Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość gosc :(
a Ty ile masz lat? No dokładnie, jak kaktus, hehe. To jest okropne. Właśnie, inne dziewczyny przejadą nogi 3 razy maszynką i gotowe, a ja siedzę w łazience pół godziny a afekt i tak jest marny.. Moja mama narzeka że ma 3 jasne włoski na rękach na krzyż, Boże, co ja bym dała za takie owłosienie. No ale niestety... Byłam u ginekologa. Powowiedział, że prawdopodobnie to PCOS. Na jajnikach niby są zmiany, ale na razie niezbyt duże + ten podwyższony testosteron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mialam podejrzenie PCOS, bo mam torbiele na jajniku, ale moi ginekolodzy czy endokrynolodzy stwierdzili ze nie mam sie tym przejmowac ehh a np. facet ktory mi to USG robil to mowi z etu ewidentnie moze byc PCOS tyle ze dziwne ze nie mam zaburzen hormonalnych i o...Ale musze isc do lekarza w koncu z tym... A moze udaj sie do endokrynologa, on zleci ci podstawowe badania i wgl...:) chocby panstwowo ale to jednak lepsze niz ginekolog ;) A ja jestem jeszcze mlodsza ;) Mam 16 lat :) heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc :(
Ehh, jesteśmy takie młode a musimy zmagać się z tym cholerstwem :( Pewnie to zrobię, bo z tego co czytałam dziewczyny miały znacznie więcej badań zrobionych... Kurcze, powiedzcie, dlaczego na to nie ma lekarstwa?! Jest tyle różnych chorób... Czemu nam przytrafiła się taka, której nie da się skutecznie wyleczyć?! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj no trzeba nauczyc sie z tym zyc, wiele ludzi by sie z nami zamienilo, serio...Na inne choroby, smiertelne czy cos tez nei am lekarstw wiec no kurde wiadomo, czemu my, ale z dwojga zlego wole wlosy... No powinans udac sie do endokrynologa :) Lepiej przebadac sobie wszystkie hormony ;) Ok, ja zmykam spac :) Dobranoc;* :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc :(
no trzeba, tylko to cholernie trudne :( Dobranoc :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze może być gorzej. Zdałam sobie z tego sprawę w pełni kiedy mój kuzyn zmarł na raka wątroby w te wakacje... Co do efektów po Dianie to tak około 3 opakowania zaczęłam zauważać efekty, teraz kończę opakowanie nr 5 i jest jeszcze lepiej. Generalnie, mnie chodziło najbardziej o jajniki, o to, żeby ich stan się poprawiał, a nie pogarszał, bo jednak chciałabym kiedyś założyć rodzinę i mieć dzieci. Cała reszta, to znaczy ładniejsza cera, wolniejsze odrastanie włosów i przede wszystkim nie przybywanie włosów w miejscach do tego nie przeznaczonych uważam za swego rodzaju gratis do leczenia. I jestem zadowolona. Mimo, że na początku źle znosiłam Dianę, bo cały czas bolał mnie żołądek itp. to po jakimś czasie to ustało i czuję się po niej zupełnie normalnie, nic niepokojącego się nie dzieje. Podobno też mam być na nic pół roku, a potem zmiana. Ale szczerze mówiąc obawiam się, że kiedy przejdę na coś łagodniejszego to efekty się cofną. Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Nareszcie forum odżyło;) poli, ja się boję strasznie tego bólu, mimo, że mam mieć znieczulenie... Krótko trwa ten zabieg, myślałam, że coś ok. godziny:) gosc, mnie się udało zatrzymać rozwój h. Pomimo, że hormony nadal są ponad normę, to jednak nowych włosków nie przybywa. Wcześniej, przed leczeniem, włosy z rąk czy ud musiałam depilować co 5-7 dni, teraz 10 dni spokojnie mogę się obejść bez depilacji, nawet często 2 tyg mam spokoju. Na brzuchu w sumie też co 10 dni wyrywam. Najgorzej jest z brodą- tutaj nadal muszę usuwać 2 razy dziennie, ale endo. twierdzi, że to od wysokiego testosteronu wolnego, dlatego mam nadzieję, że po jego obniżeniu, tak często depilować