dziewczyny tutaj robią i chyba jest ok. Bez sensu rezygnować z wakacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana.annak
Anatenka- mam stwierdzone pcos i niedoczynność, od jakis 4 lat łykam tabletki, bo w ogóle nie miałabym okresu, ale pod stałą opieką lekarza nie jestem. byłam- problem włosków babka w ogóle zlekceważyła, w ogóle mam przez nią uraz i gdyby ktos szukał lekarza w woj śląskim, to jedną pania dr moge serdecznie odradzić ;/ tak czy siak wiem, ze przydałoby sie chodzic do jakiegos endo regularnie, ale mam wątpliwość, czy to by pomogło, bo jak mówie tabletki (euthyrox i bromergon) biorę. - wosk robię sobie sama, chodziłam do kosmetyczki na wąsk kiedys, ale równie dobrze umiem zrobić to w domu. problem we wrastaniu, szybkości odrostu no i z tym, ze robią to nie wszystkie naraz i potem takie pojedyncze kłaki, czarne wychodzą. jak czytam, ze ktos ma po wosku problem z głowy na miesiąc, a ja na 2-3 dni i juz zaczynaja być widoczne toooo... pewnie sama rozumiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
hmmm ja też mam PCOS i biorę tabletki anty. To, co Ty bierzesz, to pewnie na tarczycę? Bo mi się zdaje, że przy PCOS tabletki zwykle są zalecane. A czy miałaś badane hormony? Przy PCOS zwykle tabletki pomagają, tutaj Ania bierze i z tego co wiem, włoski wolniej jej odrastają. A broda to chyba nigdy nie jest tak, że wszystko odrośnie w jednym czasie :( a szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana.annak
miałam badane hormony. wyniki były... różne. na początku oczywiście tragiczne, potem średnie nawet jak chodziłam do tej wspomnianej lekarki, to nie było tak, zeby miesciły sie w normach. ;/ tak, tak, to leki na tarczyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
A czy brałaś kiedykolwiek tabletki antykoncepcyjne? Jeśli tak, czy zauważyłaś różnicę we włoskach? Czy miałaś robione USG jajników? Ile masz lat? Bo wiesz, ja oczywiście lekarzem nie jestem, o tarczycy mam blade pojęcie, ale o PCOS już tak. I wydaje mi się, że same leki na tarczycę pracy jajników nie unormują...chyba że się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana.annak
nie brałam nigdy nic poza tymi, które biore teraz.tak jak mówiłam gdyby nie one to w ogóle nie miałabym okresu, wiem, trzeba by sie było wybrać do lekarza jakiegoś w koncu, tylko sie boje, ze oczywiście problem włosów zlekceważy; chyba jednak niektórzy 'specjaliści' maja do tego tendencje, poza tym jak dla mnie to strasznie krępująca sprawa ;/ a lat mam 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
Masz rację, że często lekarze lekceważą niestety. Ale po prostu trzeba trafić na dobrego specjalistę, tak jak chyba z każdą przypadłością. Ale w Twoim wypadku, wydaje się, że włosy są wynikiem PCOS, zaburzeń hormonalnych. Tym powinien zająć się ginekolog. Ja przy PCOS biorę tabletki antykoncepcyjne po to, żeby jajniki nie narastały torbielami, tabletki regulują też poziom hormonów. Ja oczywiście nie zachęcam na siłę do tabletek. Ale serio, zdaje mi się, że leczenie tylko tarczycy to za mało. Idziesz do ginekologa, a jeszcze lepiej do ginekologa-endokrynologa, mówisz, że masz stwierdzone PCOS ale żadnego leczenia a masz uciążliwe objawy - włosy. A cera? Też masz problemy z trądzikiem? Poczytaj o PCOS tutaj: http://www.skotnicki.pl/ginekologia/content/view/28/49/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana.annak
heh, z cerą na szczęście nie... dzięki Bogu nigdy nie miałam. no właśnie u mnie w okolicy ginekologa-endokrynologa, własciwie to jest ale ma nie najlepsze opinie, wiem, ze taki by był najlepszy ale w sumie nigdy nie myslałam, ze te włoski związane sa z pcos, sądziłam, ze to od hormonów, a z nimi endo raczej powinien sobie poradzić? moze ktos ma tutaj na forum podobną sytuacje tzn pco+ niedoczynność? to chyba całkiem popularna 'kombinacja' i jak sie leczycie u ginekologa-endokrynologa czy tylko u jednego z nich (a wtedy którego?) hmm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
Włoski mogą być wynikiem PCOS. Działa to tak, że jajniki źle funkcjonują i jest za wysoki poziom męskich hormonów - androgenów, które powodują min. owłosienie typu męskiego. Co do tarczycy to zupełnie się nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Anatenka, dzięki za odp., tak mi się przypomniało,że chyba wcześniej mi już o tym pisałaś. Ja używałam raz dziennie przez ok. 3 tyg. Eveline Super Slim m.in. na biodrach i po jakimś czasie wyszły mi tam rozstępy, obawiam się czy to nie od tego balsamu. załamana.annak, 3 dni to jeszcze nie tragedia;) Ja depiluję twarz 2 razy dziennie, ale wierzę Ci, że włoski mogą być udręką. Moi znajomi o problemie nie wiedzą (wie tylko najbliższa rodzina), choć pewnie niektórzy się domyślają, bo wiadomo, że nie da się wszystkiego zakryć. Ja mam hiperandrogenizm spowodowany hiperinsulinizmem, lek. podejrzewali też PCOS (na podstawie tomografii); dodatkowo biorę Euthyrox na niedoczynność. Ja leczę się u endokrynologa (tarczyca i hiperinsulinizm) i ginekolog leczy mnie z powodu nieregularnych miesiączek. Na innym forum właśnie była dyskusja o doświadczeniach dziewczyn odnośnie do "kombinacji" (gin. i osobno endo.) i gin.-endo. Dziewczyny z PCOS, twierdziły, że o wiele lepiej znaleźć po prostu dobrego endokrynologa i ginekologa, którzy będą z sobą współpracować. Ja jeśli miałabym do wyboru, wybrałabym endokrynologa, ale też wiadomo, że wtedy leczenie ginekologiczne byłoby zatrzymane. W ogóle moja endo. jeszcze wcześniej, kiedy podejrzewali problemy ginekologiczne, twierdziła, że powinnam być leczona przez gin.-endo., gdyż ona na sprawach ginekologicznych się nie zna. Ale koniec końców i tak jest najlepszym spec. w regionie, więc chodzę do niej i do mojej ginekolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
Malinko spać ;p :))) napisz jutro, jak Ci poszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
Dziewczyny dziękuję za miłe słowa - wiem że macie rację, sama też zawsze tak doradzałam :)) Będzie dobrze :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małpka z buszu
Malinowa Różo, ja nic nie stosuje na rozstępy bo one są białe a na to nic nie pomoże :( No chyba że jakies agresywne zabiegi medyczne. Jeżeli masz czerwone to kup sobie jakies specyfik i smaruj chociaż tak prawdę mówiąc to jak nic nie zrobisz one i tak za kilka miesięcy zjaśnieją. Te kosmetyki to chyba bardziej na psychikę działają, smarujesz się i ci się wydaje że działają a to nie tak, skóra sama uruchamia proces regeneracji, ewentualnie balsam może to przysieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×