Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość Malinowa_Róża
Ania, tak myślałam, ale wysokie to TSH... Ja się chyba starzeję heh...;) Odebrałam dziś kolejne wyniki i cukier mi się bardzo podniósł, teraz wynosi 98 ng/dl (norma 60-105), wcześniej najwięcej było 86, więc trochę mnie to martwi;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
Malinko, z doświadczenia wiem, że to co się studiuje nie określa na zawsze, co będziemy robić w przyszłości :) no i często się zdarza, że zostaje się w mieście, w którym się studiowało. I jeszcze dam ci radę, jeśli dasz radę, to jak najszybciej znajdź sobie pracę, staż, praktyki czy nawet wolontariat. Żeby mieć praktykę, bo sama teoria niewiele obecnie daje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milili
Witam, pod 8 lat zmagam sie z moim owlosienie na twarzy, jest go coraz wiecej. Bylam z wciaz\y i poronilam od tego czasu zauwazylam wysyp wlosow na brodzie i szyji, was dla mnie to zaden problem w porownaniu do brody szyji i konturow twarzy.Jestem zalamana, nie wiem jak sobie z tym radzic...Skubie sie codziennie a one wciaz wyrastaja. Bez makijazu juz nie funkcjonuje. Zblizenia z facetami...???? zapomniec moge. Nawet krepuje sie juz z kolezankami spotykac mimo ze wiedza o moim problemie:( to jest horror . Wspolczuje wszystkim, ktorych ten problem dotyka. Ciesze sie tylko ze tu trafiłam moze dzieki temu bedzie mi latwiej z tym zyc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
milili, witamy na forum:) Problemy, które opisujesz są w większości nam bliskie niestety;/ Anatenka, dzięki za radę, pomyślę o tym:) Ja faktycznie za bardzo na poważnie traktuję studia, ale rodzice sprowadzają mnie na ziemię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
Milili, witaj :) Diagnozowałaś się kiedyś? Byłaś u lekarza, badałaś hormony? Głowa do góry, wiemy jak to jest niestety...trzeba silną być i jakoś sobie radzić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milili
:)Dziekuje za miłe powitanie:) niestety jeszcze nie bylam u lekarza aby to zbadac. Wiem ze gozpodarke hormonalna mam "rozwalona" ale wlasnie planuje sie wybrac do lekarza, powiedzcie wiec dziewczyny, do jakiego lekarza najlepiej zebym poszla? endokrynologa, ginekologa czy dermatologa? Czy mozecie wskazac mi rowniez jakie konkretnie badania powinien zlecic lekarz? Pytam poniewaz wiadomo jak jest, czasami trzeba lekarzowi podpowiedziec conieco;)Zaznaczam ze moj problem z wlosami to tylko twarz, w innych partiach ciala mam bardzo slabe owlosienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
milili, powinnaś udać się do endokrynologa. Dermatolog nic nie pomoże, a ginekolog zazwyczaj nie ma odpowiedniej wiedzy o hormonach. Jeśli chcesz iść na NFZ do endokrynologa, musisz mieć skierowanie od lekarza rodzinnego. Do państwowego endo. też są zazwyczaj długie kolejki, nawet kilkumiesięczne. Najlepiej iść prywatnie. Badania hormonów to zazwyczaj: TSH, ft4, LH i FSH, testosteron, androstendion, DHEA-S, 17-OH progesteron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hajda Hej
A ja właśnie dziś odebrałam wyniki tsh i jest to 4.15 przy hirsutyzmie I. stopnia, czy ktoś może mi wyjaśnić ten wynik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. U mnie straszna pogoda leje i wieje. Do nowej koleżanki: dobry ginekolog powinien się znać na hormonach płciowych tym bardziej że poroniłaś to coś jest nie tak. Zrób w 1-3 dc LH, FSH, testosteron ewentulanie do 9 dc, następnie 12-15 dc estradiol, progesteron 21 dc, DHEAS niezależnie od dnia cyklu, tak samo TSH, 17 OH progesteron w 3- 9 dc. Acha i też zależy jak ddługo trwają twoje cykle jeśli są 28 dniowe to badania jak napisałam a jeżeli dłuższe to owulacja występuje pózniej (jeśli jest) i progesteron też trzeba będzie zbadać pózniej. Do koleżanki wyżej: jakie masz normy przy tym wyniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
