Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Tosiu droga to jest ewidentnie jakieś zapalenie, musisz iść do dermatologa po porządne leki na receptę, antybiotyki niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
Małpko, ale chyba się nie martwisz cienkimi włoskami? U mnie na nogach wolniej rosną jak biorę tabletki, jedyny ich widoczny efekt ;) Tosiu, koniecznie idź z tym do lekarza. Tu potrzebne coś na receptę, jeśli nic z tym nie zrobisz to jeszcze jakieś blizny Ci zostaną ;/ ja nie lubię spódnic :) ale uwielbiam rybaczki hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małpka z buszu
Tośka u mnie było podobnie ale przez kilka - kilkanaście dni. Ja czasem brzuch przejechałam depilatorem to czułam ogień, cała skóra była rubinowa a następnego dnia pojawiały się takie krostki, wypełnione jakąś cieczą, która po kilkunastu dniach zasychała i można to bylo wyciskać, niektóre same się wchłaniały. Przykładaj płatek nasączony wodą utlenioną i trzymaj chcwilkę, to ci wysuszy te krostki. BTW a co ty masz za wgłębienie na brzuchu?? Anatenko, ja się nie martwię że tych kłaków jest mniej, nawet się cieszę :P Tylko tak jakoś mnie naszlo że to jest związane z ogólnym starzeniem się, widac że organizm nie pracuje juz na pełnych obrotach. Może juz dla mnie za późno żeby zaczynać jakiekolwiek badania, nie przeżyłabym, gdybym się dowiedziała, że mam zle wyniki i np. nie będę mogła mieć dzieci a juz czas najwyższy. Stres mnie zje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak myślałam, że nie obędzie się bez wizyty u lekarza ;/ przemywam chyba z 5 razy dziennie tą wodą utlenioną i nic nie zasycha ;/ żadnej cieczy w środku nie ma tylko takie czerwone krostki i brązowe plamy takie łaciate cudu nie oczekuje ale kurcze bikini chyba nie włożę na plaży bo dziewczyny, które nie mają problemu z włosami będą na mnie patrzeć jak na ... (już kiedyś tego doświadczyłam nic miłego) :( może jeszcze maść nagietkowa zadziała spróbuje Małpko z Buszu to wklęsłe to moja piękna blizna po wyrostku robaczkowym co mi lekarz z partolił :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małpka z buszu
Tośka to jest cała blizna? Boże jak ci zazdroszczę, ja mam po wyrostku taką paskudę że aż się płakać chce :O No naprawdę tylko się pochlastać, ale mnie to dobiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małpko z Buszu niestety z bliznami operacyjnymi jest najgorzej ;/ mi żadna maść typu cepan nie pomogła stosowałam również droższy ponoć lepszy odpowiednik (nazwy nie pamiętam)i też nie pomogło i zostawiłam to myłam szarym mydłem i tyla wycięto mi go w wieku 16 lat teraz mam 23 i jedyne co mam to jasną krzywą kreskę i to wgłębienie bo niestety 60 w talii nie mam ;p niestety nasi chirurdzy ogólni to nie plastyczni i zszywają jak chcą wiem, że można wykonać zabieg korygujący w szpitalach prywatnie u plastyka ale też żadnej pewności się nie ma że wyjdzie lepiej ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małpka z buszu
Tylko że ty masz kreseczkę a moja blizna ma szerokośc palca :( No i poza nią mam jeszcze 3 blizny na brzuchu po ostatniej operacji. Kłaki można zgolić, wyrwać czy usunąć laserem a blizny zostaną. Ja mam chyba tendencje do bliznowców, uzwałam Cepanu i contratubexu ale są nic niewarte. Pomógł mi żel Veraderm bo ja miałam taką czerwoną dżdżownice ale co z tego skoro zostało mi takie okropieństwo. Ech życie jest niesprawiedliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małpko jedyne co mogę to współczuję i zgadzam się blizny do końca człowiek się nigdy nie pozbędzie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Ania, dzięki za linki;) Dość drogie te blokery, narazie muszę się wstrzymać z zakupem, bo nie wiem czy nie będę musiała udać się do dietetyka;/ Z wagą coraz gorzej, nie wiem też czy Duphaston nie zatrzymuje mi wody w organizmie... Poczekam do wizyty u endo. (3 tyg.) i zobaczę, co ona powie na moje przytycie. O blokery też zapytam;) tosia, mnie także się wydaje, że to może być zapalenie... Koniecznie odwiedź dermatologa.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Jutro będę badać TSH (dla świętego spokoju, bo właściwe badania będę robić za 2,5 tyg), mam dosyć tego tycia, na innym forum czytałam, że jeśli się tyje, lek. powinien zwiększyć dawkę, więc zobaczymy... Co u Was? U mnie pogoda się coś załamuje;/ Poli, co słychać?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
