Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość Malinowa_Róża
tareczka, lepiej o tym nie myśl;) Ja jak wylądowałam w szpitalu na badaniach hormonów, to miałam spore kłopoty z depilacją. Pierwsze co, to po powrocie do domu, pobiegłam z pęsetą do lustra heh;) włochaczka, również ciekawa jestem o jakich konsekwencjach mówisz... Ja wyrywam te najciemniejsze od ok. 1,5 roku, lek. w szpitalu pytała się czy wyrywam pęsetą i nie mówiła nic na temat jakiegoś szkodliwego działania. Za kilka dni będę u gin., to ją o to zapytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
Ja wokół brodawek ścinam, nie są na szczęście grube (może dlatego, że nie wyrywam), tylko czarne i długie, pewnie około 3 cm by miały. i je po prostu przy skórze ucinam. Na pewno nie można ze znamion wyrywać włosów, ale czy z piersi, to nic nie słyszałam. Co do pobytu w szpitalu, ja niedawno leżałam kilka dni, bez możliwości depilacji. I uwierzcie, ból pooperacyjny był tak silny, że nie myśli się o niczym innym. Mi naprawdę wisiało, czy pielęgniarka widzi moje włosy, skoro i tak basen mi podstawia i tyłek podciera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie pare lat temu ginekolog powiedziala, ze nie wolno wyrywac z okoloc sutkow tylko wlasnie przycinac..ale ja i tak wyrywam eh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fionkaa
no wlasnie ja tez cos czytałam ze lepiej nie...w takim razie czy laserem w te okolice mozna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małpka z buszu
Ja wyrywam włosy z sutków, przynajmniej przez jakiś czas czuję się jak człowiek. Trochę o tym czytałam i nigdzie nie udowodniono, aby to miało jakikolwiek wpływ na zdrowie piersi. Jak szłam do szpitala to wydepilowałam się cała, aż mnie położna chwaliła, że nie musi nic poprawiać :P Zabrałam tylko maszynkę, żeby się potem podgolić w razie potrzeby. Mnie by nie było wszystko jedno bo oprócz personelu to mnie nago widziała też koleżanka z sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Nie wiedziałam, że wyrywanie włosków z piersi jest szkodliwe... Zapytam o to gin., mam nadzieję, że już sobie jakiejś szkody nie narobiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kermina
włochaczka, tak zamierzam usuwać laserem, a póki co lecę pęsetą. Obecnie chodzę na laser połączony z falami radiowymi. Na bikini świetnie teraz widać co jeszcze zostało do usunięcia, wygląda to trochę tak jakby powykrawało się szklaną z rozwałkowanego ciasta okrągłe kawałki i zostały skrawki:) w sumie cały czas włosy się wykruszają,teraz oceniam że z bikini poszło ok.70% a jestem po trzech razach. Teraz jest niestety lato, więc pójdę dopiero na jesień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kermina
włochaczka, tak zamierzam usuwać laserem, a póki co lecę pęsetą. Obecnie chodzę na laser połączony z falami radiowymi. Na bikini świetnie teraz widać co jeszcze zostało do usunięcia, wygląda to trochę tak jakby powykrawało się szklaną z rozwałkowanego ciasta okrągłe kawałki i zostały skrawki:) w sumie cały czas włosy się wykruszają,teraz oceniam że z bikini poszło ok.70% a jestem po trzech razach. Teraz jest niestety lato, więc pójdę dopiero na jesień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was wszystkie ! Kiedyś sie tu wypowiadałam jako Suddenly - moze ktoras mnie pamieta :) A wiec przysz lo kolejne lato... i znow jestem załamana. Nie dosc, ze nienawidze takich upałow w Polsce, to dodatkowo... problemy z depilacja :| teraz sie zastanawiam czy nie lepiej by było, gdybym była nielubiana i nikt by mnie nie zapraszał 5 razy dziennie nad wode czy inne baseny... ale te włosy :< teraz bardzo chce zapisac sie na depilacje do kosmetyczki, bo 21 wybieram sie do tunezji... I tu moje pytanie - opłaca sie? jak myslicie? Pozdrawiam zimno ! Bo goraca jest juz az zanadto ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinowa_Roza ja kupiłam wczoraj pensete w rossmanie za bodajze 7 zł - jest idealna, chwyta nawet naprawde małe włoski ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małpko z buszu - ja równiez mam zarosniete palce, włosy z rak przechodza na dłonie.. ale to jest moj najmniejszy problem ! brzuch, rece, dłonie, nawet ostatnio plecy nad pupa - traktuje rozjasniaczem z garniera. z efektu jestem zadowolona, no ale niestety co najweyzej na tydzien... ale jednak ;p teraz moim najwiekszym problemem sa nogi i pupa... mam czarne włosy, po depilacji zyletka zostaja nieestetyczne kropki ;| cos strasznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