Milili, najlepiej byłoby znaleźć ginekologa-endokrynologa, ale to nie jest łatwe. Moim zdaniem, powinnaś przede wszystkim do ginekologa pójść. Endokrynologa też warto odwiedzić, ale jeśli na NFZ, to długo się czeka. Warto wcześniej poczytać, popytać o dobrego ginekologa, na znanylekarz.pl są opinie. Ja leczę się tylko u gina, bo moje schorzenie typowo ginekologiczne jest. Poza badaniami hormonów, lekarz powinien USG dopochwowe ci zrobić. Nie zwlekaj, jeśli coś się dzieje, to lepiej jak najszybciej zacząć leczenie. Głowa do góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Ania, u mnie tak samo, pada cały dzień;/ Hajda Hej, generalnie teraz jest tendencja, że u młodych kobiet TSH powinno być w granicach 1-1, 5, max. 2. Ale to zależy od lekarza, często wynik w normie, ale przy górnej granicy, uznają jeszcze za prawidłowy. A jak się czujesz? Masz jakieś objawy niedoczynności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milili
Witam, dziekuje za podpowiedzi:) na NFZ nie bede nawet probowala, u znalazlam juz lekarza gin-endo. sprobuje na poczatek u tej Pani doktor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hajda Hej
Czuję się jako tako (wiecznie zimne stopy i dłonie, nadwrażliwość na sztuczne światło, rogowaciejąca skóra, nadmierne owłosienie) ogólnie u mnie w rodzinie wszystkie kobiety miały problemy z tarczycą, więc zrobiłam morfologię, tsh, cholesterol i przy wyniku tsh mam norme 4.0, a mój wynik to 4.15 i wydaje mi się, że nie jest to jakoś szczególnie wysoko, dlatego obawiam się, że przyczyna nadmiernego owłosienia nie leży w tarczycy :( tylko wzięła się z kosmosu. Czekam właśnie na pierwszą wizytę u endo i boję się, że zostane olana, tak jak w przypadku ginekologa, u którego byłam z owłosieniem....eh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Hajda Hej, przy takich objawach, tym bardziej powinnaś zacząć się leczyć u endokrynologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ostatni moheranin
Testosteron stosowany u kobiet wykazując działanie anaboliczne jednak leczniczo jest to bardzo rzadko praktykowane z uwagi na niepożądane działania, takie jak: maskulinizacja, hirsutyzm. Stosuje się najczęściej w przypadku zaawansowanych, hormonalnie czynnych nowotworów. Testosteron podany kobiecie będącej w ciąży może u płodów żeńskich wywołać objawy maskulinizacji i cech obojniactwa rzekomego żeńskiego. Również patologicznie nadmierne wydzielanie pochodnych testosteronu z nadnerczy (w wyniku defektu genetycznego) przez rozwijający się płód żeński może powodować Zespół nadnerczowo-płciowy z cechami obojniactwa rzekomego żeńskiego. biorąc pod uwagę jak ogromna pula hormonów znajduje się w ludzkiej spermie testosteron, estrogeny, hormon folikulotropowy, hormon luteinizujący, prolaktyna i wiele innych. to kobiety nie mogą pic spermy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anes1990
Hej dziewczyny mam problem przez to durne owłosienie moja psychika wysiada kompletnie, nie mam ochoty na nic juz nawet żyć:( Porobiłam wszystkie badania i wyniki sa dobre żadnych objawów hirsutyzmu tylko że ciało jest całe pokryte włosami piersi, pupa, plecy brzuch wąsik cemne włosy i całe ręce i nogi poprostu wszystko nie wiem co robić ginekolog nie chciała mi przepisać leków bo twierdzi że pomoga mi tylko na czas brania a potem to wróci nawet mocniej i że w tym wieku powinnam jedynie zrobić sobie zabieg laserem ale mnie na to nie stać jakby to było tylko jedno miejsce to tak ale to całe ciało i jeszcze durna baba porównała to do tego jak kobiety chcą schudnąc a nie mogą bo to w głowie jest i powinnam to zaakceptować ale jak tu się rozebrać przed innymi już nigdy na plaze nie pójde:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anes1990
Hej dziewczyny mam problem przez to durne owłosienie moja psychika wysiada kompletnie, nie mam ochoty na nic juz nawet żyć:( Porobiłam wszystkie badania i wyniki sa dobre żadnych objawów hirsutyzmu tylko że ciało jest całe pokryte włosami piersi, pupa, plecy brzuch wąsik cemne włosy i całe ręce i nogi poprostu wszystko nie wiem co robić ginekolog nie chciała mi przepisać leków bo twierdzi że pomoga mi tylko na czas brania a potem to wróci nawet mocniej i że w tym wieku powinnam jedynie zrobić sobie zabieg laserem ale mnie na to nie stać jakby to było tylko jedno miejsce to tak ale to całe ciało i jeszcze durna baba porównała to do tego jak kobiety chcą schudnąc a nie mogą bo to w głowie jest i powinnam to zaakceptować ale jak tu się rozebrać przed innymi już nigdy na plaze nie pójde:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anes1990
a jeśli to hirsutyzm idiopatyczny to czy po laserze te włosy i tak nie odrosną szybko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