Ja kiedyś miałam usuwane znamię na twarzy i mam okropną bliznę ;/ chirurg powiedziała, żebym szwy po 2tyg zdjęła, a okazało się że wystarczy 5 dni na buzi - no i powrastały. Smarowałam maściami ale niewiele pomogło. Na nodze po operacji mam o wiele mniejszą i ładniejszą ech Małpko, a ile masz lat? A ja muszę się wybrać oddać krew na tę tarczycę, ale nie wierzę że coś będzie nie tak. Rodzinna powiedziała: "taka Pani uroda" ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka1
Hej dziewczyny :) Różyczko jakoś teraz rzadko tu zaglądam, nie mam czasu, a też staram się żyć bez dołowania się, a ciężko nie myśleć o tych włosach, wchodząc codziennie na fora o hirsie, więc ograniczyłam to, ale na pewno będę zdawać relację z leczenia i tu zaglądać :) Robiłam teraz wyniki, cukier ok, insulina też o wiele lepiej. Hormony też tam w miarę w normie, teraz nie mam przy sobie dokładnych wyników. Wydaje mi się, że np na piersiach mam mniej tych włosków i nie odrastają te co wyrwałam, ale nie wiem czy to też nie zasługo telocapilu, i w ogóle nie wiem czy sobie tego nie wmawiam :P ciężko tak zobaczyć czy coś się zmniejsza :P wydaje mi się natomiast, że na brzuchu przybywa. Tym woskiem z podgrzewacza depiluję łydki, uda, przedramiona i bikini, 2 razy dziennie smaruję balsamem z telocapilem, brzuch rozjaśniłam i jest narazie jest dobrze :) Lekarz kazał być cierpliwym i dalej brać ten formetic, więc się słucham, chyba wie co robi. Wpadłam na jeszcze jeden pomysł. Zapisałam się do bioenergoterapeuty :D Właściwie nie wierzę w takie rzeczy za bardzo, ale spróbuję, co mi szkodzi :] Dam wam znać, czy po kilku wizytach czy coś zadziałał :P Buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Ewelka, też próbowałam nie myśleć o hirsie, poprzez rzadkie zaglądanie na fora, ale się nie udawało;p Czyli te podwyższone hormony spadły Ci po leczeniu? Jaką dawkę teraz bierzesz? Ten bioenergoterapeuta to niezły pomysł;) Na innym forum dziewczyny również o tym pisały, niektóre sobie chwaliły:) Mam jeszcze pytanie, czy któraś z Was depiluje brzuch woskiem z podgrzewacza? Nie wiem, czy miałam za długie włoski, czy to kwestia słabego/ mocnego nagrzania podgrzewacza, ale bolało mnie ostatnio już samo nakładanie wosku. Ból gorszy niż depilacja, takie przyssanie się wosku do skóry;/ Też tak macie? Czy może mój podgrzewacz coś szwankuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka1
Biorę 500 mg rano i 500 wieczorem. Mi akurat nie wchodzenie na forum co 5 minut pomaga :P bo wchodząc na te fora co chwilę, nie da się o tym nie myśleć, a tak zajmuję się innymi rzeczami i nie mam czasu o tym myśleć :) Chociaż, wiadomo warto się powymieniać doświadczeniami, sposobami radzenia sobie z tym itd :) Brzucha woskiem nie depilowałam, więc nie wiem czemu tak zareagowałaś, może rzeczywiście za długie włoski miałaś, albo bardziej rozgrzej wosk. A jak odrastają to nie wrastają Ci na brzuchu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
E to masz większą dawkę niż ja;p Ja obecnie biorę tylko 500 mg. Włoski na brzuchu wrastają, tego chyba nie da się uniknąć. Na szczęście wrasta niewiele, póki co zauważyłam 2 takie włoski. Staram się co kilka dni robić peeling. Gorzej, że porobiły mi się jakieś brązowe plamy w okolicach pępka, chyba skóra musi się po prostu przyzwyczaić. Dziś mam zamiar powtórzyć depilacje na brzuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małpka z buszu
Anatenko, co do mojego wieku to powiem tylko tyle że jestem z was najstarsza :P Wy matury piszecie a ja już po studiach i pracuję. Ponieważ mam styczność z dużą liczbą osób najbardziej przeszkadzają mi te włoski na twarzy, szczególnie na brodzie rosną jak opętane. 2 razy w tygodniu muszę siedzieć z pęsetą przy lusterku, żeby jako tako wyglądać, jak brałam antyki to włoski były trochę słabsze i wolniej rosły. Myślę, że mogłabym się pokusić na laser ale niestety jestem sknerą i póki jakoś sobie radzę, ciężko mi sięgnąć do kieszeni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