się nie będę musiała. Co do podejścia do h., z czasem uda Ci się go zaakceptować, na pewno. Ja na dobre walkę z nim zaczęłam w styczniu ubiegłego roku i również na początku było załamanie (sama się okłamywałam, że to na pewno nie jest h.), nieraz płakałam do poduszki, a teraz po prostu się przyzwyczaiłam. Poza tym, tak jak poli pisała, najlepiej udaj się do endokrynologa, by zrobić komplet badań. Testosteron to tylko jeden z androgenów, warto zbadać resztę, ponieważ wysokie androgeny mogą także pochodzić od nadnerczy, a wtedy jest inny sposób leczenia. idę na tory, przez ostatni tydzień męczyłam się z mdłościami (skutki uboczne Metformaxu), nadal borykam się z jadłowstrętem. Od wczoraj znowu boli mnie gardło, boję się, żeby mnie całkiem nie rozłożyło, bo nie chce przekładać tej depilacji. A Tobie dużo zdrowia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinko forum odzylo bo poli wrocila haha :D zartuje oczywiscie ;) No co ty! Tu ci wklejam strone z salonu w ktorym ja mam zabiegi i tam masz cennik i czas zabiegu ;) http://www.studiourodyprestiz.pl/cennik-depilacja-laserowa.html A no chyba ze proba laserowa cyz ten znieczulacz, to wtedy pewnie dluzej, ale ja tam przyszlam, wypelnilam papiery i na stół ;) I moment bylo :) Fajnie, ze widzisz efekty leku, ze nie pojawiaja sie nowe wlosy, to pewnie gdybys zaczela depilacje laserowa np. na rece (tak teoretycznie) to po 3-5 zabiegach nie mialbys sie czym martwic, biorac przy okazji leki :) A i moze laser na brode ci pomoze? Trzymam kciuki ze pomoze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
poli, masz rację, wróciłaś i od razu więcej postów:P Co do zabiegu, ja mam mieć najpierw tą konsultację, więc pewnie kilkanaście min. zejdzie. Potem maść znieczulającą (min. 30 min trzeba ją trzymać na twarzy) i dopiero później zabieg, więc wróżę 2 h trwania. Nie zamierzam depilować niczego oprócz twarzy, szkoda mi pieniędzy, tym bardziej, że pewnie efektów trwałych i tak nie będzie przy zaburzeniach hormonalnych. Dzięki za kicuki, trzymaj je jutro ok. 10:30, kiedy będę cierpieć katusze;p A co tam w szkole?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie, ty tam te konsultacje mas zi wgl, i ta masc to dlatego tak dlugo... Nie martw sie, mi powiedziala cos takiego kosmetyczka, jak juz skonczyla mnie laserowac, ze jak zobacze efekty to zapomne o bolu, a u mnie ponoc maja byc efekty na brzuchu bardzow idoczne po paru zabiegach, ale fakt mnie starsznie bolalo, ale to zalezy od grubosci wlosa...:) A u mnie zle..czuje sie obco w nowej klasie, kazdy ma kogos a ja taka sama, no wgl nie mam checi isc do szkoly, uczyc sie , nic... Masakra..:( A ty? Jak tam? Gotowa na studia? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Faktycznie, widząc efekty, pewnie się zapomni o bólu;) Ja i tak Cię podziwiam za ten brzuch, musiało strasznie boleć, ja ledwo woskiem daję rady. Co do klasy, na pewno się zaaklimatyzujesz;) Ja też nikogo w klasie nie znałam, nawet w szkole było dosłownie kilka znajomych mi osób, ale początki bardzo mi się podobały. Jednak rozumiem Cię, ja się do końca liceum czułam obco... i wcale mi nie żal, że już nie spotkam swojej klasy. A do mnie bardzo powoli dociera, że wakacje się kończą... Teraz jestem w fazie intensywnego szukania mieszkania, ponieważ nie dostałam akademika.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana szklana