anes1990, z tymi lekami to prawda niestety. Bardzo często po ich odstawieniu stan owłosienia się pogarsza i jest jeszcze gorzej niż przed braniem tabletek. Laser to najlepsza forma walki z hirsutyzmem idiopatycznym, ale trzeba pamiętać, że nie daje on 100% gwarancji braku odrostu. Najlepiej laser (najlepszy z tego, co wiem jest laser Light Sheer, nie żadne IPL) działa na ciemne, grube włoski w połączeniu z jasną karnacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małpka z buszu
Ja przedwczoraj wyrywałam pęseta włosy, które sobie przez tydzień wyhodowałam na brodzie, zapełniłam połowę chusteczki :O Poza tym usunęłam z piersi i pod pępkiem, tam sa naprawdę grube i czarne. Czuję się jak mutant z Czarnobyla. Rodzina albo tego nie zauważa albo udaje że nie widzi. Anes, twój ginekolog ma rację, że nie chce ci przepisać żadnych leków. Skoro masz dobre wyniki to po co rozwalać sobie gospodarkę hormonalną, oni często wypisują tabletki bez żadnych analiz, bo im płacą za to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
małpka z buszu, podziwiam za tygodniowe zapuszczanie;p Ja bym nie dała rady, włoski z brody usuwam dwa razy dziennie. Co u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małpka z buszu
Bo ja tydzień w domu przesiedziałam więc mogłam sobie na to pozwolić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
I tak podziwiam, u mnie zapuszczanie skończyło by się dołkiem psychicznym;p Ech, ale senna jestem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anes1990
ja rozumiem ona powiedziała że może mi przepisać ale to nie potrzebne i kiedy tak mówiła prawie się popłakałam bo ona nie wie co my mamy w głowie jak trudno z tym zyć i tylko my to możemy zrozumieć. powiedziała że jak sie strasznie pogorszy to żebym przyszła wtedy pewnie coś przepisze. ach jak trudno szczególnie na wiosne jak tyle widzi się par wokół a człowiek ciągle sam i jeszcze to złe samopoczucie i samoocena. Najgorsze jest to że kupiłam 12% wodę utleniona w kremie i nic mi nie rozjaśnia tych włosów one sa jakieś dziwne pomocy!!!!!!!!!:( modle się tylko aby to sie nie pogorszyło już....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
anes1990, jeśli chcesz rozjaśniać, ja polecam krem rozjaśniający Sally Hansen. Można go kupić w aptekach i drogeriach, ale lepiej zamówić na allegro wersję z 2010 r. chyba, jest bardziej wydajny od tych z 2000r. (a te przeważnie są w sklepach/aptekach) i lepiej się nakłada. Ja go używałam kilka lat, potem niestety musiałam się przerzucić na wosk. U mnie się chyba jesień robi;/ Jest strasznie zimno:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małpka z buszu
Ja sie nie bawię w żadne rozjaśnianie, włosy na rekach jadę maszynką i chodze w odkrytych rękawkach nawet, jak mają te kilka milimetrów, one na szczęscie rosną wolno. Co innego pachy, tu jest tragedia, na drugi dzień jest szczecina. Nogi załatwiam depilatorem ale to raz na miesiac, w międzyczasie robię porządek maszynką. Oczywiście gdybym była w związku to musiałabym się bardziej pilnowac a tak to mi to wisi. Zresztą nadmierne owłosienie to tylko ułamek moich problemów estetyczno-zdrowotnych i gdybym miała się zamartwiac tym wszystkim na okrągło to bym chyba kota dostała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
Hej dziewczynki :) Anes, spójrz z tej strony: dobrze, że masz wyniki w porządku. To znaczy, że nie jesteś chora. Poza tym, nie zawsze leki pomagają na włosy, nawet jeśli wiadomo, skąd się biorą... tak naprawdę, to przy hirsutyzmie to najwięcej pracy należy do nas, czyli depilacja, depilacja, depilacja....niestety ;/ Ja byłam u ginekolog, jajniki lepiej wyglądają ale dalej mam brać tabletki. Chciałam Lesine zamiast Yasmin, bo tańsze. Ale ginka powiedziała że nie radzi, bo niby to samo, ale jednak nie zna producenta, że lepiej nie ryzykować hmm.... A we środę mam rozmowę o pracę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
Małpko, też tak mam - nie mam faceta, więc nie mam "musu" że zawsze mam być idealnie gładka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Anatenka, super, że ze zdrowiem lepiej;) Powodzenia w nowej pracy, na pewno ją dostaniesz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
Malinko, ja tę rozmowę tak trochę eksperymentalnie traktuję :) chcę się zorientować, jakie są wymagania, ile pieniążków oferują itp :) no zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×