easy man...witaj, ja cie pamietam heh fajnie,ze tu powrocilas,,powiem ci,ze ja rzadko tu sie wypowiadam,ale wiernie czytam:) co do kosmetyczki, to mi osobiscie szkoda byloby kasy, bo sama tez sie wydepilu przeciez...ale jak chcesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ide na tory - no własnie z tym moze byc problem, bo samej bardzo mi ciezko... ktos musiałby to zrobic bardzo dokładnie, a ja tak niestety nie umiem ;p kurcze przez ten fakt mam doła, wiec jest sobota, a ja siedze w domu... cholerne nogi ! ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tareczka
prawda jakie to niesprawiedliwe, że kobiety i taki mają problem z owłosieniem...nie jednen facet by nam pozazdrościł kurcze. U kosmetyczki na depilacji nigdy nie bylam ale ponoć depilacja cukrowa u doświadczonej kosmetyczki potrafi zdziałac cuda - na 2 tygodnie spokój. Koleznaka zrobiła i była mega zadowolona a tez ma okolice intymne bardzo mocno zarośnięte, że nawet depilacja laserem nie pomogła. Ja juz tak sie wprawiłam w depilację depilatorem że całe nogi i bikini nim robię i na tydzień mam spokój (w miarę , bo jak się przyjrzeć to wlosy i tak odradstają szybciej tyle że są rzadkie to tak nie rzucają się w oczy). Do głebokiej depilacji zapraszam męza by mi pomógł ale to juz robię maszynką do golenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Co do depilacji u kosmetyczki, ja skorzystałam kilka razy i byłam zadowolona. Przede wszystkim to dobre rozwiązanie, jeśli ktoś się sam wcześniej nie depilował woskiem/ pastą cukrową i nie ma w tym wprawy.;) Ja wczoraj byłam u ginekologa, USG wyszło super i póki co mam odstawić duphaston i czekamy, czy cykle wreszcie będą regularne. W razie jakichś opóźnień, mam natychmiast przychodzić. Lek. zaleciła powtarzanie badań hormonów wcześniej podwyższonych raz na pół roku, więc dzisiaj byłam na badaniach i oprócz tych zleconych przez endo., zrobiłam całą resztę, wydałam ponad 200 zł:(. Przynajmniej dowiem się, czy leczenie działa. Do endo. idę w przyszłą sobotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fionkaa
Malinowa_Róża a pytalas moze swoja gin o te wloski na piersiach ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
fionkaa, właśnie zapomniałam:( Przypomniałam sobie, jak już w domu byłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
Hej dziewczynki! Easy_men ja też Cię pamiętam, tzn czytałam Twoje wypowiedzi :) ja myślę, że jeśli nie dasz rady sama się wydepilować tak dokładnie, to kosmetyczka to dobry pomysł. Ja np sama za nic nie wydepiluję sobie bikini - krem nie wszystko bierze, a po golarce mam krosty - właśnie mi 4 takie wyskoczyły i aż bolą ;/ Ja wreszcie zrobiłam hormony tarczycy i na szczęście wszystko ok :) W sobotę mam USG piersi, myślicie że lekarz od tego będzie wiedział czy te włoski można wyrywać? To bym zapytała. Malinko, jaki kierunek studiów wybrałaś? Co u Was dziewczyny? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małpka z buszu
Lekarze lubią straszyć, mimo że nie udowodniono że wyrywanie włosów z piersi powoduje raka, to znajdą się tacy, którzy będą o tym święcie przekonani. Ale zapytac możesz, ciekawe co odpowie. W ogóle podziwiam, ja się nigdy nie zgodzę na takie badanie, to zbyt krępujące dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Anatenka, wybrałam pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną. Marzę o położnictwie, ale niestety za późno przekonałam się, że to jest "to" i bez biologii nie udało mi się dostać. Za rok będę pisała maturę z biologii i stratuję na położnictwo, chcę spełnić swoje marzenia. Co do lek., nie wydaje mi się, żeby taki lekarz się orientował w tym temacie. Tzn. zależy jaką specjalizację ukończył, bo z tego co wiem, USG często robią też radiolodzy... Dobrze, że z tarczycą wszystko ok u Ciebie, ja będę miała wyniki hormonów w pon., nie mogę się doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka1