hej laski ja walcze z tym paskudztwem od 15 lat ,diane nie polecam nie dosc,ze bardzo szkodzi,wiecej skutkow ubocznych niz pozadanych to jeszcze po odtsawieniu istna tragedia !!(bralam dwa lata) od roku chodze na laser,tylko nie jakiś szajs typu IPL tylko prawdziwy diodowy,polecam!!!mam spokoj,moze nie do konca bo wlosy po 4m-cach odrastaja ale i tak to lepsze od codziennego golenia i o braku mozliwosci mini w lecie,...moje pierwsze lato kiedy kazdy cieply dzien z golymi nogami moge sie pokazac :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana szklana
polinda1 "Oj no trzeba nauczyc sie z tym zyc.." dziewczyny mam 30 lat i powiem Wam, ze nie nauczylam sie z tym zyc,golenie sie codziennie tak jak wspominacie trwa ok pol h ,pol godziny w goracej wodzie dzien w dzien od 15 lat-zylaki jak znalazl,zniszczona skora,blizny od powrastanych wlosow gdzie sie da ..nie wiem czy ktoras z Was ma włosy łonowe prawie do kolana ,rzygac mi sie chce jak o tym pomysle. moze wymysla jakis sposob na to,byle szybko,a teraz na szczescie mamy light sheera zadna rewelacja ale mysle ze efekty szybko zauwazycie,cena owszem duza,to i nie jestem pewna czy do konca bezpieczne,biorac pod uwage węzły chlonne..ale to lepsze niz golenie ...bleh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc :(
Kocham takie wpisy- aż chce się żyć... :( :( :( :/ Mailnowa_Róża dziękuję za odpowiedz :) Cieszę się ze i Tobie udało się wstrzymać rozwój hirsutyzmu. To, że nie pojawiają się nowe włosy to na prawdę dużo. Chyba udam się do endo, żeby zrobić więcej badań. Tyle że nie znam żadnego polecanego w moim mieście, także chyba przy kolejnej wizycie u gin. poproszę go o jakieś namiary. Chodzę do niego prywatnie, ale wiem, że przyjmuje też w szpitalu, także może akurat mi kogoś poleci. Ja właśnie jestem na tym etapie, że wciąż płaczę i nie widzę dalszego sensu mojego życia... Bo jak sobie pomyślę, jak ono będzie z tą chorobą wyglądało to mam ochotę z tym skończyć.. No ale jeśli widzicie efekty leczenia to trzeba walczyć. Może akurat się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc :(
I nie wiem już co z tą cholerną Dianą... Bo jak mam ją brać, a po odstawieniu cierpieć jeszcze bardziej to nie wiem czy jest sens :( nie chciałabym, żeby hirsutyzm zaatakował moją brodę 2 razy mocniej bo chyba zwariuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc :(
I nie wiem już co z tą cholerną Dianą... Bo jak mam ją brać, a po odstawieniu cierpieć jeszcze bardziej to nie wiem czy jest sens :( nie chciałabym, żeby hirsutyzm zaatakował moją brodę 2 razy mocniej bo chyba zwariuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, ja też mam obawy co do odstawienia. Naprawdę. Najchętnie zostałabym na tych tabsach do końca moich dni :P ale wiem, że tak się nie da. Cóż, okaże się potem. Ale cały czas mam nadzieję, że będzie w miarę dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość :(
A nie wiesz czy można je brać np przez kilka lat tyle że z przerwami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość :(
Ja tak bardzo bym chciała aby pomogły mi tak jak Tobie... Żebym chociaż przez moment miała spokój. Zazdroszczę Ci okropnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
gosc, na innym forum piszą dziewczyny z Torunia, które polecają jakiegoś endo., więc zapytam o namiary i dam Ci znać. Dianą się póki co nie przejmuj, każdy org. inaczej reaguje na dany lek. Ja nie czytam zazwyczaj w opinii w internecie na temat danego leku, właśnie po to, żeby się negatywnie nie nastawiać. Ja byłam dzisiaj na zabiegu depilacji laserowej, jestem zadowolona. Nie korzystałam ze znieczulenia (os. wykonująca depilację odradziła), jakoś dałam radę wytrzymać tę chwilę (dosłownie kilka minut). Podobno mam idealne warunki do depilacji- jasna skóra i ciemne włoski, dlatego potrzebuję jeszcze tylko 2 zabiegów. Po 2-gim ma być podobno najlepszy efekt, a po trzecim mój problem ma się skończyć (oby...:) ). Poza tym zapłaciłam jeszcze mniej, niż się spodziewałam, więc jestem zadowolona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc :(