Małpko, ja też dawno po studiach i pracuję :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Hej;) Odebrałam dzisiaj wynik TSH i wreszcie wiem, skąd ta sucha skóra, przyrost wagi i ciągłe zmęczenie... TSH mi skoczyło, ech...:( Nie wiem, czy nie iść do endo. wcześniej o 2 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
Malinko, ale ty bierzesz hormon tarczycy? Masz niedoczynność? Ja jeszcze nie zrobiłam tych badań, bo jakoś zapału nie mam do kolejnych ;) Objawów chyba raczej nie mam, chociaż zmęczona często jestem hmm...ale nie ma co wmawiać sobie choroby bez wyników. Moja koleżanka choruje na tarczycę i wiem, że czasem ma zmieniane dawki leków, np gdy mocno przytyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Anatenka, tak, biorę Euthyrox N25 od 3 miesięcy... Też właśnie spodziewam się podwyższenia dawki, za tydz. idę jednak już na wizytę. Żałuję, że wcześniej nie zrobiłam tych badań;/ Co u Was?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
Masz rację, idź jak najszybciej, skoro pewnie trzeba zmienić dawkę. A ja mam w poniedziałek ginekologa, no ale nic nowego mi nie powie :) dalej anty będę brać. Czekam na urlop, w połowie czerwca mam kilka dni, spotkam się ze znajomymi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Anatenka, to powodzenia na wizycie;) A jak w pracy? Poprawiła się atmosfera?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
Nie poprawiła ;/ chyba nawet coraz gorzej jest. Wiem, że ja sama bez winy nie jestem. Za bardzo emocjonalnie podchodzę czasem, w dodatku uparta. Ale pewne rzeczy to przegięcia, no i jeśli ktoś ma ciągle pretensje i żądania a w zamian nic...ech, marzę o zmianie pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
hej dziewczyny :) co u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Hej, myślałam, że tu już nikt nie zagląda;p Właśnie dziewczyny, co u Was? Ania, Tosia, Poli, Daria..., odezwijcie się;) U mnie nudy jak zwykle ostatnio;p Znowu przeżywam perypetie związane ze studiami heh. Mam pytanie, czy w miejscach depilowanych woskiem (na ciele, a nie tylko twarzy), łuszczy się Wam skóra? Schodzi mi skóra z brzucha, zrobiła się sucha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
Malinko, już wybrałaś kierunek? Czy jeszcze się wahasz? Ja nie depiluję się woskiem, ale po maszynce czy depilatorze też mam bardzo suchą skórę. po kremie tylko jest ok. W ogóle ciało mam jakieś takie suche, a nie lubię się balsamować ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki, ostatnio nie miałam czasu pisać. Trochę spraw mi się zebrało no i jestem zakochana :) Skóra mi się nieco uspokoiła ale mam plamienia już tydzien czasu, zastawiam się kiedy się skończą, zaczęły się 14 dc. Malino moja mama bierze od niedzieli Euthyrox N125, na razie pół tabletki, z czasem będzie miała zmienioną dawkę. Ty też bierzesz ten sam lek prawda? U mnie dziś się pogoda popsuła,chłodniej i będzie padać niestety. Pozdrowionka P.S Postaram się tu zaglądać częściej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Anatenka, wciąż się waham;/ Co sobie obmyślę jakiś plan, ktoś zbija mnie z tropu... Jeszcze rodzice utrudniają mi wybór, jako że nie zgadzają się, bym studiowała dalej niż w Krakowie. No i wiadomo, kwestia ewentualnych szans na pracę "u mnie" też pozostawia mi wybór właściwie tylko między kilkoma kierunkami. Ale będę jeszcze myśleć;) Z suchą skórą mam identycznie i również nie lubię się balsamować;p Ania, fajnie, że się układa u Ciebie:) Tak, ja biorę ten sam lek, co Twoja mama. Ogólnie czuję się o wiele lepiej, odkąd go biorę, z tym, że organizm chyba teraz domaga się większej dawki;) Twoja mama sporo bierze, ale pewnie dlatego, że jest po operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinko bo moja mama ma usuniętą całą tarczyce z gruczołami i robiła teraz TSH i wyszło jej 58 o dlatego ma tak brać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×