Cześć Dziewczęta! Różyczko jeżeli twoim marzeniem jest położnictwo, to nie odpuszczaj, przysiądź do biologii w tym roku i napisz maturę, bo później będziesz żałowała, a z wiekiem coraz mniej się chcę ;) A jednego roku nie szkoda, gorzej jak po 5 latach studiów stwierdzisz, że skończyłaś coś co Cię nie interesuję :) Jak u Ciebie z włoskami po spironolu? :) Ja na razie ciągle biorę formetic i radzę sobie jakoś depilując włoski, więcej na razie nie potrzebuje, ale zobaczymy co będzie dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Ewelka, miło, że się odezwałaś:) O położnictwie myślę intensywnie, mam jeszcze 3-4 mies. na podjęcie decyzji co do matury, żeby się wyrobić z nauką. Póki co mam ochotę spróbować, właśnie tego żałowania później obawiam się najbardziej. Jeśli bym się dostała na poł., to ped. będę dalej kontynuowała w trybie niestacjonarnym, ale jeszcze zobaczymy;) Jeśli chodzi o spironol, sama nie wiem. Na twarzy nie ma żadnej poprawy, ale na to nie liczę, bo nawet endo. mi mówi, że pomoże już tylko laser. Jedynie meszek usunięty, teraz ponownie odrósł w mniejszej ilości i słabszy:) Na brzuchu, rękach i udach włoski rosną bardzo szybko... Zobaczę jak wyjdą wyniki hormonów, może okaże się, że leczenie działa, a tylko włoski są jakieś niesforne i szybko rosną. Gorzej jeśli okaże się, że hormony nadal podwyższone, wtedy pewnie endo. zwiększy mi dawkę Spironolu, bo narazie biorę tylko 25 mg. Dobrze, że Ciebie leczenie pomaga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka1
Nie powiedziałabym, że leczenie pomaga, bo nie widzę, żeby było mniej włosków, ale jakoś sobie radzę, i dlatego na razie nic innego nie chce brać, jak zacznę bardziej zarastać to też pewnie pogadam z lekarzem. I co byłaś na basenie albo jeziorze? Mówiłaś, że jak wydepilujesz brzuch to pójdziesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Ewelka, aha, rozumiem. Ja też endo. ostatnio sama nic nie mówiłam, sama zaczęła temat włosków. Tak, na basen jeżdżę przynajmniej raz w tygodniu;) To moje hobby, nie dam się włoskom;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
Małpko, ale co krępującego jest w USG piersi? Przecież to normalne badanie, tak samo jak lekarz osłuchuje w przeziębieniu :) dla mnie dużo bardziej krępująca jest wizyta u gina np. No i przede wszystkim, wolę USG niż zbyt późno wykrytego raka piersi. Moja ciocia zachorowała...ma przerzuty...i też nigdy się nie badała ;/ Malinko, popieram pomysł zdawania biologii :) jeśli marzysz o położnictwie, to myślę, że powinnaś realizować plany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małpka z buszu
Anatenko, dla mnie to badanie jest mega krępujące, miałam 2 razy palpacyjne i powiedziałam, że nigdy więcej. Na USG tym bardziej się nie wybieram bo nie chcę, aby lekarz oglądał moje piersi. Już usłyszałam kilka niemiłych komentarzy i nie chcę tego przeżywać ponownie. Jeszcze jakby można byłoi się przykryc do tego badania ale u nas to nierealne. Mam kompleks na tym punkcie, kiedyś miałam wykonywane EKG czy RTG i tez się czułam niezręcznie, teraz juz bym nie poszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Dla mnie zwykła wizyta u ginekologa jest zdecydowanie bardziej krępująca. Ja miałam badania palpacyjne piersi, rentgen i kilka razy EKG w szpitalu przy pozostałych pacjentkach;/ Mimo, że nie było to komfortowe, wolę to niż odkrywanie dolnej części ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
To, że usłyszałaś niemiłe komentarze to świadczy o braku profesjonalizmu u lekarza...niestety chamstwa nie brakuje i wśród lekarzy ;/ Wiele jest krępujących badań, ale ja mam podejście, że jak trzeba to trzeba i wstydu nie może być tam, gdzie zdrowie jest najważniejsze. Bo to wcale nie jest tak, że jestem młoda więc rak mnie nie dopadnie. I u młode chorują, a wcześnie wykryty jest uleczalny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małpka z buszu
Wiem, że macie rację ale ja zdania nie zmienię. Kiedys w szpitalu to mnie tak poniżono, że powinnam mieć traumę do końca życia. Nawet sobie nie wyobrażacie, poczułam sie jak nic niewarty smieć, którego odczucia się nie liczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×