Malinowa_Róża trzymam kciuki, żeby laser przyniósł zadowalające efekty :) A jest tutaj może jakaś dziewczyna z Bydgoszczy? Bo ja studiuję w Bydgoszczy i już za kilka tygodni znowu będę tam mieszkała, więc tam też mogłabym wybrać się do endo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinko, super, ze maja byc takie efekty po lasderze! Wow, skalaklabym z radosci...ja tez nie moge sie doczekac tych koncowych efektow ;) Co do mieszkania, to moze poszukaj jakiejs kumpeli co bedzie studiowala na tej samej uczelni, bo wynajmowac np. kawalerke na dwie zawsze taniej :) Ana szklana- tak tzreba nauczyc sie z tym zyc! A co ja mam robic?! Ryczeć dzien w dzien w poduszke? To ja sie dodatkowow choroby psychicznej nabawie! Mialam taki okres ze ryczalam ilekroc sie widzialam, nadal tak mam, ale kurde dla mnie pozbycie sie wlosow laserem light sheerem teraz to daje takiego kopa jak to widze ze az chce sie zyc! Codzienne golenie itd. wiem co czujesz, kazda z nas a jednak trzeba to zaakceptowac bo wtedy jakos tak lepiej jest niz ciagle burczec, ja sie wczoraj smialam z siebie ze mam dupe jak malpa i ze musze to kremem ogolic, no poprostu kiedys plakalam a teraz...trzeba zmienic podejscie do tego troche..Nie jestes tredowata ani nic, wiec kurde glowa do gory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość :(
Ale mi nie chodzi o mieszkanie tylko o dobrego endo. Bo jeśli byłby taki w bdg to mogłabym się do niego wybrać. A wiem jak trudno jest poszukać dobrego.lekarza który się mną zajmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
gosc, dziękuję;) Co do endo., pytałam o jakiegoś polecanego na forum. Dziewczyny polecają dr Wojnowskiego (który jest internistą- endokrynologiem), przyjmuje w przychodni Citomed (jest jej dyrektorem). Wizyta u niego kosztuje 120 zł. Podobna dobra też jest dr Krzemkowska - przyjmuje prywatnie i na kasę chorych, jest też diabetologiem. ale musiałabyś poszukać info. gdzie przyjmuje, bo dziewczyny nie pamiętają. poli, no ja też się cieszę, aż zaskoczona byłam, bo liczyłam przynajmniej na 5 zabiegów, a tu podobno po 3 już mam być gładka. Jestem do tego sceptycznie nastawiona przez te hormony, ale iskierka nadziei się rozpaliła;) Moi rodzice chyba przejęli moje zadowolenie i mama już mi proponowała laser na ręce, ale póki co się z tym wstrzymam. Za kilka lat może zrobię sobie brzuch, bo to mi teraz najbardziej przeszkadza. Co do mieszkania, tak się złożyło, że razem z bratem szukamy jakiegoś pokoju.;) Dziewczyny, a depilujecie pośladki? Ja tam mam mech, czarne, długie włoski, ale nie ruszam póki co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Nie wiem czemu nie da się zrobić odstępów między wersami;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość :(
A tabletki pomagają Ci tez na owlosienie? Ja jak nie muszę to staram się ich nie ruszać, a jak już to maszynka. Efekt jak się domyslacie zbyt długo niestety się nie utrzymuje... Bardzo dziękuję Ci za nazwiska lekarzy, na pewno wezme ich pod uwage :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana szklana
Polindo własnie o tym mowie,po 15 latach męczarni odkryłam light sheera i moje zycie tak naprawdę się teraz dopiero zaczeło!! wcześniej? daj spokoj cięzko to czymkolwiek nazwać ,faktycznie przez ten hirsutyzm chyba nabawiłam się jakiejś choroby ale teraz wszystko się zmieniło!! pytacie o pośladki? moje jak u małpy-były bo bolesnych zabiegach gładziutkie :) trzymam za Was kciuki dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×